Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-13-2007, 11:41
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
attól függ ha feljebb van mint te 2 körön kivül akkor nem biztos hogy alád esik
Húúúú, ez aztán a gyors reakció

Amúgy ha megnézed, feltételes módban írtam, nyilván függ a távolságtól is, meg attól is, mennyi ideig jársz rá. Meg sok minden mástól.

A lényeg az, hogy a mészárral ellentétben a pusztítás hosszabb távon is pontveszteséggel jár.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-13-2007, 11:47
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Húúúú, ez aztán a gyors reakció

Amúgy ha megnézed, feltételes módban írtam, nyilván függ a távolságtól is, meg attól is, mennyi ideig jársz rá. Meg sok minden mástól.

A lényeg az, hogy a mészárral ellentétben a pusztítás hosszabb távon is pontveszteséggel jár.
Pont erre jártam

a mészárnál is van valamennyi pontveszteség az ellen részénél hiszen civilek is halnak meg mészárlás közben és ha nagyon közeli értéken vagytok egymáshoz akkor alád eshet!
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #13  
Old 03-13-2007, 12:13
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

No meg az is lehet, hogy közben építkezik.

Nem mindeki szokta az éplistát összeadni és egybevetni a hekik számával.

Én ha igazán hadba állok valakivel, akkor szépen kimásolom a gömbjeit, az éplistáit és felépítem excelben az oriját. így kiderül sok apró infó, ami néha jól jöhet.

Erre akkor szoktam rá, amikor volt egy kb 2 hetes háború egy full elf szövivel, na ott nem sokat értek a gömbök
Reply With Quote
  #14  
Old 03-13-2007, 16:27
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Pont erre jártam

a mészárnál is van valamennyi pontveszteség az ellen részénél hiszen civilek is halnak meg mészárlás közben és ha nagyon közeli értéken vagytok egymáshoz akkor alád eshet!
Igen, de a civilek egykettőre visszajönnek, az épületeknek viszont idő kell, még ha azonnal is elkezdesz építeni. Emiatt írtam, hogy a pusztítás hosszabb ideig okoz pontveszteséget mint a mészárlás.
(arról nem beszélve, hogy ha sokat pusztítasz/mészárolsz valakit, előbb-utóbb valaki be fog menni hozzá földre).
Reply With Quote
  #15  
Old 03-13-2007, 17:19
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Igen, de a civilek egykettőre visszajönnek, az épületeknek viszont idő kell, még ha azonnal is elkezdesz építeni. Emiatt írtam, hogy a pusztítás hosszabb ideig okoz pontveszteséget mint a mészárlás.
(arról nem beszélve, hogy ha sokat pusztítasz/mészárolsz valakit, előbb-utóbb valaki be fog menni hozzá földre).
a mészárlás ugyanúgy pontveszteséget okoz, ha nem jobban, mint a pusztítás...
ha már valakit mészárolok, akkor nem hébe-hóba, hanem folyamatosan, persze viharral együtt...
szóval a mészárlásnál lehet hogy kicsit lassabban jelentkezik a pontvesztés, de nem olyan gyorsan jönnek azok az emberek vissza azért
Reply With Quote
  #16  
Old 03-13-2007, 18:07
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter View Post
a mészárlás ugyanúgy pontveszteséget okoz, ha nem jobban, mint a pusztítás...
ha már valakit mészárolok, akkor nem hébe-hóba, hanem folyamatosan, persze viharral együtt...
szóval a mészárlásnál lehet hogy kicsit lassabban jelentkezik a pontvesztés, de nem olyan gyorsan jönnek azok az emberek vissza azért
A lényeg az, hogy ezek is pontveszteseéggel járnak, és a célpont alám kerülhet tőlük, most ne kezdjük a millióféle lehetőséget és kombinációt felsorolni
Reply With Quote
  #17  
Old 03-13-2007, 18:36
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter View Post
a mészárlás ugyanúgy pontveszteséget okoz, ha nem jobban, mint a pusztítás...
ha már valakit mészárolok, akkor nem hébe-hóba, hanem folyamatosan, persze viharral együtt...
szóval a mészárlásnál lehet hogy kicsit lassabban jelentkezik a pontvesztés, de nem olyan gyorsan jönnek azok az emberek vissza azért
Úgy van, rendes ember ha mészárol, azt szárazvihar kíséretében teszi. Feltéve, hogy nem tanyafree a célpont, akkor elég a vihar
Reply With Quote
  #18  
Old 03-13-2007, 20:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Úgy van, rendes ember ha mészárol, azt szárazvihar kíséretében teszi. Feltéve, hogy nem tanyafree a célpont, akkor elég a vihar
Es ha van sok korhaza is, akkor meg csak siman meszarol?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #19  
Old 03-13-2007, 22:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Es ha van sok korhaza is, akkor meg csak siman meszarol?
Vihar mindenképp hasznos, azért nevezzük ártóvarázslatnak
Reply With Quote
  #20  
Old 03-15-2007, 17:32
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Igen, de a civilek egykettőre visszajönnek, az épületeknek viszont idő kell, még ha azonnal is elkezdesz építeni.

szerintem meg, az épitésnek is van azonnali pontszámváltoztató hatása, mert a bontás láccik egyből, és az épités is mivel pontszámba beleszámit az épités alat lévő terület is...

Amúgy szerintem nem feltétlenül kell a mészárláshoz vihar, mert szvsz elég idegesitő lehet miko már sokadjára mészárol valaki, és mindig alulról mert van bevándorlás, de közben a sereg fogyik, és egyre több sereggel befér,mert védelem is egyre kevesebb...
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu