Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 08-12-2009, 00:57
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De aki benn van a jatekban, az lehet erti, de gondolj a tobbiekre, es a nem egyertelmu dolgokhoz neha johetne egy kis magyarazat...
Jut eszembe, tessék végre regisztrálni. De nem csak úgy szabadon ám, kérj meghívót vagy legalább egy ref-linket
__________________
קפוד!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 08-12-2009, 01:02
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Megtenned, hogy szepen normalisan, magyarul beszelsz, hogy az is ertse, aki csak ugy elolvassa, mert tetszik neki a tortenet?

Pl: "felelossegre vonas"
"vasban gazdag terulet"

"tétlen szemlélő(?)"

Ezeket csak betippeltem, foleg az utolsot....

De aki benn van a jatekban, az lehet erti, de gondolj a tobbiekre, es a nem egyertelmu dolgokhoz neha johetne egy kis magyarazat...
Oké, nekiveselkedek, de nem biztos, hogy rövid lesz

Elsőnek az elnöki impeachment, ez gyakorlatilag a bizalmatlansági indítványnak felel meg, a kongresszusban beadja valaki az indítvány, és ha a tagok 2/3-a megszavazza, akkor az elnök elveszti hivatalát.
2. High iron: igen, ez vasban gazdag terület, ugyanakkor ez nem egy szemléltető kifejezés.
Három nyersanyagszint létezik: vagy nincs a régióban, vagy medium (közepes), vagy high (magas, vagy nyersanyagban gazdag). Ezek között annyi a különbség, hogy míg a sima területen van 0,01 egységnyi termelés, a közepesen 1, a magason pedig 2. Azaz egy "high iron" területen 200szor annyi vasat lehet egy céggel termelni, mint egy simán. Mi ennek a következménye? Magasabb bérek, és olcsóbb nyersanyag. Olcsóbb nyersanyagból több fegyver, olcsóbban, a magas bérek miatt pedig egy ember több fegyvert tud venni a fizujából. Óriási gazdasági különbség!
Ezért olyan nagy a jelentősége a nyersanyagban gazdag azaz high resource régióknak, különösen a vas esetében, amiből a fegyvereket gyártják a háborúhoz. Ha elfoglaljuk Asturiast, az összes ellenségünk kezén marad 1 db high iron, Görögországban, ami ráadásul nem is jól kiépített, azaz nincs ott elég cég (céget nem lehet költöztetni). Egy darab marad nekik, miközben nekünk van egy csomó, pl. Magyarországnak Heliongjian (vagy mi, ősi magyar föld Kínában )
Ráadásul mivel nem lehet céget költöztetni, ezért a vasbányáik nagy része a mi területünkön rekedne, miközben kereskedelmi embargó van az országaink között.
3. Non-combat mód: Ezt egyszer a románok játszották el még régen, amikor csalással vádolták Indonéziát, de az adminok (akik szintén románok) nem tettek semmit mivel nem volt csalás. Pusztán annyit jelent, hogy sértődöttségből nem harcolnak, nem védekeznek. Egy rendkívül szánalmas módszer a kitalált vádjaik bukása után.
Most is ez a helyzet, a spanyolok azzal vádoltak minket, hogy feltörtük a nemzeti bankjuk kódját, holott semmi ilyen nem történt, és most sokan azt gondolják, hogy az adminok a mi oldalunkon állnak, holott csak szimplán ők voltak hülyék.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Pl bennem felmerult egy par kerdes:

Mi a fene az a gold es hogy lehet szerezni, hogy 16k egy egesz jatekot el tud donteni?
Nos, vannak a nemzeti valuták, és van a gold, mint pénznemek. A gold az általános értékmérő, ahhoz igazítják a pénzpiacon az árfolyamokat (és ugye ott is kell egyensúlynak lennie). Van pár dolog, amit csak goldért lehet venni, illetve goldot kell fizetnie az államnak, ha megtámad egy másik területet, goldba kerül ellenállási harcot (RW-t, azaz Resistance War-t indítani), meg még van egy pár dolog amihez gold kell, és főleg az államnak.
Goldból egy csomó bekerül a játékba, bizonyos dolgok elérésével automatikusan kapsz, 15ös szint felett pl minden szintlépésért kapsz 5 goldot. Ezeken kívül, goldot lehet venni valós pénzért. 80 gold 60 euró. 270 Ft az euró mai árfolyama: 16000 gold = 3,24 millió valós forint. Így talán érted

Amit nem említettem, a legtöbb goldot tankolásra lehet elkölteni. 1 ember 1-et tud ütni 10 wellness érték vesztéssel. 1 wellness pack 2 gold és 10 wellness-t növel. Egy ember 1 nap 40 wellness packot használhat, ami 80 gold, és ha ehhez hozzászámoljuk a fegyver értékét, akkor egy ember tankolása 126 goldba kerül kb. Ezt az állam szokta fizetni, a legerősebb embereknek, akik így ütnek 16.000-et egy csatában egy nap.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ha megis ilyen fontos, nem elso dolgom hogy ha egy cegbe bepakolom elrejteni, megnezem nincs-e veletlen kiirva eladasra?
Ez így van, ezért ekkora fail, mert nem nézték meg Ezt asszem kifejtettem lentebb.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miert volt egyertelmu szamotokra, hogy epp abban a cegben kell a penznek lennie?
Nem volt egyértelmű ez így. Az volt egyértelmű, hogy cégbe ment. Azért volt egyértelmű, mert a Nemzeti Bankjuk egy ún. org. azaz organization, szervezet. Ilyet bárki csinálhat 5 goldért, elnevezheti bárminek, használhatja bármire. De egy org számláját meg lehet nézni, látszik, hogy mennyi pénz van rajta. Ezért tudtuk, hogy a spanyoloknál van ennyi.
Nem újkeletű taktika az olyan pénzeket elrejteni, amire más is kíváncsi, és ezt céggel szokták megcsinálni, a cégnek a számlája ugyanis nem nyilvános.
Mi történt? A spanyolok nem szerették volna, hogy lássuk a pénzüket, ezért elrejtették, csak túl lazák voltak. A Spanyol Nemzeti Banknak ugyanis 1 azaz egy darab cége volt, ez az említett, amit Cekap Woodnak hívnak (ez fogalommá fog válni az tuti ).
Két módszerrel tehették volna át a pénzt:
1. Kitesz a cég a pénzpiacra egy ajánlatot, miszerint 1 pesot eladna 16000 goldért. (na most ebben semmi kockázat nincs, hiszen ki venné meg azt az 1 pesot?). A Spanyol Nemzeti Bank meg kimegy a pénzpiacra, megkeresi az ajánlatot, és megveszi azt az 1 pesot 16000 goldért. Máris ott van a cégben a pénz, és ami ennél fontosabb: soha nem találja meg senki a nyomát!
Ez nagyjából 3-4 perc elintézni.
(szerk: persze akkor már nem a saját cégükbe van értelme rakni, hanem egy másik állami cégbe, aminek lehetőleg semmi köze nincs a Nemzeti Bankhoz)
2. Van 1 gomb, az a neve, hogy "invest", amivel tehetsz pénzt a cégedbe. Ők pedig rányomtak erre a gombra, és így 3-4 perc macerázás helyett egy gombnyomással beletették a 16000 goldot a cégükbe.

Mindig is tudtuk, hogy a spanyolok lazák, fel van térképezve az államuk működése, ami egy óriási káoszra hasonlít leginkább.
Mivel Doggett kiszúrta ezt a céget az eladási listán, így igazából 35 goldot (ennyiért árulták) kellett megrizikóztatni. Feherlofia kiment, megvette, és látta benne a pénzt, amitől majdnem el is vitte a szívroham.
Szóval nem tudtuk, csak volt rá esély hogy ott van, tudtuk hogy a spanyolok lazák, tudtuk hogy 35 goldot megér ezért kockáztatni. És bejött

A 16.000 goldról még annyit szemléltetésképp, hogy USA-nak az összes pénze nem éri el a 3000 goldot. A saját anyagi helyzetünkkel nem vagyok tisztában, de azt tudom, hogy mint a legnagyobb eNemzetnek, nekünk SOHA nem volt ennyi pénzünk még. A spanyoloknak azért volt, mert sokáig nem háborúztak és összespórolták.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 08-12-2009 at 01:15..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #193  
Old 08-12-2009, 01:10
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
A magyar titkosszolgálat figyelte a spanyol nemzeti bankot (játéktechnikai megvalósításban ez egy org) és jelentették, hogy eltűnt 16k gold, de a donate list-en nincs rajta. -> vagy a monetary-n juttatták ki vagy betették a cégükbe. Az előbbi túl kockázatos, így az utóbbira volt nagyobb esély. Valószínűleg azért volt kint a piacon a cég, mert így akarták átjátszani a pénzt Kanadának.
Ps/2.: Ha valami nagy hülyeséget írtam, tessék rám szólni.
Most rádszólok
Monetary-n rizikómentesen át lehet játszani akármennyi pénzt, azzal a módszerrel, amit leírtam lentebbi kommentemben.

Nem valószínű, hogy át akartak volna bármit is játszani, a spanyolok az amcsiknak is 2000 goldot adta csak kölcsön, azt is szerződéssel, nem olyanok, hogy csak úgy odaadják a pénzt (egyébként jogosan).
De ennél lényegesebb érv: a cég már hetek óta kinn volt piacon! Az előző spanyol kormány tette ki, még a háború kitörése előtt. Ezek akik beletették a pénzt, fogalmuk sem volt róla, hogy ki van téve. Ráadásul a kanadai piacon, ami Kanada megszűnése miatt elérhetetlen volt, csak mivel felszabadítottak a brittektől kanadai területeket, ezért vált ismét elérhetővé
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #194  
Old 08-12-2009, 01:11
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha most sem érti meg, tudok valakit, aki részletesebben elmagyarázza
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #195  
Old 08-12-2009, 01:14
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Most rádszólok
Monetary-n rizikómentesen át lehet játszani akármennyi pénzt, azzal a módszerrel, amit leírtam lentebbi kommentemben.
Jogos... (további karakterek)
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #196  
Old 08-12-2009, 01:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Jut eszembe, tessék végre regisztrálni. De nem csak úgy szabadon ám, kérj meghívót vagy legalább egy ref-linket
Kosz, epp eleg nekem a hodito fuggosegnek
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #197  
Old 08-12-2009, 02:53
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A 16.000 goldról még annyit szemléltetésképp, hogy USA-nak az összes pénze nem éri el a 3000 goldot. A saját anyagi helyzetünkkel nem vagyok tisztában, de azt tudom, hogy mint a legnagyobb eNemzetnek, nekünk SOHA nem volt ennyi pénzünk még. A spanyoloknak azért volt, mert sokáig nem háborúztak és összespórolták.
A Magyar anyagi keretekről legyen elég annyi, hogy 3 nappal ezelőtt a szocmin adott pénzt tankolásra és osztott fegyvert, mert nem volt elég. Iszonyat milyen összegeket visz el ez a háború...
Jah a szocmin. Másnéven Szociális Minisztérium egy org amelynek különböző cégei vannak, abszolút nem nyereséges. Célja a munkások skilljének növelése.
Ugyanis mikor elkezded a játékot a karaktered teljesen képzetlen, de minden nap mikor dolgozol fejlődik ez a tudás. Minél nagyobb a tudásod (skilled) annál többet tudsz egy cégben termelni, ezért az alacson skillel rendelkező munkaerőt(bizonyos esetektől eltekintve) nem éri meg alkalmazni...
A Szocmin viszont felveszi ezeket az embereket (ma kb 500-at) és miközben fejlődnek levelek segítségével ad tanácsokat. Átlag 2 naponta 5000HUF a veszteségünk...
Na most ebből az 5000 HUF ból kellett visszaadni a múltkor.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #198  
Old 08-12-2009, 08:50
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Kosz, epp eleg nekem a hodito fuggosegnek
eRep függő úgy is lehetsz, ha csak napi 2-3 percet töltesz a játékkal. Meló-edzés-harc-kórház. H avalami lényeges történik, azt itt úgyis kitárgyaljuk...
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #199  
Old 08-12-2009, 09:36
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
eRep függő úgy is lehetsz, ha csak napi 2-3 percet töltesz a játékkal. Meló-edzés-harc-kórház. H avalami lényeges történik, azt itt úgyis kitárgyaljuk...
Tegnap mekkora monetaryzás ment a franciáknál...
0,2 ről felment 0,29 ig a piac...

egész jól kerestem
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #200  
Old 08-12-2009, 09:40
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Tegnap mekkora monetaryzás ment a franciáknál...
0,2 ről felment 0,29 ig a piac...

egész jól kerestem
Nekem a napi legjobb keresetem eddig múlt szombatok esett meg, kicsivel több, mint 12 goldot zsebeltem, igaz, nem monetary-n
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu