Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 12-16-2006, 15:27
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Biztos, hogy a támadó vállal nagyobb kockázatot? A tolishoz meg a varishoz képest egy kigyúrt izomagyú állat ugyebár. Célpontja nincs, ha a hadilag sokkal gyengébbek nem mutatják meg neki, kit és mennyivel kell ütni. Szal szerintem a tolis meg a varis lényegesen nagyobb kockázatot vállal a szövi érdekében, és nem csak alkalmanként 1-1 körre, hanem állandó jelleggel... Cserébe pillanatnyilag őket a legkönnyebb leütni, és nekik a legdrágább a haladás, mert alig valamit kapnak csak a hadisoktól. Sőt, emellett ha egy hadis üt, akkor el is távolodik az általa elméletben védett varistól meg tolistól, míg azok utána nem fedeznek...
Biztos?
Az, hogy ki mekkora védelmet csinál magán ügy illetve szövetségi beálítottságtól, vezértől, játékstílustól stb függ. Azért a toli + a vari álltalában 2szempontból védett, még a hadi csak hadi szempontból (ha valóban az ami). Ha kitámad akkor már ez sem érvényes.

Az pedig, hogy a hadis beüt valakit földre a varisát + a tolisát maga mögött hagyva és úgyszólván odadobja az ellefél hadisainak, az felelőtlenség.
Ha az ütés tervezett és szervezett, akkor ilyen probléma nem merülhet fel.

A fedezéssel való haladás valóban a legdrágább, de a toli kell, hogy legyen annyira jó, hogy meg tudja oldani a saját- és a vari fedezését sőőőt a ahadisok eltartását is. Ha másképp van, az már gond és akkro bizony nem a foglalási %ban kell keresni a hibát.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 12-16-2006, 16:13
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Biztos?
Az, hogy ki mekkora védelmet csinál magán ügy illetve szövetségi beálítottságtól, vezértől, játékstílustól stb függ. Azért a toli + a vari álltalában 2szempontból védett, még a hadi csak hadi szempontból (ha valóban az ami). Ha kitámad akkor már ez sem érvényes.

Az pedig, hogy a hadis beüt valakit földre a varisát + a tolisát maga mögött hagyva és úgyszólván odadobja az ellefél hadisainak, az felelőtlenség.
Ha az ütés tervezett és szervezett, akkor ilyen probléma nem merülhet fel.

A fedezéssel való haladás valóban a legdrágább, de a toli kell, hogy legyen annyira jó, hogy meg tudja oldani a saját- és a vari fedezését sőőőt a ahadisok eltartását is. Ha másképp van, az már gond és akkro bizony nem a foglalási %ban kell keresni a hibát.


És ha nem annyira jó? És ha a varis nem a nagy piacosok közül kerül ki?
És ugyan melyik két szempont az amelyik ellen a toli meg a vari védett?

És nem mondtam, hogy hiba vana foglalási %-ban, csupán volt egy szimpatikus ötlet, és szeritnem jó lenne ha megvalósulna. Ha te nem akarsz a tolisodnak földet adni, legfeljebb nem viszed magaddal...
Reply With Quote
  #13  
Old 12-16-2006, 16:42
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
És ha nem annyira jó? És ha a varis nem a nagy piacosok közül kerül ki?
És ugyan melyik két szempont az amelyik ellen a toli meg a vari védett?

És nem mondtam, hogy hiba vana foglalási %-ban, csupán volt egy szimpatikus ötlet, és szeritnem jó lenne ha megvalósulna. Ha te nem akarsz a tolisodnak földet adni, legfeljebb nem viszed magaddal...
Hőő... Ha annyira ellenezném a dolgot simán lereagálnám és nem koptatnám itt az ujjaimat

Túl sok a HA!
A varisok álltalában óriások szoktak lenni. Nos szerintem az a toli + a varival szemben védve van. A tolisok ember, félelf, elf Ők a tolisokkal + a varisokkal szemben, de az elfet azért ha nincs sok varija, hanem a védelemre alapoz, akkor a hadisnak fel kell ellene gyűrni a naci szárát. A hadis viszont CSAK a hadis ellen védett és csakis akkor, ha otthon a sereg, kivétel az óriás. A gnómot ugyan nem lehet kitekizni, de ő ellene van más módszer

Lehet, hogy nem értesz velem egyet, sőt biztos De azért vagyunk itt, hogy megosztjuk egymással nézeteinket.
Ha az uccsó mondatomra is azt írod nincs igazam, soha többet nem írok egyetlen javaslatodhoz sem
Reply With Quote
  #14  
Old 12-16-2006, 18:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Ahogy én látom a témát.

Ha a haladásról beszélünk szöviszinten mindig sírnak rínak a tolisok-varisok...
Ha szét kell kapni egy hadiorit akkor meg jól mulatnak.
Azt gondolom valamit valamiért!
Ha te nem vagy hadi beállítottságú ori akkor ne akarj már együtt haladni azzal aki feláldozza magát a varis-tolis orik oltárán a gyorsabb haladás érdekében!

Én a magam részéről úgy gondolom, hogy semmi szükség nagyobb hekiarányt adni a foglalásból a helpnek, mint eddig. Azt meg kimondottan rossz elgondolásnak tartom,hogy a támadó ori "ossza el" a zsákmányt!

Esetleg Cece javaslata még amit szívesen látnék, miszerint a segítségnyújtás arányában részesedjenek az orik. Ezzel azért lehetne "játszani" és segíteni a kevésbé hadis szövijeinket.
Reply With Quote
  #15  
Old 12-16-2006, 18:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én úgy gondolom, hogy Solaris ezt a verziót alapvetően nem így képzelte el.

Alapból szerintem úgy, hogy a szövik több sereggel egyszerre csapódásakor a zsákmányon fifti-fifti elosztoznak.

És nem úgy, hogy 1 csapódáskor a támadásban részt vett szövetségesek osztoznak egységesen.

A 2 nem ugyanaz...

Míg az előző pusztán a foglalás mértékét osztja el azért, mert az új szabály következtében az első csapódó még alulról üt a többi meg felülről, míg a másik elgondolás egy - az eddigi 8 éves alapokat - teljesen más szemszögbe helyező megoldást kínál.

Én az első megoldást támogatom, a másodikat nem, pontosan monro érvei miatt.
Reply With Quote
  #16  
Old 12-16-2006, 19:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Én úgy gondolom, hogy Solaris ezt a verziót alapvetően nem így képzelte el.

Alapból szerintem úgy, hogy a szövik több sereggel egyszerre csapódásakor a zsákmányon fifti-fifti elosztoznak.
Hát ezt nehezen tudom elképzelni, hogyan lehetne leszabályozni úgy, hogy 1 sereg esetében ne így legyen

Hogy képzeled el ezt? Megy 5 sereg és foglal 500 hekit. Mindenki kap 125 hekit a javaslat szerint. Ha meg 1 sereg megy akkor Szövi1 kap 70 hekit és a többiek 10-10-10-et?

Last edited by monro; 12-16-2006 at 19:23..
Reply With Quote
  #17  
Old 12-16-2006, 19:39
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Hát ezt nehezen tudom elképzelni, hogyan lehetne leszabályozni úgy, hogy 1 sereg esetében ne így legyen

Hogy képzeled el ezt? Megy 5 sereg és foglal 500 hekit. Mindenki kap 125 hekit a javaslat szerint. Ha meg 1 sereg megy akkor Szövi1 kap 70 hekit és a többiek 10-10-10-et?
Igen. Így...

Alapból Sol asszem azért vetette fel, hogy ha már ilyen elcseszett a rendszer, akkor legalább a hadisok maradhassanak együtt... Tehát egyszerre csapódáskor ugyanolyan mértékben kapjanak hektárt. Ő szerintem belső struktúrán nem tervezett változtatást (bár jó lenne, ha elmondaná)
Reply With Quote
  #18  
Old 12-16-2006, 20:45
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Igen. Így...

Alapból Sol asszem azért vetette fel, hogy ha már ilyen elcseszett a rendszer, akkor legalább a hadisok maradhassanak együtt... Tehát egyszerre csapódáskor ugyanolyan mértékben kapjanak hektárt. Ő szerintem belső struktúrán nem tervezett változtatást (bár jó lenne, ha elmondaná)
Ő kifejezetten azt mondta, hogy a részesedés legyen nagyobb a nem támadó felek javára.
Reply With Quote
  #19  
Old 12-16-2006, 21:00
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ő kifejezetten azt mondta, hogy a részesedés legyen nagyobb a nem támadó felek javára.
Solaris
Junior Member Belépés dátuma: 06-11-29
Üzenet: 30
------

vagy ha már ennyire meggyőzhetetlen vagy akkor legalább azt látsd be h ez a szövik, klánok működésére de leginkább együttmozgására milyen rossz hatással van.

Akkor már legalább az legyen módosítva h a szövitagok ne 10%-ot kapjanak a foglalásból hanem jóval nagyobbat. Az ideális nyílván az lenne ha egyenlő arányban kapnának. Ez biztosítaná h a szövi nem szakad szét és 1-1 orit sem ütnének 16 sereggel.
(de ez meg valszeg más miatt okozna problémát.)

...bár ez az A problémáit nem oldaná meg.


Valóban, akkor sorry...
Én ezt nem támogatom
Reply With Quote
  #20  
Old 12-16-2006, 21:40
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem egeszen jo 5let a mindenki ugyanannyit kap elve, hiszen teljesen el lehetne felejteni a felfedezest. a hadisok ellatnanak mindenkit folddel es nem lennenek elorebb mint a tobbiek. mindemellett hiaba "viszi" a tobbieket is - a tolist es a varist is - azok effektive ugysem adnak bele soxor semmit, azaz 0 sereggel is reszt vehetnek a foldszerzesben. ez igy eleg durvanak tunik. kisse le1szerusiti az egeszet.

Last edited by Smooth Scroller; 12-16-2006 at 21:42..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu