Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-24-2006, 15:21
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=Harcosok;32350]Mit érne az akkor mégjobban ugyanaz lenne az egész...
Nem hiszem,hogy sokat használna az:PMIvel most egy gnom nem bír beütni egy kb ugyanannyira kiélezett gnomot (tegyük fel elit+ijas az a gnom amelyik védekezik)oráisnál detto elfnél is ugyanolyan faj nem birja a másikat beütni(kivétel az ork)QUOTE]


hát ha pár ezer varival több van akkor már lehet rengetni, meg ilyesmi...
perzse, hogy nem azt feltételeztem, hogy mindenki pontra ugyanolyan orival megy...

én azért indulok neki a normálnak törpével, netán orkkal, mer senki nem megy, én meg nem akarok olyan lenni, mint mindenki más. beállni védekezni...
én próbálkozok mindíg újat, meg újat csinálni. 800 hekin törpe vagyok, tolvaj, és termelek is elég jól elvagyok... ki próbálná meg még ralytam kívül???

csak nem akarok mégegy óriás tudóst csinálni, van belőlük kismillió....
azért van a sok faj, hogy használjuk, de senki nem akarja csak egyet-kettőt...

ha már úgyis így játszanak, akkor minek a több faj? akkor legyen csak egyfajta, és akkor kiderül, hogy kinek jobb a stratégiája ...

de ez mind hülyeség, amit leírtam, úgyse lesznek ilyen változások meg nem is kell... csak nem kéne mindenkinek parázni, hogy mivan ha betámadják. támadni kéne, nem agyon védekezni...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-24-2006, 15:38
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Értem amit írsz igazad is van de erre egyszerű válasz:

MInek legyen valaki gyengébb fajjal??Most minek legyen valaki törpe tolis holott van a törpénél sok jobb tolis???Te azt választanád állásnak ahol sokkal többet kapsz és könnyű munka vagy valami furcsa munkát amivel rengeteget kell szenvedni és kevesebbet is keresel?Mert törpe tolissal sokat is kell szenvedni és nem is érsz el azzal annyit mint egy igazi tolis fajjal:P
Most tolissal termelni nem valami célszerű de lehet végülis:P
Minden fajnak megvan a maga elönye csak mindneki inkább a biztonságra megyOrk is egy szenvedös faj és többet azzal se nagyon lehet elérni,mint egy gnommal plMivel az orkkal hiába ütsz be valakit akkor is visszaütnek.....
Reply With Quote
  #13  
Old 09-30-2006, 09:12
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Markal View Post
Szevasztok!
Ezt a topicot azért nyitottam mert kiváncsi vagyok a vélemlnyetekre az egyes fajokkal kapcsolatban!
Még azt akartam mondani hogy az élőholtat nem kell anyira lenézni, lehet hogy nem tud varázsolni és tolizni, de nagyrészben immunis is rájuk.
Meg ha egyszer elmegy mészárolni akkor a seregébe megkap egy olyan 600 katonát.

ebből a 4 oriból 2 életképes .

emberből csak tolit lehet faragni, igaz a kezdők többsége ember tábornokot vagy harcost választ
élőhalott sztem abszolút használhatatlan egy 5.-től különbözű csopiban ahol már kevés a láma és nincs kit ütnie. +feljebb már van aki direktbe az élőhalottak ellen megy. én még egyik 5.-től feljebb lévő csopiban sem láttam holtat a top 10 oriban

óriás és gnóm : mindenki tudja h milyen jól használhatók
Reply With Quote
  #14  
Old 09-30-2006, 09:56
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Meg nem teljesen igaz,hogy az oriás a legjobb szerintem(persze varisnak igen a legjobb)
Gnóm nagyobbat üt nagyobbat véd
Ork sokkal nagyobbat üt
Elf nagyobbat véd sokkal
Kifejezett elönye semmire nincs se támadás se védelem jó az igaz van egy kis elönye a kocmsákon de nem mindig lehet azon annyit sporolni mivel ha 4-en lopják már ő is megérzi:P
Oriás elég biztonságos faj de nem a legerösebb mert ork,gnom simán nagyobbat üt:P
Ehh, a gnóm hogy ütt nagyobbat? A tudós óriás serege erősebb picit mint a tudós gnómé, ha pedig nem tudósok, akkor is 49,5% vs 50% van, ami igencsak elhanyagolható különbség, ha figyelembe vesszük a +1 tábornokot, akkor máris látszik, hogy az óriás serege erősebb támadásban. A gnómnak lehet több a lakitekije, de az órisnak nem kell kocsma. Kb csak 2000 heki felett nem hozza már be a 10% lakiteki előnyét a kocsmákon az óriás, de ez kb egy csoportot értint, ott nem is óriással kell lenni Eléggé kifejezett előnye van sztem mind támadásra mind védekezésre, mind varizásra, mind tolizásra Az ork sokra megy vele ha nagyobbat üt, ha az óriás két sereggel beveri

Last edited by Láma; 09-30-2006 at 09:58..
Reply With Quote
  #15  
Old 09-30-2006, 16:56
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Lama jol megirta a dolgokat
Viszont pl. erdemes egy gnom hadist tartani, hogy ha nincsen tolis a szovibe, mert ha van 8% kocsmaja, akkor tud nehany epuletlistat kesziteni, illetve olykor oriasokat gyilkolni...vagy akar sereget is felmerni
Pl. fullelites szovi ellen igen kellemetlen ha 1 kocsmas oriasok vannak csak a szovibe...
Reply With Quote
  #16  
Old 10-01-2006, 05:44
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Ehh, a gnóm hogy ütt nagyobbat? A tudós óriás serege erősebb picit mint a tudós gnómé, ha pedig nem tudósok, akkor is 49,5% vs 50% van, ami igencsak elhanyagolható különbség, ha figyelembe vesszük a +1 tábornokot, akkor máris látszik, hogy az óriás serege erősebb támadásban. A gnómnak lehet több a lakitekije, de az órisnak nem kell kocsma. Kb csak 2000 heki felett nem hozza már be a 10% lakiteki előnyét a kocsmákon az óriás, de ez kb egy csoportot értint, ott nem is óriással kell lenni Eléggé kifejezett előnye van sztem mind támadásra mind védekezésre, mind varizásra, mind tolizásra Az ork sokra megy vele ha nagyobbat üt, ha az óriás két sereggel beveri
Nem akarok most veled is vitázni de:
Oriásnak
37 ház 94%foglalkozottság
95barak 4200elit
28etető épület
20torony 1120ij
15templom 2100vari
és hát 5kocsma az szerintem kell.




Gnomnak kell:
35ház 94%foglalkozotság
91barak 4260elit
29etető épület
20torony ugyanugy 1200ij
15templom
10kocsma ezel még egy kicsit lophat is
Szerintme ez két teljesen átlagos ori...

Gnóm támadoerő:48429
Gnóm védőerő:90484

Oriás támadóerő:48037(leheletnyit gyengébb mint az oriás)
Oriás védőerő:80306
100%morállal nem tudosnak számolva

Nem értem mit mondtok állandoan az oriásnak de nagy elönye van mindennel szemben:Pén ezt nem látom mindig...
Támadóerőben nem marad le a gnóm sőtÉs ha van 10% torony a gnómnak sokkal nagyobbat véd mint az óriás
Reply With Quote
  #17  
Old 10-01-2006, 07:03
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

200 hekin lehet számolni, csak épp ezzel ledegradáltad a sziesztát 80%-os könyvtárkulccsá
Reply With Quote
  #18  
Old 10-01-2006, 07:16
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
200 hekin lehet számolni, csak épp ezzel ledegradáltad a sziesztát 80%-os könyvtárkulccsá
Ha az oriást lopják 4-en akkor már azt ő is megérzi ugyhogy hiábairkáljátok kismillio hekit sporolhat az oriás a kocsmám szerintem ez nem így van.Mert lop egy szövi utána már csak nézel
De számolj akárhány hekit ott meg feljebb mégtöbben tartanak sok kocsmát ugyhogy az oriást már nem 4-en hanem 10-en lopnák
Hiába irkáljátok itt az 1 kocsmát meg ilyeneket hát nevetek csak rajta
Szerintem fentebb se jön ki annyira az oriásnak az elönye:P
Gyujtásnál is ha van 500házad abbol már gyujtanak rendesen:PMivel arra csak 50%védelmet kap az óriás...
nem lehet azona kocsmán annyit sporolni mert ha kiszámolod,hogy 4-en lopnak hát ugy már igen nagy károk lesznek...
De aztmondtad 2000hekin kijön az óriás nagy nagy elönye vezesd leDE pls elit+tornyos ijba vezesd had jöjjön ki a gnomnak is a toronyelönye ne csak az oriás kocsmaelönye:P

Last edited by Harcosok; 10-01-2006 at 07:29..
Reply With Quote
  #19  
Old 10-01-2006, 07:44
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Ha az oriást lopják 4-en akkor már azt ő is megérzi ugyhogy hiábairkáljátok kismillio hekit sporolhat az oriás a kocsmám szerintem ez nem így van.Mert lop egy szövi utána már csak nézel
De számolj akárhány hekit ott meg feljebb mégtöbben tartanak sok kocsmát ugyhogy az oriást már nem 4-en hanem 10-en lopnák
Hiába irkáljátok itt az 1 kocsmát meg ilyeneket hát nevetek csak rajta
Szerintem fentebb se jön ki annyira az oriásnak az elönye:P
Gyujtásnál is ha van 500házad abbol már gyujtanak rendesen:PMivel arra csak 50%védelmet kap az óriás...
nem lehet azona kocsmán annyit sporolni mert ha kiszámolod,hogy 4-en lopnak hát ugy már igen nagy károk lesznek...
De aztmondtad 2000hekin kijön az óriás nagy nagy elönye vezesd leDE pls elit+tornyos ijba vezesd had jöjjön ki a gnomnak is a toronyelönye ne csak az oriás kocsmaelönye:P

Ami lényeges, és télleg fáj a toliakciók közül, arra az egykocsmás óriás továbbra is védelmet kap. Gyújtsatok 4-en egy orit, vagy lopjátok az emberét. Mi már csináltunk olyat, hogy 1050 hekin 11 embert sikerült elrabolni, és az nem is óriás volt. Eleinte jelentkezik némi kellemetlenség, de jön az autovédelem, és feleslegessé teszi a tolizást. 1k hekin nekem most is van egykocsmás óriásom. A rivális varisok szoktak olykor lopni egy próbát mindenből, de nem folytatják, mert fenn a szieszta. Szal nincs gondom gyújtással meg semmivel

És végül: játszottál te már magas hekin 1 kocsmás óriással, hogy ennyire tudod, milyen könnyű szétszedni?
Reply With Quote
  #20  
Old 10-01-2006, 08:14
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

mivel mindenhova 200 hekis orikat számolgat, így ezt erősen kétlem. Hiába lopják az óriást 4en, azt azonnal visszaveheti a piacról, viszont a gyújtás az 9 kör legalább, ha felgyújtanak beszoptad, ennyi. lopjanak nyugodtan 4 en, ha az óriás ezt nem tudja pótolni, akkor ott valamit ő rontott el. és ha az ellenfélnél is hasonló iqfighter gnómok vannak, mint te, akkor nem tudnak tekizni 4 en. Kb a hullámtól se loptak soha 10en 3 ban, szóval nem tudom mennyit voltál te mát 5ös csoporton kivül, de sztem nem sokszor
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Túl erős az óriás doscar Elvetett javaslatok 4 08-16-2006 19:22
GNÓM vs. ÓRIÁS.. melik jobb? Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 91 08-06-2006 20:19
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02
Új faj vagy fajmódosítás folyt. BeeLord Elvetett javaslatok 106 06-14-2006 20:57


All times are GMT +1. The time now is 01:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu