Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2711  
Old 01-29-2009, 14:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Hogy miért éppen a vizsgaidőszakban kell lebetegednem
Utolsó 2 vizsgám egy napon volt (tegnap), erre persze, hogy 2 nappal előtte elkap egy 38,7 fokos lázzal és egyéb nyalánkságokkal kényeztető betegség, ami miatt nem tudtam gyakorlatilag készülni
Tanárok vonogatják a vállukat, hogy erre nincs kibúvó, vagy bukok, vagy megírom a vizsgát (~bukok, de legalább szívok még vele míg megírom). 10 kredit (
Uhhh, ez így elég erős... 10kredit azért nem kevés...

Nekem viszont most kis vigyor jelent meg a pofámon, mert rakott fel még 1 időpontot a tanár, így ha nem vagyok analfabéta, akkor nem fogok csúszni!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2712  
Old 01-29-2009, 14:39
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Uhhh, ez így elég erős... 10kredit azért nem kevés...

Nekem viszont most kis vigyor jelent meg a pofámon, mert rakott fel még 1 időpontot a tanár, így ha nem vagyok analfabéta, akkor nem fogok csúszni!
khmmm...

Akkor mit keresel még itt? Meg ne lássalak a fórumon, míg meg nincs a vizsga
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Fefe013 For This Useful Post:
  #2713  
Old 01-29-2009, 14:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
khmmm...

Akkor mit keresel még itt? Meg ne lássalak a fórumon, míg meg nincs a vizsga
A mai napom, a végtelen pihenésé lesz! Csinálok kaját, és egész nap nem is gondolok rá! Majd ha kipihentem magam! :P
Na meg ma elég volt angol szaknyelvből szórakoznom, de legalább megadta a 4-est! Egy angyal az a tanárnő!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #2714  
Old 01-29-2009, 14:44
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
A mai napom, a végtelen pihenésé lesz! Csinálok kaját, és egész nap nem is gondolok rá! Majd ha kipihentem magam! :P
Na meg ma elég volt angol szaknyelvből szórakoznom, de legalább megadta a 4-est! Egy angyal az a tanárnő!
Na jó! Engedélyt megadom a pihenésre

És persze grat
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fefe013 For This Useful Post:
  #2715  
Old 01-29-2009, 18:49
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Szia,

A lényeg, hogy hívd föl a biztosítót, kérd ki a kárszakértő elérhetőségét és egyeztess vele. Kárfelmérés után, kérd el tőle (E-mail, fax) a kárszámítást. Majd vidd olyan szervizbe ahol meg is csinálják annyiból, amennyit a biztosító fizetne megegyezésre. Ez fontos, mert egy szakszerviz könnyen lehúzhat még pár 10k-val. (pld lökhárító forrasztható műanyagosnál 5k-ért, fényezése 15-20k. fontos, hogy a biztosítónak megszabott rezsióradíja van, erre külön kell figyelni, mert lehet nem jön ki a pénzből, amit a biztosító adni "szeretne" . Feltételezem Casco-ról van szó.Milyen és mennyi idős autóról? A rendőrségi ügyintézésnél érdemes rákérdezni, hogy nincs-e térfigyelő kamera az adott közlekedési ponton, amennyiben van, azon lehet látszani fog a másik autó rendszáma.
Köszi a segítséged
Eddig megvolt a kárfelmérés, a biztosító kb 550font-ot adna a javításra, de mivel a kárfelmérő azt mondta, hogy ez az autó 600fontot ér (8 hónapja vettem 900 fontért (18 éves)). Most várunk az összegző levélre kb 2 hete odavan már az autó, úgy hogy nem csinálnak vele semmit. Ahogy számoltam bontott alkatrészekből a nagyja javítás kijönne kb 250 fontból. A biztosítás típusa ugyanaz mint amit otthon CASCO-nak hívnak. Sajna azon a környéken nincs térfigyelő kamera, pedig az egész országban milliónyi kamera van.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #2716  
Old 01-30-2009, 00:48
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Köszi a segítséged
Eddig megvolt a kárfelmérés, a biztosító kb 550font-ot adna a javításra, de mivel a kárfelmérő azt mondta, hogy ez az autó 600fontot ér (8 hónapja vettem 900 fontért (18 éves)). Most várunk az összegző levélre kb 2 hete odavan már az autó, úgy hogy nem csinálnak vele semmit. Ahogy számoltam bontott alkatrészekből a nagyja javítás kijönne kb 250 fontból. A biztosítás típusa ugyanaz mint amit otthon CASCO-nak hívnak. Sajna azon a környéken nincs térfigyelő kamera, pedig az egész országban milliónyi kamera van.
Szia,

Ez akkor nem egy fiatal autó sajna. A biztosítóknak (itthon, de sztem Angliában is), van egy listájuk, hogy mire max mennyit fizethetnek. Amennyiben ezt az értéket meghaladja a javítás, beépítés ellenőrzést végeznek, esetleg igazságügyi kárszakértőt kérnek. Fontos kérdés, hogy hiteles az autó vagy nem? (Hiteles autónál ez már sokkal bonyolultabb.) Ilyen idős autónál, már nagyon komoly az avulás. Ez már feltehetően gazdasági totálkár. A gyakorlatban a határvonal az autó törés előtti értékének 70-80%-a, a törés előtti érték megállapításához az Eurotax katalógus árai az irányadók. Tehát lehet te 900 fontért vetted, összetörted a 8. hónapban és az akkori Eurotax ára, csak 750-800 font volt. Fontos alapként venni, hogy vannak alkatrészek melyeket a biztosító kénytelen teljes áron számolni (ilyen pld a lökhárító, a hozzá tartozó távtartó, fényezés, rezsi óradíj, fényszórók ,de pld a lökhárító díszléce már avultatható), ezeket nem lehet avultatni. Ebből jobb, nem biztos, hogy lesz. Tudom csúnya dolog, de sztem jobban járhatsz ha megegyezel a biztosítóval, elfogadod az összeget, az autót eladod így törötten (sztem 300-350) fontért eladható, és az összegből veszel egy másikat. Kis szerencsével meglesz a 900 font, minden ráfordítás nélkül és 0-val kijössz a buliból. Szóba jöhet még, hogy bontónak adod el. A biztosítót meg minden nap zaklatni és sürgetni kell. Föl kell írni az ügyintéző nevét és személyesen keresni, csak elunja. Nekem a Generteles(!) biztosítási ügyem is elég hamar meglett, persze sűrűn csuklottam azon a héten.. (Napi 1 telefon, 1 E-mail, szükség esetén 1 fax).
Reply With Quote
  #2717  
Old 01-30-2009, 16:55
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Szia,

Ez akkor nem egy fiatal autó sajna. A biztosítóknak (itthon, de sztem Angliában is), van egy listájuk, hogy mire max mennyit fizethetnek. Amennyiben ezt az értéket meghaladja a javítás, beépítés ellenőrzést végeznek, esetleg igazságügyi kárszakértőt kérnek. Fontos kérdés, hogy hiteles az autó vagy nem? (Hiteles autónál ez már sokkal bonyolultabb.) Ilyen idős autónál, már nagyon komoly az avulás. Ez már feltehetően gazdasági totálkár. A gyakorlatban a határvonal az autó törés előtti értékének 70-80%-a, a törés előtti érték megállapításához az Eurotax katalógus árai az irányadók. Tehát lehet te 900 fontért vetted, összetörted a 8. hónapban és az akkori Eurotax ára, csak 750-800 font volt. Fontos alapként venni, hogy vannak alkatrészek melyeket a biztosító kénytelen teljes áron számolni (ilyen pld a lökhárító, a hozzá tartozó távtartó, fényezés, rezsi óradíj, fényszórók ,de pld a lökhárító díszléce már avultatható), ezeket nem lehet avultatni. Ebből jobb, nem biztos, hogy lesz. Tudom csúnya dolog, de sztem jobban járhatsz ha megegyezel a biztosítóval, elfogadod az összeget, az autót eladod így törötten (sztem 300-350) fontért eladható, és az összegből veszel egy másikat. Kis szerencsével meglesz a 900 font, minden ráfordítás nélkül és 0-val kijössz a buliból. Szóba jöhet még, hogy bontónak adod el. A biztosítót meg minden nap zaklatni és sürgetni kell. Föl kell írni az ügyintéző nevét és személyesen keresni, csak elunja. Nekem a Generteles(!) biztosítási ügyem is elég hamar meglett, persze sűrűn csuklottam azon a héten.. (Napi 1 telefon, 1 E-mail, szükség esetén 1 fax).
Na megkaptam a hivatalos levelet a biztosítótól...ki is verte a biztosítékot
Azt mondja, mivel 250 font volt az önrész, amit szerződésileg vállaltunk plusz mivel nem multam még el 25 éves, ezért plusz legalább 250font rámegy (ez eddig 500 font önrész, de a biztosító ezt már 550 fontnak számolta). Erre megállapította, hogy 600 fontot ér az autó, de mivel mint feljebb írtam, ezért 550 fontot ebből levon, tehát kapnék emiatt 50 fontot. Addig nem is lenne akkora "gond", de utánna írja, hogy az autót írjam át a biztosító nevére?! Micsoda? 50 fontot akar adni az autómért, most tele van az üzemanyagtank, így csak az több mint 60 fontnyi üzemanyag, plusz a motor is hibamentes, az is minimum 500 font, stb...öszintén...ez nooormális?!?!?!
Most fel akarunk keresni egy angol ismerőst, hogy mit tehetünk, hogy visszakapjuk a legalább az autónkat.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #2718  
Old 01-31-2009, 04:51
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Na megkaptam a hivatalos levelet a biztosítótól...ki is verte a biztosítékot
Azt mondja, mivel 250 font volt az önrész, amit szerződésileg vállaltunk plusz mivel nem multam még el 25 éves, ezért plusz legalább 250font rámegy (ez eddig 500 font önrész, de a biztosító ezt már 550 fontnak számolta). Erre megállapította, hogy 600 fontot ér az autó, de mivel mint feljebb írtam, ezért 550 fontot ebből levon, tehát kapnék emiatt 50 fontot. Addig nem is lenne akkora "gond", de utánna írja, hogy az autót írjam át a biztosító nevére?! Micsoda? 50 fontot akar adni az autómért, most tele van az üzemanyagtank, így csak az több mint 60 fontnyi üzemanyag, plusz a motor is hibamentes, az is minimum 500 font, stb...öszintén...ez nooormális?!?!?!
Most fel akarunk keresni egy angol ismerőst, hogy mit tehetünk, hogy visszakapjuk a legalább az autónkat.
Itt nekem egy picit összefolyik a történet. Miért akarná a biztosító a nevére íratni az autót? Feltételezem úgy gondolja, hogy gazdasági totálkár, az autót 600 fontra értékelte, leveszi az önrészed (kicsit fekete lyuk nekem a +250 font a 25 éves kor miatt, picit durva...), ebből csinál 550 fontot (az az 50 font lenne az átírási költség???) és úgy gondolja, hogy 50 fontot ad neked a kocsiért??? Ugye nem az van a háttérben, hogy a szerviz már megcsinálta az autót és benyújtotta a számlát a biztosító felé??? (Ha ez van, akkor az gáz!) Hát kevéske angol tudásommal egy fuck you 72-es betűtípusú szerkesztett levelet azért küldenék nekik. Esetleg a dolog lebonyolítása után bevinném nekik, az egyik műanyag ablaktekerőt, hogy nesztek itt a kocsi, jó használatot, ez jár 50 fontért, de már a neveteken van!
Ami még szóba jöhet, mond föl de izibe ezt a biztosításnak nevezett valamit, nem is értem miféle biztosító ez, hogy egy Casco-ra ezt hozza ki, de ez mind1. Majd keress bontott alkatrészt, és ami kell a kocsi működéséhez azt csináltasd meg rajta. Lökhárítót elég műanyagoshoz vinni, fényezni sem kell, nem feltétel. Lámpák jöhetnek bontóból, a karosszériát meg ki kell lakatoltatni.
Fejleményeknél írj pls, mert most már kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. Egyébként mennyit kell ezért a "biztosításért" fizetni?
Reply With Quote
  #2719  
Old 02-02-2009, 11:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Az Openoffice automata frissítése miért olyan, amilyen?!

2.4-es verziónál jelzi, hogy de jó, van új verzió, frissítsünk. Mondom oké. Erre felteszi a 3.0.0-t, ami ugyan valóban frissebb, mint ami eddig fent volt, de még van ennél is újabb verzió... Amit telepítés után jelez is, hogy "hééé, tök feleslegesen frissítettél, hihihi, és tök feleslegesen csukattam be veled egy csomó programot, amihez közöm nem lett volna, mert úgyis le kell tötlened újra egy ugyanekkora file-t, és megint be fogok veled csukatni mindent..."

Sálálá...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2720  
Old 02-02-2009, 11:36
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az Openoffice automata frissítése miért olyan, amilyen?!

2.4-es verziónál jelzi, hogy de jó, van új verzió, frissítsünk. Mondom oké. Erre felteszi a 3.0.0-t, ami ugyan valóban frissebb, mint ami eddig fent volt, de még van ennél is újabb verzió... Amit telepítés után jelez is, hogy "hééé, tök feleslegesen frissítettél, hihihi, és tök feleslegesen csukattam be veled egy csomó programot, amihez közöm nem lett volna, mert úgyis le kell tötlened újra egy ugyanekkora file-t, és megint be fogok veled csukatni mindent..."

Sálálá...
Ezt játszottam már én is Szerintem egy rettenetesen remek tapasztalatszerző játék!
-Van új frissítés! Telepítsük?
- NEM NEM NEM NEM!!!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu