Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 06-25-2013, 09:50
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bukta View Post
Húú, bakker!
Ha itt tartasz, hogy az kérdés, hogy gyerek v. hód, az tényleg gáz...
És nem viccből, hanem komolyan!!!
Számomra ez nem kérdés!

Csupán nem vetted észre az irróniát.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dave For This Useful Post:
Sponsored Links
  #242  
Old 06-25-2013, 09:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Csak idézni tudom magam, NAGYON kihangsúlyozva az utolsó bekezdést:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem cél, hogy úgy alakítsuk át a Hódítót, hogy napi 10 perc játékkal legyőzhesd azokat, akik 10+ éve napi 20 órákat játszanak.

A téma egyetlen és kizárólagos célja az alvásidő, vagy egyéb SOS idő átvészelésének lehetőségét taglalni. Nem azt, hogy hogyan fér bele valaki életébe a Hódító, akinek a családjára is alig jut ideje.

Ez utóbbi esetre egy tipp: sehogy. Most magam ellen beszélek, de ha a családodra alig jut idő, akkor azt ne Hódítózásra akard szánni, mert a családod látja kárát!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #243  
Old 06-25-2013, 10:03
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Csak idézni tudom magam, NAGYON kihangsúlyozva az utolsó bekezdést:
Hidd el nekem, hogy sose fogok a hódító javára dönteni a családdal szemben... De most megbeszélések topikban vagyunk és TAPASZTALT dolgot írtam le. Ennek a dologknak a megoldására van lehetőség, erről szól ez a téma, vagy tévedek?
Reply With Quote
  #244  
Old 06-25-2013, 10:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Hidd el nekem, hogy sose fogok a hódító javára dönteni a családdal szemben... De most megbeszélések topikban vagyunk és TAPASZTALT dolgot írtam le. Ennek a dologknak a megoldására van lehetőség, erről szól ez a téma, vagy tévedek?
Nem hiszem, hogy bármelyik komoly javaslat arról szólt volna, hogy indítsunk külön csoportot, amiben napi 4 órán át telnek csak a körök, és napi 20 órában nem. Vagy hogy szülessen egy olyan varázslat, ami napi 20 órán át extra nagy védelmet ad.

Alvásról beszélünk. És azt kérem, hogy térjünk is ehhez vissza, egyértelműen leszögezve mégegyszer, hogy nem cél a napi 20 óra szabi, és napi 4 óra játék támogatása.

Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #245  
Old 06-25-2013, 10:22
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem hiszem, hogy bármelyik komoly javaslat arról szólt volna, hogy indítsunk külön csoportot, amiben napi 4 órán át telnek csak a körök, és napi 20 órában nem. Vagy hogy szülessen egy olyan varázslat, ami napi 20 órán át extra nagy védelmet ad.

Alvásról beszélünk. És azt kérem, hogy térjünk is ehhez vissza, egyértelműen leszögezve mégegyszer, hogy nem cél a napi 20 óra szabi, és napi 4 óra játék támogatása.

Köszönöm.
szerinetm soha nem mondtam, hogy napi 20 óra szabi kéne. Énis azt mondtam, hogy legalább éjszakára lehessen nyugodtan aludni, főleg ,ha ennyi dologgal kell valakinek egyszerre foglalkozni, fontos, hogy ki tudja magát pihenni.

de mivel a témán belüli lehetőségként merült fel a szabadasgá megreformálása, ebben látok lehetőséget, ennek látom valós szükségességét.

számtalan olyan helyzettel találkoztam már ,hogy előre nem látható helyzet miatt, 3-4-5 óráig nme tud az ember benézni. 4-5 óra kihagyás miatt ne kelljen már 72 körig szabira tenni egy országot. Egy ilyen SOS szabadság meg már az éjszakai pihenést is megoldhatná. Ha akarok, akkor alszok, ha nem akarok ,akkor nem alszok. ha akarok este 9kor lefekszek aludni, ha nem akarok, akkor hajnali 4-kor megyek csak ágyba.

Természetesen a használatának gyakoriságát kéne megfontolni. szankcionálni, hogy ne érje meg egy ilyen játéksítlusra való átállás. De heti 1-2 alkalom lehetőségének biztosítása szerintem igenis szükséges volna.


Egy ilyen LEHETŐSÉGnél semmi NEM KÖTELEZŐ, ám hasznos dolog. A jelenlegi szabályrendszert is ki lehet használni igaz, csak 72 körönként, de a LEHETŐSÉG most is megvan rá.

Szívesen.
Reply With Quote
  #246  
Old 06-25-2013, 10:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Pontosan erről szól a szabadság minimum időtartamának lerövidítését célzó javaslat. Erről részleteket az előző oldalakon olvashatsz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #247  
Old 06-25-2013, 11:03
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pontosan erről szól a szabadság minimum időtartamának lerövidítését célzó javaslat. Erről részleteket az előző oldalakon olvashatsz.
énis ezt támogatom. csak saját érveimet leírtam emellett, de nem teljesen úgy ment át úgy, ahogy én azt gondoltam.

ehhez volna ötletem: egy olyan "alvó állapot" lehetőség az orinak, amit ha alkalmaz, akkor az ellen irányuló minden támadó akció kisebb zsákmányt viszt. pl, csak 50%-a az eredetinek.

Használatát természetesen korlátozni kéne ám szankcionálni is.

Az ötletem, hogy ha ezt alkalmazom, akkor valamennyire védve vagyok. Ha belépek, nem azonnal leszek játékban, hanem a köv körváltástól. Ez azért, hogy ha sereg jön felém, azt ne tudjam kihasználni az ellenség kárára. Szembemenni ne tudjak dupla zsákmányért.

a korlátozást meg úgy oldanám meg, hogy 1 egységnyi Vip-ért cserébe kb 5 ilyen lehetőséget kapok, amit úgy osztok be, ahogy akarok. A konkrét darabszám megbezsélés, vagy logikus következtetés kérdése.
Tehát veszek 10 vip-et akkor akár 50 ilyet egymás után eljátszhatok, de többé utána egyet sem, amíg újra nem vipelek.

Ennek a hossza meg max 8 óra lehetne, vagy amíg újra be nem lépek.

Ezzel szerintem kevesebb olyan ori lenne, aki kényszerűségből megy 72 kör szabira, mert jelenleg nincs más alternatívája. Ezáltal lehet, hogy több lehetne az akció mennyisége, ám ugye egyenként kisebb a zsákmány.

Ha tudom, hogy 10 ilyen sereg zsákmányát másnap 3 normál sereggel vissza tudom szerezni, akkor nem érdekelne, ha bejönnek, amíg alszok, max holnap akkor akciózok kicsit. Mindenképp felpörgetné a játékot legalábbis elméletileg. Persze, ha senki nem használja, akkor nem változik semmi. Ez sem kötelező.
Reply With Quote
  #248  
Old 06-26-2013, 12:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Elsősorban azoktól kérdezem, akiket a téma ténylegesen érint: van-e még egyéb javaslat, vagy az eddigiekből hozzunk össze valamit?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #249  
Old 06-26-2013, 13:38
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Hozzuk össze Ati! Ez most még átkerül a megfontolás alatt lévő javaslatokba?
Reply With Quote
  #250  
Old 06-26-2013, 17:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Összegzésként, itt tartunk eddig. Milyen előnyök és hátrányok vannak még, amiket kihagytam?

1, külön csoportrendszer, ahol éjszaka nem megy az idő

Előnyök:
  1. Éjszaka teljesen védve vagy, mert se az idő nem telik, se akciózni nem lehet.
  2. Kiszámítható. Tudod, hogy mikortól mikorig nem használhatod, máskor mindig igen. Tudod, hogy akikkel együtt vagy, azok mind így játszanak.
  3. Az eddig megszokott fajokkal és személyiségekkel játszhatsz.

Hátrányok:
  1. Egy idő után muszáj, hogy belefusson a mostani csoportrendszerbe, minimum az 1/A csoportnál.
  2. A fix “éjszaka” miatt (amit azóta se definiált senki ) egy olyan átlagos veszünk fegyverszünetnek, amitől szinte mindenki eltér. Lesz, akinek túl korán kezdődik a szünet, lesz, akinek túl későn. Lesz, aki váltott műszakban dolgozik, emiatt egyszer jó ez az időbeosztás, kétszer nem. Lesz, aki mindig nappal dolgozik, neki végképp semmit nem segít.
  3. A külön csoportrendszer miatt csak azokkal érintkezhetnek az országok, akik szintén hasonló időbeosztásban játszanak, ez a lehetséges célpontok vagy éppen szövetségesek számát nagyon leszűkíti.
  4. Új országok szükségesek, a mostani(ak) útban lehet(nek).
  5. Ha most több országod van, akkor indulásnak csak egyet kezdhetnél, amíg azzal szintet nem lépsz.

Mások számára:

Az eddigi országaidat lecseréled, így a mostani csoportok létszáma csökken, és maximum az 1/A-ban tudnak Veled érintkezni.


2, külön csoportrendszer, ahol folyamatosan megy az idő, de a szabi minimum ideje kevesebb

Előnyök:
  1. Az “éjszakai” védelem bármikor kezdődhet, saját belátásod szerint. Ez rugalmassá teszi a védett időszakot.
  2. Az eddig megszokott fajokkal és személyiségekkel játszhatsz.

Hátrányok:
  1. Egy idő után muszáj, hogy belefusson a mostani csoportrendszerbe, minimum az 1/A csoportnál.
  2. A külön csoportrendszer miatt csak azokkal érintkezhetnek az országok, akik szintén hasonló időbeosztásban játszanak, ez a lehetséges célpontok vagy éppen szövetségesek számát nagyon leszűkíti.
  3. Új országok szükségesek, a mostani(ak) útban lehet(nek).
  4. Ha most több országod van, akkor indulásnak csak egyet kezdhetnél, amíg azzal szintet nem lépsz.

Mások számára:

Az eddigi országaidat lecseréled, így a mostani csoportok létszáma csökken, és maximum az 1/A-ban tudnak Veled érintkezni.


3, új fajok, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

Előnyök:
  1. A meglévő csoportrendszert használja, így nem kellenek új országok.
  2. A meglévő csoportrendszer miatt maradsz olyan csoportrendszerben, ahol addig: kislétszámú, nagylétszámú, gyors, lassú.
  3. A fix időszakok miatt kiszámítható, hogy mikortól mikorig él az extra védelem.

Hátrányok:
  1. Ha egy adott napszakra extra védelem van, akkor egy másik napszakra gyengítés is szükséges, hogy ne szuperfaj legyen.
  2. A fix időszakok miatt megintcsak sok olyan ember számára nem használható, aki pedig élne egy ilyen lehetőséggel (néhány órányi elcsúszás, váltott műszak stb.)
  3. A mostani fajodat le kell cserélni. Az új faj nem lesz egyenlő sem egy elffel, sem egy orkkal. Alkalmazkodni kell az új fajhoz, cserébe az adott napszakra járó védelemért, ami akár az egész játékstílusod átalakítását igényelheti.

Mások számára:

Az eddigi országaid megmaradnak; ha eddig a pihenés lehetőségének hiánya miatt nem játszottál, akkor az aktív országok száma a meglévő csoportokban növekszik. Mások látják (ha...), hogy milyen fajjal játszol, így tudják, hogy milyen az időbeosztásod.


4, új személyiségek, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

Előnyök:
  1. A meglévő csoportrendszert használja, így nem kellenek új országok.
  2. A meglévő csoportrendszer miatt maradsz olyan csoportrendszerben, ahol addig: kislétszámú, nagylétszámú, gyors, lassú.
  3. A fix időszakok miatt kiszámítható, hogy mikortól mikorig él az extra védelem.
  4. Meglévő fajod sajátosságait megtarthatod.

Hátrányok:
  1. Egy olyan személyigéget igényel, aminek az összes többi személyiséggel ellentétben hátránya is van. (Ezt túl fogjuk élni. )
  2. A fix időszakok miatt megintcsak sok olyan ember számára nem használható, aki pedig élne egy ilyen lehetőséggel (néhány órányi elcsúszás, váltott műszak stb.)
  3. Fel kell adnod egy személyiséget.

Mások számára:

Az eddigi országaid megmaradnak; ha eddig a pihenés lehetőségének hiánya miatt nem játszottál, akkor az aktív országok száma a meglévő csoportokban növekszik. Mások látják (ha...), hogy milyen személyiséggel játszol, így tudják, hogy milyen az időbeosztásod.


5, egységes szabireform: lehessen kisebb időszakokra is szabira menni, de a szabadság aktív játékidőhöz legyen kötve

Előnyök:
  1. A meglévő csoportrendszert használja, így nem kellenek új országok.
  2. A meglévő csoportrendszer miatt maradsz olyan csoportrendszerben, ahol addig: kislétszámú, nagylétszámú, gyors, lassú.
  3. Az “éjszakai” védelem bármikor kezdődhet, saját belátásod szerint. Ez rugalmassá teszi a védett időszakot.
  4. Az eddig megszokott fajokkal és személyiségekkel játszhatsz.
  5. Nincs külön időszak, amikor erősebb vagy, külön időszak, amikor gyengébb vagy. Szabadság van, amikor nem vagy támadható. Ahogy eddig.
  6. Mindenki számára egységesen használható. Aki esetleg nem az éjszakai pihenés miatt akarja használni, az is tudja, nem kell emiatt külön csoportba kerülnie, vagy fajt váltania.
  7. A játékidőhöz kötöttség miatt általánosságban aktívabb leszel, és nem azzal a tudattal indítasz új országot, hogy 2 hét után 6 évre szabira teszed.

Hátrányok:
  1. Nem tudhatod előre, hogy ki mikor fogja használni, így másokról nem tudod megállapítani első ránézésre, hogy milyen időbeosztás szerint játszik (szemben az összes másik lehetőséggel).
  2. Nem mehetsz el akármennyi időre szabadságra, muszáj néha játszanod.

Mások számára:

Az eddigi országaid megmaradnak; ha eddig a pihenés lehetőségének hiánya miatt nem játszottál, akkor az aktív országok száma a meglévő csoportokban növekszik. Ami miatt ez a legkevésbé kiszámítható: a rövid szabadság miatt többen dönthetnek úgy, hogy aktívan játszanak, hiszen bármikor akár néhány órára is újra teljes biztonságban tudhatják az országukat; ugyanezen okból többen, akik eddig a minimum 72 óra miatt nem mentek szabadságra, most bátrabban mehetnek szabadságra, amiből esetleg csak sokára jönnek vissza.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 01:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu