Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 01-14-2010, 07:21
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Éspedig konkrétan miért?
Ati nekem is van ház nélküli orim ez annyira nem is lenne lényeg pár ori végett..DE D-be nyilván mindinki tudja hogy vannak Gigák..sokoln tulajdonba van akit nem ismerünk és állandóan szbotálják a piac normális működését ..a barátaimnak van pár gigájuk és nekem akad pár és orvosnálnk a problémát de ahhoz hogy az iszonyat távokat áthidald fokozni kell és egyik módszer hogy ne tarts feleslegesen sok egységet ráfokozol az illetőre és vársz szabin
de ha a felvetés megvalósúl akkor megy a levesbe esetenkén 10-20milla egység és ez az elem nem fog működni
konkrétan erre gondoltam ezért nem támogtom
__________________
"Ha Hitler megtámadja a poklot, én szövetségre lépek az Ördöggel!"

Winston S. Churchill

"Csak az igazi barát figyelmeztet rá, hogy maszatos az arcod."
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 01-14-2010, 09:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Igazából te teszed bonyolultá a jelenséget azzal, hogy az ideális megoldásról hallani sem akarsz.
Semmiképp nem ideális megoldás, amit egy átlag játékosnak nem lehet ésszerűen 20 sornál kevesebben elmagyarázni. Tudom, hogy ez egy sajnálatos dolog, de ide a fórumra NEM az átlag játékosok járnak, így az itteni reakciók nem minden esetben türközik a tényleges fogadtatását egy-egy javaslatnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #193  
Old 01-14-2010, 09:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ami mindenkinek megfele azt nem szeretné
Had legyen már az is szempont, hogy mi az, ami NEKEM megfelel. Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #194  
Old 01-14-2010, 09:15
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Had legyen már az is szempont, hogy mi az, ami NEKEM megfelel. Köszi.

persze szempont.
igazad van abban, hogy a "kompromisszumos megoldás" bonyolult lehet elsőre, logikátlan is, vessük el.

Az alapfelvetés viszont szerintem jogos, az anarchos extrém oriknak meg ugyanúgy lehetne válasz az, amit máskor mindig megkapunk:
A játéknak nem célja a szabadságon lét.
Reply With Quote
  #195  
Old 01-14-2010, 09:22
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Had legyen már az is szempont, hogy mi az, ami NEKEM megfelel. Köszi.
Hát nem tudom.. én szoftver fejlesztő vagyok, de sosem igazi szempont, hogy nekem mi felel meg. Mindig a megrendelő igényei az elsődlegesek. Szóval én továbbra is inkább olyan szempontok szerint fogom a véleményemet formálni, hogy mi szolgálja leginkább a játékban AKTíVan résztvevőket. Emiatt lehet hogy sokszor nem fog egyezni a véleményünk, ez van.
Reply With Quote
  #196  
Old 01-14-2010, 09:24
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Semmiképp nem ideális megoldás, amit egy átlag játékosnak nem lehet ésszerűen 20 sornál kevesebben elmagyarázni. Tudom, hogy ez egy sajnálatos dolog, de ide a fórumra NEM az átlag játékosok járnak, így az itteni reakciók nem minden esetben türközik a tényleges fogadtatását egy-egy javaslatnak.
Olyan szempontból ideális, hogy az alap problémát ez oldja fel olyan módon, hogy más játékában a lehető legkisebb kárt okozzon. Amint már korábban is írtam, ha a vagy igen vagy nem opciók között döntessz az valakinek mindenképpen rossz lesz.
Reply With Quote
  #197  
Old 01-14-2010, 09:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Hát nem tudom.. én szoftver fejlesztő vagyok, de sosem igazi szempont, hogy nekem mi felel meg. Mindig a megrendelő igényei az elsődlegesek. Szóval én továbbra is inkább olyan szempontok szerint fogom a véleményemet formálni, hogy mi szolgálja leginkább a játékban AKTíVan résztvevőket. Emiatt lehet hogy sokszor nem fog egyezni a véleményünk, ez van.
A megrendelő nem egyezik a felhasználóval.

A felhasználók (például a BKV buszait igénybevevő utasok) örülnének neki, ha a busz 5 másodperc alatt megtenne egy megállónyi utat. A BKV azonban valószínűleg nem támogatná, hogy rakétákat szereljenek a buszokra, mivel pontosan tudja, hogy képtelen lenne az összes utasnak elmagyarázni az ezzel járó biztonsági intézkedéseket, és pontosan tudja azt is, hogy KisPistike csakazértse csatolná be magát, emiatt a második másodpercben kirepülne az ablakon. Ezért mérlegelve azt, hogy az utasok 100%-a akarna ilyen újítást, de csak 10%-uk fogná fel, hogy ez mivel jár, nem fog ilyet csinálni, bármennyire akarják is a felhasználók.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #198  
Old 01-14-2010, 09:29
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
Az alapfelvetés viszont szerintem jogos, az anarchos extrém oriknak meg ugyanúgy lehetne válasz az, amit máskor mindig megkapunk:
A játéknak nem célja a szabadságon lét.
Nem játszom anarch-ban, de az ottaniak eddig beírásai alapján ők nem támogatják ezt a javaslatot. Simán mondhatnám, hogy leszarom őket és normálban működjön úgy ahogy szeretném, de miért rontanám el az ő játékukat, ha van olyan javaslat ami mindkét fél problémáját megoldaná.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #199  
Old 01-14-2010, 09:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Olyan szempontból ideális, hogy az alap problémát ez oldja fel
Itt van az első számú félreértés. Az én megítélésem szerint ugyanis nincs PROBLÉMA. Van egy jelenség, ami így is logikus, és valóban működhetne másként is, de semmiképp nem PROBLÉMA. Jelenség, amivel extrém esetekkor találkozol, az extrém esetek résztvevői pedig pontosan tudják, hogy ezek léteznek, és elvárható tőlük, hogy ezeket le tudják kűzdeni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #200  
Old 01-14-2010, 09:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nem játszom anarch-ban, de az ottaniak eddig beírásai alapján ők nem támogatják ezt a javaslatot. Simán mondhatnám, hogy leszarom őket és normálban működjön úgy ahogy szeretném, de miért rontanám el az ő játékukat, ha van olyan javaslat ami mindkét fél problémáját megoldaná.
Nincs mindkét félnek problémája. Sőt, egyik félnek sincs problémája.

Ez annyira probléma, mint az, hogy valaki tornyos elfként bevédi magát, és emiatt nem tudom legyőzni a termelő félelfemmel. Persze, hogy nem, mert nem arra való.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 11:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 14:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 19:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 22:34


All times are GMT +1. The time now is 19:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu