Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-07-2006, 15:48
doscar doscar is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem azt mondjátok meg, hogy ha épp gyógyulófélben vagyok de még 5-6 körig marad a betegség, akkor még le lehet zavarni egy 2 kör távolságú támadást (mondjuk egy hullára )? Hisz ilyenkor a beteg seregem a beteg országba ér vissza . Vagy ilyenkor is vissza megy maxra a betegség?
Sponsored Links
  #12  
Old 02-07-2006, 17:39
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by doscar
Nekem azt mondjátok meg, hogy ha épp gyógyulófélben vagyok de még 5-6 körig marad a betegség, akkor még le lehet zavarni egy 2 kör távolságú támadást (mondjuk egy hullára :D )? Hisz ilyenkor a beteg seregem a beteg országba ér vissza :confused: . Vagy ilyenkor is vissza megy maxra a betegség?
ha kitámadsz, amig nem gyúgyultál meg, akkor a sereged visszafertőzi az országodat.. úgyhogy hacsak nem gyűjtöd a betegséget, érdemes megvárni amig elmúlik, és csak aztán támadni..:)
  #13  
Old 02-14-2006, 19:16
Frekazoid
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tipp: Intezoben a lenyegtelen dolgok keruljenek alulra, gondolok itt a bank, torony, konyvtar, byányák, és én néha megszoktam jatszani azt is ha van sok piacralepesem hogy a tanyakat is hagyom hogy ne müködjenek de ez utobbival csak ovatosan!!!
A masik amire oda kell figyelni, az hogy atto lfuggetlenul hogy az intezo hany %ot mutat, a tanacsadoknal mindig az eredeti letszamot jeloli ki a rendszer.. (tudom kicsit hulyen irtam le ezert egy pelda). Szal ha van mondjuk 100 barakkod es tegyuk fel emberrel vagy akkor ugyebar 52 a ferohely igy 5200an fernek el, de ha 50%on mukodnek a barakkok akkor ugyanugy 5200at jelez ki mint max ferhetoseg (tudom logikus meg sokan tudjak, de lehet hogy egy kezdo nem vagja csak ezert probaltam meg ezt igy szepen leirni). ja es ez vonatkozik a tolik+varikra is.
A lefokozott emberek + akik elmennek beallnak civileknek, de csak a 10%uk!!! erre is figyelni, ezert nemhiszem el azt hogy az a 640 toli vagy mennyi akik elmentek dobtak volna rajta annyit hoyg megin 100%on mukodjon a kocsma, mert ugye ez 64 embert jelent, es egy epulet 15 embert igenyel hogy mukodjon (kiveve a piac) szal 64/15=4,5 a 4,5 kocsma pedig (4,5*52= 234 , vagy ha nem emberrol elfrol van szo pl gnomrol akkor meg 4,5*60=270) szoval latjatok ti is ez nincs 640 tolvaj.. Evvel akarom bizonyitani egy regi teoriamat miszerint hamarabb mennek el az egysegek miszerint kene, mert regebben kiszamoltam hogy köv korben nem szabadott volna elmennie par varinak, persze beleszamoltam azt is hogy elfognak menni civilek mert meghalnak, es meg ugy is hagytam uresen + helyet nekik.. de megis elment par darab.. szoval biztos ami biztos ha mar az ember odaig fajul hogy eler a betegseg a kocsmakig, templomokig vagy barakkokig akkor mindig tobbet rakjunk ki a piacra.. biztos ami biztos.. Ja es mindenre figyeltem az intezot is ugy alakitottam hogy kedvezo legyen, szoval semmi bakit nem kovettem el..
Ja es persze csatlakozom az egyik elottem szolohoz, miszerint ha hullat utsz bizonyosodj meg rola hogy van korhazad illetve mar epul e.. most nem modnom azt hogy tarts mindig korhazat, mert ha ki akarod elezni az orit akkor erre nincs hely.. es ha gyanusan emberhiannyal szenved egy orias akkor az valoszinuleg beteg ha nincs rajta vihar es a hazai is rendben vannak.. szoval mindig ovatosan..

Üdv. Freka.

Last edited by Frekazoid; 02-14-2006 at 19:20..
  #14  
Old 02-14-2006, 19:21
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Frekazoid
Tipp: Intezoben a lenyegtelen dolgok keruljenek alulra, gondolok itt a bank, torony, konyvtar, byányák, és én néha megszoktam jatszani azt is ha van sok piacralepesem hogy a tanyakat is hagyom hogy ne müködjenek de ez utobbival csak ovatosan!!!
A masik amire oda kell figyelni, az hogy atto lfuggetlenul hogy az intezo hany %ot mutat, a tanacsadoknal mindig az eredeti letszamot jeloli ki a rendszer.. (tudom kicsit hulyen irtam le ezert egy pelda). Szal ha van mondjuk 100 barakkod es tegyuk fel emberrel vagy akkor ugyebar 52 a ferohely igy 5200an fernek el, de ha 50%on mukodnek a barakkok akkor ugyanugy 5200at jelez ki mint max ferhetoseg (tudom logikus meg sokan tudjak, de lehet hogy egy kezdo nem vagja csak ezert probaltam meg ezt igy szepen leirni). ja es ez vonatkozik a tolik+varikra is.
A lefokozott emberek + akik elmennek beallnak civileknek, de csak a 10%uk!!! erre is figyelni, ezert nemhiszem el azt hogy az a 640 toli vagy mennyi akik elmentek dobtak volna rajta annyit hoyg megin 100%on mukodjon a kocsma, mert ugye ez 64 embert jelent, es egy epulet 15 embert igenyel hogy mukodjon (kiveve a piac) szal 64/15=4,5 a 4,5 kocsma pedig (4,5*52= 234 , vagy ha nem emberrol elfrol van szo pl gnomrol akkor meg 4,5*60=270) szoval latjatok ti is ez nincs 640 tolvaj.. Evvel akarom bizonyitani egy regi teoriamat miszerint hamarabb mennek el az egysegek miszerint kene, mert regebben kiszamoltam hogy köv korben nem szabadott volna elmennie par varinak, persze beleszamoltam azt is hogy elfognak menni civilek mert emghalnak, es meg ugy is hagytam uresen + helyet nekik.. de megis elment par darab.. szoval biztos ami biztos ha mar az ember odaig fajul hogy eler a betegseg a kocsmakig, templomokig vagy barakkokig akkor mindig tobbet rakjunk ki a piacra.. biztos ami biztos.. :)
Üdv. Freka.
a torony lényegtelen épület?:) szerintem a tanya lényegtelenebb:)

egyébként mintha a teljes távozó seregből lakosság lenne.. így lett nekem egyszer 200hekin 14ezres lakosságom:)
  #15  
Old 02-14-2006, 19:29
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En is hamarbb dobnam a tanyat mint a tornyot.... Gabit mindig tudsz venni, de az ijaszaid torony nelkul nem tul jok..
Egyebkent meg ne varialj, csak menj lopj embert es kesz..
  #16  
Old 02-14-2006, 19:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Ha nézel minden körben távolt, akkor elég a toronynak akkor elöl lennie, amikor szükség van rá, máskor meg ne éhezzenek szegény emberek.
  #17  
Old 02-14-2006, 19:34
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha nézel minden körben távolt, akkor elég a toronynak akkor elöl lennie, amikor szükség van rá, máskor meg ne éhezzenek szegény emberek. :)
jó, de ha minden körben nézel távolt, akkor nyugodtan televeheted a raktárakat, vagy mittudomén:)
amúgy persze, nem ajánlott egész éjjel éhezni.. szoval akkor inkabb a torony.. most már nem is dőlnek össze, mint régen ;)
  #18  
Old 02-14-2006, 19:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by director
jó, de ha minden körben nézel távolt, akkor nyugodtan televeheted a raktárakat, vagy mittudomén
amúgy persze, nem ajánlott egész éjjel éhezni.. szoval akkor inkabb a torony.. most már nem is dőlnek össze, mint régen
Jah, most olyan, mintha nem is lennének.
  #19  
Old 02-14-2006, 19:55
Frekazoid
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha nézel minden körben távolt, akkor elég a toronynak akkor elöl lennie, amikor szükség van rá, máskor meg ne éhezzenek szegény emberek.
igen igy van... ha minden korben nezel tavolt akkor akar akkor is lehet a torony alul ha eppen nicns betegseg de olyan brutalisan van kimaxolva az ori hogy hianyzik annyi ember mint amennyi kell a tornyok uzemeltetesehez.. en scinaltam ezt nemis 1x.. csak minden körben kell nezni tavot..
Ja es persze betegsegnel korhazak legyenek fen mert nem1x volt hogy elfelejtettem felrakni oket es csak neztem miert nem gyogyulnak
  #20  
Old 02-14-2006, 19:58
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Frekazoid
igen igy van... ha minden korben nezel tavolt akkor akar akkor is lehet a torony alul ha eppen nicns betegseg de olyan brutalisan van kimaxolva az ori hogy hianyzik annyi ember mint amennyi kell a tornyok uzemeltetesehez.. en scinaltam ezt nemis 1x.. :) csak minden körben kell nezni tavot..
Ja es persze betegsegnel korhazak legyenek fen :D mert nem1x volt hogy elfelejtettem felrakni oket es csak neztem miert nem gyogyulnak :)
én rendszeresen bealszom mikor beszedem a betegséget.. aztán reggel szoktam csodálkozni, hogy elment a fél seregem:)

ez a kimaxolós dolog tényleg csak akkor jó, ha mindig figyelsz.. és lent akkor is csak toliknak:) nehogy elvigyek alólad az embereket:)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szabadság kontra betegség drmotto Segítség 14 11-27-2007 19:31
Március: súgó-project Ati Megvalósult javaslatok 86 04-04-2007 11:51
betegség vs képzés laziga Megvalósult javaslatok 567 02-19-2007 16:58
Betegség banyek Stratégia & Tippek 17 11-17-2006 16:16
Fajok, Összekapcsolás, Betegség Makariosz Segítség 25 02-02-2006 10:23


All times are GMT +1. The time now is 21:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu