Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 01-25-2010, 14:10
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

lehet hülye vagyok, de ezt nem értem
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 01-25-2010, 16:43
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A 0 foglalásos probléma kapcsán szerintem a 100k pont mint fix tényezővel van probléma. Ha ez egy hektártól függő paraméterré alakulna, annak lenne egyedül értelme. Ez a 100k -mint a példa is mutatja- mérettől függő értéket képvisel. Hatalmas országokkal könnyen elérhető ekkora mozgás, viszont tisztán a fokozás bekorlátozása nem jó ötlet a bontással való melléereszkedés lehetősége miatt. Kisebb országoknál pedig éppen az arányaiban magas fokozás miatt lekövethetetlen bontással a manőver.

Ha a foglalás mértéke nagyobb hekin hekiarányosan csökken (pl 10% értékkülönbség esetén nullázódik), akkor nincs szükség a Wand által javasolt büntető arányokra. Ebbe az arányos változásba pedig a népesség racionális mértékű pontba számítása szépen belesimulna. Ezt a számot pedig valahogy úgy érdemes meghatározni, hogy szimmetrikus legyen a helyzet visszatámadhatósági szempontból. Erre írta Remy amit írt, erre számoltam egy támadást. Azt lenne érdemes kitalálni, hogy mekkora bebontásnak megfelelő ponttávolságot lehessen áthidalni fokozással. De mindennek a kiindulópontja ebben a topicban: 100k helyett méretarányos csökkenésre van szükség.
a méret arányos csökkenéssel még mindig a visszaütés a hiba. alulról seregnél eltávolodhatsz 13-14%-ra,(több sereges hiénázásról nem beszélve) szembe sereg csapódásakor ugye már megvan ez a különbség. viszont ha nem volt ütés akkor ekkora távról ráállva simán visszatudsz csökkeni képzéssel éhezzéssel és az elmenő néppel olyan 9-10%nyi távra, igy ahoz,hogy visszaüssenek legalább 30%-ot kell bontani a visszatámadónak,ha nem bont a támadó esetleg.

Viszont asszem megvan a megoldás erre: legyen heki arányos malusz, de ne az aktuális különbséget, hanem az elözö körváltás elejit(!!!) nézze. igy szembemenetelnél és kisérésnél is (mert igy a csapodás elötti hekit nézi) akkora maluszt kap a visszatámadó, mint az agresszor, ha pedig a fokozást nem babráljuk, lehetőséget ad a kitámadott orinak is elég nagy mozgásra a pontlistán,hogy elkerüljön egy esetleges ráállást.

igy értelmetlenné vállnak a messziről ráfokozások,mert azok keveset,vagy 0át visznek
ütésváltás esetén a támadó ugyanakkor nem lesz visszaüthetetlen helyzetben, mert ráfokozva elérhető marad még kisérve is.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #223  
Old 01-25-2010, 23:10
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
a méret arányos csökkenéssel még mindig a visszaütés a hiba. alulról seregnél eltávolodhatsz 13-14%-ra,(több sereges hiénázásról nem beszélve) szembe sereg csapódásakor ugye már megvan ez a különbség. viszont ha nem volt ütés akkor ekkora távról ráállva simán visszatudsz csökkeni képzéssel éhezzéssel és az elmenő néppel olyan 9-10%nyi távra, igy ahoz,hogy visszaüssenek legalább 30%-ot kell bontani a visszatámadónak,ha nem bont a támadó esetleg.

Viszont asszem megvan a megoldás erre: legyen heki arányos malusz, de ne az aktuális különbséget, hanem az elözö körváltás elejit(!!!) nézze. igy szembemenetelnél és kisérésnél is (mert igy a csapodás elötti hekit nézi) akkora maluszt kap a visszatámadó, mint az agresszor, ha pedig a fokozást nem babráljuk, lehetőséget ad a kitámadott orinak is elég nagy mozgásra a pontlistán,hogy elkerüljön egy esetleges ráállást.

igy értelmetlenné vállnak a messziről ráfokozások,mert azok keveset,vagy 0át visznek
ütésváltás esetén a támadó ugyanakkor nem lesz visszaüthetetlen helyzetben, mert ráfokozva elérhető marad még kisérve is.
Kutya van alattad 2000 hekire egy ország, akiben van 70% bank 5%barakk a többi egyéb.

Életképtelen hulladékkal termel alattad mert a 2000 hekis különbség védelmet nyújt számára az eredményes támadással szemben.
Fordítva alulról felfelé is ugyanez a helyzet.

Nem hiszem, hogy jó lenne hektárkülönbség alapján védett zónákat létrehozni a pontlista ritkás helyein.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #224  
Old 01-25-2010, 23:17
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem olyan kezelhetetlen dolog ez az elfokozás.
Nemrégen csatázott Taszi klántársam, előle is el akartak fokozni, de utánament, és nem 0 hekis ütés lett belőle.

Kicsit tovább kell látni az orrunknál, és ha mindkét oldal használja a mozgás lehetőségét akkor kardki-kard csata zajlik.
Ha csak az egyik fél használja akkor "kivéreztetheti" a másik klán tartalékait, ezzel előkészíthet akár klánráállást is.
Az elfokozott ország, sok esetben csak időt nyer, hisz a katmorálja romokban elkezd zuhanni, az ellen pedig újra a támadásra készülhet.

A hiénázás pedig nem érv, mert az biza máshol is van, a sűrű mezőnyben is.

Egyszerűen meg kell tanulni ezt a taktikai elemet használni, élni vele, vagy ennek segítségével gazdasági erőfölényre szert tenni. (védelmi elfokozás után azonos klán más országait támadva sokkal kisebb esély van hathatós ellentámadásra.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #225  
Old 01-25-2010, 23:36
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én amondó vagyok, hogy nincsen meg minden klánnak a megfelelő alapanyaga arra, hogy elfokozgasson.
Bőven elég pénz kell arra, hogy a csapat benne legyen a TOP-ban, nagy országgal álljon ott.
Lehetnénk mi a példa. Az elmúlt másfél év arról szólt, hogy az embereket felhoztuk 400k felé. Minden egyes termelési időszakot klánütés/kisklánozás kísért. Majd újra termelés. Nem hiszem el, hogy 4-8mrd aranyat kellene folyamatosan fokozgatni ahhoz, hogy 600hektárt üssek... Vagy, hogy ne üssenek rajtam annyit. Üssenek annyit, de akkor legyen meg a lehetőségem arra, hogy szembe menjek úgy, hogy nem kell a fél országomat elbontani miatta, mert mondjuk 80k-ról valaki rámfokozott...

Én harcolni akarok, nem a seggemet védeni, hogy ne lehessen beütni. Legyen meg az esély arra, hogy a tényleges harccal dőljön el az, hogy ki a jobb, nem azzal, hogy kinek van szenvedéssel megtermelt kis pénzét párszáz k egységbe ölni, és elfokozni...

Sokszor ment már el a kedvem az egész A-tól, amikor nem látom egyszerűen a kiutat valamiből.

Ott van most alattam Iron, mindenki tudja, hogy jönni fog, én is, ős is. 30k-ra van, ha fokoz, még bonthatok mellé, és kísérhetem, de az ő serege be fog ütni, az enyém meg csak attól függ, hogy fokoz vagy nem... ha fokoz utána fokozok-e vagy sem...
Attól, ha én elfokozok előle, és netán nem jön utánam, csak az elkerülhetetlent nyújtom meg egy kicsit hosszabb időre, mert igenis el fog fogyni a pénz. Ezért lenne jó az, hogy ne a pénz döntse el, hanem az, hogy hogyan, mikor és mekkora sereget indítottál.
Lehessen elfokozni, oké, lehessen rá is fokozni. De azért az vicc, hogy 500k plusz lakos védi meg az országodat pl 400k lovas ellen... mindegy, ha az életképtelen is...

Utálok elfokozni, sose tettem még meg, és nem is szándékozom, mert nem akarom a klánt veszélybe sodorni azzal, hogy a klánvagyon x részét egységekre költöm, de ha máshogy nem tarthatom meg az országomat, akkor bizony folyamodnom kell hozzá, és igazán ez a kényszer a legnagyobb probléma...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #226  
Old 01-25-2010, 23:36
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

bocsi, dupla post
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #227  
Old 01-25-2010, 23:43
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Nem olyan kezelhetetlen dolog ez az elfokozás.
Nemrégen csatázott Taszi klántársam, előle is el akartak fokozni, de utánament, és nem 0 hekis ütés lett belőle.

Kicsit tovább kell látni az orrunknál, és ha mindkét oldal használja a mozgás lehetőségét akkor kardki-kard csata zajlik.
Ha csak az egyik fél használja akkor "kivéreztetheti" a másik klán tartalékait, ezzel előkészíthet akár klánráállást is.
Az elfokozott ország, sok esetben csak időt nyer, hisz a katmorálja romokban elkezd zuhanni, az ellen pedig újra a támadásra készülhet.

A hiénázás pedig nem érv, mert az biza máshol is van, a sűrű mezőnyben is.

Egyszerűen meg kell tanulni ezt a taktikai elemet használni, élni vele, vagy ennek segítségével gazdasági erőfölényre szert tenni. (védelmi elfokozás után azonos klán más országait támadva sokkal kisebb esély van hathatós ellentámadásra.



Én is ugyanezt írtam jópár hsz-szel régebben és nagyon örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel.

ALKALMAZKODJ
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #228  
Old 01-25-2010, 23:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Én is ugyanezt írtam jópár hsz-szel régebben és nagyon örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel.

ALKALMAZKODJ
Asszem, ha rajtad múlna, akkor még csak a hódító 1.2nél járnánk...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #229  
Old 01-26-2010, 00:14
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én amondó vagyok, hogy nincsen meg minden klánnak a megfelelő alapanyaga arra, hogy elfokozgasson.
Bőven elég pénz kell arra, hogy a csapat benne legyen a TOP-ban, nagy országgal álljon ott.
Lehetnénk mi a példa. Az elmúlt másfél év arról szólt, hogy az embereket felhoztuk 400k felé. Minden egyes termelési időszakot klánütés/kisklánozás kísért. Majd újra termelés. Nem hiszem el, hogy 4-8mrd aranyat kellene folyamatosan fokozgatni ahhoz, hogy 600hektárt üssek... Vagy, hogy ne üssenek rajtam annyit. Üssenek annyit, de akkor legyen meg a lehetőségem arra, hogy szembe menjek úgy, hogy nem kell a fél országomat elbontani miatta, mert mondjuk 80k-ról valaki rámfokozott...

Én harcolni akarok, nem a seggemet védeni, hogy ne lehessen beütni. Legyen meg az esély arra, hogy a tényleges harccal dőljön el az, hogy ki a jobb, nem azzal, hogy kinek van szenvedéssel megtermelt kis pénzét párszáz k egységbe ölni, és elfokozni...

Sokszor ment már el a kedvem az egész A-tól, amikor nem látom egyszerűen a kiutat valamiből.

Ott van most alattam Iron, mindenki tudja, hogy jönni fog, én is, ős is. 30k-ra van, ha fokoz, még bonthatok mellé, és kísérhetem, de az ő serege be fog ütni, az enyém meg csak attól függ, hogy fokoz vagy nem... ha fokoz utána fokozok-e vagy sem...
Attól, ha én elfokozok előle, és netán nem jön utánam, csak az elkerülhetetlent nyújtom meg egy kicsit hosszabb időre, mert igenis el fog fogyni a pénz. Ezért lenne jó az, hogy ne a pénz döntse el, hanem az, hogy hogyan, mikor és mekkora sereget indítottál.
Lehessen elfokozni, oké, lehessen rá is fokozni. De azért az vicc, hogy 500k plusz lakos védi meg az országodat pl 400k lovas ellen... mindegy, ha az életképtelen is...

Utálok elfokozni, sose tettem még meg, és nem is szándékozom, mert nem akarom a klánt veszélybe sodorni azzal, hogy a klánvagyon x részét egységekre költöm, de ha máshogy nem tarthatom meg az országomat, akkor bizony folyamodnom kell hozzá, és igazán ez a kényszer a legnagyobb probléma...
Vityu figyelemmel kísértem a hadakozásaitokat, és a vereségek veszteségek legnyomósabb oka nem a pénzhiány volt.
Nem akarom itt kielemezni ezt, privátban szívesen elmondom. Persze csak, ha érdekel.

Másrészt a játék szerves részét képezi a harchoz szükséges anyagi javak előállítása. Ha ebben hátrányban vagytok akkor ezen a területen kell erősíteni.
Szerinted Alexandrost Gaugamelánál érdekelte, hogy sokszor annyian vannak a Perzsa seregek?
Jó stratégiával, és megfelelő taktikával győzelmet aratott.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #230  
Old 01-26-2010, 00:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Zoli ezzel nem értek egyet. mert lehet hozni a másik végletet is, amikor egy normális nem elf termelő alatt áll egy kifullozott ork. akkor nem tudok termelni, mert ha csak egy picit is felhuzok bármi termelő épületet simán átüt??? ugye persze olyan távolból, ahova csak ugy tudok mellé bontani, hogy 60% üresem lesz, koptat egyet és már meg is fogott.
lehetnek egyéniben védettek. Azt hiszem,hogy a klánok ki belépési kedvezménye pontosan erre jött létre, hogy aki elérhetetlen egyéniben azt klánban azért ki tud rakni anélkül hogy 9-10%-okat kéne leadnod... ha felette vagy akkor ki tudod rakni klánban, ha alatta akkor fedezz, mert hát már azt is lehet kedvezményesen ugye...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-26-2010 at 00:57..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu