Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-11-2006, 14:41
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sheenka
Tudom h a lassu csopik nem tul nepszeruek a modik kozott, de azert gondolom oda tudtok nezni.
Nem arrol van szo h milyen draga, hanem arrol h nem lehet kapni.
Es ennel egy fokkal azert jobb lenne, ha lehetne kapni, max nagyon dragan...
ami szinten relativ.
Jelenleg egy kezdo ori 4 dragakobanyaval kereshet koronkent 50000 aranyat... igy megnezve, azert ez nem olyan hude magas ar...
foleg mert barmi mast termel, nem keres ennyit...
legalabbis a bevetel/felhasznalt hektar alapjan.
Lehet, hogy én gondolom rosszul, de ha sosincs kattincs a piacon, mert mindig megveszik, akkor miért nem álltok be katona termelésre és kerestek eszetlen sok pénzt, aztán majd egy szinttel feljebb lesz mire költeni?
Amúgy arra nem gondolsz, hogy azok, akik most a drága kattincsot meg tudják venni, ha feljebb emeled az árát, akkor is ugyanúgy meg fogják venni ugyanezen emberek, hisz nekik is lehet drágakővel, vagy bankkal pénzt termelni...?
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #12  
Old 05-11-2006, 14:50
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Lehet, hogy én gondolom rosszul, de ha sosincs kattincs a piacon, mert mindig megveszik, akkor miért nem álltok be katona termelésre és kerestek eszetlen sok pénzt, aztán majd egy szinttel feljebb lesz mire költeni?
Amúgy arra nem gondolsz, hogy azok, akik most a drága kattincsot meg tudják venni, ha feljebb emeled az árát, akkor is ugyanúgy meg fogják venni ugyanezen emberek, hisz nekik is lehet drágakővel, vagy bankkal pénzt termelni...?
azt hiszem majdnem mindenkinek egyertelmu h a katona piac hianya meglehetosen sok taktikai lehetoseget ol meg.
De asszem folosleges tovabb jaratnom a szamat ha csak nekem faj h nincs piac a qban, akkor majd megleszek biztosan nelkule...
termelni meg termeljen mas es pont ezert lenne vonzo ha emelkedne a max ar, mert eddig a katona termelessel lehetett a legnagyobb penzhez jutni...
de jelenleg a kezdok nem termelnek a piacra, mert van eleg penzuk a dragakobanyakbol arra, h elinditsak a kepzeseket, tekercset irjanak stb...

ha nem lett volna egyertelmu nyilvan nem azert emelkedett az ar, mert hirtelen mindenki gazdag lett a dragakobol, hanem mert akik eddig ra voltak kenyszeritve az eladasra, azok mar nem teszik tobbe...
  #13  
Old 05-11-2006, 18:59
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sheenka
azt hiszem majdnem mindenkinek egyertelmu h a katona piac hianya meglehetosen sok taktikai lehetoseget ol meg.
De asszem folosleges tovabb jaratnom a szamat:) ha csak nekem faj h nincs piac a qban, akkor majd megleszek biztosan nelkule...
termelni meg termeljen mas:) es pont ezert lenne vonzo ha emelkedne a max ar, mert eddig a katona termelessel lehetett a legnagyobb penzhez jutni...
de jelenleg a kezdok nem termelnek a piacra, mert van eleg penzuk a dragakobanyakbol arra, h elinditsak a kepzeseket, tekercset irjanak stb...

ha nem lett volna egyertelmu nyilvan nem azert emelkedett az ar, mert hirtelen mindenki gazdag lett a dragakobol, hanem mert akik eddig ra voltak kenyszeritve az eladasra, azok mar nem teszik tobbe...
előbb-utóbb jönnek majd katitermelő orik, vagy a nagy felvásárlók nem fognak annyit venni (mert már nem tud fedezni pl), és akkor megint lesz kinn kati.. vmi egyensúlyféle ki szokott alakulni
  #14  
Old 05-19-2006, 22:48
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nálunk kialakult: 30 arany körül van a kavics, a katona ára pedig 6000 (hatezer) arannyal drágább, mint a fegyver, vagy néha a kő.

  #15  
Old 06-02-2006, 17:24
OnkieJoe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Piac: Én beleírnám a súgóba, hogy mit mekkora érték felett
rabolnak el, és minden piacra meghatároznék külön max.
értéket. Ahmednél 50.000, Báhiánál 5.000, Juszufnál 2,500
arany.
  #16  
Old 06-02-2006, 17:43
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
Piac: Én beleírnám a súgóba, hogy mit mekkora érték felett
rabolnak el
ha jól tudom, ez az érték állandóan változik... + nem lehet előre tudni, mennyi lesz annak a bizonyos árúnak az átlagára az elkövetkezendő nap alatt. lehet, hogy megveszik akkor is, ha 3*-os áron teszed ki, lehet, hogy elviszik úgy is, ha másfélszeres áron teszed ki. ha figyeled a piacot, fogod látni, hogyan váltakoznak az árak.

Quote:
minden piacra meghatároznék külön max.
értéket. Ahmednél 50.000, Báhiánál 5.000, Juszufnál 2,500
arany.
ebben a topicban az volt az eredeti felvetés, hogy növeljük a limitet.
az 50k-s max ár még elmegy (úgy-e az van most is).
az 5000-es tekiár meg alacsony. a Q-ban ennél többe kerül a teki, mert senki sem termel. mióta Hódozok, a tegnap láttam először egy 500+-os létszámú csoportban, hogy nincs tolvajlási tekercs. a 2500-as max ár meg túlzás. a törpék általában a nyersanyagból élnek, és 2500-as nyersiárért már nem nagyon éri meg törpézni. főleg, hogy a tekilopások miatt eléggé sebezhetőek.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #17  
Old 06-02-2006, 19:38
OnkieJoe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
ha jól tudom, ez az érték állandóan változik... + nem lehet előre tudni, mennyi lesz annak a bizonyos árúnak az átlagára az elkövetkezendő nap alatt. lehet, hogy megveszik akkor is, ha 3*-os áron teszed ki, lehet, hogy elviszik úgy is, ha másfélszeres áron teszed ki. ha figyeled a piacot, fogod látni, hogyan váltakoznak az árak.



ebben a topicban az volt az eredeti felvetés, hogy növeljük a limitet.
az 50k-s max ár még elmegy (úgy-e az van most is).
az 5000-es tekiár meg alacsony. a Q-ban ennél többe kerül a teki, mert senki sem termel. mióta Hódozok, a tegnap láttam először egy 500+-os létszámú csoportban, hogy nincs tolvajlási tekercs. a 2500-as max ár meg túlzás. a törpék általában a nyersanyagból élnek, és 2500-as nyersiárért már nem nagyon éri meg törpézni. főleg, hogy a tekilopások miatt eléggé sebezhetőek.
ezeket az értékeket úgy írtam, hogy igazán komolyan nem is gondoltam, de remélem érted a hozzászólás lényegét. Ezeket az értékeket meg lehet kétszerezni (katonák 100.000, tekercsek 10.000, nyersanyagok 5.000), de bizonyos értékeknél többet ne lehessenkitenni se, és elég kínos, hogy éppen sikerült valamit a piacon jó pénzért eladnod, és fegyverre van szükséged, mert akcióra készülsz, de láttál már jobb árakat is, és nem akarod az egészet elkölteni (mondjuk mert kereskedő vagy és kell a kamat), de azt se akarod, hogy ellopják stb.
Remélem sikerült érthetően elmagyarázni
  #18  
Old 06-04-2006, 07:36
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
ezeket az értékeket úgy írtam, hogy igazán komolyan nem is gondoltam, de remélem érted a hozzászólás lényegét. Ezeket az értékeket meg lehet kétszerezni (katonák 100.000, tekercsek 10.000, nyersanyagok 5.000), de bizonyos értékeknél többet ne lehessenkitenni se, és elég kínos, hogy éppen sikerült valamit a piacon jó pénzért eladnod, és fegyverre van szükséged, mert akcióra készülsz, de láttál már jobb árakat is, és nem akarod az egészet elkölteni (mondjuk mert kereskedő vagy és kell a kamat), de azt se akarod, hogy ellopják stb.
Remélem sikerült érthetően elmagyarázni
Ha benne lenne a sügóban hogy a rablási limit tekinél pl 5000 arany akkor a tekik 95%-a 4999 áron lenne kinn, aki elakarja adni az kiteszi 4998-ra.
Ha nem akarod hogy ellopják tarts több tolit v bankot.
De ebből nekem az jött le, hogy eladsz vmit jó pénzért döl a lé de venni csak olcsón akarsz mert drágán nem bolt neked.
Időzitsd az akciódat akkorra mikor olcsó a cucc, ja addigra nincs ott az ellen?
Pech.
Érdekes itt mindenki biztonsági piacot, biztonságos tekiket stb akar. Arra viszont egyiktek sem gondol miképp lehetne megteremteni magadnak ezeket a feltételeket.
Tudsz olcsó fegyit is tartalékolni csak gondolkodni kell hozzá és előre tervezni, sajna ezt is meg kell tanulni
Ingyen még ittsem adnak semmit, max a szövik meg ha lopsz, rabolsz, de akkor is lehet veszteséged.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #19  
Old 06-04-2006, 22:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
Piac: Én beleírnám a súgóba, hogy mit mekkora érték felett
rabolnak el,
Javaslom a súgó elolvasását.
__________________
Hódító * Queosia
  #20  
Old 06-06-2006, 00:08
Anti
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post limit

Kicsit visszatérnék a topic eredeti céljához.
Szükséges lenne a limit megemelése.. úgy látom, másutt nem okozott ilyen problémát az infláció, de az 5/Q piacán nagyon érződik. Minden ár többszörösére emelkedett, csak a katona nem tud. 50 ezerért viszont nem éri meg eladni. Egyszerűen túl olcsó..
Általános szabály, hogy minden piacnak - és ez által a piac használóinak is - csak árt, ha felső határt kapnak az árak. Ezt szenvedjük most sokan.
Van egyáltalán valami oka ennek a limitnek?

Kösz
Anti
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
About the 90 day group limit Remedy Help for new players 31 09-09-2007 02:37
Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére. Wanax Elvetett javaslatok 209 06-08-2006 12:56
Csopik piaci helyzete DerMedve Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 02-12-2006 13:58


All times are GMT +1. The time now is 12:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu