Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Támogatnád e az elfek tornyokban lévő íjászainak 6 pontra csökkentését 8 helyett
Igen, mert szeretném ha más fajokkal is lenne esély foglalni tőlük 2 szemes orkon kívűl. 4 8.89%
Igen mert jelenleg az elf átüthetetlen akkor is ha nincs kihegyezve. 6 13.33%
Nem, mert az alsóbb csoportokban prédává válna 19 42.22%
Nem, mert tök jó jelenleg, hogy nincs más dolgom csak VIP-elni és felfedezni 7 15.56%
Tudnám támogatni ha visszakapná a toliakciók teljes értékű sikerességét 9 20.00%
Voters: 45. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 12-26-2009, 17:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ezzel szemben a te javaslatod tényleg nem változtatna semmit..
Az én javaslatomat megtalálod pár oldallal odébb.

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Annyit azért még hozzátennék, hogy ha egy másik csoportba kellene fellépni, akkor ott kellene teljesíteni a 30%-ot, ami kb olyan, mintha most a B-ben a top30% 30%-a (azaz valójában a top 9%) fordulhatna le (kék számosoknak megfelelően szigorúbban), ami nehezen hasonlítható egy A-s ország nélküli forduláshoz.
Ez nagyon nincs így.
Ez egy sima plusz csoport, ami egy idő után feltöltődne, nem a legjobb 9% jutna fel. (Ahogy 5/V-ből sem a játékosok 2,7%-a jut fel 2/B-be, és a 0,81%-a A-ba)

Alapvetően nem vagyok az ötlet ellen, de az A csoport kihagyásának lehetősége nem tetszik.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #232  
Old 12-26-2009, 17:25
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
..
Nekem pusztán az a gondom ezzel, hogy most ahol sokak számára üthetetlen országok vannak, ott egy idő múlva semmi nem lesz, csak egy nagy szakadék. Ez szerintem ártalmasabb, mint ahogyan most a játékban vannak. Korábban kifejtettük páran, hogy az elfek így is a végzetükbe rohannak kb, mert a 30% és a 10% határok közelednek egymáshoz, előbb-utóbb kialakul az a helyzet, hogy elfnek szívás lenni, betonból támadó országgá kell alakulni, különben esélytelen a követelmények teljesítése, azaz rengeteg kombinációs lehetőség fog kialakulni záros határidőn belül a betonelfek kárára. Efölött valahogy a többség átsiklott.
nem feltétlenül igaz, hogy nem lesz ott senki, mert így lehetőség lesz arra, hogy játsz A-ban, próbálkozz nyugodtan, kipróbálj bármit, mert nem kell sietned hiszen attol még fordulhatsz, hogy itt topbol kiütnek.. így talán eltünnének a szinte beüthetetlen elfek, akik max lehiénáznak.. de jöhetnének helyett új orik..
Abban elvben igazad van, hogy a top30 utoléri a top10et elfeknek problémát okozhat, de ha továbbra is az a cél, hogy bből forgassanak orit, akkor is sokan maradnak elfek szerintem, és erőlködnek.. de ha hirtelen leforognának, és mindenki más fajjal jönne legközelebb, akkor is egy idő után újbol kezdenék, és megint bebetonoznák magukat a topba elffel, mert úgy a legkönnyebb..
Nem az elfekkel van a probléma, hanem hogy b-ből lehet forogni.. és hogy ehhez A topban kell ori.. de ezt eltörölni nem lenne jó, mert azzal az A-ban aktívan játszókat is büntetnénk.. ezért nem tűnik rossz megoldásnak Gyula ötlete.. forogni is lehetne, és A-ban is játszani egyszerre..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #233  
Old 12-26-2009, 17:36
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Xeper: nem hiszem, hogy szakadék lenne az elfek helyén, a javaslatom csak hosszú távon orvosolná a problémát, ahogy kikopnának a bunker elfek az A-bol úgy kerülnének a helyükre azok a játékosok akik játszani akarnak.

Az újonan létre jövö csoport sem lenne rögtön egy leány álom, hisz annak is idő kellene, hogy feltöltödjön és hogy kialakuljon a piac.

Padlócsempe: Idézd be légyszives a javaslatod, mivel több elf topic is van, nem tudom hogy a szóban forge javaslat hol és mikor hangzott el.

Volt sok javaslat, jobbak roszabbak, de azt hiszem abban egyet értettünk, hogy nem működik az hogy játékra kényszerítsük azokat akik nem akarnak játszani. Többen azt kifogásoljuk, hogy ne kapjon kék számot az aki nem tesz meg annyit érte mint mások. (szerintem ez teljesen jogos)
Abban is egyetértés volt, hogy a két külön céllal játszó játékos tábort külön kell választani, itt jöttek, olyan javalatok, hogy csak fix hekiig keljen felmenni, vagy a top 20-30-50 ori ne számítson bele a pontlistába.
Ezek félmegoldások szerintem. Ezért favorizálom a saját ötletem. Szerintem ennél egyszerübben nem lehet kezelni ezt a problémát.

Nem is igazán értem az ellenzőket, hogy kinek miért fáj ez a lehetőség. Nem hiszem hogy bárkinek kára származna ebböl.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #234  
Old 12-26-2009, 18:33
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Padlócsempe: Idézd be légyszives a javaslatod, mivel több elf topic is van, nem tudom hogy a szóban forge javaslat hol és mikor hangzott el.
Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szóval úgy képzeltem el, hogy akármikor jelölheted, hogy 1/A-ban képzeled el a jövőd, ha nem jelölöd be, azt jelenti, hogy szeretnél lefordulni.
Viszont ha 2000 feletti topköröd van, akkor gyakorlatilag muszáj bejelölnöd, különben lázad a nép, hogy nem lépsz tovább.
És csak akkor tudod a 2/B-s oridat forgatni, ha A-ban be van jelölve, hogy hosszútávon játszol A-ban, és teljesíted a követelményeket.

Aki bejelöli, annak a a teljes létszám top30%-t kell teljesítenie. Cserébe foroghat a lenti orijával.

Aki nem jelöli be, annak csak a nem hosszútávon A-ban játszók között kell a top30-ba kerülnie (vagy több személyiség esetén szűkebb topba)

Aki szeretne forogni A-ból, vagy kezdő, az végig tudja vinni a szintet, mert nem ütközik bele elf mocsárba, mert az elfek az össz-top30 határánál fognak ücsörögni.
Aki pedig hosszútávon szeretne A-ban játszani, az küzdjön meg az elfekkel, vagy ügyesen ugorja át őket (már ha ezek után még mindig sokan elffel akarnak játszani)
A lényege ugyanaz, az A-ban játszani akarók, és a forogni akarók különválasztása, csak mindez az 1/A kihagyása nélkül.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #235  
Old 12-26-2009, 18:39
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 9%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A lényege ugyanaz, az A-ban játszani akarók, és a forogni akarók különválasztása, csak mindez az 1/A kihagyása nélkül.
Nekem még mindig a Te javallatod a legszimpatikusabb.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #236  
Old 12-26-2009, 18:45
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A lényege ugyanaz, az A-ban játszani akarók, és a forogni akarók különválasztása, csak mindez az 1/A kihagyása nélkül.
Valóban ez is egy járható út.
Én továbbra is azt mondom, hogy legyenek ezek az emberek két külön cspoortban.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #237  
Old 12-26-2009, 18:56
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az elfek eltűnnének, ha nem lenne szükség 1/A-s orira a forduláshoz, illetve nem lenne lehetőség B-ből fordulni, mert semmi értelme nem lenne tamagocsi orival üldögélni A-ban.
Hát, nem is tudom. Megint csak magamból kiindulva (mert másokból nemtok ), én 100%, hogy nem fordulnák le akkor sem, ha nem kellene A-s ori a forduláshoz. Ki védené meg a klánokat, a betonorkok? Bevallom, nem rossz, hogy nem kell minden 1000 kör után 2400 hekiről feltépni 450k körülre A-ban, de nem ez a fő célkitűzésem. Igaz, régóta nem tudok 1 hekit sem haladni A-ban, de majd kialakul.
Ha meg csak A-ból lehetne fordulni, akkor mi értelme a jelmondatnak: "Próbáld ki milyen vezető lennél, harccal, vagy diplomáciával lehet a Te országod a legnagyobb...".
Én most is azt mondom és szerintem ezt is fogom: Nem látom azt, hogy annyira nagy baj lenne az 1/A-val, vannak szép egyéni és klánütések, izgalmas kláncsaták (Pék vs Dragon).
Megy itt a szövegelés, hogy mentsük meg az 1/A-t...
De kérdezem én, hogy MITŐL?????
Ha kapok rá választ, akkor meg kérdezem: ERRŐL AZ ELFEK TEHETNEK?

Vki adna rá választ?
De ne azt, amit már korábban írtam:

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
De ne azzal gyertek, hogy "nem tudok haladni az orkommal", "nincs kit ütni klánban, csak bunkerklánokat", "jajj, nem tudok topba kerülni az elfek miatt"
Nem akarok másokról véleményt alkotni, de azért ne várjátok már, hogy csak úgy kés a vajban módjára fog menni a haladás A-ban. Néha az ember koppangat is jó párat. Ha kivesszük a bunkerelfeket, majd lesznek olyan bunkermásfajok, hogy csak néztek.
Nekem 2.400-ról 1.5 év alatt sikerült felérnek 530.000 értékre...

Egyáltalán mikortól számít egy elf bunkernak? Nekem jó pár klántársam végott már be olyan elfet, amelyikre itt biztos sokan rásütnék a bunker jelzőt...

Köszönöm!

Last edited by Pool; 12-26-2009 at 19:04..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #238  
Old 12-26-2009, 19:16
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Hát, nem is tudom. Megint csak magamból kiindulva (mert másokból nemtok ), én 100%, hogy nem fordulnák le akkor sem, ha nem kellene A-s ori a forduláshoz. Ki védené meg a klánokat, a betonorkok?
Mikor elfeket írunk, nem az elf fajjal játszókat értjük alatta, hanem azokat az elfeket, akik csak azért, hogy a lenti orijukkal forogjanak, a kevesebb időt, aktivitást és tudást igénylő megoldást választják, és elffel felfedezgetnek a top30-ba, majd annak a határán meg-megállva tolják felfelé a top határát. Ezzel mások játékát is megnehezítik az egyre növekvő top határ miatt, és a viszonylagos átüthetetlenségük miatt.

Téged sem érint ez a probléma, és engem sem. Mások azt mondják ez így nem jó.
Egy jó klánban mindig is helye lesz elfeknek, de itt most az ún. "elf mocsárral" van a probléma.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #239  
Old 12-26-2009, 19:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Mikor elfeket írunk, nem az elf fajjal játszókat értjük alatta, hanem azokat az elfeket, akik csak azért, hogy a lenti orijukkal forogjanak, a kevesebb időt, aktivitást és tudást igénylő megoldást választják, és elffel felfedezgetnek a top30-ba, majd annak a határán meg-megállva tolják felfelé a top határát.
Aki kevesebb időt, aktivitást tud erre áldozni, az már ne is játszon?
Aki napközben nem irodában dolgozik, gép előtt, ne játszon?
Családos emberek, akik nem fognak éjjel gép előtt gubbasztani, ne játszanak?
Kiváncsi lennék, hány más fajjal játszó megy felfelé fedezgetéssel...
A törpék se ütnek marha sokat, azokkal mégsincs senkinek baja, mert jó az orkoknak...
A törpemocsár ellen sztem senkinek nem lenne kifogása
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #240  
Old 12-26-2009, 19:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem az A feltételeit sokkal hamarabb, sokkal könnyebben lehet teljesíteni, mint bármely más csoportét. (vagyis nem, mert 1000kör itt is 1000 kör ) Csak pénz kell hozzá, aktivitás és ki kell tudni küldeni a sereget klánban.

És ez gyakorlatilag csak a vénrókáknak megy. Feljön a kicsi, jó esetben az aktivitás az, ami megvan, a többi hiányzik. Feljutott egy olyan közegbe, amit lényegesen nehéznek gondol a B után. Megérkeznek 4-en, pislognak körbe, hogy ez meg mi, alapítanak egy klánt, majd beválasztják az elfet, mert hirtelen nem tudják, hogy mi vár rájuk. És elindulnak fel lassan, izzadósan. Ebből kettő úgy dönt, hogy ez nem érdekli, és töröl (mint a sógor). Közben látják, hogy mekkora klánütések vannak a közelben, de nem tudják, hogy mekkora a védelmük, tovább gyúrnak rá...

Nem lehet, hogy itt is van baj? Hogy az A-ban kezdők nem tudják, hogy mire vállalkoznak, és ezért választják az elfet? Mert lenne aktivitás, lenne kedv orkkal, gnómmal, törpével menni, csak nem tudja mi lesz?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu