Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 05-04-2006, 20:47
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Nem idézem az egészet, de pontosítanék pár dologban, ha nincs a kolléga ellenére
Lusta voltam ennyire hosszút írni be, vagy másolni a linkből, de így legalább megnézheti az is, aki lusta egy másik linkre átmenni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 05-04-2006, 20:54
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Tudom, azért álltam neki 17-es szint felett, hogy Transcended sigil stone-ok potyogjanak Illetve, valójában 20-as felett, hogy daedra cuccokat dobjanak a Dremora-k, de a 20 is 17 felett van
18 bezárt kapu után meg már eszemben sincs a save game/load game bűvészkedés Egyébként azt hittem, a Transcended sigil stone húde erős lesz, ha tulajdonságpontról van szó, de csak 12-t ér ... ez pedig alig több mint a Grand soul gem grand lélekkel töltve, hisz az 10.

Hát, a szintekkel mindig csínyján kell bánni, mert én pld Kvatch-ba 3. szinten bementem, megmentettem akit kellet, de a várost visszafoglalni csak 18. szinten mentem vissza és volt is nagy meglepetés, szegény katonákat alig tudtam megmenteni...
A kövek azért elég erősek így is, hisz néha az a +2 is jól jön... Főleg mikor egy bezárt szobában kergetőztem 7. szinten egy Lich-el, akkor sokat adtam volna egy ilyen cuccért...

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Az orknak annyi, ha nem oldod meg a küldetését, akkor harcol veled az arénában, ha meg kideríted, hogy a felmenője vámpír volt, akkor hagyja magát legyőzni (mondjuk kisétálni nem próbáltam harc közben, szerintem nem is lehet, míg az egyik fél nem fekszik).
Igen, ezt tudom, de én pont azt kérdeztem, hogy sikerült e megölés nélkül megoldani... ugyanis ha harcban csapod le, akkor kiír valami olyasmit (nem emléxem már a pontos szövegre), hogy amit tettél azt valami ismeretlen erő nagy örömmel veszi... és ez a szöveg jön elő akkor is, mikor te magad nyírod ki a vámpírvadászokat egy bizonyos küldiben az egyik város polgármesterétől kapott küldi miatt, míg ha hagyod, hogy ugyanaezen vámpírvadászokat a vámpírok öljék meg, akkor nem jön ez a szöveg. Ebből gondolom, hogy valahogy meg lehet menteni (és ezért nem vagyok 30. szinten sem még az aréna legfőbb bajnoka, mert megsajnáltam és nem akarom megölni...).
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #223  
Old 05-04-2006, 20:58
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Lusta voltam ennyire hosszút írni be, vagy másolni a linkből, de így legalább megnézheti az is, aki lusta egy másik linkre átmenni...
Próbáltam viszonylag könnyen érthető formára hozni

Ja, max. mana 300. Nem próbáltam más fajt, meg nem is igazán vari a karakter, de ha Breton vagy az +50 mana, ha High Elf akkor pedig +100 mana jár alapból.
Gondolom ezek akkor hozzáadódnak a 300-hoz.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #224  
Old 05-04-2006, 21:04
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Igen, ezt tudom, de én pont azt kérdeztem, hogy sikerült e megölés nélkül megoldani... ugyanis ha harcban csapod le, akkor kiír valami olyasmit (nem emléxem már a pontos szövegre), hogy amit tettél azt valami ismeretlen erő nagy örömmel veszi... és ez a szöveg jön elő akkor is, mikor te magad nyírod ki a vámpírvadászokat egy bizonyos küldiben az egyik város polgármesterétől kapott küldi miatt, míg ha hagyod, hogy ugyanaezen vámpírvadászokat a vámpírok öljék meg, akkor nem jön ez a szöveg. Ebből gondolom, hogy valahogy meg lehet menteni (és ezért nem vagyok 30. szinten sem még az aréna legfőbb bajnoka, mert megsajnáltam és nem akarom megölni...).
Nem harcol, mert nincs értelme az életének (szerinte :P).
Az a szöveg lesz a belépőd a bérgyilkos céhbe (dark brotherhood), ha ártatlant ölsz (ez esetben az ork sem számít ellenséges karakternek) és utána alszol, megjelenik Neked Lucien és elmondja, hogy léphetsz be (az ismeretlen erő a Night Mother lesz )
Nekem Umbra leveréséért mondta ezt, de hát kellett az a kard, na :P
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #225  
Old 05-05-2006, 12:26
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Próbáltam viszonylag könnyen érthető formára hozni

Ja, max. mana 300. Nem próbáltam más fajt, meg nem is igazán vari a karakter, de ha Breton vagy az +50 mana, ha High Elf akkor pedig +100 mana jár alapból.
Gondolom ezek akkor hozzáadódnak a 300-hoz.
Nem adódnak hozzá a max-hoz... csak az elején számítanak... most High Elf vagyok 30. szinten és ugyanúgy 300 a max (mondjuk a faj leírásban is az van, hogy a mágiájuk 100-al több, nem az, hogy a max mágiájuk)...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #226  
Old 05-05-2006, 12:29
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Nem harcol, mert nincs értelme az életének (szerinte :P).
Az a szöveg lesz a belépőd a bérgyilkos céhbe (dark brotherhood), ha ártatlant ölsz (ez esetben az ork sem számít ellenséges karakternek) és utána alszol, megjelenik Neked Lucien és elmondja, hogy léphetsz be (az ismeretlen erő a Night Mother lesz )
Nekem Umbra leveréséért mondta ezt, de hát kellett az a kard, na :P
Na látod pont ezt mondom... Nem kényszerítenek ebben a játékban arra, hogy mindenképpen megölj egy ártatlan, ezért tutira van egy 3. megoldási mód is, úgyhogy majd dolgozom még az ügyön...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #227  
Old 05-05-2006, 18:09
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Nem adódnak hozzá a max-hoz... csak az elején számítanak... most High Elf vagyok 30. szinten és ugyanúgy 300 a max (mondjuk a faj leírásban is az van, hogy a mágiájuk 100-al több, nem az, hogy a max mágiájuk)...
Furcsálltam, hogy max. 300 lehet, ezért indítottam egy High Elf karaktert.

Level 1: 360 mana.

Ezekből jön össze:
High Elf: 100 mana
Intelligence 55 (alap az 50 +5 a custom class leosztásból): 110 mana
Brightskin Atronach: 150 mana

Ez 100-as IQ-val 450 max. mana lesz, cuccok nélkül. Cuccokkal lazán 500 fölé vihető, bár az atronach csillagjegy nem ajánlott kezdőknek (az apprentice +100 pontja pedig High Elfeknek).

Akkor a 300 max. megállapítás hibás
Inkább: a max. mana ami IQ-val összeszedhető, az 200 (IQ*2). Ehhez jönnek a faji plusszok, a csillagjegyek által adott plusszok és végül a tárgyak által adott plusszok.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #228  
Old 05-05-2006, 18:14
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Na látod pont ezt mondom... Nem kényszerítenek ebben a játékban arra, hogy mindenképpen megölj egy ártatlan, ezért tutira van egy 3. megoldási mód is, úgyhogy majd dolgozom még az ügyön...
Persze, békén hagyod szerencsétlen orkot

Egyébként Umbra (igazából ez a kard neve) megszerzése daedra shirne küldetés, ha rendesen a küldetés keretein belül csinálod, akkor magadra uszíthatod a kard tulaját és így nem számít ártatlan meggyilkolásnak.
De ez level 17 quest, annyit nem akartam várni arra kardra (soul trap on strike 120 sec, 120 charge, +legnagyobb sebzés az egész játékban), így elvettem előbb ...
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #229  
Old 05-06-2006, 12:34
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Furcsálltam, hogy max. 300 lehet, ezért indítottam egy High Elf karaktert.

Level 1: 360 mana.

Ezekből jön össze:
High Elf: 100 mana
Intelligence 55 (alap az 50 +5 a custom class leosztásból): 110 mana
Brightskin Atronach: 150 mana

Ez 100-as IQ-val 450 max. mana lesz, cuccok nélkül. Cuccokkal lazán 500 fölé vihető, bár az atronach csillagjegy nem ajánlott kezdőknek (az apprentice +100 pontja pedig High Elfeknek).

Akkor a 300 max. megállapítás hibás
Inkább: a max. mana ami IQ-val összeszedhető, az 200 (IQ*2). Ehhez jönnek a faji plusszok, a csillagjegyek által adott plusszok és végül a tárgyak által adott plusszok.
Hidd már el, hogy én nem számolgattam, hanem beírtam azt ami van...
30. szintű High elf, 100-as IQ és símán megállt már vagy 10 szinttel ezelőtt 300-nál a max mana...
Tárgyakkal természetesen feljebb lehet vinni, de magától csak 300-ig fejlődhet...
Amúgy az, hogy egy vari mennyi manapontba kerül, függ attól is, hogy milyen szinten műveled az adott varázslat tipust, így ami 25-ös képzettségnél 300 mana, az 100-nál símán lemegy 100 környékére...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #230  
Old 05-06-2006, 14:51
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hidd már el, hogy én nem számolgattam, hanem beírtam azt ami van...
én elhiszem, de Te ezt írtad: "Amúgy egy jótanács mindenkinek, úgy készüljön, hogy a manapont növekedése megáll 300-nál"

Na ez az ami nem igaz
Ugyanis nem lehet kijelenteni, hogy mennyi a max., mivel sokminden befolyásolja.
A mondat helyesen: A manapont növekedése számomra 300-nál megállt.

Mint írtam, egyes szinten is lehet 360 mana kezdésnek, ez egy szintlépés után +5-ös INT-el már 370 és így tovább ...

Ha nem hiszed, indítasz egy karaktert a leírtak szerint és örülsz a plusz mana mennyiségnek

Neked 300 a max. cuccok nélkül, mivel nem mananövelő a csillagjegyed. (200 INT-ből +100 a High elf)

Ezek tények

(szerk: én sem számolgattam, ha figyelmesen elolvasod: "Furcsálltam, hogy max. 300 lehet, ezért indítottam egy High Elf karaktert.")
__________________
Sorry, this account has been suspended

Last edited by Csokibácsi; 05-06-2006 at 14:53..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Google játék Darkmaster Egyéb 598 04-12-2011 10:52
játék nem rendeltetés szerű használata Hóhér Segítség 14 01-15-2008 07:23
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13


All times are GMT +1. The time now is 20:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu