Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 01-22-2009, 03:36
Zeeboy Zeeboy is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 84%
Smile

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Tegyük fel elindulok törpével, és van nyersanyagpiac:

Mondtam, ha abból indulunk ki hogy törpével vagy akkor tényleg kevés(nem nulla csak kevés!!) értelme van a dolognak. Valahogy ezt a pontot vagy én nem tudom rendesen megvilágítani vagy annyira megszoktad a törpit h nehéz másban gondolkozni)
De rendben, vegyük a törpe szemszögéből! Átépítkezésnél, átképzésnél stb sztem bele se gondoltál h most egyszerűen csak megvárod h legyen elég nyersi és fokozatósan teszed meg. Míg piacnál ha van elég pénzed(pl egy törpe összegyüjtötte) akkor sok pénzért veszel rengeteg fegyót és átképzel(pl ha valami miatt már nem kell annyi védelem és támadó sereget képeznél... )
Hisz ami egy lentebb lévőnek felesleg az a fentebb lévőnek a stratégiai átalakulásához szükséges nyersi,fegyó.
Az Aréna, hossza miatt azért hasonló mint a rendes játék csak kicsiben.
Vagyis ha ha van piac akkor mindig lesz aki el akar adni és mindig lesz aki venni akar. Persze olyan áron ami miatt a pénz gyűjtése bizony fontos lehet

És ha van piac mindig megéri majd pénzt gyűjteni hisz nem tudhatod mikor lesz rá szükséged
Még kiegészítve két esettel:
- most a nyersi dolog miatt nem érdemes olyan orival lenné ami brutálul le tudja rengetni a törpit amig annak már nem lesz elég nyersije visszaépítkezni Törpék meg egymás közt nem sok vizet zavarnak ilyen ügyben... Ellenben egy élen elhúzó törpét igazán csak variban lehet legyőzni... Egy jó varis annyi vihart és szárazat rakhat egy törpire h szegény sose jön ki belőle. De most nem lehet(vagy nagyon kemény tervezgetés és szenvedés) eredménye h más fajjal érvényesülj!

De h összefoglaljam: vallom hogyha van piac akkor lassan fordul a helyzet és a törpe nem egy kényszerű döntés lesz Arénában Nem mellesleg az olyanok akiknek van kedvenc fajuk még szívesebben mennek arénába hisz tudnak érvényesülni azzal(!!) Vagyis tágulna azok köre akik Arénáznak
Szóval hátránya semmiképp sincs sztem max előnye.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 01-22-2009, 13:32
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Zeeboy View Post
De h összefoglaljam: vallom hogyha van piac akkor lassan fordul a helyzet és a törpe nem egy kényszerű döntés lesz Arénában Nem mellesleg az olyanok akiknek van kedvenc fajuk még szívesebben mennek arénába hisz tudnak érvényesülni azzal(!!) Vagyis tágulna azok köre akik Arénáznak
Szóval hátránya semmiképp sincs sztem max előnye.
Azért én tudok mondani:
Ha az arénán sokan vannak akkor azért "dicsőség" nyerni. A dicsőségért meg van ok csalni. A csalás meg piacon eléggé megoldható

De ebbe a témába javaslat megvalósulni tuti nem fog. Nyiss egy külön témát ennek a dolognak ha úgy érzed.

Gyakorlatilag én pl nem tartom olyan fontosnak ott a piacot. De ha több arénázó lenne nyersipiaccal hát akkor szerintem senkit nem zavarna a piac. (de én nemhiszem ,hogy valaki azért ne arénázzon ,mert nincs piac)
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #253  
Old 01-22-2009, 15:56
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Zeeboy View Post
Mondtam, ha abból indulunk ki hogy törpével vagy akkor tényleg kevés(nem nulla csak kevés!!) értelme van a dolognak. Valahogy ezt a pontot vagy én nem tudom rendesen megvilágítani vagy annyira megszoktad a törpit h nehéz másban gondolkozni)
De rendben, vegyük a törpe szemszögéből! Átépítkezésnél, átképzésnél stb sztem bele se gondoltál h most egyszerűen csak megvárod h legyen elég nyersi és fokozatósan teszed meg. Míg piacnál ha van elég pénzed(pl egy törpe összegyüjtötte) akkor sok pénzért veszel rengeteg fegyót és átképzel(pl ha valami miatt már nem kell annyi védelem és támadó sereget képeznél... )
Hisz ami egy lentebb lévőnek felesleg az a fentebb lévőnek a stratégiai átalakulásához szükséges nyersi,fegyó.
Az Aréna, hossza miatt azért hasonló mint a rendes játék csak kicsiben.
Vagyis ha ha van piac akkor mindig lesz aki el akar adni és mindig lesz aki venni akar. Persze olyan áron ami miatt a pénz gyűjtése bizony fontos lehet

És ha van piac mindig megéri majd pénzt gyűjteni hisz nem tudhatod mikor lesz rá szükséged
Még kiegészítve két esettel:
- most a nyersi dolog miatt nem érdemes olyan orival lenné ami brutálul le tudja rengetni a törpit amig annak már nem lesz elég nyersije visszaépítkezni Törpék meg egymás közt nem sok vizet zavarnak ilyen ügyben... Ellenben egy élen elhúzó törpét igazán csak variban lehet legyőzni... Egy jó varis annyi vihart és szárazat rakhat egy törpire h szegény sose jön ki belőle. De most nem lehet(vagy nagyon kemény tervezgetés és szenvedés) eredménye h más fajjal érvényesülj!

De h összefoglaljam: vallom hogyha van piac akkor lassan fordul a helyzet és a törpe nem egy kényszerű döntés lesz Arénában Nem mellesleg az olyanok akiknek van kedvenc fajuk még szívesebben mennek arénába hisz tudnak érvényesülni azzal(!!) Vagyis tágulna azok köre akik Arénáznak
Szóval hátránya semmiképp sincs sztem max előnye.
Pedig pont, hogy a törpi szemszögéből kell nézni, mert ő az egésznek az alapja. Ő meg tudja magának termelni a szükséges nyersanyagot, és hülye lesz a többieket erősíteni, mert nincs mire költenie - a kis törpéknek meg nincs szükségük a pénzre, így a nagy törpének nem lenne kitől megvennie az általad említett nyersanyagot. Jól mondja Vityu, hallgass rá. Kereslet-kínálat szemszögéből kell nézni.
Legfeljebb csak ahhoz vezetne, hogy 50k-ért tárolnák a nyerset a piacon azok, akiknek van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #254  
Old 01-26-2009, 11:27
werden werden is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Hali!!!

Szerintem a törpe nem csak a nyersi termelés miatt kedvelt az Aránába ....
Hanem a gyors képzése miatt .....mert úgye az elején akinek több tolija ill. több katonája van az a nagyon nyerő tekitlop...
A varit szándékosan nem említettem ( -25% -ék miatt) bár meg kell hogy jegyezzem az első 10-15 órába 100-150 vari csodákra képes... tudni lehet a fajokat ,sőt ami fontosabb az esetleges elhanyagolt országokat....
Reply With Quote
  #255  
Old 01-26-2009, 11:33
werden werden is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

De a játék közben is nagyon nagy előny a rővid képzési idő.....mert valaki elkezd lopni... lefokozol és átképzel és mindezt 9 óra alatt !!! A tolvajnak ép hogy visszaáll 100 % ra a készültsége....
Reply With Quote
  #256  
Old 01-26-2009, 11:37
werden werden is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

És itt a friss lista...

Hely # Országnév Érték Hírnév Táv Faj Infó
1 349446 Ferrokov 18.962
2 433633 Elven Realm 18.563
3 152956 Egy rozsdás öreg bulldózer 18.373
4 352656 Zöldbab 17.950
5 439476 GSX Colonia 17.709
6 354142 kecsek 17.606
7 556864 Blokium Diu 13.389
8 553604 `pip 13.128
9 16 Füleslandia 13.015
10 287667 igortanya 12.500
11 550537 Dabas1 11.755
12 61086 zhillia 11.580
13 396148 ezüst alkony 11.474
14 311839 fehérre meszelt fal 11.035
15 527151 Dilibogyo 10.806
16 501917 Sakra 10.203
17 437487 ELFeledett Vidék
18 564623 Sörkuckó 8.820
19 530129 Muraköz 7.376
20 566664 Khonosz 5.502
21 562869 Sin City74 5.478
22 561198 Loti-Futi 5.462
23 402764 nemesek földje 5.152
24 536799 HAJDÚLAND 75 4.140
Reply With Quote
  #257  
Old 01-26-2009, 12:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
15 437487 ELFeledett Vidék
Quote:
Originally Posted by werden View Post
És itt a friss lista...

17 437487 ELFeledett Vidék
Két lista volt eddig, és Elfinek egyszer sem volt rajta a pontja... Kétlem, hogy ez tényleg így van! Vagy ő kivételes helyzetben van, mindenki felett, és ő pont nélkül sem az utolsó?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #258  
Old 01-26-2009, 16:31
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Mindenki alatt
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #259  
Old 01-26-2009, 16:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Két lista volt eddig, és Elfinek egyszer sem volt rajta a pontja... Kétlem, hogy ez tényleg így van! Vagy ő kivételes helyzetben van, mindenki felett, és ő pont nélkül sem az utolsó?
Tudod, o mindig mindent elszamol, mindig mindenhonnan elkesik...

Egyszoval nagyon pontatlan... Gondolom ezt mar a hodito is eszrevette, azert lehet ez....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #260  
Old 01-26-2009, 18:19
Bobesz bá Bobesz bá is offline
Member
 
Join Date: Dec 2008
Location: Balatonalmádi
Posts: 523
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
aki 10k ponttal vezette a mostani arénát 2 hét után. jksz-ezett.. visszaeső nah..
NYem vótam vissza eső :-)

JKSZ miatt még nem pakoltak át, ha jól emlékszem :-)
Ez se konkrét JKSZ volt, de szegről végről rokonságban álltak!
Ati, és Harcos vitájára meg csak annyit tudok mondani, hogy mindkettőnek igaza volt, és egyiknek se.
Elkövettem egy hibát, egy lökött percembe, az ember ezekből tanul igazán!
De legalább érdekes lesz az Aréna vége! Vagyis izgalmasabb, egy darabig. :-)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Bobesz bá For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Aréna szabadság Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 3 03-15-2007 06:05
Aréna Nikol Segítség 19 03-02-2007 15:44
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
1/A aréna -Fegya- Elvetett javaslatok 32 08-15-2006 14:56


All times are GMT +1. The time now is 21:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu