Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-04-2007, 21:12
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Egy kis utánajárással meg lehet nézni...
Jelentkezni kell egy hétvégire, vagy egy arénára, vagy mittoménmire, ahol 200 hekiről indulnak a planok...
Nah, amikor a regelés van, és még nem nagyon telt el kör, tehát az orik kb ugyanolyan ponton vannak, akkor kell megnézni, hogy a csoportlétszám és a helyezéskülönbség függvényében milyen a képlet a körtávolságra...
Ez lehet az alap. És erre megy még rá a pontkülönbségből adódó "bónusz". Ami olyan 1,5-3k körül van. Ez utóbbiban lehet valami ilyen hülye szabály is, hogy az átlag pont, és a legnagyobb - legkisebb pont különbsége alapján változik, vagy mittomén

De szerintem az alap a helyezés, és arra épül, mint bónusz a pontkülönbség miatt körplusz

-szerintem-

Ati, cáf, oszt ide a képlettel
Bár most már Goldy is admin, ő is megmondhatja a frankót, mondhatja a cáf-ot
Sponsored Links
  #12  
Old 01-05-2007, 13:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Egy kis utánajárással meg lehet nézni...
Jelentkezni kell egy hétvégire, vagy egy arénára, vagy mittoménmire, ahol 200 hekiről indulnak a planok...
Meglehet..
Kis utánajárásnál azért jóval többet igényel a dolog. 2005 decemberében épp a 3E-ben tanyáztam, ahol a csopi közepe táján volt lehetőségem arra, hogy egyszerre lássam a csopi 2 szélét. Egy 2 hetes periódusban azonos helyen mozogtam, csoportlétszám sem változott nagyon; ebből az időszakból van 16 pontlistám. Ezeket szépen berakosgattam Excelbe (nem vagyok programozó sajna), órákig tologattam a számokat, de nem sikerült kiötölnöm hogy hol van pontosan a 2/3 körhatár, vagy mitől függ h hol van. Csak azt láttam h kicsit másképp vannak a távolságok tőlem fölfelé és lefelé, valamint h a távolban további változások vannak.
A kör közbeni távolságváltozás meg csak hab lenne a tortán, arra nekem talán még a távoli jövőben sem lesz esélyem.

Szvl ha akad olyan játékos, akit eddig is érdekelt a probléma, és a topic láttán felkiált h "jajj de jó, még másvki is kíváncsi erre!" , az szóljon. Főleg ha szeret birkózni 66 tonna számmal.
  #13  
Old 01-05-2007, 13:34
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
... ha egy vándor ártózni kezd engem látszólag 4 körrel fentebbről, akkor kaphatok-e ilyen üzenetet erről?: "Földeden 36 körig szárazság pusztít! A varázslat fentről érkezett, 2 - 3 kör távolságból." (én nem vagyok vándor)...
Anarch1 orimmal gömbölgettem 13 körről anarch2 orimat. Két gömb között anarch1 személyiségét vándornak választottam, és a gyanúm beigazolódott; az anarch2 oriba érkező jelentés tényleg változott.

2007-01-04 23:17:17 Varázslóink jelentik, hogy valakinek sikerült információkhoz jutnia országunkról. Azt sajnos nem tudták megállapítani, hogy ki volt. A varázslat alulról érkezett, 13 - 15 kör távolságból.
2007-01-04 23:21:00 Varázslóink jelentik, hogy valakinek sikerült információkhoz jutnia országunkról. Azt sajnos nem tudták megállapítani, hogy ki volt. A varázslat alulról érkezett, 10 - 12 kör távolságból.
  #14  
Old 02-15-2007, 22:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Anarch1 orimmal gömbölgettem 13 körről anarch2 orimat. Két gömb között anarch1 személyiségét vándornak választottam, és a gyanúm beigazolódott; az anarch2 oriba érkező jelentés tényleg változott.

2007-01-04 23:17:17 Varázslóink jelentik, hogy valakinek sikerült információkhoz jutnia országunkról. Azt sajnos nem tudták megállapítani, hogy ki volt. A varázslat alulról érkezett, 13 - 15 kör távolságból.
2007-01-04 23:21:00 Varázslóink jelentik, hogy valakinek sikerült információkhoz jutnia országunkról. Azt sajnos nem tudták megállapítani, hogy ki volt. A varázslat alulról érkezett, 10 - 12 kör távolságból.
ez hasznos infó, mert azt nem tudtam hogy a vándor az ilyen kiiároskat is megbolygatja, ez pozitiv hatás én is elkezdek agyalni a távokon de egyelőre nm jutottam semmire se:
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #15  
Old 02-15-2007, 22:31
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

amúgy még annyit hogy a pontoknak is elég nagy szerepe van ebben, mert pl én már vagy 1hete ugyanazon a helyezésen vagyok, viszont most 6al többen vannak tőlem 2körre ami majnem 40%os növekedés
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #16  
Old 02-15-2007, 22:54
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

nah vmit kikéne slilabizálnom arénából:S
ez az amin elkéne gondolkoznom
(#999999) abc 1.111 0 7
(#999998) cba 1.111 0 8
(#999997) xyz 1.111 0 9
(#999996) vki 1.111 0 9

ezt pl arénában tapasztaltam 4egymásutáni ori ,pontokban ,mindenben egyeznek viszont a táv különbözö és az kavar meg leginkább hogy a távolabbiból a 9körből 2 is van ugyanakkor 8ból csak 1, meg 7ből is és ez nagyon fura
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 02-15-2007 at 23:02..
  #17  
Old 02-15-2007, 23:34
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

nah hogy növeljem az alkalmazott matematikusok munkakedvét az első embernek aki beír egy pontos módszert a számitásra az vendégem 2sörre
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #18  
Old 02-16-2007, 09:09
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nah hogy növeljem az alkalmazott matematikusok munkakedvét az első embernek aki beír egy pontos módszert a számitásra az vendégem 2sörre
Ati, ha akarsz 2 sört, mondd meg a tutit

Amúgy értsétek már meg, hogy a körtávolságszámításban nem csak a pontok számítanak A helyezéskülönbség, és a csoportlétszám is szerepet játszik!
  #19  
Old 02-16-2007, 09:20
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Amúgy szerintem úgy kéne kezdeni, hogy nyit valaki egy minél több országból álló párbaj-t. (sose párbajoztam).
Mindenki egyszerre belép, akkor ugye mindenkinek ugyanannyi pontja van.

Ha vagytok mondjuk 30-an (nemtudom mennyi lehet a max), akkor ugye elég jól kijön az, hogy a csoportlétszám, és a helyezéskülönbség miatt hogy is megy a képlet (feltéve persze, ha pontban ugyanott vagytok).

Aztán nyitni egy fele annyi párbaj-t, és ott is megnézni, hogy a csoportlétszámtól függ-e az uccsó, és az első körtávja.

(tehát mittomén ha vagytok 5-en, akkor az első és az 5. között van 20 kör.
Ha vagytok 50-en, akkor az első, és az 50. között van 200 kör. - azonos pontnál persze)

Tehát ha ez megvan, akkor már látod az összefüggéseket a csoportlétszám, és a helyezéskülönbség között. Így ha van mondjuk egy 354 tagból álló csoport - ha azok azonos ponton lennének - akkor mondjuk a 74. illetve a 24. helyen lévő között mennyi lenne a körtávolság...
Erre pedig már csak a pontbeli különbség "bónusza" kerülne rá.
Azzal kapcsolatban pedig arra kéne rájönni, hogy a te pontodhoz képezt hogy módosul a képlet... Mert ugye szerintem nem mind1, hogy egy 8e ponton lévő ország felett van egy 12e ponton lévő ország, vagy egy 600k ponton lévő ország felett van egy 604k ponton lévő ország
Szóval értitek

Ati, ha nagyon nagy hülyeséget beszélek szólj
  #20  
Old 02-16-2007, 10:48
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Szerintem ez kivitelezhetetlenl, de rajta . Másrészt, a párbajban a körtáv máshogy számolódik, hogy ne legyenek akkora távolságok.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Admin álltal áthelyezett országok indoklása! Mackosajt Általános beszélgetés Hódítós témákban 15 12-11-2006 21:09
Azonosítatlan országok törlése Ati Fontos bejelentések 0 07-17-2006 16:38
Országok szét és összekapcsolása. Gyula Elvetett javaslatok 1 06-19-2006 19:28


All times are GMT +1. The time now is 03:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu