Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 02-13-2007, 19:59
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Gyula, ezzel az a baj, hogy vannak szituk, amikor igenis muszáj bányát is bontanod... (pl támadnak, merülnöd kell, bontod mondjuk a drágakavicsbányáid)
És ugye valószínű, hogy így minden törpe ezt a felfedezést választaná. Ha x körig nem tudod lebontani a bányákat, akkor ugye megmarad a 45 pont bányánként... Ami sok...
Ha meg le tudod bontani és mégis lelőhely maradna, az ugyan megoldás lenne erre, de az meg teljességgel módosítaná a mostani rendszert, ami szerintem Ati-n nem menne át...

Esetleg azon a síkon nem lehetne tovább menni, hogy ha beütnek, akkor a felfedezési rátát másképp módosítaná? El kéne gondolkozni azon, hogy ennek milyen mellékhatásai lehetnek... De már lassan nem tudok gondolkodni, úgyhogy ezt rátok bízom

Hát azér nem oylan bittos, mer igy ha ésszel él a törpe azért szed össze bányát, ha meg ész nélkül akkor megérdemli hogy ne tudjon liftezni a pontlistában. Szerintem
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Sponsored Links
  #192  
Old 02-13-2007, 20:29
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Esetleg azon a síkon nem lehetne tovább menni, hogy ha beütnek, akkor a felfedezési rátát másképp módosítaná? El kéne gondolkozni azon, hogy ennek milyen mellékhatásai lehetnek... De már lassan nem tudok gondolkodni, úgyhogy ezt rátok bízom
Mondjuk valami olyasmit gondolok itt, hogy a bányáid területének függvényében ha beütnek, másképp módosulna a felfedezési rátád...

Tehát mondjuk 1k hekiről indultál...
Van 2k hekid. 1k hekit fedezéssel csináltad.
Akkor ugye 50%-os a felfedezési rátád.
Ha akkor beütnek, és elvisznek 100 hektárt, akkor ugye 1900 hekid lenne, és maradna az 50%-os rátád.
Ha visszafedezed a 100 hekit, akkor 2k hekid lenne, de már 52,5%-os a felfedezési rátád. Ha visszafoglalod valahogy, akkor ugye 47,5%-os lenne...
Gondolom erről beszélt Fegya...

Ha viszont beletennénk valami olyasmit, hogy mondjuk ennek a fele jöjjön ki egy közepes bányásznál, az már haladás lenne... És hosszú távon lehet valamiféle könnyebbség...

Tehát mondjuk (most csak dobálózok) a fenti példát követve ugye elfoglalnak 100 hekit. Van mondjuk 15% bányád, akkor nem 50-50%-ban vinne foglalt hekit, hanem a foglalt terület 85%-a osztódna a felfedezési rátával, a többi bánya% a felfedezett arányból csökkenne... (várjatok, ezt lehet én sem értem )

Nah, inkább más számokat nézzünk 15% bányát feltételezve.
Szóval van 2000 hekid. 500 hekit fedeztél ebből, tehát a felfedezési rátád 25%-os. Ugye...
Elfoglalnak 100 hekit, akkor 1900 hekid lesz. Mostani rendszer szerint olyan, mintha 25 felfedezettet, meg 75 foglalt területet vinnének.
Tehát maradna ugye a 25% ráta.
De ha a foglalt hekinek a bánya minusza osztódna a rátával... Azaz 100-15=85 heki osztódna 1/4 - 3/4 arányban, tehát olyan, mintha 63,75 hekit vinnének a foglaltból, és a maradék, plusz a % miatt a 15 heki, azaz a 36,25 hekit vinnének a felfedezettből.

Nah, akkor hasonlítsuk össze (alap 25% ráta, 15% bánya):
Most:
2000 (0,25 rátával) -> 100 heki minusz -> 1900 (0,25 rátával) -> 100 heki fedezés -> 2000 (28,75% rátával)

Most:
2000 (0,25 rátával) -> 100 heki minusz -> 1900 (0,25 rátával) -> 100 heki foglalás -> 2000 (23,75% rátával)

Új rendszer:
2000 (0,25 rátával) -> 100 heki minusz -> 1900 (0,244 rátával) -> 100 heki fedezés -> 2000 (28,18% rátával)

Ez még kevés... szerintem... Legyen mondjuk a duplája.. Az még talán nem durva...
Tehát 70 heki osztódna 1/4 - 3/4 arányban Tehát olyan, mintha 52,5 hekit vinnének a foglaltból, és 47,5 hekit vinnének a fedezettből.
A ráta tehát 23,81% lenne.
Erre jön a 100 heki fedezés, akkor 27,625 lenne a ráta...
Összesítve:

Új rendszer dupla hatásfokkal:
2000 (0,25 rátával) -> 100 heki minusz -> 1900 (0,2381 rátával) -> 100 heki fedezés -> 2000 (27,625% rátával)

Nos, ez már használhatóbb... Hosszú távon szerintem ennek lenne már hatása...
Tudom, tudom, így el lehet érni leüttetéssel a ráta csökkenését... Csak épp azon gondolkozok, hogy ez káros lehet-e egyáltalán...

Last edited by Kisbér; 02-13-2007 at 20:33..
  #193  
Old 02-13-2007, 21:14
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Magas hekin felfedezési arány nélkül is elég drága a felfedezés. Fogjuk fel a felfedezési arányt úgy, hogy az büntetés azért, hogy valaki nem harccal szerzi a földet. A büntetést viszont le lehet tölteni, elévülhet, stb. Így már indokolható, hogy miért csökkenteném a felfedezési arányt körönként.

Tulajdonképpen nyugodtan lehetne mindenkinél csökkenteni körönként a felfedezési arányt. Mondjuk olyan szorzóval, hogy 10%-s felfedezési arány közel 0%-ra csökkenjen 1 vagy 2 hónap alatt. Így a hadisok csak akkor fedeznének, ha nagy szakadékot kell átugraniuk. Akkor is elég drága lenne nekik.

A bányát tartó országoknál ezt a csökkenést meggyorsítanám. Úgy állítanám be a felfedezési arány csökkenését, hogy 10%-s felfedezési arány 15% bánya esetén kb 1 hét alatt csökkenjen közel 0%-ra.
  #194  
Old 02-13-2007, 22:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Az nagyon extrém gondolat lenne hogy ha inkább a célzott fedezés módosulna?
pl hekitöl függetlenül lehetne egy célzottan felfedezett bánya 1200katona + valamennyi pénz hogy ne kezdjen mindenki célzottan felfedezni az igy szerzett bánya terület x ezer körig nem lenne elbontható.
Ennek biztosan nagyon örülnének azok akiknek most 500 katona a felfedezés és sokallják
  #195  
Old 02-13-2007, 22:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by csavo View Post
nem, ez nem egy logikus megoldas.. ilyesmi biztos nem lesz bevezetve
Mostmár Gyula is megjegyezte azt amit priviben írtam neked és úgy tűnt be is látod, hogy igaz. Ez nálad valami mánia, hogy kiírod ide, hogy mit fog gondolni valaki valamiről???
  #196  
Old 02-13-2007, 22:43
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Kisbért olvasgatva az a gyanum, hogy Észak Zoli visszatért Kisbér néven
És az is, hogy inkább a saját ötletemet fogom támogatni az mindenkinek jó és átlátható tökmindegy csökken e a rátád vagy sem, van egy napi limit a klánnak és ezt elhasználja aki akarja...
  #197  
Old 02-14-2007, 08:26
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Kisbért olvasgatva az a gyanum, hogy Észak Zoli visszatért Kisbér néven
És az is, hogy inkább a saját ötletemet fogom támogatni az mindenkinek jó és átlátható tökmindegy csökken e a rátád vagy sem, van egy napi limit a klánnak és ezt elhasználja aki akarja...
Jóvan, tegnap kicsit fáradt voltam...
Ti akartátok csökkenteni a rátát, és Fegy a problémája volt a "leütnek, visszafedezem, ugyanott vagyok, mégis drágább a felfedezés"

Amúgy jó ez a ráta folyamatos csökkenése gondolat... Viszont nem venném bele, hogy a bányák miatt jobban csökken...
Inkább azt mondanám, hogy a ráta csökkenése plusz a bányák miatt az olcsóbb fedezés...
  #198  
Old 02-14-2007, 09:53
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi lenne, ha a foglalt területek száma nem mehetne a fellépési terület alá? (fellépéskor tudtommal nullázódik a számláló úgyis)
Így ha valaki pl 2400 hekin lép fel A-ba, akkor 4800 hekin 'csak' 50% lehetne a fedezési rátájának a maximuma.
Ezzel a közepes méretű fedező országok aránya nem szállhatna az egekbe, kezelhetőbb lenne az egész.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #199  
Old 02-14-2007, 10:08
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Mi lenne, ha a foglalt területek száma nem mehetne a fellépési terület alá? (fellépéskor tudtommal nullázódik a számláló úgyis)
Így ha valaki pl 2400 hekin lép fel A-ba, akkor 4800 hekin 'csak' 50% lehetne a fedezési rátájának a maximuma.
Ezzel a közepes méretű fedező országok aránya nem szállhatna az egekbe, kezelhetőbb lenne az egész.
Xeper, szerintem már az hatalmas segítség, hogy nullázódik a felfedezési ráta a szintépéskor... (de ez csak az én véleményem)
  #200  
Old 02-14-2007, 15:45
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Xeper, szerintem már az hatalmas segítség, hogy nullázódik a felfedezési ráta a szintépéskor... (de ez csak az én véleményem)
Ebben egyetértek.
No meg egyáltalán nem a fedezést kell megkönnyíteni, itt alapvetően a termelő törpökről van szó. Ezért jött a bányákhoz kötés ötlet. Én 2 ötletet támogatnék, a bányák százalékos arányához kötött olcsóbb fedezés, vagy a köröként bányák számának megfelelően csökkenő arány, viszont nagyobb mértékben mitn fel lett vetve ( ha jól emlékszem fegya által, de nem akarok hülységet mondani
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 03:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu