Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 03-20-2006, 15:34
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
aza tevés játék,? én se vágom, a fiam nyomkodta 1 darabig de aztán fiok alja...

Aham azaz lassan már nekem is ott köt ki ha nem jutok tovább
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 04-02-2006, 21:34
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

The Elder Scrolls 4: Oblivion

Kicsit nagyonjó ...
Csak a gépemnek sok :P

Nézzetek videókat, képeket:
http://www.elderscrolls.com/home/home.htm
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #213  
Old 05-03-2006, 12:49
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

most nálunk is az megy, de rohattul nem vágom ki miről hablatyol....
Reply With Quote
  #214  
Old 05-03-2006, 16:02
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
most nálunk is az megy, de rohattul nem vágom ki miről hablatyol....
Mármint az Oblivion?
Minimális angollal szerintem játszható, bár nem árt jobban is érteni a szövegeket, a történet és a jópofa fordulatok miatt (no meg a küldetéseket is egyszerűbb megoldani, ha nem csak kb.-ra tudja az ember, hogy miről van szó).

De jó hír, készül a fordítás: http://oblivionhun.uw.hu/index.php
Ideális esetben szinkron is készül hozzá

Itt pedig küldetések, leírások magyarul (valamint egy mindent átfogó fórum):
http://www.oblivionhq.hu/

Ha nem erről beszéltél, akkor sorry
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #215  
Old 05-03-2006, 19:46
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

de, erről beszélgettem , köszi csoki.
mindegy végül is, elbohockodok vele, amig kész lesz a magyaritás, és akko végig tolom normálisan, legalább értem mit csinálok, mire fejlődök, stb
Reply With Quote
  #216  
Old 05-03-2006, 21:31
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
de, erről beszélgettem , köszi csoki.
mindegy végül is, elbohockodok vele, amig kész lesz a magyaritás, és akko végig tolom normálisan, legalább értem mit csinálok, mire fejlődök, stb
Már bonyolítom benne egy ideje a szálakat
Level 20-as karakter (már több lenne, ha nem custom class lenne alig használt major skillekkel :P de így legalább akkor lépek szintet amikor én akarok), harcos céhben master, mágus céhben arch mage, arena grand champion, stb ... de már bent van a tolvaj és bérgyilkos céhben is. Előbb azonban a fő szál, nekiálltam végre oblivion kapuit csukogatni :P (potyogjanak csak a daedra cuccok )
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #217  
Old 05-04-2006, 09:29
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Már bonyolítom benne egy ideje a szálakat
Level 20-as karakter (már több lenne, ha nem custom class lenne alig használt major skillekkel :P de így legalább akkor lépek szintet amikor én akarok), harcos céhben master, mágus céhben arch mage, arena grand champion, stb ... de már bent van a tolvaj és bérgyilkos céhben is. Előbb azonban a fő szál, nekiálltam végre oblivion kapuit csukogatni :P (potyogjanak csak a daedra cuccok )

Mielőtt becsuksz egy kaput, azaz kiveszed a követ a legtetején, érdemes menteni, mert 17+ szinttől már a legerősebb képességűt kapod ott és mindig random, hogy mit... pár töltögetéssel lehet érdekes dolgokat kapni...
Egyékbént az arénában kinyírtad szerencsétlen orkot, vagy sikerült valahogy megmentened?
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #218  
Old 05-04-2006, 09:35
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
de, erről beszélgettem , köszi csoki.
mindegy végül is, elbohockodok vele, amig kész lesz a magyaritás, és akko végig tolom normálisan, legalább értem mit csinálok, mire fejlődök, stb
Az elején mikor megcsinálod a kasztodat, akkor választhatsz pár fő képességet. Amennyiben ezen képességek nőnek összesen 10-et, akkor lépsz egy szintet. Az, hogy szintlépésnél mennyivel növelhetsz egy tulajdonságot, attól függ, hogy az adott tulajdonsághoz tartozó képzettségek közül melyiket használtad (ebben számítanak a nem fő képzettségek).
pld.:
Ha mondjuk a beszédkészséget használod mint nem fő képességet, majd szintet lépsz, akkor a personality tulajdonságod mellett meg fog jelenni egy szám, annak függvényében mennyit használtad és ha ezt a tulajdonságot választod, hogy növekedjen, akkor annyival fog nőni, mint amennyi ez a szám.
Így pld meg lehet azt csinálni, hogy rágyúrsz egy adott tulajdonságra (azaz inkább 3-ra, mert annyit növelhetsz szintlépésnél) azzal, hogy a hozzá tartozó képzettségeket növelgeted...

Amúgy egy jótanács mindenkinek, úgy készüljön, hogy a manapont növekedése megáll 300-nál, és minden varinak a manapont szükséglete a szerint változik, hogy mennyire profi az adott varázslat szakterületen.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #219  
Old 05-04-2006, 16:05
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Mielőtt becsuksz egy kaput, azaz kiveszed a követ a legtetején, érdemes menteni, mert 17+ szinttől már a legerősebb képességűt kapod ott és mindig random, hogy mit... pár töltögetéssel lehet érdekes dolgokat kapni...
Egyékbént az arénában kinyírtad szerencsétlen orkot, vagy sikerült valahogy megmentened?
Tudom, azért álltam neki 17-es szint felett, hogy Transcended sigil stone-ok potyogjanak Illetve, valójában 20-as felett, hogy daedra cuccokat dobjanak a Dremora-k, de a 20 is 17 felett van
18 bezárt kapu után meg már eszemben sincs a save game/load game bűvészkedés Egyébként azt hittem, a Transcended sigil stone húde erős lesz, ha tulajdonságpontról van szó, de csak 12-t ér ... ez pedig alig több mint a Grand soul gem grand lélekkel töltve, hisz az 10.

Az orknak annyi, ha nem oldod meg a küldetését, akkor harcol veled az arénában, ha meg kideríted, hogy a felmenője vámpír volt, akkor hagyja magát legyőzni (mondjuk kisétálni nem próbáltam harc közben, szerintem nem is lehet, míg az egyik fél nem fekszik).
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #220  
Old 05-04-2006, 16:35
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Az elején mikor megcsinálod a kasztodat, akkor választhatsz pár fő képességet. Amennyiben ezen képességek nőnek összesen 10-et, akkor lépsz egy szintet. Az, hogy szintlépésnél mennyivel növelhetsz egy tulajdonságot, .....
Nem idézem az egészet, de pontosítanék pár dologban, ha nincs a kolléga ellenére

Szóval szintlépéskor 3 tulajdonságra adhatunk 1, 2, 3, 4 vagy 5 pontot, a hozzájuk tartozó skillek használatának mértékétől függően (a luck kivétel, arra mindig csak 1 pontot lehet adni).

7 db elsődleges (major) skill van, ami adott, ha a kész karakterosztályokból választunk.
Ha major skilljeink lépnek összesen 10 szintet, akkor a karakter szintet lép (az ez után lépett skillek a következő szintlépésbe számítanak bele).
Ezzel az a baj, hogy ha a sokat használt skillek elsődlegesek, akkor idő előtt léphetünk szintet, így csak 2-3 pontokat oszthatunk.

Az osztható pontok száma a tulajdonsághoz tartozó fejlődött skillek összege osztva kettővel.
Azaz ha 5 pontot akarunk adni az erőre, akkor 10 szintet kell lépnünk a hozzá tartozó skillekből (blade, blunt, hand to hand).
Ez lehet egyféléből is 10 (pl. 10 blade), de lehet vegyesen is (5 blade + 3 blunt +2 h2h).

Ebbe beleszámít az összes skill, akár major, akár minor!!! (a major csak a szintlépést befolyásolja)
Előbbi esetet véve, ha a blunt major, akkor is megvan a 10 erőhöz tartozó skill (azaz 5 pont rakható az erőre lépéskor), valamint már csak 7 major skillben kell fejlődni a szintlépéshez.

Ezért érdemes a nem, vagy ritkán használt, de jól fejleszthető skilleket (hogy azért szintet tudjunk lépni ha akarunk) elsődlegesnek rakni, egy custom karakterosztály létrehozásával.

A tulajdonságokhoz tartozó skillek: (zárójelben ami fejleszti)

Strength: Blade (kardok használata), Blunt (fejszék, buzogányok, kalapácsok), Hand to hand (pusztakezes harc)

Endurance: Block (védekezés), Armorer (fegyverek, páncélok javítása), Heavy Armor (nehéz páncél viselés, ha ütik, fejlődik)

Speed: Atheltics (futás), Acrobatics (ugrálás), Light Armor (könnyű páncél használata)

Agility: Security (zárfeltörés), Sneak (lopakodás), Marksman (íjászkodás)

Willpower: Alteration, Restoration, Destruction (ezek mágiaosztályok, a varázslatok mellett fel van tüntetve, hogy melyikbe tartoznak)

Intelligence: Alchemy (italok, mérgek keverése), Conjuration, Mysticism (ezek is mágiaosztályok)

Personality: Speechcraft (a minijáték használata az npc-ken jól növeli), Merchantile (áruk adása, vétele), Illusion (szintén mágia)

Luck: na ide nem tartozik semmi, csak 1 ponttal növelhető szintlépéskor.

A nord harcosomnak ezeket választottam major skillnek:
Block, Conjuration, Alteration, Speechcraft, Light Armor (mivel úgyis nehézpáncélt használ), Acrobatics, Hand to hand.
Az Acrobatics-ot lehet helyettesíteni mondjuk Alchemy-vel, de akkor nem keverhetünk akármikor italokat, különben idő előtt szintet lépünk :P
Többi is helyettesíthető tetszés szerint.

Ezzel a választással 8. szintre kimaxoltam a strength és az endurance értékeit (100), az agility pedig közelítette a 100-at

Varázsló nyílván int-re és will-re gyúr a mana miatt, de ha erőt is akar fejleszteni, akkor azt érdemes az elején, mert később már nehézzé válik.

No, remélem nagyjából emésztehtő lett :P
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Google játék Darkmaster Egyéb 598 04-12-2011 10:52
játék nem rendeltetés szerű használata Hóhér Segítség 14 01-15-2008 07:23
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13


All times are GMT +1. The time now is 16:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu