Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-14-2008, 10:53
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ha a piac nem raktár miért lehet raktárként funkcionálni? ha a piac nem raktár mi történne szerinted az A-ba?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Sponsored Links
  #12  
Old 01-14-2008, 10:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
ha a piac nem raktár miért lehet raktárként funkcionálni? ha a piac nem raktár mi történne szerinted az A-ba?
Ott is ugyanúgy kopnának, mint eddig. Ott egy kicsit könnyebb ugye a dolog a klánraktár miatt, bármikor lehet pótolni piacralépés nélkül a kopást.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 01-14-2008, 10:56
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az A-ban nem elsősorban a teki az érték. elsősorban a piac miatt írok, nem a teki miatt. megtennéd kérlek h az egész hozzászólásomra válaszolsz?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #14  
Old 01-14-2008, 10:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
az A-ban nem elsősorban a teki az érték. elsősorban a piac miatt írok, nem a teki miatt. megtennéd kérlek h az egész hozzászólásomra válaszolsz?
A téma a tekercsek kopása. Nem kapcsolódik ez semmi formában az 1/A piacához.
__________________
Hódító * Queosia
  #15  
Old 01-14-2008, 11:01
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

többször azt mondod a piac nem raktár. szerintem a piac igenis raktár. ha a piac nem raktár a játék halott lenne.
de ettől függetlenül te több éve azt mondod a piac nem raktár. nem értem, hogy akkor egy szerinted rossz dolog miért lehet még játékban? erre vonatkozott a kérdésem.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #16  
Old 01-14-2008, 13:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viszont Grabi ennek meg semmi koze a tekikopashoz.

Az 1/19edes kopast azert nem tamogatom, mert a kerekites miatt, lehet rosszabbul jarunk. Valamint fellepeskor tobb kopna, mint eddig. (kiveve, ha most szerencsetlenul lepunk, es ketszer kopik piac elott)

Kerdeseim:
a.) Miert jobb, ha minden korben kopik?
b.) Logikatlan lenne, ha a piackopas ugyanugy resetelodne, mint eddig?
c.) Nehez lenne orszagonklent szamontartani, es kiirni, hogy mikor van kopas, vagy csak nem akarjuk ennyire segiteni az embereket? (mi az ellenerv?)

Asszem egyelore ennyi.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-14-2008 at 13:43..
  #17  
Old 01-14-2008, 13:41
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

rá szerettem volna világítani, hogy a "piac nem raktár" mondat butaság. és nem értem ha meg a többség (vagy éppen csak ati) szerint nem az, akkor miért működik továbbra is raktárként?

a témához szorosan nem kapcsolódik, az ati által többször elhangzott mondatra reagáltam.

a témában egyetértek veled. kikerülne a tekercs értékhordózója és drasztikusan lecsökkenne az értéke. helyette pedig a rúna nőne nagyon, mert az könnyen szállítható és az egység kicsit, mert az korlátozottan.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #18  
Old 01-14-2008, 13:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az 1/19edes kopast azert nem tamogatom, mert a kerekites miatt, lehet rosszabbul jarunk.
Maximum 19 tekerccsel kopik több. De mivel a legtöbb kerekítés lefele történik, ezért ez csak azokat az országokat érintené, akiknek nagyon levés a tekercsük (a kopás mértékének 1/19-ed része nem éri el az 1 tekercset), ott lenne egy minimum 1, a többiek jól járnának, maximum 19 tekerccsel kevesebb kopna.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
a.) Miert jobb, ha minden korben kopik?
Nem szenvednek hátrányt azok, akik esetleg pont alszanak, vagy dolgoznak, vagy iskolában vannak, amikor a tekercskopás történik.

Ezzel csökken a sokat online levők előnye. Ha nem is jelentősen, de egy kicsit igazságosabb lesz tőle a kopás.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
b.) Logikatlan lenne, ha a piackopas ugyanugy resetelodne, mint eddig?
Mindegyik verzióban van logika.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
c.) Nehez lenne orszagonklent szamontartani, es kiirni, hogy mikor van kopas, vagy csak nem akarjuk ennyire segiteni az embereket? (mi az ellenerv?)
Úgy érzem, hogy ha már megadjuk ezt az előnyt a mindig online levőknek, hogy védekezhetnek a kopás ellen, akkor ne fokozzuk ezt azzal, hogy még pontosan meg is mondjuk neki, hogy mikor kell géphez ülnie. Legalább ezt tartsa már számon, ha már úgyis előnyben van azzal szemben, aki épp akkor nem ér rá gépnél lenni.

További előnyöket adni a mindig online levőknek úgy érzem, hogy már nem kellene ilyen tekintetben.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 01-14-2008, 14:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Maximum 19 tekerccsel kopik több. De mivel a legtöbb kerekítés lefele történik, ezért ez csak azokat az országokat érintené, akiknek nagyon levés a tekercsük (a kopás mértékének 1/19-ed része nem éri el az 1 tekercset), ott lenne egy minimum 1, a többiek jól járnának, maximum 19 tekerccsel kevesebb kopna.
Kiveve, ha vki nagyobb tekitartalekkal lep fel, es meg parszor bekopik a tekije.

Ha mondjuk eddig kopott 5%. Akkor most kopni fog 6.3%, mire a piachoz jut.
Ez mondjuk 5 millio tekinel mar 65.000 tekercs rosszul jaras... (szintenkent)

Ha nem akarunk elonyt adni, en a leglogikusabbnak azt tartanam, hogy resetelodjon a kopas kore szintlepeskor, mint eddig.

Epp lehet az 1/19-edes modszer is, de az a fent emlitett problemaval jar...

(Mert ugye a jelenlegi verzioban siman bekophatnak ketszer is a tekik, amig piacra jutsz, es az jelentos ervagas azert)
__________________
Remedy
  #20  
Old 01-15-2008, 08:22
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az en velemenyem az, hogy a minden korben kopas nagyon-nagyon-nagyon-nagyon rossz lenne. pedig nekem nincsenek gigatartalekaim. meg tobbet kene piacozni, hiszen a piacrol rendszertelenul visszajovo teki miatt az ember mindennap tobbszor hulyet kapna, ha tuti biztosan bekopna minden korben az otthonlevo teki, meg akkor is ha az csak /19-edannyit kopna. nemhogy kevesebbet, hanem meg jobban oda kene figyelni a visszaerkezo tekitere.

most is figyelem mindig es tudom, hogy mikor kell mar mindenkeppen kirakni, igy megvarhatom amig tobbfele visszaerkezik es ujra 1szerre rakhatom ki. ha pedig mar tul vagyok a kopason, akkor legalabb 1 kis nyugtom van 1 ideig. sokkal idegesebb lennek, ha minden korben bekopna, mert 1szeruen hagynom kene 1ik masik tekit hogy kopjon, mert nincs annyi piaci lehetoseg.

mint mar mashol leirtam nem tartok tul sok tartalekot. 5mrd eseten 1szeri kopas 250 millios veszteseget okoz 1etlen alkalommal. ha ugyes vagyok, akkor ezt szepen elkerulhetem. az uj kopastipus eseten semmikeppen sem! igaz, csak 13,16 millio kopik, de kopik. koronkent...

100%, hogy sokkal idegesebb lennek, amint latom, ahogy biztosan es allandoan fogy a tartalekom. ati, ne csinald mar ezt. az embernek igy is elege van a nagybetus eletben az ilyen meg olyan adokbol, mindig ujat es ujat talalnak ki, akarki van eppen hatalmon. ugy utalom, hogy vkinek csak azon jar az agya vmelyik iroasztal mogott, hogy nekem meg mit kelljen fizetni, hogyan szedje ki a penzt a zsebembol, ilyen meg olyan uj indokoknal fogva. hadd ne erezzem mar itt is, hogy 1 lathatatlan ero allandoan szivja a veremet es csak azon munkalkodik, hogy minel kevesebbem legyen.

az allando kopasos dologgal ugyanugy ki kene rakni a piacra a cuccot, csak meg sokkal gyakrabban es meg tobb idot raszanva! mar igy is eppen eleg idot toltok a jatekkal. valoszinuleg el kene gondolkodnom, hogy csokkentenem kene az orijaim szamat, hogy 1-2-re jobban koncentralhassak. sztem ez neked sem lenne jo, hatha mas is igy velekedne.

1 szo mint 100, ha mar van ez a kopasos dolog, hagyjuk igy ahogy van, most kovetheto, kiszamithato es meg kezelheto.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Teki kopás Survivor Elvetett javaslatok 15 03-31-2007 13:33


All times are GMT +1. The time now is 17:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu