Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 01-14-2007, 10:59
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Az amolyan varireziszt + hasonlóktól még nem lessz erősebb, csak kevésbé bántalmazhatóbb, azaz több idő kell a szétveréséhez és ezért többen viszakozni fognak (mart ha valaki nem akarja szétverni az minek rengeti, gyújtja poénból).

Az sem teljesen igaz, hogy csak azért gyengébb, mert kevesebb egysége van. Nem csak azért. Pl egy óriáshoz képest 40% laki minusz, de ehhez hozzájön még a 15% fajihadilag minusz és az esetenkénti 35% de általánopsan 35% haditekiminusz is. Kicsit sok a minusz ahhoz képest, hogy van neki vacak szintenkénti + 10%a hadilag.
Nem arra kéne menni, hogy egy hullát kevésbé lehessen bántalmazni varival és tolival (jó némi előnyt ide is lehetne), hanem inkább lehetővé tenni, hogy az esetleges vakon támadásai sikeresebbek legyenek. Fentebb az elit/íjj kombinációs orikhoz egy kulla már be sem fér, ha fejre áll akkor sem. Mi értelme akkor játcani vele? Hiszen elméletileg hadis faj. Milyen hadis fajaz, amivel kiélezetten is alig lehet ütni?
A férőhelyes dolgot is elfogadhatónak tartom, de nehogy kevésnek bizonyuljon. Biztosítani kell számára a sokkal erősebb támadóértékre való lehetőséget, hogy válaljákk a játékosok a vari/toli nélküli kockázatot az ütőképességért cserébe.
Teljesen igazad van, én épp ezért modntam, hogy ha nincs egy alap fajibónusza tekire (kb 50%), akkor legalább 10% legyen szintenként, és még akkor is csak a 2. szint körül lesz valami emberséges ori belőle.
De még ott sincs sok értelme (sztem), maximum anniy előny hogy kevésbé szeretik beütni magas hekin
Viszont az alapból kap teljes krónikát sem rossz ötlet, azt is támogatnám.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #262  
Old 01-14-2007, 12:11
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem az élőhullából magasabb csopikban soha nem lesz életképes faj. Szerintem nem is arra lett kitalálva. Amire a hulla szerintem való:
1: Kezdőknek alacsony csopikban mert kevés mindenre kell figyelni és közben a játék alapvető működését, rendszerét kitapasztalják.
2: 2. orinak alacsony csopikban azok számára akik a játék elején hajlamosak unatkozni és kevés időráfordítással viszonylag jó eredménnyel végig akarnak szaladni az 5. max 4. szinten.
3. Profiknak akik a faj minden hátrányával elhatározzák hogy végig viszik vele az egész játékot és kb valami kihívásnak tekintik.

Még soha nem játszottam anarchban de úgy gondolom hogy alsóbb szinteken 30-40 hulla ori egyfeszt kint lévő sereggel elég szép rendet tud maga körül vágni.
Reply With Quote
  #263  
Old 01-14-2007, 16:14
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Szerintem az élőhullából magasabb csopikban soha nem lesz életképes faj.
Ha te leszel az ország tuajdonosa, akkor biztosan nem. Az hszaidból ítélve minden bizonnyal.
Reply With Quote
  #264  
Old 01-14-2007, 16:21
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Ha te leszel az ország tuajdonosa, akkor biztosan nem. Az hszaidból ítélve minden bizonnyal.
Na ezt el kell ismernem. Már próbálkoztam hullával. Sőt mondhatnám hogy a sok fajból csak törpiből tudtam életképes orit nevelni. A többivel vagy elvertek vagy meguntam. Még a félelfel nem próbálkoztam most készül belőle egy orim az angolban de az eddig tetszik és műkösik is.
Reply With Quote
  #265  
Old 01-14-2007, 16:40
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Na ezt el kell ismernem. Már próbálkoztam hullával. Sőt mondhatnám hogy a sok fajból csak törpiből tudtam életképes orit nevelni. A többivel vagy elvertek vagy meguntam. Még a félelfel nem próbálkoztam most készül belőle egy orim az angolban de az eddig tetszik és műkösik is.
Hát ha csak törpiből bírtál rendes orit csinálni akkor gondolkozz el hogy esetleg nem az éhval van a gond hanem veled
Az élőhaolttból igenis lehetne életképes fajt csinálni ( bár én valszeg sose játszanék vele ) és szerintem ez a cél, mert a msotani élőhalott maximum 800k hekin 50ks kőárnál ér valamit ott is csak annyit h nem szeretik beütni
Reply With Quote
  #266  
Old 01-14-2007, 19:43
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Még soha nem játszottam anarchban de úgy gondolom hogy alsóbb szinteken 30-40 hulla ori egyfeszt kint lévő sereggel elég szép rendet tud maga körül vágni.
ez hülyeség már bocsi
Reply With Quote
  #267  
Old 01-15-2007, 10:16
Krin Krin is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Szerintem az élőhullából magasabb csopikban soha nem lesz életképes faj. Szerintem nem is arra lett kitalálva. Amire a hulla szerintem való:
1: Kezdőknek alacsony csopikban mert kevés mindenre kell figyelni és közben a játék alapvető működését, rendszerét kitapasztalják.
...ez tuti nem igaz, mert mit tapasztalnak meg? a tekik fontosságát? a tolikét? vagy a varikét? továbbá ha keveset figyelsz egy hulla orira(nekem van), akkor a harci kedved egyből a béka segge alá kerül, és végképp elvágod magad, ezért van az, hogy a legtöbbet egy hulla hadissal(nem mint ha a hulla hadison kívűl lehetne más ) kell támadni, mert máshogy nem tudod szinten tartani a HK-dat...

...egy kis szösszenet ehhez: míg a szövimnek 3 nap alatt egy önálló támadása nem volt, addig nekem 7, az én HK-m: 96 és nő, az övé 99 és stagnál, persze neki vannak kocsmái amiket ki is használ, meg templomai is bőven, ha tőllem lopnak nekem az is csorbítja a HK-m, a tűzgolyók is, de ha még stabilabb is lenne, a HK azzal sem erősödne a hulla komolyan, de be is kell lássam, hogy én nem azért játszom vele, mert olyan bitang erős faj...

Last edited by Krin; 01-15-2007 at 12:17..
Reply With Quote
  #268  
Old 01-15-2007, 18:49
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Krin View Post
...ez tuti nem igaz, mert mit tapasztalnak meg? a tekik fontosságát? a tolikét? vagy a varikét? továbbá ha keveset figyelsz egy hulla orira(nekem van), akkor a harci kedved egyből a béka segge alá kerül, és végképp elvágod magad, ezért van az, hogy a legtöbbet egy hulla hadissal(nem mint ha a hulla hadison kívűl lehetne más ) kell támadni, mert máshogy nem tudod szinten tartani a HK-dat...

...egy kis szösszenet ehhez: míg a szövimnek 3 nap alatt egy önálló támadása nem volt, addig nekem 7, az én HK-m: 96 és nő, az övé 99 és stagnál, persze neki vannak kocsmái amiket ki is használ, meg templomai is bőven, ha tőllem lopnak nekem az is csorbítja a HK-m, a tűzgolyók is, de ha még stabilabb is lenne, a HK azzal sem erősödne a hulla komolyan, de be is kell lássam, hogy én nem azért játszom vele, mert olyan bitang erős faj...
HK= katonai morál? azt nem változtatja ha lopnak tőled... csak ha lelopják a pénzed, és nem tudsz zsoldot fizetni. Mindenesetre kicsit nehezen érthető az írásod így :S
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #269  
Old 01-15-2007, 19:06
Krin Krin is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
HK= katonai morál? azt nem változtatja ha lopnak tőled... csak ha lelopják a pénzed, és nem tudsz zsoldot fizetni. Mindenesetre kicsit nehezen érthető az írásod így :S
...sry mint Harci kedv, kicsit összekevertem a Katonai morállal...
Reply With Quote
  #270  
Old 01-19-2007, 21:42
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ma jutott eszembe, nme tudom, hogy felvetette-e már valaki(ha igen akkor sorry, nem vagyok hulla rajongó igy nem olvastam olyan figyelmesen végig ezt a topicot, csak ugy kb)

naszóval: mi lenne ha az apró tuning az lenne, hogy az elf mintájára a hulla katonai morálja sem 75% hoz húzna henem mondjuk vmi magasabb értékhez!
hullának nincs kocsmája (bár láttam ellenpéldát ) és az ütögetésnél is elvileg egy mf az vakon van: tehát a morál az nagyon alacsonyan van (átlag hullánál kb 75-80%). és igy ugyebár a sereg csak 75-80%-ot ér...
Szóval mi lenne ha a hulla morálja mondjuk 90%-hoz huzna... vagy esetleg fix morál (extrém akár 100%-os fix morál) is felmerült bennem, mint ötlet!
Ezzel azért adnánk a hullának egy kis tápot, de mégsem lenne nagy változtatás a játékban!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu