Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 12-27-2007, 21:17
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Asszem már tudom is, hogy kivel szövizett
amúgy ő nem veheti vissza az emberét a piacról?

Ez nagyon ott volt
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 12-27-2007, 21:41
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Ezt én nem pechnek hívnám, hanem amatőrségnek.

Másrészt meg ahogy én játszottam szöviben:
Ott a másik félelf tolis ugyanilyen felállásban
Ott az óriás varis, 25% elit, plussz sok varázsló
Ott az óriás hadis full elittel.

Gondolom azért ők sem szotyiznának.
Kőkemény a sereg felhozatala a szövinek
Szerencsétlen sereges el tud vinni összesen kb 88% barakknyi elitet (60% barakkot feltételezve)... az aztán odacsap -a többiek meg addig várják a többszörös seregeket.
A fölfelé menekülés meg külön gyöngyszem -fentről messziről aztán jó rengetni, majdnem annyira jó mint fölfelé sereget küldeni 15% elitre

De azért köszi a világmegváltó ötleteket, jól szórakoztunk
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #223  
Old 12-27-2007, 21:54
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
[color="Navy"]Miért amatörség, ha valaki kisérni tud?
Az az amatőrség, ha 5-be olyat választasz, mikor szükségből kimész földre.
Reply With Quote
  #224  
Old 12-27-2007, 21:57
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Az az amatőrség, ha 5-be olyat választasz, mikor szükségből kimész földre.
Ha engem beversz földre, nehogymár ne kisérjelek haza... Plusz ha szöviháború van nehogy már kihagyjon a hadis egy ilyet
Tudod te mekkora hülyeséget írtál most?

Bocsi azt hiszem félreértettelek... Szóval továbbrais kérlek regelj oda ahol vagyok, mert a hozzád hasonlókat nagyon csípem... üsd csak a kezdőt, csak aztán nehogy rosszba köss bele egyszer, mert akkor megszívod.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 12-27-2007 at 22:05..
Reply With Quote
  #225  
Old 12-27-2007, 22:02
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Az az amatőrség, ha 5-be olyat választasz, mikor szükségből kimész földre.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #226  
Old 12-27-2007, 22:19
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem tudom miért hurrog le így mindenki.
Én tapasztalatból beszélek.Nem most kezdtem és nem egy országom volt.
5-be mindig félelfel játszottam, és az első orimat kivéve mindig ezt a taktikát alkalmaztam.Nem mondom azt, hogy ez egy vérprofi felépítés, de nekem bevált.(Kizárólag 5-be, mivel ha utána is ez a taktics, akkor szétkapnak mint Foxi a lábtörlőt.)Egy jó hadis átgyalogol rajtad ugyanúgy, mint ahogy egy tornyos félelfen is, akinek ráadásul kevesebb a tolisa is.Aki tolist indít, az ezt bevállalja.Én tolis vagyok, és nem elf gazdálkodó, hogy össze-vissza ijjászkodjak, vagy tornyozzak.Okos játékkal nagyon szépen meg lehet gazdagodni, és lekopogom, eddig még nem vert tönkre senki.(Lehet hogy nem akadtam még emberemre, vagy nem voltam ostoba, hogy pl. óriásokat lopdossak 20-30 tekiért, vagy szövis háború esetén megvárjam, amíg 4-5 sereg 2 körről bemészárol.)
Ráadásul soha nem loptak még le, mert ha tolvajként lelopnak, az az én szememben -főleg ha félelf az illető- szégyen.Én viszont jópár tornyos félelfet leloptam, főleg magasabb hektáron.(Igaz, előfordult, hogy varis segítséggel, de volt, hogy én magam szedtem le a készültségét, és ráadásul két szemes volt az illető.)
Állandóan azt hajszolja mindenki, hogy miért nem működőképes, vagy miért gyenge az általam felvázolt ori.Elmondtam, hogy kell kinéznie 200 hektáron, elmondtam hogy kell továbbfejleszteni, elmondtam, milyen szövibe érdemes belépni, elmondtam, mit kell tenni ha ég a talaj és beüt a war, miért nem próbáljátok ki?Egy próbát megér.Ráadásul én tapasztalatból beszélek.Ha nem jött volna be nekem ez a felépítés, vagy elintézték volna bármelyik eddig indított orimat, bizonyára nem ezt a taktikát javasolnám.
Játszik vagy játszott még valaki ilyen felállásban rajtam kívül?Ha nem, akkor nem értem a kritikát...
Reply With Quote
  #227  
Old 12-27-2007, 22:24
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Játszik vagy játszott még valaki ilyen felállásban rajtam kívül?Ha nem, akkor nem értem a kritikát...
Itt van a lényeg: ha jól sejtem, a beszólók többsége (ha nem mindenki) játszott már valami hasonlót életében, és van tapasztalata a témában. Nekem is volt már felesem, én is kaptam már szét felest, egyiket sem egyszer tettem, és ezért írom amit írok.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #228  
Old 12-27-2007, 22:29
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Ha engem beversz földre, nehogymár ne kisérjelek haza... Plusz ha szöviháború van nehogy már kihagyjon a hadis egy ilyet
Tudod te mekkora hülyeséget írtál most?

Bocsi azt hiszem félreértettelek... Szóval továbbrais kérlek regelj oda ahol vagyok, mert a hozzád hasonlókat nagyon csípem... üsd csak a kezdőt, csak aztán nehogy rosszba köss bele egyszer, mert akkor megszívod.
No akkor nézzük:
Helyszin: 5.
Tapasztalataim szerint a tolisra mészárra szoktak kijönni.(A fórumon jelenlevők is azt forszírozták az elején, utána jött csak a puszti mint ötlet felvetése.)
Esemény:
Szövisháború, lelopom az ellenfél tolisát, és valami oknál fogva nem zúzzuk le gyorsan az ellenfél hadisát vagy hadisait legalább három körbe (rengi, másik tolis akciózik, stb.) -amatőr módon- és kijön rám sereggel a hadis, amit -mivel távolt húzok- már messziről látok.
Mi történik?
Ha tudom, behívom a segítséget, ha nem nem, de ami a legfontosabb, kimegyek egy előttem lévő gyengus országra -akinek mondjuk 100 védője van meg 125 bányája- 800 elittel földre.(A többi elit otthon marad, mivel nem az összessel megyek ki.)Ekkor ugyan beütnek mészárra, de végülis ugye nem kisér vissza senki, (100 támadóval nehéz) és szereztem némi földet, amivel elkerülök a hadistól 3 körre legalább.Közben adok el tekercset, hogy a beütés után gyorsan visszavegyem az emberállományt.Aztán később jöhet a revans, 3-4 körről a hadisra.

Egy bibi van, ha pusztira jönnek ki, erre mondtam hogy "kis kockázat".

Remélem, így okés.
Reply With Quote
  #229  
Old 12-27-2007, 22:29
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Voltam tolis (feles is), de közel sem ilyen felállásban és MF ként 2* tudtak komolyabb kárt okozni nekem és az én "taktikám" megállta a helyét 4ben is, sőt feljebb is megállhatta volna vsz. csak jött egy szövi és kérték, hogy váltsak.

Nem akarok új HSZ-t erre már, aztán részemről ennyi...
A fentihez újfent csak gratulálni tudok... úgyanazt szajkózod, hogy ha forró a talaj menekülsz és élősködsz a gyengén... de te tudod...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 12-27-2007 at 22:35..
Reply With Quote
  #230  
Old 12-27-2007, 22:35
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Itt van a lényeg: ha jól sejtem, a beszólók többsége (ha nem mindenki) játszott már valami hasonlót életében, és van tapasztalata a témában. Nekem is volt már felesem, én is kaptam már szét felest, egyiket sem egyszer tettem, és ezért írom amit írok.
Én még nem találkoztam olyan felállásban játszó félelf tolival, mint amilyennel én szoktam nyomulni 5-ben...Tornyossal már nagyon sokkal találkoztam, és sokat le is loptam közülük, pedig nem voltak kezdők.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 19:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu