Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-26-2006, 14:23
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sziasztok :-)

Nos..kicsit hozzaszolok ehhez a temahoz, ez a kedvenc temam :-)) Marmint maga a parbaj...

Eloszor is, aki megnyerte a nagy parbajt (remelem, ha hozom Riders nevet nem arulok el vele se titkot, sem nem sertem meg) egy nagyon jo jatekos, szerintem De ugyanugy Orsia (aki nyerte az elozo nagy parvajt) is jo jatekos Bar en ugy gondolom, nincs jo vagy nincs rossz jatekos. Nem ezen alapszik. Jo vagy rossz taktika van: van olyan taktika, hogy fuggetlenul, hogy az elejen kapsz 6 sereget (4 foldre 1 fosztasra) es onnan talpra allsz...Mindig fellehet...Mivel nagyon ki lehet szamolni mindent; ezert vannak a szamok. Sokan ezzel nem szamolnak, pedig a torpe osszes elonyet fejbol kell vagni, tudni a 95% sugot (a maradekot pedig tudd, hol leled meg) es ezenfelul pedig (ami kiismerhetetlen) a tobbi jatekos tudasa is: tudd, ki milyen strategiat alkalmazik.

Ha van szukseg, szivesen adok barkinek tanacsot ebbe a topicba a parbajjal kapcsolatban, akarcsak ado-tervet, akarcsak hogyan ussza meg -a Stick altal emlitett- gyujtogatasokat, vagy barmit :-)

Ati, kicsit javitalak: 1 orason szamitanak...Hozok nehany peldat, hogy ertsd mire gondolok :-) Pl. ha epitesz 15 tornyot tuloraba, akkor az ortorony bonuszt kihasznalva, eleg kevesebb ijjat kepezni attol, aki adott esetbe csak 2 tornyot epit fel>>tobb tamadot tudsz kepezni>>tobb sereggel utni. A masik pedig, hogy vedekezel vagy tamadsz. Meg lehet azt is csinalni, hogy utsz 3 sereggel, kifogsz az elejen minden erkezo sereget es meg a vegen is...S beepited az osszes teruleted :-) Csak el kell gondolni, van 250 (+20) katonad...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-26-2006, 14:38
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv mindenkinek.
Szerintem nem szerencse kérdése a párbaj.Legalább annyi szerencse kell hozzá mint a sima játékhoz.Aki sokat jaccik és sokat probalkozik az előbb utóbb kialakít olyan taktikákat amelyekkel eséllyel tud indulni a párbajon arra, hogy nyerjen!
Reply With Quote
  #13  
Old 01-26-2006, 14:53
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba
Szerintem nem szerencse kérdése a párbaj.Legalább annyi szerencse kell hozzá mint a sima játékhoz.Aki sokat jaccik és sokat probalkozik az előbb utóbb kialakít olyan taktikákat amelyekkel eséllyel tud indulni a párbajon arra, hogy nyerjen!

Ebben igazat adok...S minden parbajon ugy fogsz indulni, hogy "ezt megnyerem" :-)
Reply With Quote
  #14  
Old 01-26-2006, 15:42
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa
Ebben igazat adok...S minden parbajon ugy fogsz indulni, hogy "ezt megnyerem" :-)
jah Szecsa és létcci emlitsd meg, hogy az egyórás sem szerencseDD
Különben adótervet adhatnál optimálisat lécci.
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #15  
Old 01-26-2006, 16:07
riders, jodli:)
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

sziasztok
végre regeltem, mert emlegettetek
elhangzottak itt dolgok, az 1órással kapcsolatban
az én véleményem hogy az elég szerencse, nagyon jól lehet benne játszani ezzel azzal, de a jó része eldöl az első fél órában, hogy kit támadsz a támadóid ütköznek-e valakivel, védők vannak-e ott akit támadsz stb...
pl ha az elején megütnek, és a te sereged ütközik, akkor elég nehéz visszamászni, míg egy 13órásban ez jól is jöhet, meg rövidtávon sem a pénz, sem az nép nem igazán jön ki, akárki nyerhet, ha vki 13órásban nyer azt tud valamit
Reply With Quote
  #16  
Old 01-26-2006, 16:20
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jodli, na igen...De en jelenleg ott probalok tartani, hogy fuggetlenitem magam az elejen tortent esemenyektol. (Bukik e a seregem, utkozik es forditjak, vagy beut; beutnek fosztasra vagy foldre) 3 orason es afelett mindegy mi tortenik az elejen...Legalabbis szamomra S aki megnyer egy 13 oras parbajt, na igen...az tud :-) Majd kov. parbajsorozaton indulok..most csak egyen voltam itthon, az is szep volt, ugye jodli?

Half, tobbfajta van...Attol fugg, mit kepzel az elejen...Nekem annyiban all az adotervem, hogy pontosan kiszamolgattam, hogy mennyi penzem van az szamit, es ehhez allitom be az adot...Altalaban az embereknek 85-90%-ot mondok, mert hosszabb tavon jobb, mint a 100%. De szerintem ha pl. tobb penzed jon, pl. 17. korben van 300e penzed, akkor le lehet venni az adot...50%-ra Persze, el kell erni, hogy addigra annyi penzed legyen...Persze, ehhez 2-3 bank, es megfelelo adokulcs
Reply With Quote
  #17  
Old 01-26-2006, 16:21
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem szerencse...80%-ban tudas..a maradek 20% szerencse, de csak szerintem :-) Ezzel sokat vitazok, de ez mind egyeni velemeny
Reply With Quote
  #18  
Old 01-26-2006, 16:54
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Half adotervet talald ki magad
Szerintem csak probalkozas kerdese az egesz.Es egyre jobba ntudod majd finomitani mig a vegen egesz jo nem lesz...
Reply With Quote
  #19  
Old 01-26-2006, 17:09
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Annyit elfelejtettem hozzafuzni, hogy nehany adat, ami hasznos lehet a parbajhoz :-)

125 varival 2-odjara tutira a verszomj, es 2 korre a vedelem. 100-al+magia tekivel is felmegy, csak olyan 4-5odjere.
30 varival megy a terkapu.


Ezeket erdemes mindenkeppen kihasznalni, szerintem

Az adatok 200 hekire es torpere ervenyesek. (Altalaban)
Reply With Quote
  #20  
Old 01-26-2006, 18:05
Csigusz:P Csigusz:P is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 35
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool szerencse v. nem?

Hát sztem ez egy örökvita téma lesz.. aztmondjátok hogy nem szrencse kell az elején hanem a játékosok ismerete.. de azt sohasem tudjátok hogy ki mikor vált taktikat.. például egy örök védős is kezdhet 0 védővel és 4 körös üres orival.. ugyanez forditva is.. az elején még nem látunk be egymáshoz.. és sohasem tudjuk mikro jönnek hozzánk és soha sem tudjuk mikor botlunk egy másik seregbe.. akkor ez most miért tapasztalat? az rendben van hogy kb. tudjátok de azt sohanemtudjátok hogy az adott párbajon marad-e a szokásos felálásánál-e vagy nem

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anonym párbaj -- még anonymabban Ati Megvalósult javaslatok 71 09-03-2008 16:56
Párbaj módosítási javaslat. Gyula Elvetett javaslatok 22 05-14-2007 14:03
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Párbaj bővítés Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 07-19-2006 10:51
Párbaj bővítés Ati Fontos bejelentések 0 07-18-2006 20:20


All times are GMT +1. The time now is 05:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu