Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-10-2007, 14:21
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Vili View Post
Sziasztok!

Egy olyan ötlettel állok most elő, ami a kényelmet szolgálná.
Nekem gyakran nehézséget okoz az, hogy az építésnél nem tudom, hogy mennyi nyersanyagom van, a képzésnél nem tudom, hogy mennyi fegyverem van, és mire a tanácsadóból átmegyek az építéshez, elfelejtem (sajnos a rövidtávú memóriám tényleg rövid ).
Tehát arra gondoltam, hogy az építés résznél esetleg jó lenne, ha ki lenne írva a a nyersanyagokból rendelkezésre álló készlet, a hadsereg kiképzésénél pedig a rendelkezésre álló fegyverek száma.
Ezen kívül szerintem jó lenne még az is, ha a kincstárban az is ki lenne írva, hogy az eladott drágakövekből mennyi volt a bevétel (persze nem nehéz két számot összeszorozni, de azért kényelmesebb lenne).
fölülre vagy alulra szépen egymás mellé oda lehetne írni
mondjuk nem értem, mi a gond, mert nem kell megnézni a tanácsadón mennyi a fegyó és átlépni és közbe elfeljteni
meg kell nézni tanácsadón el kell osztani a fegyverszükséglettel (íjász,elit vagy kati lesz-e belőle) és megvan mennyit képezhetsz. ha meg az a gond, hogy szeretnéd, hogy maradjon, akkor nézdd meg mennyi képezhető és amennyit megszeretnél tartani annyival kevesebbet képzel
Sponsored Links
  #12  
Old 04-10-2007, 14:24
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

tehát gyakorlatban, ha százhúszat szeretnél megtartani, akkor 40-el kevesebb elitet vagy 60-al kevesebb pacit vagy 120-al kevesebb katonát képzel...
  #13  
Old 04-10-2007, 16:32
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
fölülre vagy alulra szépen egymás mellé oda lehetne írni
mondjuk nem értem, mi a gond, mert nem kell megnézni a tanácsadón mennyi a fegyó és átlépni és közbe elfeljteni
meg kell nézni tanácsadón el kell osztani a fegyverszükséglettel (íjász,elit vagy kati lesz-e belőle) és megvan mennyit képezhetsz. ha meg az a gond, hogy szeretnéd, hogy maradjon, akkor nézdd meg mennyi képezhető és amennyit megszeretnél tartani annyival kevesebbet képzel
Igen, ebben teljesen igazad van, de a hangsúly inkább a nyersikészleten, és nem a fegyvereken van, ott azért ezt már nehezebb lenne fejben átszámolni (legalábbis nekem ).
  #14  
Old 04-10-2007, 19:01
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Vili View Post
Igen, ebben teljesen igazad van, de a hangsúly inkább a nyersikészleten, és nem a fegyvereken van, ott azért ezt már nehezebb lenne fejben átszámolni (legalábbis nekem ).

Elsőre tetszett az ötlet, mostanra már egyre kevésbé. A felvetett problémát ugyanis nem oldja meg. Attól, hogy az építés oldalon ki van írva, mennyi készleted van az egyes nyersanyagokból, még ki kell számolnod külön, hogy mennyire is van szükséged, mert ez továbbra se derül ki. Ha meg már kiszámoltad, akár meg is nézheted a Tanácsadókban, ahol szépen egy helyre van hozva a rendelkezésedre álló készlet - sőt a raktáraidban lévő szabad hely is-, nem kell az építés menüben összebogarásznod.
  #15  
Old 04-10-2007, 20:34
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Elsőre tetszett az ötlet, mostanra már egyre kevésbé. A felvetett problémát ugyanis nem oldja meg. Attól, hogy az építés oldalon ki van írva, mennyi készleted van az egyes nyersanyagokból, még ki kell számolnod külön, hogy mennyire is van szükséged, mert ez továbbra se derül ki. Ha meg már kiszámoltad, akár meg is nézheted a Tanácsadókban, ahol szépen egy helyre van hozva a rendelkezésedre álló készlet - sőt a raktáraidban lévő szabad hely is-, nem kell az építés menüben összebogarásznod.
Valahogy én is ezt látom, hogy semmire se lenne jó. Max annyi, hogy nem a tanácsadóról kell kiírni az adatot a számoláshoz, hanem az építésről. Ami olyan mindegy.
  #16  
Old 04-10-2007, 21:12
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Valahogy én is ezt látom, hogy semmire se lenne jó. Max annyi, hogy nem a tanácsadóról kell kiírni az adatot a számoláshoz, hanem az építésről. Ami olyan mindegy.
Éppen ez lenne a lényeg, hogy ne kelljen írogatni. Szerintem könnyebben átteiknthető lenne, ha az összekapcsolódó dolgok egy helyen lennének, de ez persze csak az én meglátásom, örülök, hogy van ellenvélemény is.
  #17  
Old 04-10-2007, 21:17
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Vili View Post
Éppen ez lenne a lényeg, hogy ne kelljen írogatni. Szerintem könnyebben átteiknthető lenne, ha az összekapcsolódó dolgok egy helyen lennének, de ez persze csak az én meglátásom, örülök, hogy van ellenvélemény is.
Nem igazán értem az egész helyzetet. Kiírja, hogy mennyit tudsz építeni az egyes épületekből. Ha ennél bonyolultabbul akarsz építkezni, akkor mindenképp ki kell írni egy excel táblába, és számolni, például azt is, hogy mennyi nyersit vegyél.
Nem látom azt a szituációt, amit most nem tudsz fejben kiszámolni, de a változtatás után már igen.
  #18  
Old 04-11-2007, 09:09
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem igazán értem az egész helyzetet. Kiírja, hogy mennyit tudsz építeni az egyes épületekből. Ha ennél bonyolultabbul akarsz építkezni, akkor mindenképp ki kell írni egy excel táblába, és számolni, például azt is, hogy mennyi nyersit vegyél.
Nem látom azt a szituációt, amit most nem tudsz fejben kiszámolni, de a változtatás után már igen.
én is így látom,ha bonyolultan akarsz építkezni akkor ígyis-úgyis számolnod kell.Ha számolnod kell akkor már oly mindegy hogy még 2 kell még kattintanod(átmész egyszer a tanácsadóba és visszajössz az építéshez)
  #19  
Old 04-11-2007, 09:14
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ami, ha több ablakban játszol nem is túl megterhelő.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
  #20  
Old 04-11-2007, 09:17
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ami, ha több ablakban játszol nem is túl megterhelő.
Igen.Tehát ez lehet hogy pár embernek kényelmesebb lenne,de nemhiszem hogy ezért beraknák:P
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu