Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Ha nem vagyok A csoportban, nem vagyok elég jó a gyorshoz sem? :]]
Aki az A csopiig eljut elég jó a gyorshoz is. 6 18.75%
Aki Aban játszik nem biztos hogy elég jó a gyorshoz is. 3 9.38%
Akinek Aban nincs orija, ne lehessen gyorsban sem. 1 3.13%
Akinek Aban nincs orija, az ettől még lehet elég jó a gyorsban. 27 84.38%
Multiple Choice Poll. Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-03-2008, 18:25
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
Sajnos személyes tapasztalatom most valóban nincs, de az hogy van olyan A csopiban lévő ori aki nincs tisztában a saját fajának vagy személyiségének a tulajdonságaival sem.... hááát....számomra ez kissé elkeserítő :[[ Nem szeretnékilyen orikkal a gyorsban találkozni, mert nem hiszem, hogy sikeresek lehetnének, az pedig ugye nem cél, hogy elmenjen a kedvük sikertelenségük miatt a játéktól.
Szerintem :]]
Hasonlítsd össze a %-okat a mostani U-s és A-s játékosok közt. Melyikben van több aki nincs tisztában a saját fajának tulajdonságaival?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 04-03-2008, 18:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mi ez a gyors csoport tulmisztifikalas? Mi nincs ott? Piac? banya? lovas?

Nem egeszen ertem....
Az azért más, mert ott nincsenek kezdő játékosok, hiszen a regelésnél ki van írva, hogy kezdők ne! ;D

Remélem egyébként, hogy Ati hasonlót vezet be mint amit Arwyl említett: olyan mailról jöhessenek csak, ahonnét már volt ori regelve (és élt pár hónap hosszan legalább). Az 1A sztm se kéne h feltétel legyen.
Reply With Quote
  #13  
Old 04-03-2008, 18:26
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja, mellesleg a szavazás ebben a formában eléggé értelmetlen Mintha a lehetséges válaszok nem is ugyanarra a kérdésre vonatkoznának.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #14  
Old 04-03-2008, 18:28
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mi ez a gyors csoport tulmisztifikalas? Mi nincs ott? Piac? banya? lovas?

Nem egeszen ertem....
Öööö .... :ĐĐ
Minden van. Az a baj hogy nem tudom jól elmagyarázni azt, amire gondolok, de továbbra is úgy érzem, hogy a gyors valóban kicsit nehezebb mint pld a normál csoport, legalábbis akkor, ha képes betölteni eredeti célját, tehát valóban csak a profi játékosok regelhetnek majd oda. Következmény: nem biztos hogy mindenki, aki feljut Aig, az sikeresen tud majd játszani Iben. Pld :]
Jelenleg mint minden csopiban, a gyorsban is rengeteg az olyan ori, aki totál kezdőként oda regel, rosszabbnál rosszabb orikat raknak össze,majd villámgyorsan le is szabiznak, mert nem bírják.
Talán a kihullási arány is bőven magasabb a gyorsban mint a többi csoportban (bár erről Ati tudna biztosat mondani).
Konkrétan tudok olyan esetekről, akiknek az Aban van most is orijuk, a gyorsban mégis előszeretettel játszanak lufit.
Nem igazán értem hogy miért van ez, de a topik épp azért van, mert ti esetleg tudjátok hogy mi lehet ennek az oka :]]
Reply With Quote
  #15  
Old 04-03-2008, 18:33
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
Öööö .... :ĐĐ
Minden van. Az a baj hogy nem tudom jól elmagyarázni azt, amire gondolok, de továbbra is úgy érzem, hogy a gyors valóban kicsit nehezebb mint pld a normál csoport, legalábbis akkor, ha képes betölteni eredeti célját, tehát valóban csak a profi játékosok regelhetnek majd oda. Következmény: nem biztos hogy mindenki, aki feljut Aig, az sikeresen tud majd játszani Iben. Pld :]
Jelenleg mint minden csopiban, a gyorsban is rengeteg az olyan ori, aki totál kezdőként oda regel, rosszabbnál rosszabb orikat raknak össze,majd villámgyorsan le is szabiznak, mert nem bírják.
Talán a kihullási arány is bőven magasabb a gyorsban mint a többi csoportban (bár erről Ati tudna biztosat mondani).
Konkrétan tudok olyan esetekről, akiknek az Aban van most is orijuk, a gyorsban mégis előszeretettel játszanak lufit.
Nem igazán értem hogy miért van ez, de a topik épp azért van, mert ti esetleg tudjátok hogy mi lehet ennek az oka :]]

Az utolsóra van egy tippem. Azért játszanak lufit, mert nem az a céljuk, hogymindenkit leverjenek, hanem az, hogy minnél többet termeljenek és vigyenek fel újra A-ba. Termelni meg egész jól lehet dupla annyi körrel mint normálban.

A gyorsat télleg nehezebb lenne megtanulni mint az A-t? Annak ellenére, hogy gyorsban minden centire úgy működik mint normálban, nincsenek klánok, nincs klánraki, meg klántámadás, meg egyebek, amik kifejezetten az A sajátjai? Valahogy nem hiszem, bár a személyes próba várat még magára kicsit, mert most van 5-ben orim.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #16  
Old 04-03-2008, 18:33
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mi ez a gyors csoport tulmisztifikalas? Mi nincs ott? Piac? banya? lovas?

Nem egeszen ertem....
A gyors csoport egyik nagyon különleges tulajdonsága,hogy létszámkorlát van,szorosabb viszonyok (legyen az JKSZ.,multi- vagy baráti viszony) alakulhatnak ki -tapasztalataim szerint -,az ismerősök segítik egymást hol ebben,hol abban .. így egy 'szűz'-nek komolyabb eredményt elérni (legyen az a topba való feljutás vagy egy komolyabb szöviháború megnyerése) nagyon nehéz.

+ gyorsabban telnek a körök,ugyanannyi piaccal kell tudni gazdálkodni 48 körön át,többet kell fennlenni,hogy mindig jusson távolra,s ha esetleg mikor nem vagy gépnél megreszkíroznak,akkor rövidebb idő alatt nagy kárt tudnak tenni benned.

Talán ezek miatt mondják,amit ..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #17  
Old 04-03-2008, 18:37
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ja, mellesleg a szavazás ebben a formában eléggé értelmetlen Mintha a lehetséges válaszok nem is ugyanarra a kérdésre vonatkoznának.
Igen, de 2 különböző dologról beszéltünk.
1; Aki elszenvedi magát az Aig az elég jó a gyorshoz is.
2; Akinek nincs orija Aban az ne regelhessen gyorsba.

Ezért tettem fe így a kérdést, és ezért van az hogy több választási lehetőségeid is van a szavazásnál ;]


"Hasonlítsd össze a %-okat a mostani U-s és A-s játékosok közt. Melyikben van több aki nincs tisztában a saját fajának tulajdonságaival? "

Az A a játék csúcsa,én azt gondolhatnám (ha nem tudnám hogy nem így van) hogy oda már tényleg csak a jók jutnak fel.
De ez nem így van!
Az Uba viszont jelenleg még az is regizhet aki most hallott először a Hódítóról,és csak annyit mondtak neki hogy olyan mint a teveklub :ĐĐ
Így is reálisnak tartod az összehasonlítást? ;] Én bízom abban hogy Atinak sikerül egy olyan szűrőrendszert kialakítania, ami valóban azt hozza majd eredményül, hogy már Uba is csak valódi tudással rendelkező profik kerülhessenek be.
Reply With Quote
  #18  
Old 04-03-2008, 18:41
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Az utolsóra van egy tippem. Azért játszanak lufit, mert nem az a céljuk, hogymindenkit leverjenek, hanem az, hogy minnél többet termeljenek és vigyenek fel újra A-ba. Termelni meg egész jól lehet dupla annyi körrel mint normálban.

A gyorsat télleg nehezebb lenne megtanulni mint az A-t? Annak ellenére, hogy gyorsban minden centire úgy működik mint normálban, nincsenek klánok, nincs klánraki, meg klántámadás, meg egyebek, amik kifejezetten az A sajátjai? Valahogy nem hiszem, bár a személyes próba várat még magára kicsit, mert most van 5-ben orim.
Olvasd el Matador hsz-át, teljes mértékben egyet értek vele.
Nagyon nem mindegy hogy 2 órád van észrevenni hogy támadnak, és reagálni rá, vagy néhány perced, ami alatt ki kell találnod az ellenreakciót, és fel kell állítanod adott esetben egy egész szövi további stratégiáját.
Valamint nagyon nem mindegy, hogy azt a 3 piacod hogy tudod beosztani.
Reply With Quote
  #19  
Old 04-03-2008, 18:43
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
Valamint nagyon nem mindegy, hogy azt a 3 piacod hogy tudod beosztani.
Azert ez mar mazohizmus, szerintem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #20  
Old 04-03-2008, 18:47
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
Köszönöm a hozzászólásod, de amint írtam, nem feltétlenül tudok azzal egyet érteni, hogy aki elszenvedi magát A csopiig egy élőhalott tolvaj személyiségű varis beállítottságú orival lassú csopiból valahogy kínkeservvel végigfedezve a szinteket, annak van annyi tapasztalata, hogy gyorsban is megállja a helyét :]] (Jó, lehet hogy egy kicsit sarkítok? :ĐĐ)
A hsz-ed második felét osztom :]]
sztem aki lassúban fedezget, az az A-ig semmivel sem szerez kevesebb tapasztalatot annál, mint aki gyorsban is csak fedezgetésekkel halad. a lényeg a játékra fordított időn van, a gyors elvileg 6-szor annyi időt igényel, mint a lassú.
a lassúban is vannak játékosok, akik simán boldogulnának gyorsban is. ismerek nem is egy ilyen játékost, aki lassúban kezdte, majd gyorsban is indított egy orit, és gondok nélkül végigvitte a szinteket. sőt, egyik ismim anno hullával játszott még I-ben is.

szóval sztem ha vki nem boldogul gyorsban, annak 2 oka lehet: nem fordít a játékra elég időt, vagy pedig nem a Hódító világában tartózkodik.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu