Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 08-04-2010, 10:50
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Én sem vagyok ellene, eddig csak azt próbáltam felvázolni, hogy nem kell rögtön legyávázni/lámázni/leszólni azokat, akik ezt kihasználták...
ettől függetlenül a ne változzon semmi.. pontra szavaztál..
egy klánbol való kidobálás nem stratégia ,a fokozásnak még utána lehet fokozni legalább, de erre gyakorlatilag semmit nem léphet a támadó klán..
ezzel a "védekező" klán gyakorlatilag 0 kockázattal csökkenti az ütés hatékonyságát 90-95%al míg a támadót bárki vígan hiénázhatja, ha kiszúrja.. és nem mellékessen elég, ha a klánvezér épp gépnél van és kiszúrja a ráállást..
ez nem stratégia ez csak egy kiskapu, amit ideje lenne becsukni..
nem mellékessen leginkább a túlzott termelőknek (esetleg kevés elérhető klánvagyonnal rendelkezőknek) kedvez ez a lehetőség, mivel még egy elf klán is szembe tud menni, ha akkora sereg megy rá, ami beveri.. ők meg, ha annyira termelni akarnak vállalják a kockázatot..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 08-04-2010, 17:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ettől függetlenül a ne változzon semmi.. pontra szavaztál..

attól, hogy nem vagyok ellene a változásnak, még jó dolognak tartom ezt a kiskaput
Reply With Quote
  #243  
Old 09-17-2010, 19:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ati, esetleg ehhez nincs véletlenül valami gondolatod? Legalább azt mondd meg, hogy teljes mértékben elveted, mert én nagyon várok erre. Meg is mondtam, hogy nem csinálok klántámadást addig, meddig bárkit ki lehet dobni és ezzel lecsökkenteni minimálisra a foglalást...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #244  
Old 09-17-2010, 19:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Erről a témáról sem tudom, hogy micsoda, jelenleg a "Megfontolás alatt álló" javaslatokkal foglalkozom. Bőven elég nagy volumenű változásról van ott szó, más témába egyelőre nem ásom bele magam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #245  
Old 09-17-2010, 19:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Erről a témáról sem tudom, hogy micsoda, jelenleg a "Megfontolás alatt álló" javaslatokkal foglalkozom. Bőven elég nagy volumenű változásról van ott szó, más témába egyelőre nem ásom bele magam.
Végülis még csak lassan egy éves téma, ami a tényleg játszani akaróknak fontos lenne... Az igazán passzív A-sok persze tény, ellenkeznek...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #246  
Old 09-20-2010, 16:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Ez az üzenet kifejezetten NEM TETSZETT a következő fórumozóknak:
LiverPool
Mi a létjogosultsága egy stratégiai játékban a menekülésnek? Persze, menekülni lehet bármelyik csoportban, szabadságra, lefelé, felfelé, fellépéssel, újrával...

De ez A. A menekülők nagytöbbsége menekülhet le 5-ös csoportba... Menjen is, ha nem való A-ba.

Ha én és a klánom napokat, akár heteket tervezünk egy klántámadást, akkor miért tehető az egész ütést tönkre azzal, hogy max 9 gomb megnyomásával nagyságrendekkel lecsökkenthető a foglalás mértéke? Ráadásul le sem reagálható. Nincs az a módszer, amivel tehetsz ellene, még csak annyi sem, hogy te is kidobálod a tagokat, hogy akkor legalább 1-1-ben üss egy normálisat...

Miért megoldás az, hogy olyan időpontot kell keresni, vagy el kell hívni randevúra Fortunát ahhoz, hogy ne szúrjon ki az ellen egy ráállást, és ne tudjon az ellen minden tagot kidobni 1%-nyi földleadásért...

Miért csak a támadó klánnak kell felkészülni valamire? Miért nem lehet minden klánnak benn tartani azt a minimális egységet, amivel esetleg védhető, vagy szembe támadható egy másik klán?

Miért okoz problémát az, hogy egy passzív klánnál esznek benn az egységek? Mire akarnak pénzt raktározni? Az ácsorgásra? Ja, nem a fokozásra, hogy egyéniben se legyen könnyű 1 hektárt ütni rajtuk...

A játéknak ezt a kiskapuját be kellene végre zárni, mert félelmetes, hogy egy nagy, aktív, hadis klán mostanában jobban fél attól, hogy kidobálják a tagokat, mint hogy pattannak...

Ez nem hiszem, hogy a klántámadások gyakoriságát idézné elő...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #247  
Old 09-20-2010, 20:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Ne izgasd fel magad, nem hiszem, hogy az én nem tetszésem miatt nem rakták még be a játékba
Reply With Quote
  #248  
Old 09-20-2010, 20:58
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ne izgasd fel magad, nem hiszem, hogy az én nem tetszésem miatt nem rakták még be a játékba
Viszont a kérdés főleg Téged céloz, szóval egy elegáns válasz korrekt lenne.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #249  
Old 09-20-2010, 21:00
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ne izgasd fel magad, nem hiszem, hogy az én nem tetszésem miatt nem rakták még be a játékba
Egyszerűen csak képtelen vagyok felfogni, hogy egy gyakorlatilag kivédhetetlen dolog miatt töredékeket lehet csak ütni. Azért hajtok ennyire érte, mert megmondtam, hogy a nagy klán addig nem fog ütni, ameddig így lehet menekülni. Nem akarom kitenni a klánom tagjait a hiéna veszélyének a semmiért.

Ez kb olyan, mintha lentebbi csoportokban a földed 1%-áért védelem belilulnál...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #250  
Old 09-20-2010, 22:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Viszont a kérdés főleg Téged céloz, szóval egy elegáns válasz korrekt lenne.
Melyik kérdésre?
Nekem nem tetszik, hogy nem lehet a klánból bármikor kilépnie/kitenni azt, aki a mostani feltételek mellett kitehető.
Azt, hogy sztem miért tartom jó dolognak a mostani lehetőséget már többször leírtam, olvass vissza.
Amúgy meg különösebben nem foglalkoztat ez az egész, ha megváltozik a mostani helyzet az sem, mint ahogy az egész A se érdekel (már többször leírtam, ha nem lenne muszáj, nem is lenne ott orim)

Nekem ennyi a véleményem az egészről...

Last edited by Pool; 09-20-2010 at 22:16.. Reason: +t
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 03:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu