Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-27-2006, 10:15
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Az én verziómban a tudós-tábornok óriás még mindig sokkal gyengébb mint jelenleg a tudós-tábornok ork. Ezt próbáld megérteni, hogy a tábornok személyiség kihasználhatóságán próbálok segíteni? Szted jó, hogy csak 1 faj tudja kihasználni?(
Hát, azért a férőhelyét és a tolik elleni védelmét is figyelembe véve, az óriás nem gyengébb mint az ork, ezt te is tudod... Lehet, hogy nem támad annyira jól mint az ork, de így is a második legjobb a támadója a tudós óriásnak és emellett a második legjobb a védekezésben is...
Amúgy értem én, hogy mit szeretnél, csak így ebben a formában ez nem jó, ezért is beszélgetünk róla, hátha valakinek eszébe jut valami értelmesebb ötlet!

Quote:
Originally Posted by monro
Milyen 2%-os tolikról beszélsz? A tolvaj személyiség annyival változna, hogy többet tud LOPNI a mostanihoz képest! Gyilkolni gyujtani nem fog jobban! Komolyan nem értem néha miért nem gondolod át mielött lereagálod
Én speciel a tolvajok felfedése nevű variról beszéltem ami most 3% készülibe kerül alapban, ami a vari személyiség általad javasolt módosításával együtt 2% lenne és regennel megtámogatva símán lent lehet tartani egy tolis készülijét vele amellett is, hogy közben más ártókat is nyomsz neki...

A tolis személyiségben pedig a teki lopás erősödése lenne gáz, mivel így is secperc alatt óriási károkat lehet okozni a teki lopással, így meg még többet lehetne, hisz a nagyobb regeneráció és a nagyobb zsákmány együtt hatványozottan növelné a hatást...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-27-2006, 10:19
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Én speciel a tolvajok felfedése nevű variról beszéltem ami most 3% készülibe kerül alapban, ami a vari személyiség általad javasolt módosításával együtt 2% lenne és regennel megtámogatva símán lent lehet tartani egy tolis készülijét vele amellett is, hogy közben más ártókat is nyomsz neki...

A tolis személyiségben pedig a teki lopás erősödése lenne gáz, mivel így is secperc alatt óriási károkat lehet okozni a teki lopással, így meg még többet lehetne, hisz a nagyobb regeneráció és a nagyobb zsákmány együtt hatványozottan növelné a hatást...
Nos pont erről van szó. Kiegyenlített a dolog... Nem borulna fel egyensúly csak más lenne picit a játék. Egyébként a toliknál NEM ÍRTAM NAGYOBB REGENERÁLÓDÁST!!!
Reply With Quote
  #13  
Old 07-27-2006, 10:25
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Nos pont erről van szó. Kiegyenlített a dolog... Nem borulna fel egyensúly csak más lenne picit a játék. Egyébként a toliknál NEM ÍRTAM NAGYOBB REGENERÁLÓDÁST!!!
a tolvaj személyiség mostani formájában nagyobb regenerálódást biztosit
Reply With Quote
  #14  
Old 07-27-2006, 10:31
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az a baj Monro, hogy te 1/A ban gondolkozol. Lentebbi szinteken egyáltalán nem akkora előny egy tudós tábornok Ork, mert nagyondenagyon sebezhető. Viszont egy tudós tábornok Óriás a te verziódban nagyon brutális lenne.
Reply With Quote
  #15  
Old 07-27-2006, 10:32
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amúgy a harcos személyiségnél csak pusztitásra, mészárlásra fosztátsra van 10%, a foglalásra +1 százalékpont van. Ha azt nem modosítod, akkor sok értelme nem lenne, de sztem ez is használható személyiség már most is, felesleges erősiteni.
Reply With Quote
  #16  
Old 07-27-2006, 10:54
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Az a baj Monro, hogy te 1/A ban gondolkozol. Lentebbi szinteken egyáltalán nem akkora előny egy tudós tábornok Ork, mert nagyondenagyon sebezhető. Viszont egy tudós tábornok Óriás a te verziódban nagyon brutális lenne.
Ebben valóban igazad van
Ennek ellenére korántsem tartom jónak olyan személyiségek létezését amit csak 1 fajjal lehet kihasználni vagy olyanokét amiket csak azéért választasz, mert már nincs mit válassz. Lehethogy az 5leteimben vannak hibák, de ha közösen gondolkodunk a problémán biztosan ki tudunk találni optimális megoldást. Más is tehet javaslatokat ezért nyílt ez a topic.
Reply With Quote
  #17  
Old 07-27-2006, 11:02
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ebben valóban igazad van
Ennek ellenére korántsem tartom jónak olyan személyiségek létezését amit csak 1 fajjal lehet kihasználni vagy olyanokét amiket csak azéért választasz, mert már nincs mit válassz. Lehethogy az 5leteimben vannak hibák, de ha közösen gondolkodunk a problémán biztosan ki tudunk találni optimális megoldást. Más is tehet javaslatokat ezért nyílt ez a topic.
Igazából én is örülnék neki, ha a tábornok személyiséget a többi faj is ki tudná használni, hisz így nem ér valami sokat a nem ork fajoknak...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #18  
Old 07-27-2006, 11:07
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Maga az alapötlet mindenképp tetszik, mert sok mindenkinek bántja a szemét a túdós személyiség egyértelmű előnye más személyiségekhez képest.
Kicsit "változatosabbá" "választhatóbbá" lehetne tenni a többit is.
Én úgy gondolom, hogy 1-2 személyiség egyértelműen faj specifikus.
Valahogy a többi fajnak is hasznát kéne látnia.


Ui: Viszont az ilyen mértékű növeléseknél figyelembe kell venni, ma már nem ritka a min. 3 személyiséggel rendelkező 4 fős szövetség! A fenti példáknál maradva az alábbi szövetség egy "normál" szövetséggel szemben 24 óra leforgása alatt, pusztítás szempontjából 5 a 4 ellen a felállás. A toli és a vari majdnem 1,5x többször léphetnének a hadik minden 7. mészár után kapnak egy bonusz mészárlást... szóval ez már "nem szinesítené" a játékot, hanem abszolút elönyt biztosítana.
Reply With Quote
  #19  
Old 07-27-2006, 11:15
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Colony
Maga az alapötlet mindenképp tetszik, mert sok mindenkinek bántja a szemét a túdós személyiség egyértelmű előnye más személyiségekhez képest.
Kicsit "változatosabbá" "választhatóbbá" lehetne tenni a többit is.
Én úgy gondolom, hogy 1-2 személyiség egyértelműen faj specifikus.
Valahogy a többi fajnak is hasznát kéne látnia.


Ui: Viszont az ilyen mértékű növeléseknél figyelembe kell venni, ma már nem ritka a min. 3 személyiséggel rendelkező 4 fős szövetség! A fenti példáknál maradva az alábbi szövetség egy "normál" szövetséggel szemben 24 óra leforgása alatt, pusztítás szempontjából 5 a 4 ellen a felállás. A toli és a vari majdnem 1,5x többször léphetnének a hadik minden 7. mészár után kapnak egy bonusz mészárlást... szóval ez már "nem szinesítené" a játékot, hanem abszolút elönyt biztosítana.
Igy visszaolvasva milyen sokat irtam a nagy semmiről.
Szóval arra gondoltam, hogy a személyiségeket nem "erössebbé" kéne tenni hanem mindenki számára használhatóvá, pl: mint feljebb a tábornok példa.
Reply With Quote
  #20  
Old 07-27-2006, 13:20
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

nekem a tábornokos és a gazdálkodós dolog tetszik

viszont a tolvaj és varázsló személyiségekkel kéne kezdeni valamit mert most tolvajt csak félelfnek éri meg választani, a többin nem változtat sokat, és a varit is csak azok választják, akik a sok személyiség miatt jobbat már nem tudnak, de ami itt le van írva (a varik +2% -a körönként, és a kvesebb fáradás, na meg a toliknál a +20% zsákmány kicsit durva

valahol viszont már felvetődött az ötlet, hogy a toli és vari személyiségek egy bizonyos bónuszt adjanak (tezsem azt + 10 vagy 20% toli- és varierő)

nekem ez tetszik, mert így szinte mindenki használhatná ezeket, és megéri ezt választani akkor is ha még csak 1 személyiséges az ori

és szerintem még a kereskedő személyiségen is kéne valamit változtani, mert most ha teszem azt a bank helyére könyvtárat teszünk, és tekit írunk piacra, akkor sokkal több hasznunk lehet belőle mint amennyi kamatot kap a bankokból a kereskedő személyiségű ori
(na meg mostmár egy drágakőbánya is több hasznot hoz egy banknál)

mert egy ban körönként max 7500 arany hasznot hoz, ez húsz kör alatt 150000 arany
egy könyvtár viszont 20 kör alatt megír 100 tekit, amit ha eladunk darabontént 2000 aranyért (ami szerintem nagyon nagyon olcsó) máris 200000 arany hasznot hoz

tehát szerintem is kellene valamit változtatni
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 19:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu