Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Változtassunk e a piac működésén a piaci "átutalások" megszűntetése érdekében?
Ne. Teljesen jó így ahogy van. Aki tud utalni az utaljon. 31 58.49%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést a piaci árukra és az átlagár legyen a max értékhatár. 0 0%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és a fölötte kitett áruk után fizessen mindenki "adót". 2 3.77%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és az átlagáron a Császár tegye ki a "saját termelését". 7 13.21%
Igen. Vezessünk be a Hódító minden csoportjára érvényes közös piacot. 13 24.53%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-06-2006, 09:07
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Szerencsére ez a topic az általános beszélgetés kategóriában van, nem e megbeszélések között. Itt szögezem le már az elején, hogy a szavazásban felvetett módosítások egyike sem fog bekerülni a játékba.
Mindegy azért leírtam a többit is
Talán pár év mulva
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 06-06-2006, 09:17
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én mint kezdő beleszólnák,h a piacon mindenki annyiért adja a portékáját amennyiért akarja,mert mi a valóságba is piacozunk és nem láttam még lyat h reggel odamegyünk a piacra és valaki jön megnézi mennyi paprika van a piacon ,mindenki megmondja mennyiért akarja adni és ő eldönti,h mennyi lesz a paprika az napi ára.Sztem ez a változtatás nagyon nem valós értékű,mert akkor ilyen lalapon mást is lehetne változtatni...
Reply With Quote
  #13  
Old 06-06-2006, 09:29
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_
Én mint kezdő beleszólnák,h a piacon mindenki annyiért adja a portékáját amennyiért akarja,mert mi a valóságba is piacozunk és nem láttam még lyat h reggel odamegyünk a piacra és valaki jön megnézi mennyi paprika van a piacon ,mindenki megmondja mennyiért akarja adni és ő eldönti,h mennyi lesz a paprika az napi ára.Sztem ez a változtatás nagyon nem valós értékű,mert akkor ilyen lalapon mást is lehetne változtatni...
Nekem meg sörözőm van és hiába szeretném 1500-ért adni a korsót, ha mindenki más 250-ért adja Szerintem ha látod, hogy tegnap 500 volt egy kiló eper az segít neked az árképzésben és ha több mint 30%-al akarod drágítani akkor nagy valószínűség szerint nem tudod majd eladni, ha már a valóságmintához ragaszkodunk Ez viszont nem piacozás, hanem raktározás. Igen ez a javaslat valamennyire a "piaci raktározás" témában is egyfajta megoldási séma.
Reply With Quote
  #14  
Old 06-06-2006, 09:29
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem a gazdasagi eloretervezest jelentosen megkonnyitene egy kozos piac. Barmennyire legyenek is alacsonyak/magasak a piac arai, az ember megszokja, megtanulja hogyan tudja eredmenyesen hasznalni azt. Aztan amikor szintet lep, szembesul egy teljesen uj piaccal, ami egyben azt is eredmenyezi, hogy ha nem tudta elore, milyen arak vannak eggyel feljebb, dobhatja a kukaba a gazdasagat. Ettol gyengebb is lesz ertelemszeruen, illetve konnyen leverheto. Ha kozos piac lenne, ilyen szempontbol nem erne senkit meglepetes szintlepes utan. Ha valaki beallt termelesre, akkor ezt feljebb is eredmenyesen folytathatna, ha valaki csak haboruzik, az is mukodo strategia maradna, bevalt bevasarlasi lehetosegekkel.
Reply With Quote
  #15  
Old 06-06-2006, 09:57
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

???? Új csoport, új környezet, új játékstílus, új piaci helyzet! Ez jogos hiszen lépés előtt te voltál a nagy orik egyike és te befolyásoltad jobba a piacot most meg mások és kapaszkodhatsz fel! Alkalmazkodj
Reply With Quote
  #16  
Old 06-06-2006, 11:22
Roland Roland is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

miért lenne baj az utalás?mindenki úgy játszik ahogy tud,és ez a megengedett elemek közé tartozik,senki nem csal ha az egyik orijával tápolja a másikat.
Reply With Quote
  #17  
Old 06-06-2006, 11:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Roland
miért lenne baj az utalás?mindenki úgy játszik ahogy tud,és ez a megengedett elemek közé tartozik,senki nem csal ha az egyik orijával tápolja a másikat.
Ha az egyik orijával tápolja a másikat? Úgy érted, hogy 2 országa van egy csoportban, amit tilos? És ez nem lenne csalás?

Azt hiszem komoly fogalomzavarban szenvedsz.

Ez csalás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #18  
Old 06-06-2006, 11:25
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

szerintem meg ha az egyik oriddal tudod tápolni a másiat akkor gond van...
Reply With Quote
  #19  
Old 06-06-2006, 11:29
Roland Roland is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

én az anarchista csoportról beszéltem kedves ati!én más csoportban nem játszok,vagyis most regeltem 1 orit a gyorsba.Nem szoktam csalni,a román anarchba is belebukltam,7 orim volt és mindet töröltétek,miért érné meg akkor csalni?
Reply With Quote
  #20  
Old 06-06-2006, 11:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Roland
én az anarchista csoportról beszéltem kedves ati!én más csoportban nem játszok,vagyis most regeltem 1 orit a gyorsba.Nem szoktam csalni,a román anarchba is belebukltam,7 orim volt és mindet töröltétek,miért érné meg akkor csalni?
Ez a téma értelemszerűen nem az anarchista csoportról szól.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu