Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 08-23-2007, 21:03
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Nem kellene azt büntetni aki nem földet ad le hanem földet veszít szabadság miatt. Lehet olyan szerencsétlen helyzet, hogy nem tud lépni mert a fentebbi országát mondjuk beverték és ott is vissza kell mennie...
erre van egy másik topic, jó csúnyára nevezte át Ati, ha gondolod keresd meg(valami olyan h egyik ország ez meg az, amíg másik ország megelőz)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 08-23-2007, 21:03
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
De miért került szóba megint az A?
Ati megmondta, hogy ennek a témának ahhoz semmi köze...
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy bár támogatom a minimum földet, jobb lenne a földleadás visszaszorítására valami jobb otlet, mert a minimum földnek lehetnek ilyen következményei is.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #213  
Old 08-23-2007, 21:07
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
erre van egy másik topic, jó csúnyára nevezte át Ati, ha gondolod keresd meg(valami olyan h egyik ország ez meg az, amíg másik ország megelőz)
őőő hol beszéltem én arról, hogy előzni akar? Csak szabizni 2 hetet és utána ha meglesz a feltétel lépkedni. Ráadásul 1 heki földet se adott le és be se ütötték mégis szívás...
Reply With Quote
  #214  
Old 08-23-2007, 21:52
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
őőő hol beszéltem én arról, hogy előzni akar? Csak szabizni 2 hetet és utána ha meglesz a feltétel lépkedni. Ráadásul 1 heki földet se adott le és be se ütötték mégis szívás...
Kötelezte valaki, hogy felmenjen messze a csoportjától, ahova még egyszer nem tud? Asszem nem. Ha megtette mégis, vállalja az ezzel járó kockázatokat.
Reply With Quote
  #215  
Old 08-23-2007, 22:48
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én is támogatom a minimum föld bevezetését minden szintre a leadások megnehezítése érdekében.
Ami a topos termelést illeti, szerintem önmagában a gyújtogatás nem elég. Hiába gyullad körönként 1-2% háza vagy akármilyem épülete a topos termelőnek, amikor van 60% háza. Vígan ellátja ebből a katonapiacot, és 9 kör alatt még 3%-os gyújtásnál is folyamatosan megy min. 30% háza. Csak érdekességképpen mutatok éplistát olyan oriról, aki megközelíthetetlen távolságban van a többi orihoz képest. Ennek vajon mit árt a gyújtás? Szerintem csökkenjen le minden termelés (kivéve a saját szükségletű gabonát) és képzés 2k top körtől exponenciálisan csökkenve 7k top körig, és lehet mellette gyújtás meg morálromlás is, de szerintem ez még nem lesz elég kényszerítő erő az extrém oriknak, csak ha tényleg nagyon durva mértékű.

Szabad terület: 24
Ház: 2154
Barakk: 490
Kovácsműhely: 0
Tanya: 560
Könyvtár: 0
Raktár: 100
Bányák: 52
Őrtorony: 0
Kocsma: 41
Templom: 290

Last edited by Paliking; 08-23-2007 at 22:55..
Reply With Quote
  #216  
Old 08-24-2007, 07:14
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Én is támogatom a minimum föld bevezetését minden szintre a leadások megnehezítése érdekében.
Ami a topos termelést illeti, szerintem önmagában a gyújtogatás nem elég. Hiába gyullad körönként 1-2% háza vagy akármilyem épülete a topos termelőnek, amikor van 60% háza. Vígan ellátja ebből a katonapiacot, és 9 kör alatt még 3%-os gyújtásnál is folyamatosan megy min. 30% háza. Csak érdekességképpen mutatok éplistát olyan oriról, aki megközelíthetetlen távolságban van a többi orihoz képest. Ennek vajon mit árt a gyújtás? Szerintem csökkenjen le minden termelés (kivéve a saját szükségletű gabonát) és képzés 2k top körtől exponenciálisan csökkenve 7k top körig, és lehet mellette gyújtás meg morálromlás is, de szerintem ez még nem lesz elég kényszerítő erő az extrém oriknak, csak ha tényleg nagyon durva mértékű.

Szabad terület: 24
Ház: 2154
Barakk: 490
Kovácsműhely: 0
Tanya: 560
Könyvtár: 0
Raktár: 100
Bányák: 52
Őrtorony: 0
Kocsma: 41
Templom: 290

Szia azt hiszem valamit félre érthettél ez nagyjából egy 4000 hekis ori ami azt jelenti, hogy koronkent felgyullad 40 épület azaz 24 kor alatt leég az orszag negyede.. szerintem az elég nehezen potolhato, Én mondjuk ugy képzeltem hogy x ezer top kör utan a pénz osztás nem is lenne megoldás arra, hogy elmozditsuk a moralt a 0 rol

mondjuk Ati itt van arra is pár példa, hogy mért termelhet kevesebbet a bánya atanya vagy miért képezhetsz kevesebb katonát..

" Embereid nem hajlandók a bányáidba dolgozni, (mert úgy gondolják más nagyobb felvevőpiacra szeretnének terelni) ezért ebben a körben elesel az ott termelt javaktól"

" Embereid nem hajlandók beállni seregedbe,( mert nagyobb kihívásra vágynak minthogy a kiképzésük után egyszerüen eladd őőket más országoknak), ezért ebben a körben nem tudsz katonát képezni.

és pár olyan ami inkább csak szorakoztat( de lehetne belőlük is értelmeset csinálni:

" Katonáid egy része meg halt a hihetetlen nagy unalomba..."

" Varázslóid, hogy elne tunyuljanak országod lakosságán gyakorolják a varázslás tudományát Eredmányrandom varázslatokat nyomjanak a saját országra egy kör alatt elhasználva az összes készültséget.. varázslók készültsége 50 % ra csökkent földeden 36 körig vihar száraz pusztit, 2 földrengés, 2 tűzgolyó ...és, hogy ne lehessen kicselezni akkor is tudjanak Rád varázsolni ha 50% alatti a készültségük.. mivel jól ismerik országod mágikus védelmét ezért nekik minden varázslat sikerül max eredményességgel )

" Tolvajaid, hogy egy kis extra profithoz jussanak a piacról hazatérő árudat meglovasitottak"

stb..
Reply With Quote
  #217  
Old 08-24-2007, 07:50
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
Szia azt hiszem valamit félre érthettél ez nagyjából egy 4000 hekis ori ami azt jelenti, hogy koronkent felgyullad 40 épület azaz 24 kor alatt leég az orszag negyede.. szerintem az elég nehezen potolhato, Én mondjuk ugy képzeltem hogy x ezer top kör utan a pénz osztás nem is lenne megoldás arra, hogy elmozditsuk a moralt a 0 rol

mondjuk Ati itt van arra is pár példa, hogy mért termelhet kevesebbet a bánya atanya vagy miért képezhetsz kevesebb katonát..

" Embereid nem hajlandók a bányáidba dolgozni, (mert úgy gondolják más nagyobb felvevőpiacra szeretnének terelni) ezért ebben a körben elesel az ott termelt javaktól"

" Embereid nem hajlandók beállni seregedbe,( mert nagyobb kihívásra vágynak minthogy a kiképzésük után egyszerüen eladd őőket más országoknak), ezért ebben a körben nem tudsz katonát képezni.

és pár olyan ami inkább csak szorakoztat( de lehetne belőlük is értelmeset csinálni:

" Katonáid egy része meg halt a hihetetlen nagy unalomba..."

" Varázslóid, hogy elne tunyuljanak országod lakosságán gyakorolják a varázslás tudományát Eredmányrandom varázslatokat nyomjanak a saját országra egy kör alatt elhasználva az összes készültséget.. varázslók készültsége 50 % ra csökkent földeden 36 körig vihar száraz pusztit, 2 földrengés, 2 tűzgolyó ...és, hogy ne lehessen kicselezni akkor is tudjanak Rád varázsolni ha 50% alatti a készültségük.. mivel jól ismerik országod mágikus védelmét ezért nekik minden varázslat sikerül max eredményességgel )

" Tolvajaid, hogy egy kis extra profithoz jussanak a piacról hazatérő árudat meglovasitottak"

stb..
most belegondoltam h van e értelme a gyújtás mellett más dologkat bevezetni, és leeht h nem csak h értelem van, még szükséges!
ha egy jobb játékos csinál egy törpe termelőt rengeteg bányával és a játékos 24órás online meg bírja csinálni h csak 360épületét kelljen nélkülöznie! ez pedig még csak az ország 10%-a sincs(pontosan 9%)
azaz tényleg be kell vezetni valamiféle piaci v termelési szankciót is, mert még csa az h random bármelyik épülete(bányákon kívül)felgyúladjon, az ország összterületéhez képest 1%-ban nem elég(lehet h nagyobb százalékban már elég!)
Reply With Quote
  #218  
Old 08-24-2007, 07:58
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
most belegondoltam h van e értelme a gyújtás mellett más dologkat bevezetni, és leeht h nem csak h értelem van, még szükséges!
ha egy jobb játékos csinál egy törpe termelőt rengeteg bányával és a játékos 24órás online meg bírja csinálni h csak 360épületét kelljen nélkülöznie! ez pedig még csak az ország 10%-a sincs(pontosan 9%)
azaz tényleg be kell vezetni valamiféle piaci v termelési szankciót is, mert még csa az h random bármelyik épülete(bányákon kívül)felgyúladjon, az ország összterületéhez képest 1%-ban nem elég(lehet h nagyobb százalékban már elég!)
szerintem gyulladjon a bánya is sujtólég bányarobbanás BUMM.. :d
Reply With Quote
  #219  
Old 08-24-2007, 08:08
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a gyujtas elég. egy ilyen felépítésű ország csak azzal hogy visszaépítgeti magát elveszti a bevételét.
Másrészt a gyujtogatás lehetne nem fix 1% hanem a topban eltöltött idő növekedésével araányosan nőne.

A minimum földet én nem tartopm jónak.
Mi lenne ha a felépési maximum felett csak 1 sereg lenne mindig indítható függetlenül attól hogy hány tábornokod van. Ezzel elkerülhető az hogy egy 0 s országot földre lekapjanak. Az hogy egyszer beveri meg nem hiszem hogy akkora előny.
Reply With Quote
  #220  
Old 08-24-2007, 08:23
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
szerintem gyulladjon a bánya is sujtólég bányarobbanás BUMM.. :d
a bányák gyújtogatását azért nem támogatom, mert azopkat nem leeht vissza építeni!

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Szerintem a gyujtas elég. egy ilyen felépítésű ország csak azzal hogy visszaépítgeti magát elveszti a bevételét.
Másrészt a gyujtogatás lehetne nem fix 1% hanem a topban eltöltött idő növekedésével araányosan nőne.

A minimum földet én nem tartopm jónak.
Mi lenne ha a felépési maximum felett csak 1 sereg lenne mindig indítható függetlenül attól hogy hány tábornokod van. Ezzel elkerülhető az hogy egy 0 s országot földre lekapjanak. Az hogy egyszer beveri meg nem hiszem hogy akkora előny.
a gyújtogatás mértékének növekedését már én is felhoztam, és támogatom, továbbra is, bár akkor senki nem reagálta le
ezzel az 1 sereggel az a baj, h azt is bünteted aki mondjuk felüti magát a temrlők közé, és sorban öli le őket(bár ez nem tudom mennyire reális-én itt a fellépési határ fölötti, de még nem csúcstermelőkre gondoltam-ha nagyon nem akkor mondjátok meg)

h a gyújtogatás mértéke növekedne akkor én azt javasolnám h ne 1%ról induljon!
(sokaknak bajuk van a 2000topkörtől való gyújtással ezért)
3000-3500topkör 0,5%gyullad random(bányák nem!)
3500-4500topkör 1% gyullad random(bányák még mindig nem!)
4500-5000topkör 2%gyullad random (bányák még mindig nem!)
5000topkör-től 3%gyullad random(bányák IS)

lehet finomítani kell a százalékokon, meg a határokon, de nekem elsőre ez lenne a pontos javaslatom(a 4000topkört nagyon magasnak tartom!)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabisok gyengitése a topban! Rém Elvetett javaslatok 2 01-03-2007 22:34


All times are GMT +1. The time now is 03:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu