Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 01-16-2010, 12:39
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

A 30-as szorzóval egy a probléma hogy a topklán tagjai beüthetetlenek maradnak ugyan úgy mint a 70 essel csak sokkal olcsóbban
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 01-16-2010, 12:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
bben ha bever egy mf, és vissza szeretnél rá fokozni, hogy beverhesd, akkor ebből a kati mennyiségből min 1,5szer annyi földet fedezel, mint amit ütéssel hozol.. főleg, ha szövid is fokoz veled, mert különben nem férnél be, ha elenged pár pacit az mf..
1. a szovim nem lesz beverve, neki keveset kell fokoznia.
2. Emlekeim szerint a fedezes mintha 20 korig tartana, egy kiseres 2 korig. (de te nyugodtan maradj ott lenn 20 korig, hatha lejjebb ver a csoport, lelked rajta)

Volt vmi ertelme is ennek a beirasodnak, vagy csak kotozkodsz feleslegesen?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #213  
Old 01-16-2010, 12:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
A 30-as szorzóval egy a probléma hogy a topklán tagjai beüthetetlenek maradnak ugyan úgy mint a 70 essel csak sokkal olcsóbban
Szakadj mar le a topklanrol, a 20as szorzo tenne epphogy sebezhetetlenne minket az altalam vazolt taktika miatt, megis ellene vagyok. Mi lenne ha egy pillanatra felretenned az onzosegedet?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #214  
Old 01-16-2010, 12:57
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szakadj mar le a topklanrol, a 20as szorzo tenne epphogy sebezhetetlenne minket az altalam vazolt taktika miatt, megis ellene vagyok. Mi lenne ha egy pillanatra felretenned az onzosegedet?
ugyan már Remy nem kell a ködösítés olyan megoldás kell ami minden országra megoldja a problémát és nem képez egy beüthetetlen réteget a játékon belül.
Kicsit el kéne gondolkoznod azon hogy ha valaki nem ugyanúgy látja a dolgokat az nem feltétlen: ellenség,buta,kötözködős,szemellenzős,láma...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Serg For This Useful Post:
  #215  
Old 01-16-2010, 12:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
ugyan már Remy nem kell a ködösítés olyan megoldás kell ami minden országra megoldja a problémát és nem képez egy beüthetetlen réteget a játékon belül.
Ezt mondom en is. Hallgatom azt a javaslatot, aminek szerinted ennek eleget tesz. (kodositesrol pedig szo nincs...) (jelenleg aki elfokoz, nem beuthetetlen, igenis beutod, moralja csokken, stb...)

A 20-as javaslattal pl. tamadhatatlan lenne.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #216  
Old 01-16-2010, 13:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
1. a szovim nem lesz beverve, neki keveset kell fokoznia.
2. Emlekeim szerint a fedezes mintha 20 korig tartana, egy kiseres 2 korig. (de te nyugodtan maradj ott lenn 20 korig, hatha lejjebb ver a csoport, lelked rajta)

Volt vmi ertelme is ennek a beirasodnak, vagy csak kotozkodsz feleslegesen?
2k hekin ez kb 4000+1600pont orinként az 8k kati orinként össz 24k.. csak ebből simán fedezel 100 hekit.. de ha van, aki leverjen, akkor valószínű van neked is más, akiről felkapaszkodj.. bben elég sűrű a mezőny ~1-2k heki között, legalábbis mikor arra jártam.. így simán feljebb mehetsz ütéssel.. felette meg elég ritka ahhoz, hogy kivárd a 20 kört ütés nélkül.. egyébként is szembe lehet menni, senki nem tiltja meg.. és ez a legolcsóbb..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #217  
Old 01-16-2010, 13:06
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt mondom en is. Hallgatom azt a javaslatot, aminek szerinted ennek eleget tesz. (kodositesrol pedig szo nincs...) (jelenleg aki elfokoz, nem beuthetetlen, igenis beutod, moralja csokken, stb...)

A 20-as javaslattal pl. tamadhatatlan lenne.
Quote:
Originally Posted by wand View Post
Hossza töprengés után született egy elképzelésem, ami pont ugyannyival nehezíti a rállást mint az elfokozást, mindezt úgy, hogy a 100k-s határhoz nem nyúlunk.

Az el nem férő népesség értéknövelő hatását változtatnám a kövekzező képpen:
Az országba el nem férő lakosság a pontokba a következőképpen számítana bele:

100k el nem férő lakosig ugyanúgy mint most 5 ember/ pont (20k emelkedésig) (tehát a játékmenet 90%-ában nem kavar be)
100-300k el nem férő lakosnál 10ember/pont(40k emelkedésig)
300-900k el nem férő lakosnél 30 ember/pont(60k emelkedésig)
900-1.700k el nem éfrő lakosnál 40 ember/pont(80k emelkedésig)
1.700-2.700k el nem férő lakosnál 50 ember/pont.(100k emelkedésig)

Ezzel, mind a ráállás mind az elfokozás lehetősége megmarad, az irreális távról való ráállás viszont igen drága lesz, miközben az elvándorlás miatt az első körben kevesebbel csökken a támadó pontja, tehát kisebb bontással elérehtő és visszatámadható lesz.
Mindeközben fokozással csökkenthető a foglalt föld mennyiség, de minnél jobban csökkenteni akarod annál drágább lesz.


esetleg valami matematikus kitalálhatna rá valami egyszerű képletet.
szerintem ez a javaslat eleget tesz annak, hogy csökkenjen jelentőssen a 0 hekis ütések száma..
legalábbis nekem ez a javaslat tetszik a legjobban a topikbol..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #218  
Old 01-16-2010, 13:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
2k hekin ez kb 4000+1600pont orinként az 8k kati orinként össz 24k.. csak ebből simán fedezel 100 hekit.. de ha van, aki leverjen, akkor valószínű van neked is más, akiről felkapaszkodj.. bben elég sűrű a mezőny ~1-2k heki között, legalábbis mikor arra jártam.. így simán feljebb mehetsz ütéssel.. felette meg elég ritka ahhoz, hogy kivárd a 20 kört ütés nélkül.. egyébként is szembe lehet menni, senki nem tiltja meg.. és ez a legolcsóbb..
Remek, ha szerinted ez igy van, csinald ugy. De ettol meg ne vedd el a taktikai lehetoseget attol, aki nem egeszen ugy szeretne csinalni, ahogy Te.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #219  
Old 01-16-2010, 13:33
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem ez a javaslat eleget tesz annak, hogy csökkenjen jelentőssen a 0 hekis ütések száma..
legalábbis nekem ez a javaslat tetszik a legjobban a topikbol..
A 0 foglalásos probléma kapcsán szerintem a 100k pont mint fix tényezővel van probléma. Ha ez egy hektártól függő paraméterré alakulna, annak lenne egyedül értelme. Ez a 100k -mint a példa is mutatja- mérettől függő értéket képvisel. Hatalmas országokkal könnyen elérhető ekkora mozgás, viszont tisztán a fokozás bekorlátozása nem jó ötlet a bontással való melléereszkedés lehetősége miatt. Kisebb országoknál pedig éppen az arányaiban magas fokozás miatt lekövethetetlen bontással a manőver.

Ha a foglalás mértéke nagyobb hekin hekiarányosan csökken (pl 10% értékkülönbség esetén nullázódik), akkor nincs szükség a Wand által javasolt büntető arányokra. Ebbe az arányos változásba pedig a népesség racionális mértékű pontba számítása szépen belesimulna. Ezt a számot pedig valahogy úgy érdemes meghatározni, hogy szimmetrikus legyen a helyzet visszatámadhatósági szempontból. Erre írta Remy amit írt, erre számoltam egy támadást. Azt lenne érdemes kitalálni, hogy mekkora bebontásnak megfelelő ponttávolságot lehessen áthidalni fokozással. De mindennek a kiindulópontja ebben a topicban: 100k helyett méretarányos csökkenésre van szükség.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #220  
Old 01-25-2010, 11:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

esetleg mi lenne, ha ha 100k érték külnöbség jelentene egy kisebb %os csökkenést (pl 85-90%-ot), és utána exponenciálissan elkezdene nőni minden egyes %hoz szükséges katona.. (100% pl kéne 2,5-5 milla kati..) így jelentőssen le lehetne csökkenteni a károkat, és megmaradna a ráfokozás is..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu