Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2261  
Old 06-27-2008, 10:41
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát öszintén szerintem engem is az idegbaj kerülgetne ha melóból haza érve egy csapat kölök ordítozna meg rugná a bőrt a ház előtt nap mint nap sötétedésig.

Egy darabig még tűr az ember ugye mégis csak szünidő meg minden

De késsel fenyegetőzni azért talán mégse...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2262  
Old 06-27-2008, 10:46
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nagyon nem értek veletek egyet! Persze, hogy menjenek mshova, de azért talán mégsem olyan hűde nagy dolog, hogy néhány fiatal focizik a közelben.
Persze mondani mindenki tudja, hogy a gyerek mozogjon sokat, ne ülljön otthon, de ha neki meg kell "szenvedi" érte, akkor máris inkább maradjon otthon? Mellesleg aki pihenni akar az tud, legyen bármi.
Na meg amit Beni írt, nem hiszem, hogy a csávó éppen a munkát akarta kipihenni.
Persze én is annak a pártján vagyok, hogy keresni kell olyan helyet, ahol lehet focizni, ahol nem háborgatnak senkit, de hát egy városban ez nem minddig a legkönnyebb. Lehet én is a 10perc sétát választanám, mint a pl fél órás utazást.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #2263  
Old 06-27-2008, 10:46
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
ebbe ne nagyon legyél biztos, hogy börtöbe küldik. nap, mint nap olvasni feleségüket verő családapákat és nem történik semmi.
Sajnos van egy olyan rendelet,hogy a rendőrség addig nem avatkozhat közbe,amíg vér nem folyik. Így minden hasonló állat,akibe szorult egy kis ész nem úgy üt/rug,hogy vérezzen az asszony vagy a gyerek .. így korlátlan ideig tudja sakkban tartani a családot.

Sajnos anno szemtől szemben tapasztaltam egyrészről a rendőrség ilyetén cselekvésképtelenségét,másrészről a családfők kegyetlenkedéseit.


Beni,ha gondod van szólj és kiokosítunk
Úgyis 'nemsoká' lelátogat pár kedves ismerősöm Nyíregyházára,ha rosszra fordulna a helyzet ..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #2264  
Old 06-27-2008, 10:57
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nem sokszor voltam Nyíregyházán, de nekem úgy rémlik, hogy jópár olyan hely van, ahol el lehet tölteni a szabadidőtöket, anélkül, hogy másokat zavarnátok. Lehet, ez unszimpatikus megnyilvánulás tőlem, meg biztos én is forrófejű voltam 14-15 évesen, de a stílusotokból vissza kéne venni, néha hasznos. Most nem csak konkrétan Rád és erre az esetre gondolok. Nekünk eszünkbe nem jutott volna, hogy megütünk egy felnőttet.

Vityu azzal pedig nem értek egyet, hogy aki igazán akar pihenni, az bármilyen körülmények között tud. Ne a kollégistákból indulj ki.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #2265  
Old 06-27-2008, 11:01
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vityu: csak annyit hogy meg lehet érteni a másik oldalt is. Pl kisgyerek is lehet vmelyik házban ha felébresztik annak bizonyára nem fognak örülni a szülei. Egy csapat gyerek focizás közben elég hangos tud lenni. A bátyámék a közeli volt homokbánya gödörbe jártak focizni bazmegelni és cigizni /teljesen normális konszolidált felnőtt lett belőle / ha ezt vki háza előtt teszik háát szerintem biztos szóltak volna érte.

A mozgásnak mást nem zavaró formáját is lehet választani, vagy ott művelni ahol nem kap idegbajt tőle más.

"Mellesleg aki pihenni akar az tud, legyen bármi." altató? azért ez a megállapítás elég meredek.
Reply With Quote
  #2266  
Old 06-27-2008, 11:02
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Anno lejártunk a térre focizni,a pályáról tudni kell,hogy közel
100m-es sugarában nem voltak házak. Egy átlagnál hangosabb "passzolj" vagy "te hülye" kiáltás sem hangzott el,mégis nemegyszer kihívták ránk a rendőröket .. délelőtt 10-kor is! Az ilyen népeknek vagy hipernagyothallásuk van,vagy csak ki szeretnének szúrni a gyerekekkel. Utóbbira tippelek.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #2267  
Old 06-27-2008, 11:31
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

BigPi: 3-an fociztunk tegnap is, és abból mind a 3-an ott lakunk előttünk.Anyukám úgy aludt, hogy amikor bementem fel se kelt.Haverom anyukája terhes, ő se szól semmit.Másik haveromék szülei szintén nem szólnak semmit.arréb két házra van kétkisgyerek, pk se szólnak semmi.Tudnak aludni.
Nem mi voltunk először bunkók, hanem az öregember.A saját udvarunk meg sajnos kicsi, mert sövény ,szallona sütő, és 4 fa van ott, és nem tudunk focizni.

Goldy:Nem nap mint nap, és nem is ordibálunkHangos szó is csak nagyon ritkán forul elő.Kb. 4-5 naponta szoktunk focizni, és ő szerintem nem a munkát pihenné ki, mert 1-kor már hazaér a munkából ha dolgozik, de legtöbbször otthon van egész nap.

Vityu:itt nyírszőlőben,(kertváros) két focipálya van:
1. a fentebb említett nagymenők pályája.
2. az iskola pályája, ahova ha bemegyünk ránk hívják a rendőrséget.

tdomo:említettem milyen helyek vannak, nos te melyiket választanád?a pihenésre is írtam fentebb, szerintem rajta kívül mindenki tud pihenni...Én sem ütöttem meg még felnőttet, és tudok tisztelettudó lenni, ha velem úgy bánnak ahogy egy gyerekkel kel.De mivel már majdnem megcibálta anyukámat, olyanokat mond hogy kirúgja a szemünket, ezek után nem úgy vélem, hogy tisztelettudónak kéne lennem vele szemben.

Tsobi: köszi nem kell segítség
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #2268  
Old 06-27-2008, 11:36
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

nos tájékozódtam a csendháborítás terén.6-10-ig lehet művelni olyan dolgokat, ami nem haladja meg a 70-80 dB-t.Nem tudták biztosan megmondani.kerestem egy táblázatot, ami segítségével be tudom skatulyázni a mi focinkat:
90dB üzemi zaj, kamion 1 méterről
80dB porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján
70dB erős forgalom 5 méterről
60dB iroda vagy vendéglő belül

Szerintem nem vagyunk 3-an olyan hangosak, mint az erős forgalom 5 méterről.A porszívónál, és a forgalmas utca járdáján szerintem sokkal nagyobb a zaj, mint amit mi keltünk.
De engem nem érdekel:nem fogok focizni, és a többiek sem, mert nem tudunk hol.Mondjuk engem az is érdekel, hogy ők hol fociztak mikor kicsik voltak.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #2269  
Old 06-27-2008, 12:45
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem is fiam van, majdnem akkora mint te Red ... ő is focizik a haverjaival, és volt rá példa hogy átrúgta más kertjébe vagy házfalának a labdát. Nem szóltak nekik érte. Én viszont igen, mert nekem nem tetszett hogy a fiam mást esetleg zavarhat vagy kárt tehet valamiben akaratlanul is ... vettük a fáradságot és kerestünk a srácoknak egy olyan helyet ahol úgy játszhatnak, hogy közben nem zavarják egyik szomszéd nyugalmát sem, vagy törnek le növényeket más kertjében a labdábal.

Mindent meglehet oldani úgy hogy ne legyen konfliktus csak akarni kell. Nem azt kell nézni hogy mettől meddig lehet zajongani, hanem azt, hogy neked és a szüleidnek is valószínűleg még elég sokáig ott kell élnetek és jobb békében lenni a szomszédokkal, mint ilyen marhaság miatt haragot tartani/szítani. Tuti találtok olyan helyet a játékhoz ahol nem zavartok senkit és ti ugyanúgy jól fogjátok ott is érezni magatokat.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Reni For This Useful Post:
  #2270  
Old 06-27-2008, 12:48
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Nekem is fiam van, majdnem akkora mint te Red ... ő is focizik a haverjaival, és volt rá példa hogy átrúgta más kertjébe vagy házfalának a labdát. Nem szóltak nekik érte. Én viszont igen, mert nekem nem tetszett hogy a fiam mást esetleg zavarhat vagy kárt tehet valamiben akaratlanul is ... vettük a fáradságot és kerestünk a srácoknak egy olyan helyet ahol úgy játszhatnak, hogy közben nem zavarják egyik szomszéd nyugalmát sem, vagy törnek le növényeket más kertjében a labdábal.

Mindent meglehet oldani úgy hogy ne legyen konfliktus csak akarni kell. Nem azt kell nézni hogy mettől meddig lehet zajongani, hanem azt, hogy neked és a szüleidnek is valószínűleg még elég sokáig ott kell élnetek és jobb békében lenni a szomszédokkal, mint ilyen marhaság miatt haragot tartani/szítani. Tuti találtok olyan helyet a játékhoz ahol nem zavartok senkit és ti ugyanúgy jól fogjátok ott is érezni magatokat.
Akkor már kerestünk volna, de nem tudunk máshol....a focipályára lejártunk napközben de nyáron nem lehet napközben focizni, mert meleg van.Este meg ugye a vagányok vannak a pályán....Virgáokat pedig nem törtünk még le eddig, csak nekünk a kapunkat törtük el, mert régi.Igaz nem egyszer törtük el, és a szüleim nem szóltak semmi, csak annnyit hogy csináljuk meg.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 12 (0 members and 12 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu