Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 11-07-2006, 15:53
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Minden ésszerű hulla erősítést támogatok, sztem a +lakóhely és a védelem növelése toli és variakciókkal szemben a járható út. Faji varit, meg úgy általában varázslási lehetőséget nem támogatok
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 11-07-2006, 16:38
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A hulla ne varizzon, ne bukjanak be tolik
Nem kell ide fajivari, meg egyeb varazslasi modszer
Xeper, lehet hogy utoleri, de sajnos a sebezhetosegeben nagyon visszaesik.
Sajnos az a teny, hogy hiaba lenne pl. 3k hekin rezisztje, ott eleg suru a mezony, es kevesebb az orias is. Így ha egy klan 3-4 tagja a teljes vari- es tolikeszultsegevel gyengiti igy-ugy a hullat, akkor utana hadilag elegge sebezheto, sajnos.
Reply With Quote
  #203  
Old 11-07-2006, 17:11
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default i agree, but...

oke sracok, 1et ertek, semmi varizas (en ilyet nem is javasoltam), semmi bebukas a toliknal. akkor a lakibonusz, a toli/varireziszt mellett kitartva modositanam a korabbi javaslatomat. ez pedig az lenne (a tolireziszt mellett), hogy pl 4. szinten lenne ra 5% esely, hogy a toli/vari akcio 1szeruen eredmeny nelkul jarna sikerrel. ez kb. annyit jelent, hogy atlagosan minden 20. akcio eredmenye a 0 zsakmany. azaz, a tolik nem hoznanak el semmit, es 1 haz sem gyulladna. tehat mondjuk vki nekiall gyujtani a zombinal, mire az eredmeny: 10 haz gyullad, 9 haz gyullad, 9 haz gyullad, 8 haz gyullad, 0 haz gyullad, 7 haz gyullad, stb. azaz kozben volt 1 olyan akcio ami sikeres volt, de nem volt eredmenye. hasonloan a variknal, csak ott az akcio lebukas veszelye nelkul 1szeruen nem sikerul. mondjuk rengesnel: 12 epulet romba dol, 10 epulet romba dol, 0 epulet romba dol, 8 epulet romba dol, stb. a gomboles, vagy kronika meg 1szeruen nem sikerul, ha eppen bejon az eselye ennek. sztem semmi bonyolult nincs ebben, es nem is durva.

TEHAT A HULLA SEMMILYEN INFOT NEM KAPNA ARROL, HOGY KINEK NEM VOLT SIKERES A GOMBIJE, VAGY KI GYUJTOTT 0 HAZAT. csak latna az esemenyekbol, hogy ilyen eset is volt.


na szoval akkor a modositott lista a kovetkezo lenne:

4. szinten
+5% lakibonusz (40 helyett 42 katona)
+5% tolireziszt es varireziszt (-5% zsakmany, -5% arto hatas)
5% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 20. akcio)

3. szinten
+10% lakibonusz (40 helyett 44 katona)
+10% tolireziszt es varireziszt (-10% zsakmany, -10% arto hatas)
10% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 10. akcio)

2. szinten
+15% lakibonusz (40 helyett 46 katona)
+15% tolireziszt es varireziszt (-15% zsakmany, -15% arto hatas)
15% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 7. akcio)

1. szinten
+20% lakibonusz (40 helyett 48 katona)
+20% tolireziszt es varireziszt (-20% zsakmany, -20% arto hatas)
20% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 5. akcio)


sztem ebben semmi tulzas nincs, viszont kicsit tobb hulla lehetne a felsobb csopikban is, es kevesebb lenne a frusztralt hullas oritulajdonos.

TAMOGASSATOK PLIZ!
Reply With Quote
  #204  
Old 11-07-2006, 17:20
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ez az x akcionkent sikertelenseg ad egyfajta pszichikai vedelmet is a hullanak
Mert ha keves haz gyullad pl. es hirtelen egyszercsak 0 gyullad, akkor utana lehet abbahagyjak.
Vagy a pl. 20.-ra valo esely=0 folyamatosan szamlalodna nala?
Ertem itt ezalatt, hogy pl. 800 hekin egy hullatol elso lopasra 0 ember jon. Ilyenkor ket dolog merulhet fel: automatikus vedelme bekapcsolt vagy pont ez a 20. akcio vele szemben es eredmenytelen a lopas
Ezt akartam erteni pszichikai vedelem alatt
Vegulis, en tamogatom igy!
Reply With Quote
  #205  
Old 11-07-2006, 18:44
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem vagyok egy nagy hullarajongó, de mint mindeki ebben a játékban én is kipróbáltam már...és hát hiába a tanyafree és a kocsma&templom nélküli ori, de akkor is egy könnyen szétszedhető ori

én támogatom ez az utóbbi felvetést, de azt nem szívesen, hogy a tolik egyáltalán még cask be se próbálják lopni, mert meghal a tolijuk egy bizonyos százaléka

de ez utóbbit, hogy bizonyos akciók nem sikerülnek, nem úgy képzeled, hogy van egy számláló, mert akkor akár ki is lehet számolni, hogy akkor ez még sikerült és a következő nem fog, és azt meg majd a másik bukja be

röviden: támogatom
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #206  
Old 11-07-2006, 19:55
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gondolom 5% azt jelenti, hogy minden egyes akciónál 5% esély van rá, hogy nem sikerül, és 95%, hogy igen. Így adott esetben akár 10 egymás utáni akció is sikertelenül járhat, de az is lehet, hogy 100 lopásból egy se fuccsol be.
Reply With Quote
  #207  
Old 11-07-2006, 20:17
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Gondolom 5% azt jelenti, hogy minden egyes akciónál 5% esély van rá, hogy nem sikerül, és 95%, hogy igen. Így adott esetben akár 10 egymás utáni akció is sikertelenül járhat, de az is lehet, hogy 100 lopásból egy se fuccsol be.
Hát a valószínűség márcsak ilyen.

De azért előbb eszem meg a kalapom, minthogy 200akció egymásután sikerüljön, vagy akárcsak 4egymás után befuccsoljon. (a valószínűségi védelem miatt)
Reply With Quote
  #208  
Old 11-07-2006, 20:39
Med Med is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 53
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

...tetszik ez az elv... én azért picit szigorítanék rajta - az 5% nem húzza ki a hullát a slamasztikából... nem iszonyatosan lesz leamortizálva, csak nagyon-nagyon...

szóval ha én háborúzom, ez a csöppnyi pszichikai hatás nem venné el a kedvemet - addig ütöm, míg mozog
ha meg egy egész szövi startol rá, akkor meg pláne mindegy, hogy 5% vagy nem... újrázhat megint - szóval szerintem tényleg ERŐSÍTSÜK a hullát, ne alamizsnálkodjunk

de az elv jó - talán ha elérnénk a százalékkal azt a határt, ahol egy-két orinak már nem éri meg a hullát gyalázni, míg másik kettőnek igen, talán ott van a jó megoldás, mert akkor tényleg érezhető lenne a különbség...
megkockáztatom, hogy ez 30% körül mozog...
Reply With Quote
  #209  
Old 11-07-2006, 21:02
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 0 zsákmányos toliakció jó ötlet, bár a szintenkénti 5% kicsit kevésnek tűnik... 10% már A-ban 40% sikertelenséget jelentene (de nem tolihalált!), ami nem csak pszichikai hatás lenne
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #210  
Old 11-07-2006, 21:10
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

sztem nem kell ezen felul erositeni. azert nem olyan rossz ez mar. pl 2. szinten a 15% az uj lakibonusz miatt erosodik a serege is 15%-kal, vmint a tolik 15%-kal kevesebbet lophatnak el - tekibol is, illetve barmibol -, meg a varik is csak kisebb kart tudnak csinalni, ehhez a 15% kisebb karhoz meg hozzajon ujabb 15% amiatt, hogy ugy kb minden 6-7. akcio eredmenye is nulla lesz a nagy szamok torvenyet figyelembe veve.

nem olyan rossz igy sztem, ezen tul mar nem kene tapolni. ezekkel a rezisztekkel meg tobb sereggel sztem eletkepes lehet a hulla es nem csak 1000 jatekosbol 1-nek (akit vedenek a hipergazdag haverjai).

valamint ezekkel a modositasokkal NEM lennenek erositve a lamak a jatek elejen keves hekinel, hiszen oket mindez nem erintene (!), mert a valtozasok csak a 4. szinttol indulnanak es ott is csak igen light-osan.

en szeretnek inditani 1 ilyen hullat. (meg sztem masok is.)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu