Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 12-28-2007, 00:45
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Én úgy veszem észre, h össze vissza dumálsz, most akkor mi van? 5ös szinten, ahová olyan nagyon jó a szövid, ilyen előkészületek egy lopáshoz? Tartalékod van? Mert ha előbb ártózol és utána próbálsz lopni viszel is vmit? A félelfnek pont az a lényege, h sunnyogjon sztem....
Elmondom újra:
Nem 5 támadós 2 védős szövikkel meg félelfekkel kezdek ki.
A taktics: kv előtt nem sokkal kapu nyitás, lelopom az ellenfél tolisát, lerengetem az egyik hadist.(Ha szükséges, előtte varis akció a tolira, hogy lopható legyen.)A társaim akcióznak ugyanígy az ellenfélre, rengetik a hadisokat, leölik az ellenfél varisát, lemérgezik az ellenfél tolisát, stb, adott helyzethez illően.(Vagyis ahogy előtte megbeszéltük.)Pontosan kv-kor az akció végetér.
Ha jól dolgoztunk, kv után az ellenfél hadisai 3 körbe vagy annál messzebb vannak, a tolisuk szét van lopva és a lényeg ennek az idilli állapotnak a fenntartása, bizonyos időközönként rengetés, bűvészmutatványok, ima stb. által, hogy a hadisok ne kerüljenek közel.Ha mégis közel jönnek és kitámadnak, és ezt látom, azonnal kimegyek földre egy felettem lévő gyenguska 5 védős 132 bányás orira az elitjeim egy részével.(Csak azután megyek ki, miután látom, hogy jön felém a sereg.)Egyszer beütnek, aztán ismét 3-4 körbe leszek, ahonnan tovább ártózom, miután az eladott tekikből pótolom a veszteségeket.Esetleg még tovább lopom meg varizom a leamortizált tolit, és a többiek csinálják az ártózást a másik háromra.

Ha az ellenséges szövi a kezdeményező és nem mi, akkor kicsit rosszabb a helyzet, ugyanúgy, mint akkor ha a háborút nem tudod gyorsan lezárni, és elhúzódik, vagy ha esetleg az ellenfél hadisa nem a megszokott mészárra, hanem pusztira jön ki rád egyből.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 12-28-2007, 00:55
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Elmondom újra:
Nem 5 támadós 2 védős szövikkel meg félelfekkel kezdek ki.
A taktics: kv előtt nem sokkal kapu nyitás, lelopom az ellenfél tolisát, lerengetem az egyik hadist.(Ha szükséges, előtte varis akció a tolira, hogy lopható legyen.)A társaim akcióznak ugyanígy az ellenfélre, rengetik a hadisokat, leölik az ellenfél varisát, lemérgezik az ellenfél tolisát, stb, adott helyzethez illően.(Vagyis ahogy előtte megbeszéltük.)Pontosan kv-kor az akció végetér.
Ha jól dolgoztunk, kv után az ellenfél hadisai 3 körbe vagy annál messzebb vannak, a tolisuk szét van lopva és a lényeg ennek az idilli állapotnak a fenntartása, bizonyos időközönként rengetés, bűvészmutatványok, ima stb. által, hogy a hadisok ne kerüljenek közel.Ha mégis közel jönnek és kitámadnak, és ezt látom, azonnal kimegyek földre egy felettem lévő gyenguska 5 védős 132 bányás orira az elitjeim egy részével.(Csak azután megyek ki, miután látom, hogy jön felém a sereg.)Egyszer beütnek, aztán ismét 3-4 körbe leszek, ahonnan tovább ártózom, miután az eladott tekikből pótolom a veszteségeket.Esetleg még tovább lopom meg varizom a leamortizált tolit, és a többiek csinálják az ártózást a másik háromra.

Ha az ellenséges szövi a kezdeményező és nem mi, akkor kicsit rosszabb a helyzet, ugyanúgy, mint akkor ha a háborút nem tudod gyorsan lezárni, és elhúzódik, vagy ha esetleg az ellenfél hadisa nem a megszokott mészárra, hanem pusztira jön ki rád egyből.
Én értem, de te nem vágod, h mi mit mondunk, a szövi hadisai ha mennek, hiába látod, ált úgy szoktak menni, h az egyik hadi megy kettéoszott sereggel így a másik hadi seregének fele otthonmaradt, a varis ha krónikázik és ált így van látja, h kimentél, rosszabb eset, ha meggömböz miután kimentél, így nem kísérnek, hanem szembe megy a másik hadi, v akár a vari is, ha íjj-elites, na ez lesz a puszti ...
Hadiztál már? Félelfet pusztítottál már magad alá? Mert az elég komoly hiba! pusztítani csak akkor kell, ha lépne elfelé...
Nem rossz, amit írsz értsd már meg! Na! De nem jó minden helyzetben és mindenki ellen és ha ellépsz se menekültél meg, mert ha ezek a szövik utólérnek, akkor lesz még gond, főleg ha egyszere ér utól két ilyen szövi, de ez már nagyon ritka és szélsőséges eset, de megtörténik méghozzá,akkor amikor nem kellene

Megyek alszok, mert már nem jönnek a betük, Jó éjt!
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)

Last edited by Fefe013; 12-28-2007 at 00:57..
Reply With Quote
  #243  
Old 12-28-2007, 01:07
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Nem rossz, amit írsz értsd már meg! Na! De nem jó minden helyzetben és mindenki ellen és ha ellépsz se menekültél meg, mert ha ezek a szövik utólérnek, akkor lesz még gond, főleg ha egyszere ér utól két ilyen szövi, de ez már nagyon ritka és szélsőséges eset, de megtörténik méghozzá,akkor amikor nem kellene

Megyek alszok, mert már nem jönnek a betük, Jó éjt!
Én sem mondtam, hogy ez a "villámháborús" taktika mindenki ellen és mindig működik, sőt felsoroltam, hogy mikor nem jó.
Az én célom az, hogy a megelőző támadás és a lopás után minél előbb végetérjen a háború, mivel a kilopott tekiket nem akarom elherdálni, hanem szeretnék megtartani belőle lehetőleg minél többet.
Általában némi diplomáciai ráhatást is szoktam alkalmazni az ellenre, hogy hagyjon fel a hiábavaló hadakozással...és az esetek nagy többségében ez bejön, és küldik az mnt-t!(Főleg akkor van ez így, ha csak engem ismernek a szövimből, mivel a többieket nem tudják felmérni.)

Csak az esetek nagyon kis százalékában szoktak visszavágni a hadisok.
Reply With Quote
  #244  
Old 12-28-2007, 02:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Én sem mondtam, hogy ez a "villámháborús" taktika mindenki ellen és mindig működik, sőt felsoroltam, hogy mikor nem jó.
Az én célom az, hogy a megelőző támadás és a lopás után minél előbb végetérjen a háború, mivel a kilopott tekiket nem akarom elherdálni, hanem szeretnék megtartani belőle lehetőleg minél többet.
Általában némi diplomáciai ráhatást is szoktam alkalmazni az ellenre, hogy hagyjon fel a hiábavaló hadakozással...és az esetek nagy többségében ez bejön, és küldik az mnt-t!(Főleg akkor van ez így, ha csak engem ismernek a szövimből, mivel a többieket nem tudják felmérni.)

Csak az esetek nagyon kis százalékában szoktak visszavágni a hadisok.

Egyszer belopsz egy közepesen felépített szövihez és el is menekülsz 200 hekiről 20-30k tekivel a tarsolyodban. Jó taktika és bőséges tartalék a továbbiakra, gratulálok...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #245  
Old 12-28-2007, 07:40
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nem én voltam.
20 mészárt kapott az illető?Meddig nem lépett be az orijába?Vagy nem figyelt eléggé...esetleg nem használta a diplomáciai képességeit, pedig a jó diplomáciai készség csodákra képes.Vagy nem elites volt.
És különben is: Az ilyenek elkerülése végett mi mindig a hadisokat intézzük el először, hogy ne legyenek két körbe, és utána lopunk.(Ahogy fentebb leírtam.)Ha a gömbök után úgy látjuk, hogy a hadisok két körben vannak és nem tudjuk a lerengetni őket min. 3 körbe, felesleges akciózni.(Mondjuk ha óriás hadisokról van szó, akkor már tárgytalan is a dolog.)Én nem veretem szét a nehezen felépített országomat 10-20000 tekiért.Persze ha a hadisok le vannak rengetve, onnan már egyszerű mint az egyszer egy.
nem azonnal kapta az áldást,mert ez a toli is gondosan ügyelt rá hogy alulról 4-5 körről hajtsa végre az akcióit! kb 2 hét múlva amikor megelőzött minket a szövije,este megkezdtük,és mivel éppen 2 hadi 1 hadivari 1 tolis volt a szövink rögtön kapott 6 mészitreggel megpróbált felfelé elmenekülni, de mivel "véletlenül" volt róla gömb azt nagyon megszívta délutánra mire le tudott szabizni teljesen rommá volt verve
Reply With Quote
  #246  
Old 12-28-2007, 07:58
Kós00792's Avatar
Kós00792 Kós00792 is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: BAZ
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ez egy soha véget nem érő vita lesz
Reply With Quote
  #247  
Old 12-28-2007, 08:00
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

majd meglátjuk ki a nagyobb legény a gáton a fiktív szöviháborúban
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #248  
Old 12-28-2007, 08:35
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Egyszer belopsz egy közepesen felépített szövihez és el is menekülsz 200 hekiről 20-30k tekivel a tarsolyodban. Jó taktika és bőséges tartalék a továbbiakra, gratulálok...
200 hekire az alap felállást írtam le.A taktika magasabb hektárokon, 300-400 működik jól.
Csak akkor ütök felfele földre -a te olvasatodban menekülök- ha a hadisok 2 körbe kerülnek a háború során (vagyis amatőr módon nem tudtam/tudtuk elintézni, hogy az ellenséges szövi hadisai 3-4 körbe kerüljenek rögtön a háború elején) és a hadis kitámad rám sereggel.Máskor nem ütök földre.Ha a hadisok 3-4 körben vannak, felesleges földre kimenni, csak lennt kell őket tartani, ami nem nehéz.
És különben is:
Szerinted mennyi hekit szerzek egy ütéssel?10-15-t max.Arra jó, hogy elkerüljek a hadisoktól és még tovább leamortizáljam az ellenséges tolit.Ilyen ritkán van.Általában az szokot lenni, hogy a "villámháború" után küldenek egy-két morcos üzenetet, kapnak még egy kis rengést, mégegyszer gyorsba lelopom a tolit, aztán felajánlom, hogy küldhetnek mnt-t és küldik is.Van a tolisukon egy nyitott kapu, de egyébként azt sem tudják kivel vagyok együtt szöviben!Szerinted ki mernek rám jönni?

Szintlépés előtt a legszebb:
Lelopom a kiszemelt tolist, lerengetjük a szöviseimmel a társait, kapnak hideget-meleget, zúzda vagy amit akartok, aztán szintlépés.
Ha netán a hadis kijön rám, akkor meg egyértelmű, hogy szintlépés.
4-be meg úgysem ilyen taktikát alkalmazok...
Lehet vitatkozni.Valaki menekülésnek hívja, én viszont azt mondom: Nyertem több 10000 tekit, és nem bírtak beütni.Nekem semmi veszteségem nincs, az ellenségnek pedig...

Ha hadizni akarok, vagy szemtől-szembe játékot, akkor nem tolist fogok indítani.
Reply With Quote
  #249  
Old 12-28-2007, 08:35
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
majd meglátjuk ki a nagyobb legény a gáton a fiktív szöviháborúban
játszunk 'Ki tud nagyobbat mondani?' versenyt?
Reply With Quote
  #250  
Old 12-28-2007, 08:44
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tamás én őszintén kívánom neked, hogy ne akadj össze egy normális szövivel akiknek az ilyen apró támadásaid meg se kottyannak és tönkrevernek mint a pinty.

amúgy pedig a félelfek ideje szerintem már régen lejárt. régen nagy félelfes voltam én is, rengeteget loptam, de mostanság törpével 5-6* annyit szedek össze ha okosan csinálom mint egy élezett félelfel.
nyílván a játékélmény kicsit más
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 17:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu