Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 01-19-2014, 21:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Nem értek egyet. Pont ez lenne a lényeg, hogy nem lehet korlátlan a tartalékom. Egyensúlyoznom kell az erő (egységek) és a biztonság (tartalék) között. Mi ebben a rossz?
Nincs min egyensúlyozni. Vagy az egyik van, vagy a másik. Korlátozott a területed nagysága, ahova építhetsz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 01-19-2014, 21:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Na ne ítéld már meg, hogy mennyire látom át a játékot .
Nem, itt arról van szó, hogy valamit elértél és nem akarsz rajta változtatni. Ennyi. Az nem számít, hogy mindenki másra is vonatkozna. Kapásból elutasítod.
De nem neked kell rábólintani, szerencsére.

Lehetne egy új épület is, amiben a tartalékot pénzben tarthatod. Az a legegyszerűbb. Legyen mondjuk "Kincstár". Itt tarthatsz mondjuk 1 épületben 100 millát, amit nem lehet lefosztani vagy lelopni. De ha lepusztítják, akkor bizony az épületben lévő pénz felszabadul és lopható és fosztható lesz.
Miért ne ítéljem meg? Lerí az írásaidról, hogy mennyire hiányos a játéktudásod.. akkor meg ne akard alapjaiban megváltoztatni a játékot, mert az nem vezet jóhoz az esetek többségében..
Én nem azért ragaszkodom a piachoz, mert annyira sok tartalékom van.. Hanem, mert olyan problémák merülnének fel a módosítással, amik játszhatatlanná tennék az 1/A-t, ezt az egy dolgot értsd meg..

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Egy óriási különbség van az egység és a többi tartalék között: egységgel nem lehet szabadságra menni, hogy ne vesszen el, a többivel igen.
Szabizol a nyersivel? Igazából egységet is megoldja, aki akarja, ha nagyon szabizni akar.. (sőt most, hogy 5 kör a min szabi, lehet egységgel szabira menni (nyersivel is), ha visszajön az ember időben..)
De ettől független jó most a piac úgy, ahogy van..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #203  
Old 01-19-2014, 21:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szabizol a nyersivel? .
A nyers az nem tartalék. Azt teljesen más okokból halmozod fel, de ezzel te is tisztában vagy.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #204  
Old 01-19-2014, 21:39
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nincs min egyensúlyozni. Vagy az egyik van, vagy a másik. Korlátozott a területed nagysága, ahova építhetsz.
Tehát mondjuk 200 hekin ha van 1mrd tartalékom 10 épületben, akkor nincs esélyem mások ellen? Vagy ez kevés tartaléknak és azért írod, hogy ha tartalékom van akkor nem marad másra? Pénz kell a haladáshoz. Akinek nincs, az egy idő után belassul. Háborúzni meg nem tud.
Reply With Quote
  #205  
Old 01-19-2014, 21:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Pénz kell a haladáshoz. Akinek nincs, az egy idő után belassul. Háborúzni meg nem tud.
Te se tudsz, mert tartaléktároló épületeid vannak barakkok, templomok és kocsmák helyett. Mire mész az 1 milliárd vagy 10 milliárd, vagy 100 milliárd arany tartalékkal, ha megvédeni nem tudod az országodat és érdemben támadni se tudsz?

Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de a tartalék az én szememben nem azért tartalék, hogy gyengébb legyen tőle az ország.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #206  
Old 01-19-2014, 21:49
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Miért ne ítéljem meg? Lerí az írásaidról, hogy mennyire hiányos a játéktudásod.. akkor meg ne akard alapjaiban megváltoztatni a játékot, mert az nem vezet jóhoz az esetek többségében..
Én nem azért ragaszkodom a piachoz, mert annyira sok tartalékom van.. Hanem, mert olyan problémák merülnének fel a módosítással, amik játszhatatlanná tennék az 1/A-t, ezt az egy dolgot értsd meg..
Hát ha lerí, akkor biztos így van.
Nekem van tartalékom. Magam ellen beszélek. Ne az 1/A-val gyere. A játékosok nagy része nem ott játszik.
Ha belenyúlunk a piacba, pl. mennyiség %-át a piacos leveszi, stb., akkor a tartalék ott tartása megszűnik. Ezért írtam, hogy akkor biztosítani kell, hogy valahol lehessen tartani. De az valami rovására menjen.
Ha nincs piacon egység és tartalék, az 1/A is átalakulna.

Last edited by Bumburnyák; 01-19-2014 at 21:57.. Reason: elírás
Reply With Quote
  #207  
Old 01-19-2014, 21:55
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Te se tudsz, mert tartaléktároló épületeid vannak barakkok, templomok és kocsmák helyett. Mire mész az 1 milliárd vagy 10 milliárd, vagy 100 milliárd arany tartalékkal, ha megvédeni nem tudod az országodat és érdemben támadni se tudsz?

Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de a tartalék az én szememben nem azért tartalék, hogy gyengébb legyen tőle az ország.
Ahha, értem az álláspontod.
Csak más szemszögből nézzük. A tartaléktól épp, hogy erősebb az orim. Pl. 1 kocsma helyett 1 "kincstár" az jelent mínusz 56tolit (félelfet nézek, ha már toliról van szó), plusz 100 millát. Azért ez nem sok gyengülés, viszont 100 milla már egy kis biztonság. Egy kicsit háborúzhatok belőle
Szóval összességében nem gyengültem. De minél inkább eltúlzom a tartalékom, annál kevesebb célpontom lehet és egyre inkább én válok célponttá.
Reply With Quote
  #208  
Old 01-19-2014, 22:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Ahha, értem az álláspontod.
Csak más szemszögből nézzük. A tartaléktól épp, hogy erősebb az orim. Pl. 1 kocsma helyett 1 "kincstár" az jelent mínusz 56tolit (félelfet nézek, ha már toliról van szó), plusz 100 millát. Azért ez nem sok gyengülés, viszont 100 milla már egy kis biztonság. Egy kicsit háborúzhatok belőle
Szóval összességében nem gyengültem. De minél inkább eltúlzom a tartalékom, annál kevesebb célpontom lehet és egyre inkább én válok célponttá.
Ha 100 millát már jó tartaléknak tartasz, akkor országgyengülés nélkül tudsz 4 milliárdot félretenni ilyen célra a segélybe.

És nem kell a piaccal bajlódnod, nem rizikós, igazából semmilyen körülmények között nem fér hozzá más. Teljesen védett.

Ez a téma alapvetően pont ennek az ellenkezőjéről szól.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #209  
Old 01-19-2014, 22:10
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha 100 millát már jó tartaléknak tartasz, akkor országgyengülés nélkül tudsz 4 milliárdot félretenni ilyen célra a segélybe.

És nem kell a piaccal bajlódnod, nem rizikós, igazából semmilyen körülmények között nem fér hozzá más. Teljesen védett.

Ez a téma alapvetően pont ennek az ellenkezőjéről szól.
Nem tartom jó tartaléknak. Csak példának írtam. A segély ha nem 15% hatásfokú lenne, még alkalmas is lenne tartalék tartásra.
Reply With Quote
  #210  
Old 01-19-2014, 22:27
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Hát ha lerí, akkor biztos így van.
Nekem van tartalékom. Magam ellen beszélek. Ne az 1/A-val gyere. A játékosok nagy része nem ott játszik.
miért ne jönne az A-val?? ott mutatkozna meg a legdrasztikusabb változás és ott van szükség egységmilliókra 1-1 támadáshoz..

Last edited by Ati; 01-19-2014 at 22:31.. Reason: offtopic törölve
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 22:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu