Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 01-26-2010, 02:32
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Eszembe jutott egy másik lehetőség:
Az a probléma, hogy több egymást kioltó dologra van hatással a népesség értéke. Egyrészt az extrém távolságok áthidalása bontással/fokozással azt eredményezi, hogy:
-bontás+visszaépüléssel megközelítő ország visszatámadható legyen --> kell fokozás
-fokozással extrém messziről érkező támadó ellen lehessen "védőtávra" fokozni, mert bontva gyakorlatilag csak ront az ember a helyzeten, ilyen hadakozás

A fokozás lehetőségével viszont olyan országok is élnek, akiknek gyakorlatilag indokolatlan az elfokozása, egyszerűen kényelmesebb eltávolodni, mikor vissza is támadhatnának gyakorlatilag azonos feltételekkel (kb azonos méret, ebből fakadóan amilyen országot építesz, olyan lesz az eredmény). Ha sem a védés, sem a visszatámadás nem megy, szerintem legalábbis nem indokolt az elfokozással nullázható eredmény.

Ezt a két csoportot kellene különválasztani, és még jó lenne a méretekből fakadóan idővel elenyésző 100k különbséget is valahogy arányosítani.

Szerk: végét töröltem, bocsánat, aludnom kellett volna irkálás helyett
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-26-2010 at 10:01..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #232  
Old 01-26-2010, 02:43
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ez kissé bonyolult szerintem.
(a legcélszerübb megoldás az lenne, ha terület arányos lenne az elfokozás határa,vagyis ne legyen ugyanannyi katona 10k hekin mint 30k-n és drasztikusan válzotatni kéne a pontszámitáson, hogy ne legyen ekkora súlya az üres hekiknek, ha nagyából pariba hoznánk a ráfokozhatósággal, akkor már nem gond egy távoli ráállás. pl egy 8k-s és egy 10k-s ori esetén ne kelljen majd 6k-t lebontania a 10k-s orinak. hanem mondjuk csak 3at.) azért is tettem zárójelbe, mert nem látok hozzá rációt,hogy esély lenne a megvalósulására...
én még mindig amellett vagyok,hogy ne lehessen 0hekit ütni, viszont ahoz tényleg meg kell oldani az irreális ráállás problémáját. ezen sztem tényleg lényeges lenne agyalni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-26-2010 at 02:45..
Reply With Quote
  #233  
Old 01-26-2010, 02:47
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ez kissé bonyolult szerintem.
(a legcélszerübb megoldás az lenne, ha terület arányos lenne az elfokozás határa,vagyis ne legyen ugyanannyi katona 10k hekin mint 30k-n és drasztikusan válzotatni kéne a pontszámitáson, hogy ne legyen ekkora súlya az üres hekiknek, ha nagyából pariba hoznánk a ráfokozhatósággal, akkor már nem gond egy távoli ráállás. pl egy 8k-s és egy 10k-s ori esetén ne kelljen majd 6k-t lebontania a 10k-s orinak. hanem mondjuk csak 3at.) azért is tettem zárójelbe, mert nem látok hozzá rációt,hogy esély lenne a megvalósulására...
én még mindig amellett vagyok,hogy ne lehessen 0hekit ütni, viszont ahoz tényleg meg kell oldani az irreális ráállás problémáját. ezen sztem tényleg lényeges lenne agyalni.
Nem bonyolult, csak hosszú, olvasd el!
Pofon egyszerű számolni, a legtöbb kifogásolt pontot orvosolná, és nem kellene megpiszkálni az amúgy jól működő pontrendszert.

Szerk: a helyesen összeírt javaslatomat hamarosan megírom, alapelvei a környező hozzászólásokban megtalálhatóak
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-26-2010 at 10:02..
Reply With Quote
  #234  
Old 01-26-2010, 02:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Nem bonyolult, csak hosszú, olvasd el!
Pofon egyszerű számolni, a legtöbb kifogásolt pontot orvosolná, és nem kellene megpiszkálni az amúgy jól működő pontrendszert.
egy hiba van ebben is, mint minden heki alapúban szinte. visszaseregnél itt is ugyanúgy eltudsz fokozni ha azonos hektáron ütsz alulról, vagy legalább 2sereggel, ugyanúgy meglesz a heki különbség...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #235  
Old 01-26-2010, 05:07
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
egy hiba van ebben is, mint minden heki alapúban szinte. visszaseregnél itt is ugyanúgy eltudsz fokozni ha azonos hektáron ütsz alulról, vagy legalább 2sereggel, ugyanúgy meglesz a heki különbség...
Egy dolgot azért változtat: támadásra sarkallja az egymás mellettieket, és a mostaninál nem rosszabb feltételeket teremt az ütésváltáshoz, míg az egyszerűbb szimpla ütések esetét megoldja.
Nem mellesleg ha megfelelő mértékűre állítjuk a példám végén 20%-nak választott terület arányt, akkor elvileg nem okoz problémát. A pontszámítást pedig nem kellene szerintem átalakítani, mert alacsony területeken szépen működik minden, ezt az idilli állapotot kellene kiterjeszteni a 100k pontos rész rugalmas eltolásával.
Valamihez kötni kell a foglalás nagyságát módosító paramétert. Két lehetőséged van: ponthoz, vagy hektárhoz. Mindkét lehetőség lehet fix, vagy arányos. Ha fix ponthoz vagy hektárhoz kötöd a foglalás csökkentését, az ezt a méretet meghaladó országok esetén előbb-utóbb jelentkezik a 0 foglalás problémája, az értéket nagynak választva pedig azt érnénk csak el, hogy semmi jelentősége nem maradna.
A rugalmas érték megválasztásához érdemes megfontolni, hogy mi az a határ, ami fölött megengedhető a foglalás nullázása -ha egyáltalán megengedhető. Egy foglalás kb 13% pont különbséget jelent eredményül a vesztes szemszögéből. A fokozás jelenlegi korlátja kb 23%. Szélsőséges esetben, ha mindenki maximálisat fokoz, akkor a ponttávolság kb 15% lehet. Fél ország bebontásával kb 80% méretű ország mellé lehet lesüllyedni. Ezek alapján sávokat lehet húzni, hogy melyik ország mekkora volt/lesz, mekkora az arányuk... elkezdtem összeírni a lehetőségeket, de nagyon hosszú lett, inkább csak a lényeg: 2 ország között 15%-nál valamivel nagyobb differencia esetén célszerű engedni a nullázást, közelebb pedig nem (erőviszonyok alapján elvárható győzelem/védés/revans lehetősége összesítéséből kb ez jön ki). Javaslatom pedig kb erre a sávra helyezné ezeket az arányokat.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #236  
Old 01-26-2010, 07:25
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Nem olyan kezelhetetlen dolog ez az elfokozás.
Nemrégen csatázott Taszi klántársam, előle is el akartak fokozni, de utánament, és nem 0 hekis ütés lett belőle.

Kicsit tovább kell látni az orrunknál, és ha mindkét oldal használja a mozgás lehetőségét akkor kardki-kard csata zajlik.
Ha csak az egyik fél használja akkor "kivéreztetheti" a másik klán tartalékait, ezzel előkészíthet akár klánráállást is.
Az elfokozott ország, sok esetben csak időt nyer, hisz a katmorálja romokban elkezd zuhanni, az ellen pedig újra a támadásra készülhet.

A hiénázás pedig nem érv, mert az biza máshol is van, a sűrű mezőnyben is.

Egyszerűen meg kell tanulni ezt a taktikai elemet használni, élni vele, vagy ennek segítségével gazdasági erőfölényre szert tenni. (védelmi elfokozás után azonos klán más országait támadva sokkal kisebb esély van hathatós ellentámadásra.
szerintem ez azért nem egészen igy van simán 0 hekis lehetett volna ha 500k-t fokozok
de max elodázni tudtam volna a leverést
és vitathato ugyan jo dontést hoztam e de félálomban ez volt a cél akkor hogy alá essek de csak kicsivel ami sikerult is
ha az elfokozást mondjuk le akarod reagálni az egy törp-gnom csatában igencsak nehéz egy torpnek legyen az el vagy utánafokozásrol
kozel nem beszélhetunk egyenlo felekrol még ha a torpben 1 db bánya sincs akkor sem
magyarul az hogy hatékonyan le tudod e kovetni a seregelengedést fajfuggő templomfuggő is
info nélkul nem megy
ami nem feltétlenul korrekt csata
az egy dolog hogy az ember a gazdasági folényt kihasználja
de azért lássuk be az hogy ekkora aduászt kap a kezébe hogy 0 hekit tudnak csak tole vinni az nem fairplay sehogysem
olyan mint a tultoltés
a sereget kuldo ori beverhető tény de cserébe egyedul bevitt egy klánt
itt meg cserébe egy egész klánnak akár a seregeit is kijácchatja és meguszhatja 0 hekivel
az emberek pontját levinni szerintem sem kéne mert elérhetetlen orikat gyártanánk csak vele
de valamit szerintem csinálni kéne mert ez igy megoli a játékot nagy hekin
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #237  
Old 01-26-2010, 08:34
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
szerintem ez azért nem egészen igy van simán 0 hekis lehetett volna ha 500k-t fokozok
de max elodázni tudtam volna a leverést
és vitathato ugyan jo dontést hoztam e de félálomban ez volt a cél akkor hogy alá essek de csak kicsivel ami sikerult is
ha az elfokozást mondjuk le akarod reagálni az egy törp-gnom csatában igencsak nehéz egy torpnek legyen az el vagy utánafokozásrol
kozel nem beszélhetunk egyenlo felekrol még ha a torpben 1 db bánya sincs akkor sem
magyarul az hogy hatékonyan le tudod e kovetni a seregelengedést fajfuggő templomfuggő is
info nélkul nem megy
ami nem feltétlenul korrekt csata
az egy dolog hogy az ember a gazdasági folényt kihasználja
de azért lássuk be az hogy ekkora aduászt kap a kezébe hogy 0 hekit tudnak csak tole vinni az nem fairplay sehogysem
olyan mint a tultoltés
a sereget kuldo ori beverhető tény de cserébe egyedul bevitt egy klánt
itt meg cserébe egy egész klánnak akár a seregeit is kijácchatja és meguszhatja 0 hekivel
az emberek pontját levinni szerintem sem kéne mert elérhetetlen orikat gyártanánk csak vele
de valamit szerintem csinálni kéne mert ez igy megoli a játékot nagy hekin
Jack nem célom az okoskodás, vagy mások hozzáértésének, játékának bírálata, de úgy érzem, hogy Taszi hatalmas kockázatot vállalt a támadással, és ha Önmaga ellen harcolt volna (azaz ugyanazon feltételekkel Ő vitte volna az oridat) akkor akár rosszul is kijöhetett volna a harcból.

500K körül is láttunk mostanában több elfokozásos védekezést.
Kimegy a támadó full barakkal, nem figyel nem enged el, mert majd elfokoz támadás után.

Szeretnék már végre látni egy esetet amikor a figyelmetlen full barakkos támadóra visszaküldenek 4-6 sereget, és utána is fokoznak, és a szart is kiverik belőle! Ilyet miért nem lehet látni?
Nem igaz, hogy ezt csak én látom így.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #238  
Old 01-26-2010, 09:15
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Érthetőbben:

Pl egy 8k hekis ország megtámad egy 10k hekist, a 8k -s 10k-s értéken fog maradni, a 10k -s elfokoz 12k hekis értéknek megfelelő magasságra. Így a heki különbség aránya 25%, a pontkülönbség aránya csapódáskor 20%, így a nulla ütést 20/25*100.000=80.000 pont távon érik el. Ebben az esetben (48 pontnak számolva egy normális hektárt néppel ugye) csapódáskor a két ország 480k illetve 576k ponton lesznek, 96k pontkülönbségükkel a 80k pont túllépése miatt 100% veszteséget sikerült elkerülni a 480k katona elfokozásával...
Ha 400k értékről valaki rááll egy orira, aki 500k-n van, és 500k értéken marad, akkor jól számolom, hogyha a védő elfokoz 10k értéket, akkor így alakul a képlet?

Pontkülönbség (510k vs. 500k) 2%
Hektárkülönbség 25%
2 / 25 * 100.000 = 8.000. Mivel 10.000 érték van köztük, így 0-t fog vinni a támadó.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 01-26-2010 at 09:24..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #239  
Old 01-26-2010, 09:22
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Szeretnék már végre látni egy esetet amikor a figyelmetlen full barakkos támadóra visszaküldenek 4-6 sereget, és utána is fokoznak, és a szart is kiverik belőle! Ilyet miért nem lehet látni?
Nem igaz, hogy ezt csak én látom így.
Én úgy látom, hogy túlságosan nagy (ország mérettől függően egyre nagyobb) tere van a szerencsének. 1M pontos országok esetén pl 200k pontnyi elfokozás is benne lehet a pakliban, ezért itt az a 100k pontos nullázó rendszerben 50% eséllyel hoz nulla hektárt, 25% esélyed van legalább felét hozni a testközeli ütésnek. Az információszerzést kb el lehet felejteni, ha az intuíciód nem jön be, egyszerűen mellé mész... ez így nem taktika, hanem kaszinó. Míg el nem fogy a vagyon
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #240  
Old 01-26-2010, 09:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ha 400k értékről valaki rááll egy orira, aki 500k-n van, és 500k értéken marad, akkor jól számolom, hogyha a védő elfokoz 10k értéket, akkor így alakul a képlet?

Pontkülönbség (510k vs. 500k) 2%
Hektárkülönbség 25%
2 / 25 * 100.000 = 8.000. Mivel 10.000 érték van köztük, így 0-t fog vinni a támadó.
Természetesen kihagytam a határ csökkenésének alsó küszöbét
Alapvetően kb 90%-ra gondoltam, de most látom, hogy az hülyeség lenne... tehát úgy kellene, hogy a kiinduló mérték alá nem lehet menni. Ez most a 100k pont differencia, viszont azt is látom, hogy az éjszakákon át tartó tanulás az agyamra ment, és sikerült totál hülyén megírni az egészet, a konkrét képletes részt így engedelmetekkel inkább kiveszem, így nem jó.
Amint magamhoz térek, megírom.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-26-2010 at 10:04..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu