Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 12-10-2009, 23:29
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Lehet csak számomra tűnik itt ellentmondásosnak a dolog? Mi számít irreálisnak?
Van egy maximális pénzösszeg (~4,297 mrd arany), aminél többet az ember fizikailag egyszerre nem birtokolhat. Ha csak arról az 1,8 mrd tekercsről beszélünk, ami a közelmúltban gazdit cserélt az egyik csoportban és csak ezt szorozzuk fel egy olyan összeggel, ami alacsonyan az eladási ár alatt van (mondjuk 500 arany / db), akkor 900.000.000.000 -nyi tartalékot kapunk. Nem kell magyarázni, ez irreális.

Ha azt tekintjük, hogy egy tapasztaltabb szövetség, ami a megerőltetést orvosilag szigorúan kerülve ráfekszik a gyűjtögetésre újrázások nélkül, gond nélkül összeszedhet 20 mrd-nyit, akár fejenként is. Ha 4-től kezdve minden szinten vérös háborúkba bonyolodna, ennél többre akkor sincs szüksége senkinek, hacsak nem szabálytalan tápolásra, multira, egyebekre használja.
20 mrd, akár fejenként is nem irreális - szerintem. De ami ennek a többszöröse, az végképp.

Ha azt is tekintetbe vesszük, hogy a B-ből felvihető vagyon egységekben (másban nem érdemes) olyannyira korlátozva van, hogy nem feltétlen érdemes belefeccölni a rengeteg időt és munkát, akkor végképp értelmét veszti az irreálisan nagy tartalékok felhalmozása, aminek így tényleg egyetlen célja marad: a szabálytalan multik támogatása és az etikátlan piaci manőverek végrehajtása.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #202  
Old 12-11-2009, 00:13
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Nem érzem túlzásnak. A támadás egy normális funkció, mégis büntetjük, ha nem "rendeltetés szerűen" használjuk. Az újra sem a vagyonod sokszorozására van, mint ahogy oda le is van írva a súgóban, akkor miért ne büntessük, ha ezt csinálja valaki?

De pl. én újráztam 2 hónapja. Visszaléptem szabadságról egy orimmal, és úgy döntöttem fajt váltok. Az életben nem újráztam még, nem adtam el az összes katonám a piacon, nem küldtem vagyont senkinek, csak ráklikkeltem a gombra. Szerintem ez elég jól szűrhető... Az elején valószínű sok munka lenne vele. De ha megtudnék a nagyokosok, hogy ez működik, akkor egyre kevesebb és kevesebb ország akad fenn... azaz egyre kevesebbet kell vele dolgozni.



Lehet csak számomra tűnik itt ellentmondásosnak a dolog? Mi számít irreálisnak? Egy kezdő számára az 500 millás tartalék már nagy. Az A-s orik számára meg a 20 milliárd közepes. Hol lehet meghúzni a határt? Írunk egy képletet ami a csoport átlagvagyonával számolgat? Illetve, akkor hogy kapja vissza az a 20 milliárdos vagyonát, aki megdolgozott érte, és nem újrázott, és hogy veszti el az, aki épp duplázza?
általában nem szoktak viszony számot mondani,hogy mi az irreális, így nincsen reális határszám, de azért érezhető,hogy mi számit annak, ebbe nem kell belekötni. 3yard (nem értékre, hanem darabszámra) tekercs pl már az, és olyan létezik egy országnál.

Amúgy meg mutasd meg nekem azt,hogy hol a fenében van leirva,hogy: "Szabályellenes újrázással megduplázni a vagyonod"
Segitek. sehol. így ne hasonlitgasd egy olyan dologhoz, ami viszont tényleg ütközik a játék szabályrendszerével. Az,hogy te úgy újráztál,hogy nem adtad át a vagyonod senkinek és kaptad késöbb vissza, az már a te dolgod. el lehet dönteni,hogy hülyeség vagy sem így újrázni,(én is így újráztam 2napja, 1yard kp volt az oriban, és nem érdekelt).
De ha egy szövivel közösen megtermeltek javakat és újra elött átadod a szövetségeseidnek azt amit KÖZÖSEN termeltetek, vagy szereztetek csatában, csak éppen te tároltad azt hogy szüröd el ettől. akár csoportokon keresztül. és ha vittél fel elötte is tartalékot akkor már szabály ellenes lenne? vagy olyan orinak tilos lenne átadni a javait, aki bármennyi tartalékkal lépett fel??? sztem ne forszirozd ezt az ötletet, mert annyi féle képpen meglehet mindent indokolni reálisan,hogy képtelenség automatikus szürőt felállitani rá, mert minden esetben kéne szubjektiv elbirálás. Ha én elakadok orkkal mert mindenki engem gyújt,vagy csak szimplán megváltozik az idő beosztásom, és nem jut elég időm az orkra akkor nem újrázhatok be óriásra, mert éppen fellépésnél volt nálam x milla teki,vagy csak kénytelen leszek ott hagyni csóron a szövetségem, mert én voltam a legaktivabb az ork miatt így nálam volt a tartalék, de nem adhatom át, pedig lehet ők termelték a nagyrészét??

Nem szabad szabályellenesnek titulálni az újra semilyen formáját, mert csak negativ hatása lenne.
1, a régimotorosok,úgyis kikerülik a szabályokat,mert lenne kiskapu,ha nem akarjuk a játékosok nagyrészét ellehetleniteni ettől a lehetőségtől,márpedig ha megkerülhető a szabály, már értelme nincsen.
2, az új játékosok nem mernének újrázni, így egy eladkadásnál, ha nem merik használni a lehetőséget, hamar feladják és keresnek más játékot.

Nem csalásnak kell minősiteni az újrát, hanem ésszerü határok közé szoritani, amivel csak az értékek miatt újrázoknak nehezitjük/lassitjuk drasztikusan a játékát!!!
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #203  
Old 12-11-2009, 08:53
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
" hmm... a 98% szerintem elég nagy többség... hogy akarsz úgy változtatni, hogy ne érezzék meg? Komolyabbra fordítva értem, hogy mire akarsz gondolni. Akkor az eléggé megnehezítené a dolgukat, ha max 1 újrád lehetne, és 1 szintenként használhatod. Valamint mondjuk fordulásonként max 3x újrázhatsz. Nem hiszem, hogy valaki annyira peches, hogy minden szinten újráznia kelljen. Ha igen, akkor vele van baj, és tanuljon a hibájából... Nem cél egy tamagocsi szintű játék, ahol ha meghalt az állatod akkor betöltöd az előző mentést amikor még élt... aztán megint megölöd... Így is lesz szaporítás... de ha erre még rájönne a szűrő... (mindegy látom hogy ezzel a szűrő dologgal nagyon nem vagytok kibékülve... ) "
ez értelmetlen amit írsz akkor rögtön szabályt is kellene módosítni, mert minek járjon 1 újra szintlépésenként, ha úgy sem használhatod fel?? minden fordulásnál 2 újra bent maradna ....

kiemelt rész: nem mindenki profi játékos, van aki tényleg küzd egy-egy szintlépésért... és ha egyszer szétverik, újrázik, aztán akár ugyan az a szövi megint szétveri, akkor azt mondanád neki dobd a kukába az orid?? szerintem nem cél csak profi játékosokat körbe engedni...

a szűrőröl inkább nem is mondok semmit...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #204  
Old 12-11-2009, 09:33
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Nem azzal van baj, hogy valakinek sok a pénze, és valakinek kevesebb... hanem, hogy valakinek ilyen módon a soknak a sokszorosa a pénze. Ezért van a béka püspökfalatja alatt a teki B-ben... Valamint lehetetlen ezeket az egyéneket "kirobbantani" a csoportból, vagy háborút folytatni ellenük, mert gyakorlatilag végtelen tartalékuk van... Mintha Amerika ellen harcolna a vatikáni gárda...
Eljön mindennek az ideje, csak maradjanak még kicsit B_ben
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #205  
Old 12-11-2009, 10:21
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

pff... megdolgoztam az ujraimert...
Reply With Quote
  #206  
Old 12-11-2009, 11:05
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
pff... megdolgoztam az ujraimert...
Munkának tekinted a játszást?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #207  
Old 12-11-2009, 11:13
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Munkának tekinted a játszást?
A játék célja a lehető legtöbb újraindulási lehetőség elérése -nem tudtad?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #208  
Old 12-11-2009, 11:29
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Munkának tekinted a játszást?
nem, de az idő amit a hobbymra szántam, tette lehetővé, hogy több, mint 30 újrám van..ha nem a körbefordulást választom, hanem az A-s játékot akkor biztos az abba belefektetett x évnek lenne eredménye.. nem ez, hanem más..én nem irigykedek arra akinek nagy országai vannak, meg akinek sok országa van, mert én csak ezzel az eggyel játszok ("komolyan"), de azt gondolom, hogy olyan változást eszközölni ami elveszi a nehezen összegyüjtött ujraimat nem tudnek boldogan elfogadni..(persze elfogadnam)... mondom ezt ugy, hogy eddig sose hasznaltam ezt ilyen celokra legjobb tudomasom szerint... szerintem az is hulyeseg mondjuk amit az mondott, hogy leujrazott fajvalasztas miatt es a benne levo pénzt meg minden is leujrazta.. pff ez mi? most erre legyen aztan buszke...

rendeltetes szeru hasznalat?.. mert ugye a piac rendeltetesszeru hasznalata nem az, hogy ne kopjon a tekink... meg ne usszon el az el nem fero egyseg és nyers..rendeltetesszeru hasznalat-e az ujranal par mrd tekit csinalni? ugyanugy gondolom, hogy az elfero egyseg sokszorosat piacon tarolni szinten nem a piac rendeltetesszeru hasznalata.. vagy a rengeteg nyers amit egy egy orszag felhalmoz...az sem a piac rendeltetesszeru hasznalata..

hmm lehet csak en gondolom ugy, hogy nem csupan ez a problema, hogy ujrazgattak par yard tekit.. mert ugye ilyen regen is volt.. soot voltak multisok akiknek sokkal nagyobb vagyonuk volt.. akar A-ba is.. es most is van jo par ori akiben tobb yard teki van...par koztuk egesz kicsi hektarszamon...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #209  
Old 12-11-2009, 11:31
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A játék célja a lehető legtöbb újraindulási lehetőség elérése -nem tudtad?
a játék célja az önfeledt kikapcsolodas a munkabol megfaradtan hazaerkezve pici izgalmakat atelni meg ilyenek.. nem pedig egymas ocsarolasa.. em pedig vitatkozas, provokalas es szardobalas...nem egymas gynusitgatasa, es vitak amiket a semmi szul...a jatek celja az, hogy jol erezd magad, de ne legy fuggo.. a jate celja, hogy kikapcsolodj...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #210  
Old 12-11-2009, 12:24
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy meg mutasd meg nekem azt,hogy hol a fenében van leirva,hogy: "Szabályellenes újrázással megduplázni a vagyonod"
Segitek. sehol.
sajnos nem tudom megmutatni, mert jelenleg nem elérhető opció, mivel 1 újrám volt, és azt elhasználtam... de ha jól emlékszem oda nem az van írva, hogy az újrát akkor használd, ha országod súlyos károkat szenvedett, vagy ha a vagyonod szeretnéd sokszorozni...

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
sztem ne forszirozd ezt az ötletet, mert annyi féle képpen meglehet mindent indokolni reálisan,hogy képtelenség automatikus szürőt felállitani rá, mert minden esetben kéne szubjektiv elbirálás.
Persze. A szűrőn csak "fennakadnának" az emberek, utána rá kéne pillantani, hogy mi is van. De ebben talán igazad van, mindent meg lehet magyarázni...

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nem szabad szabályellenesnek titulálni az újra semilyen formáját
Ez esetben felesleges a topic. Az újra minden formában szabályos, akkor minek pörgött le ez a röpke 21 oldal, hogy ezt lekorlátozzuk?


Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
pff... megdolgoztam az ujraimert...
Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
nem, de az idő amit a hobbymra szántam, tette lehetővé, hogy több, mint 30 újrám van..ha nem a körbefordulást választom, hanem az A-s játékot akkor biztos az abba belefektetett x évnek lenne eredménye.. nem ez, hanem más..én nem irigykedek arra akinek nagy országai vannak, meg akinek sok országa van, mert én csak ezzel az eggyel játszok ("komolyan"), de azt gondolom, hogy olyan változást eszközölni ami elveszi a nehezen összegyüjtött ujraimat nem tudnek boldogan elfogadni..(persze elfogadnam)...
És mit érsz 30 újrával? Ez már irracionális mennyiségnek számít újrából...
Nem hiszem, hogy bármikor el tudod ezeket úgy használni, hogy ténleg azért kezd újra, mert elrontottál valamit, vagy annyira lepusztítottak...

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
mondom ezt ugy, hogy eddig sose hasznaltam ezt ilyen celokra legjobb tudomasom szerint...
Képzelj el egy olyan orit, aki ugyanígy összegyűjtött 30 újrát, és most a sok-sok irracionális mennyiségű tekijét még irracionálisabb magasságokba emeli.

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
szerintem az is hulyeseg mondjuk amit az mondott, hogy leujrazott fajvalasztas miatt es a benne levo pénzt meg minden is leujrazta.. pff ez mi? most erre legyen aztan buszke...
nem azért írtam, vagy írta Kugyuleee, mert erre büszke lenne. Ez szerintem egy példa a rendeltetésszerű használatra. Nem nyereségvágyból, hanem azért, mert meggondoltunk valamit, nem voltunk elégedettek. Mire való az újra, ha nem erre?

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
rendeltetes szeru hasznalat?.. mert ugye a piac rendeltetesszeru hasznalata...
Ennek is megvan a maga témája, ami nem ez. Ne igazold egy opciónak a nem megfelelő használatát egy másik opció nem megfelelő használatával...

Last edited by Dynosaur; 12-11-2009 at 12:30..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu