Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 12-02-2009, 08:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Az igazi kérdés az, hog yettől változna-e valami, vagy továbbra is maradna egy "elf mocsár", annyi különbséggel, hog yidőnként kapnak plusz személyiségeket is. Szeeintem ez utóbbi lenne, tehát EZEN a felvetésen ez nem változtat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #242  
Old 12-02-2009, 09:29
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az igazi kérdés az, hog yettől változna-e valami, vagy továbbra is maradna egy "elf mocsár", annyi különbséggel, hog yidőnként kapnak plusz személyiségeket is. Szeeintem ez utóbbi lenne, tehát EZEN a felvetésen ez nem változtat.
Egyértelműen nem, ez egy off volt részemről. Elnézést érte.
Reply With Quote
  #243  
Old 12-02-2009, 10:00
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Engem az vezérelt anno az elf választásban, hogy szemben a lentebbi csopikban, ha nem érek rá a hódra, nem tudok elmenni "büntetlenül" szabira.

Persze ott az szk de azért az más...
Ha lett volna ilyen lehetőség anno, én biztos beválasztok egy aktívabb fajt.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #244  
Old 12-02-2009, 10:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha lett volna ilyen lehetőség anno, én biztos beválasztok egy aktívabb fajt.
Melyik lehetőségre gondolsz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #245  
Old 12-02-2009, 11:56
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Lehetne mondjuk korlátozni, hogy 4000 körönként lehet egyszer "személyiségetnövelni" az A-s orin. (Mintha mindenhol a kötelező 1000 kört teljesítettük volna, vagy esetleg 5000 kör, mintha A-ban is a kötelező alatt végigfutottunk volna)
Mivel B-ben 2k kört kell tölteni az onnét való forduláshoz, ha ehhez még hozzájön hogy csak magasabb szemű B-beli növelheti a fönti ori kék számát, akkor új játékosoknál kijön a 4k kör. Minimum; de ha csak két orija van összesen, akkor 8k kör míg 1A-ban plusz szemhez juthat.

A témához annyiban kapcsolódik hogy így egy okkal kevesebb lenne a fordulásra A-ból, még kevesebb ork/gnóm törné át magát az elfeken; ez negatívum. Viszont az egyéni célokhoz nagyon is jól passzol.
----

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szóval úgy képzeltem el, hogy akármikor jelölheted, hogy 1/A-ban képzeled el a jövőd, ha nem jelölöd be, azt jelenti, hogy szeretnél lefordulni.
Viszont ha 2000 feletti topköröd van, akkor gyakorlatilag muszáj bejelölnöd, különben lázad a nép, hogy nem lépsz tovább.
És csak akkor tudod a 2/B-s oridat forgatni, ha A-ban be van jelölve, hogy hosszútávon játszol A-ban, és teljesíted a követelményeket.

Aki bejelöli, annak a a teljes létszám top30%-t kell teljesítenie. Cserébe foroghat a lenti orijával.

Aki nem jelöli be, annak csak a nem hosszútávon A-ban játszók között kell a top30-ba kerülnie (vagy több személyiség esetén szűkebb topba)
Ha jól értem akkor a mostani toposoknak nem változna a helyzete, a lentieknek pedig egyrészt könnyítés, hogy pl 1 szem esetén durván csak az 51%-ot kell teljesíteni az egész csopit nézve (30% + 70% x 30%), másrészt nehezítés hogy ezt viszont minden feljövetelkor.
Kedvez a kitartó, de kevés idővel rendelkezőknek. Szimpatikus.

A topkörök miatti lázadásnak és a pipálásnak nem látom a jelentőségét, ha valaki bent van a szűkebb topban akkor a B-s orija is megfelel fordulásra (egyik feltételében).

Kicsit bonyolítaná a pontlistát, mivel gondolom fel lenne tűntetve a fordulni vágyók alcsoportjának helyezései, hogy azért tudni lehessen hol tart az illető.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #246  
Old 12-02-2009, 12:58
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Azért nem teljesen így szólt
De még nagyon kiforratlan, nem biztos, hogy van értelme.

Szóval úgy képzeltem el, hogy akármikor jelölheted, hogy 1/A-ban képzeled el a jövőd, ha nem jelölöd be, azt jelenti, hogy szeretnél lefordulni.
Viszont ha 2000 feletti topköröd van, akkor gyakorlatilag muszáj bejelölnöd, különben lázad a nép, hogy nem lépsz tovább.
És csak akkor tudod a 2/B-s oridat forgatni, ha A-ban be van jelölve, hogy hosszútávon játszol A-ban, és teljesíted a követelményeket.

Aki bejelöli, annak a a teljes létszám top30%-t kell teljesítenie. Cserébe foroghat a lenti orijával.

Aki nem jelöli be, annak csak a nem hosszútávon A-ban játszók között kell a top30-ba kerülnie (vagy több személyiség esetén szűkebb topba)

Aki szeretne forogni A-ból, vagy kezdő, az végig tudja vinni a szintet, mert nem ütközik bele elf mocsárba, mert az elfek az össz-top30 határánál fognak ücsörögni.
Aki pedig hosszútávon szeretne A-ban játszani, az küzdjön meg az elfekkel, vagy ügyesen ugorja át őket (már ha ezek után még mindig sokan elffel akarnak játszani)
Tetszik ez az ötlet.

Egy kisebb csalási lehetőséget fedeztem fel benne: aki az egész csoporton belül topban van, az nyilván bejelöli hogy tudjon forogni B-ből. A csoport maradék részének lenne külön top határ - az itt lévő országok (70%x30% = 21%) összegyűjtik a top köröket, majd bejelölik hogy hosszabb távon akarnak játszani és lefordítják a B-s orijukat, majd kiszedik a jelölést mielőtt lepörögnének a topkörök. Így az egész csoport 30%-a alatt lévő 21% is tudna B-ből forogni, és maradnának a bunkerek immáron 51%-on!

De ez egyszerűen kivédhető, ha nem lehetne akármikor kapcsolgatni, vagy átkapcsoláskor nullázódnának a topkörök.
Reply With Quote
  #247  
Old 12-02-2009, 16:21
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Melyik lehetőségre gondolsz?
Quote:
Engem az vezérelt anno az elf választásban, hogy szemben a lentebbi csopikban, ha nem érek rá a hódra, nem tudok elmenni "büntetlenül" szabira.
Ha lett volna lehetőség, elmenni büntetlenül szabira...
Azt hittem egyértelmű amit írtam
Illetve én csak ennyiben kívánnék hozzá szólni. Elmondtam én miért választottam elfet.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #248  
Old 12-02-2009, 17:17
Janesz Janesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Nem tudom, anno valaki feszegette azt a részét, hogy a kitámadó klánseregnek legyen tábi.
Ha azt nézitek vmennyire ez sztem javítani az elfmocsár helyzetén, mivel nem lenne beüthetetlen klánban az elf! Neki megvannak az előnyök ugyebár a toronybónusz, de a kitámadónak viszont nincs meg a tábi bónusz.
Igy eshet meg hogy szinte egy 80% barakkos ork klán lepattan egy elf szöviről ami azért kicsit vicces!
De ha viszont lehetne vinni tábit és járna rá a megszokott bónusz mindjárt kiegyenlítettebb lenne, és nem lenne beüthetetlen egy bunkerelf sem klánban, így lehetne őket ütni és sztem nem tornyosulnának fel a top 30% környéken.
Én úgy látom a támadó fél nem kap annyi előnyt mint a védő.
Támadásnál számít:
* a katonák ereje,
* katonai morál,
* hadügyi tudomány,
* faji sajátosságok.

Védésnél:
* a katonák ereje (szabadságon levő ország esetén csak ennek egyharmada!),
* őrtornyokba vonuló íjászok bónuszai,
* katonai morál,
* őrtornyok védőértéke,
* hadügyi tudomány,
* faji sajátosságok.

Azt hiszem nem kell tovább magyaráznom, hogy védésnél több bónusz számít.
Úgyhogyha lehetne vinni tábit, akkor sztem vmennyire orvosolná a kialakult helyzetet. Vélemény?
Reply With Quote
  #249  
Old 12-02-2009, 20:22
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha lett volna lehetőség, elmenni büntetlenül szabira...
Azt hittem egyértelmű amit írtam
Mármint ha földleadás nélkül lehetne szk-ra menni és visszajönni? Akkor megszünne az elfmocsár az tuti. Viszont elég sok klánba ki-be lépéses - ráállás - ütés - visszalépés lenne.

Ha esetleg bizonyos (több ezer kör) szk után nem kéne földet leadni a klánbalépésnél/alapításnál az megoldás lehetne. Mondjuk 4 k kör.
Így lehetne forogni, de visszaélni nem érné meg.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
  #250  
Old 12-03-2009, 01:12
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Mármint ha földleadás nélkül lehetne szk-ra menni és visszajönni? Akkor megszünne az elfmocsár az tuti. Viszont elég sok klánba ki-be lépéses - ráállás - ütés - visszalépés lenne.

Ha esetleg bizonyos (több ezer kör) szk után nem kéne földet leadni a klánbalépésnél/alapításnál az megoldás lehetne. Mondjuk 4 k kör.
Így lehetne forogni, de visszaélni nem érné meg.
pont amiatt nem tünne el, mert oda vissza lehetne ugrálni, és méginkább veszélyeztetve lennének.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu