Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 10-10-2006, 13:23
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reaktor:
Quote:
És a szétszakadó mezőny miatt ugye ezáltal kevesebb kláncstaa lenne-lehetne fent.
per pillanat 0 csata van, ennél kevesebb nemhiszem, hogy lehetne

Quote:
Azaz ha nehezedik a felfedezés akkor globálisan nehezebb lesz kitölteni az 500K feletti szakadékokat is.
értsd már meg, hogy nem normális, hogy 1.1M pontból 550k-t fedezni akar mindenki.

arról nem beszélve, hogy mire közületek csak 1 ori is felfedezi magát, addigra Sergék ha kedvük van 10 orit viszenk maguk mellé.
nonszsnsz dolog, hogy egy 1M pontos ori 225 katonáért fedez fel 1 hekit..

igen nehezebb lesz, de nem lasabb, ha valaki belekezd 1 év alatt simán felmehet 1M pontra csatákkal.

Quote:
Myth, és én is jelentkezünk.

És Csávó nevében is jelentkezek. :-)
no akkor Mérivel és heróval már van 5 db ország aki nem fedezett.. mivel ebból kettőről tudom, hogy ezután sem akar fedezni, akkor bátran kijelenthetjük, hogy máris van 3 ország, aki nem fedezett.. és van másik 30 aki végig fedezte. ezt kell megszüntetni.

Quote:
Bizton állíthatom, hogy Sütipók csimpaszkodni fog :-D
no igen, látod Te hozod fel példának, holott ez pont egy ellen példa
Süti és grimbó elf, 300k pont óta nem tud felfedezni 1 hekit sem, mégis mindkettő 800k ponton van! tehát fel lehet menni felfedezés nélkül?? a válasz ott van a pontlistában: IGEN FEL.

kié a nagyobb érdem Sütié aki 300król 800k-ra ÜTÖTTE magát vagy azé aki 500k-ról 1.1M pontra fedezett fel?? szerintem egyértelmű..

és ha egy elf fel tudott menni, akkor nem hiszem, hogy ez más fajoknak lehetetlen kihívást jelentene..

ja igen jáccani kell hozzá, és néha áldozatokat is kell hozni, de talán ez az 1/A topjához, egy elvárható dolog.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 10-10-2006, 13:25
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Big Gun klán a közelmult klán-és egyéni csatáiban elég szépen foglalt.

De kérdem én, ha nincs ki odafedezzen akár klánban akár egyéniben a megnehezedett fedezési körülmények miatt akkor kivel lehet majd csatázni?

Ma már ugye azt nem lehet, hogy kilép egy nagy ori, és a kis orikból álló klánokat végigveri. A csata ugyan sikeres, csak nem eredményes)

És ez szerencse is, mert valljuk meg, a 10K heki feletti orikkal bíró játékosok zömének nem okozna gondot, hogy végigverje ezeket a kis orikból álló klánokat.

A drasztikusan nehezített felfedezés azt jelentené, hogy pl a nagy- másoktól jelentős távolságra lévő országoknak-klánoknak unalmas tamagocsivá válik a játék zöme.

Serg is azt mondta:
Fedezzen oda bárki.
Sztem nagyon örülne már neki, ha nem nála trágyáznának állandóan a lovai :-)
Annyi tápértékre nincs szüksége a mezőgazdaságának :-)

Szal miért baj az, ha folyamatosabb lesz a lista a fedezések miatt???

Aki jó az megtartja földet, aki meg jobb az lesz mit megpróbáljon megszerezni.
Reply With Quote
  #223  
Old 10-10-2006, 14:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

no félórás telefonvbeszélgetés alatt sem sokat közeledett az álláspontunk, bár talán egymás alapvető problémáit talán értjük

tény a most fentlévő országok (az SZK-k is) legtöbbje a mostani felfedezési szabályok segítségével nőhettek ekkorára, és iagazságtalannak éreznék a követők ha ők mostantól ezt nem tudnák megtenni.

én emellet mindeképp azt mondom a felfedezésen nagyon szigorítani kell, mert nem normális, hogy 1/A első helyére mindenki csak felfedezéssel akar felmenni.

Quote:
Szal miért baj az, ha folyamatosabb lesz a lista a fedezések miatt???
csak ehez fűzök megjegyzést miszerint: most jóideje ennyi a felfedezés, és folyamatos a lista?? nem. 600k-1.1M pontig összesen van 5db ország..



és igen a legigazságosabb az lenne, ha a felfedezés meg lenne nehezítve és a mostani nagy orik (SZK-k is!) le lennének hozva 700K pontra és onnantól lehetne jáccani is mindenkinek.
Reply With Quote
  #224  
Old 10-10-2006, 18:12
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Én mint már kifejtettem támogatok minden olyan nehezítést ami nem tesz különbséget orik között, hogy az éppen kicsi vagy nagy.

Elég gáznak tartanám ha 500K fölött mondjuk minden orinak fullról indulna a "felfedezésszámlálója"... Csak azért, mert "nyilván felfedezett"... Eddig ez volt a szabály és azért, mert ez el lett cseszve és ők kihasználták még nem kell más mérce alapján mérni őket!

Anno mikor a kereskedő probléma volt akkor sem vette vissza senki a már megtermelt pénzeket senkitől, és nem is került csaknekik 3x annyiba az építkezés vagy a felfedezés mondjuk. Nem is értem, hogy jöhet ilyen szóba?

Amiről tegnap beszéltünk az az irány jónak tűnik.
Wand képletét még nem sikerült teljesen felfognom, de a leírása alapján az is jó csak kissé bonyolultnak tűnik elsőre. Jobban szereti mindenki ha fix értéket lát, bár ha a progi már eleve kiszámolja és ugy írja ki akkor ez a dolog is meg van oldva.

Végül:
Igen, mindenképp megérett rá a játék, hogy megreformáljuk a felfedezést 2500 hektár felett!
Reply With Quote
  #225  
Old 10-10-2006, 20:23
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

mindenkit ki kell vágni SZK-ba és 2400 hekin tudna csak belépni, annyira le kell bontson A bontás ezesetben ingyenes lenne, és a klánbalépéskor nem kell földet leadni. Kész! Meg van oldva az 1/A "újraindítása"! Lehet reformokat hozni, nem lesz senki sem előnyben.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #226  
Old 10-10-2006, 20:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
mindenkit ki kell vágni SZK-ba és 2400 hekin tudna csak belépni, annyira le kell bontson A bontás ezesetben ingyenes lenne, és a klánbalépéskor nem kell földet leadni. Kész! Meg van oldva az 1/A "újraindítása"! Lehet reformokat hozni, nem lesz senki sem előnyben.
Próbáljunk meg ne baromságokat irogatni. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #227  
Old 10-10-2006, 20:31
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Próbáljunk meg ne baromságokat irogatni. Köszönöm.
Akkor mondj te is valami okosat mert lassan értelmetlenné válik a játék 1/A-ban! (Jó lenne ha mondanál valamit az anarchos ötletemre is.)
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #228  
Old 10-10-2006, 21:39
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
All your base are belong to us ország pl . Nem fedezett fel 500 hekit se, de bőven 10K heki felett van már.

Csávó kérlek cáfold meg, ha esetleg rosszul tudnám
alairom, pont ezt irtam en is egy kicsivel korabban. tehat en azon orszagok koze tartozom, akik a foldszerzes ket opcioi kozul, felfedezes es hoditas kozul az utobbit valasztotta. namost azt nem allitom, hogy nem fedeztem 1 hektart sem. sot. a feldedezest arra hasznaltam, hogy kozelebb keruljek a celpontjaimhoz. vegyunk 1 peldat. en durvan 572k erteken vagyok. feltetelezzuk hogy folottem lenne egy orszag 600k ertekre. ahoz hogy 2 korre keruljek, szuksegem van meg 24k ertekre. ezt jelen pillanatban vagy lefokozassal tudom elerni, vagy felfedezessel. namost a lefokozas belekerul 120k katonamba (24.000*5=120.000). jelenleg 120k katonabol felfedezek 533 hektart, amivel ugyancsak 2 korre kerulok a 600k erteken levo (fiktiv) celponthoz. most az a jatekos jelentkezzen, aki inkabb a lefokozast valasztja a felfedezes helyett. lehet most Méri es Heró jelentkezni fog, mert ok "elvbol" nem fedeznek. hat meg se haragudjanak de ez azt jelentene hogy a klan vagyonabol csufot uznek. namost ha az en 572k erteku orszagombol felfedezest exponencialsan tobb katonaval tudnek inditani (ha jol emlekszem wand javaslatara vagy 4,5x tobb katonara lenne szuksegem), akkor a lefokozas marad a "jobbik" opcio. en megmondom oszinten, nincs kedvem 8 napig kepezni 120k katonat csak ahoz, hogy elindithassam a tamadast.

viszont azzal is eggyetertek, hogy nem jo 1-1 orszagot felvinni 2400 hekirol 20k hekire csak felfedezessel. eppen ezert ertek 1et maximalisan Reaktor otletevel:

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Van egy olyan javaslatom, hogy:

Annak a játékosnak nehezedjen a felfedezás, aki az A csoportban már többet fedezett fel, mint amennyit foglalt.

Azaz, ha 3000 hekit foglaltam már akkor 3000 hekiig marad a 225 kattincs.

Afelett legyen szankcionálva a felfedezés.
Reply With Quote
  #229  
Old 10-11-2006, 17:53
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Na ez e helyes hozzáállás! felmlész és bevered a gonosz Serget és pont
Kikérem magamnak a gonosz te vagy!
Reply With Quote
  #230  
Old 10-11-2006, 18:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Lesz valami ebből a változtatásból vagy hagyjuk elhalni még egy évig? Akkor is lesznek akik még nem fedeztek fel a top10-be ahogy most is vannak. Akár tetszik akár nem a felfedezés nem jó így lépni kell ezügyben.

Attila nem foglalnád össze melyik irányban érdemes ragozni a dolgot?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu