Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Támogatnád e az elfek tornyokban lévő íjászainak 6 pontra csökkentését 8 helyett
Igen, mert szeretném ha más fajokkal is lenne esély foglalni tőlük 2 szemes orkon kívűl. 4 8.89%
Igen mert jelenleg az elf átüthetetlen akkor is ha nincs kihegyezve. 6 13.33%
Nem, mert az alsóbb csoportokban prédává válna 19 42.22%
Nem, mert tök jó jelenleg, hogy nincs más dolgom csak VIP-elni és felfedezni 7 15.56%
Tudnám támogatni ha visszakapná a toliakciók teljes értékű sikerességét 9 20.00%
Voters: 45. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 12-25-2009, 17:06
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

A-ban, topban maradni sem könnyű, mert ugye ez a legjobb játékosok, bár inkább azt mondanám, hogy többségében a legjobb klánok játékosainak "fenntartott helyek". Ahhoz, hogy fordulhass B-ből, ahhoz kell, hogy benne legyél ebben a legjobb 30%-ban, ami nem feltétlenül egyszerű feladat. Ha egyszer elérted, mert pl az egyik nagy klánt szétverték és mind lefordult, akkor 2hetet valahogy kibírok, majd gyorsan szk-ra vágom magam, hogy ha majd visszajönnek, mert visszajönnek, akkor ne üthessenek le, és ne is essek ki a 30%-ból.
Igenis tudd megtartani A-ban a helyedet, ha nem tudod, akkor ha elérted fordulj le, és próbáld meg mással megcsinálni.

Persze, az időhiány... Elhiszem, elfogadom, de a játék online stratégiai játék. Egyértelmű előnyben van, aki többet ül a gép előtt, mint aki 2x néz be naponta 5percre. Erre van az elf faj, de sok-sok olyat ismerek, aki elffel van fenn, de egész nap a gép előtt ül. Itt a probléma. Ott a probléma, hogy az elfjével minden egyes ütésünket lehiénázta, többször még a mi seregünk csapódása előtt kijött...

Valahogy ezt kellene megszüntetni. Aki kényszerből elf, az legyen, de aki más is lehetne, az ne legyen torony-és barakkupac bunker.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #182  
Old 12-25-2009, 19:25
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Erre van az elf faj, de sok-sok olyat ismerek, aki elffel van fenn, de egész nap a gép előtt ül. Itt a probléma. Ott a probléma, hogy az elfjével minden egyes ütésünket lehiénázta, többször még a mi seregünk csapódása előtt kijött...

Valahogy ezt kellene megszüntetni. Aki kényszerből elf, az legyen, de aki más is lehetne, az ne legyen torony-és barakkupac bunker.
Csak azért, mert téged egy elf lehiénázott, még nem kéne megváltoztatni a szabályokat az elf faj kárára.
Ha valaki elffel szeretne játszani, pedig sok az ideje, hadd tegye meg. Főleg ha eredményes, mert erős a védelme, miközben szemfülesen tud támadni is.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #183  
Old 12-25-2009, 21:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csak azért, mert téged egy elf lehiénázott, még nem kéne megváltoztatni a szabályokat az elf faj kárára.
Nem hiszem el, hogy nem lehet csipkelődés nélkül reagálnod...

Ő csak egy példa volt, mert nem betonklánban van, és igazán remek a felépítése. A baj ott van, amikor valakik az időhiányt okolják azért, hogy vagy egy egyszemélyes elf klánban, vagy egy sokfős elf klánban fullra bunkerezik magukat, és így tengetik a napjaikat, mikor pl orkot visznek alsóbb csoportokban, pedig ahhoz is kell aktivitás.
Az a baj, hiába értetlenkedtek néha, hogy az A-ban jelenleg min. 200 ország csak azért van ott, mert kötelező. Ezek mindannyian elfek, és gyanítom, hogy 99%-uknak csak olyan eseménye van az elmúlt fél évről, hogy tolvajokat fogott, sereget fogott, klánsereget fogott, varázslatot fogott ki.... mindezt napi 1x 5perc játékban töltött idővel. Ez semelyik másik fajjal sem tehető meg, max bőven a TOP-ban, mert ott hosszú rákészülések vannak 1-1 csatára.
Ameddig egy gnómmal, törpével feljutni a top-ba, és ott megmaradni egyáltalán nem egyszerű, úgy egy elf klánnak folyamatos termelés és fedezés mellett hosszabb idő, de aktivitást nem igénylő feladat ugyanez, és a topban maradásuk 99%-os, az aktivitás töredékéért. És itt még nem említettem meg, hogy gnómmal, törpével feljutni a TOP-ba az alsó 70%-tól úgyesebb játékot igényel, míg egy elfnek nem kell tudnia játszani. Elég beépíteni a barakkot, a tornyot, meg a tanyát, és mehet felfelé. Kevés/sok raktárat épített? Minden 2. körben csorog a raktárból a cucc? Nem baj, kicsit lassabban ér fel... Megtámadták, de azt se tudja, hogy az ellenfélnek alá lehet bontani? Mindegy, kicsi az esélye, hogy beüssék...

Nem értem még mindig, hogy ezzel a fajjal miért lehet a játéktudást kihagyni a játékból...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #184  
Old 12-25-2009, 21:43
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csak azért, mert téged egy elf lehiénázott, még nem kéne megváltoztatni a szabályokat az elf faj kárára.
Ha valaki elffel szeretne játszani, pedig sok az ideje, hadd tegye meg. Főleg ha eredményes, mert erős a védelme, miközben szemfülesen tud támadni is.
Jah, és nem akarok szabályt változtatni, hanem valamivel azt elérni, hogy azok, akik nem szeretnek A-ban játszani, inkább válasszák a fordulást, mint a betonként A-ban ücsörgést.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #185  
Old 12-25-2009, 21:53
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Egy korábbi javaslathoz tennék egy kis kiegészítést.
Korábban volt arról szó, hogy mi lenne, ha egy bizonyos hektár szint fölött is lehetne fordulni.
Ehhez tennék kiegészítést, azért hogy aki játszani szeretne, azt ne akadályozzák az összetömörülő elfek.

A javaslat a következő.:

Aki az adott szintet eléri és jelzi a rendszernek a fordulási, törlési, vagy újrázási szándékát az egy napra megkapná az áldozati címet. Ez mit jelentene?
A kiadott parancs után az ország gazdája belépni betudna, de ott semmilyen parancsot nem tudna kiadni, helytartó nem működne. A pontlistában valamilyen jelzéssel jelölve lenne, hogy ő áldozat, és itt jön a lényeg. Az ellene irányuló földszerző akciók esetén a támadó kapna plusztámadó bonuszt olyan 30-40% körülit.
Az egy nap letelte után pedig végre hajtódna a korábban kiadott parancs.

Így a hadisok könnyebben túljutnának a problémás országokon, de nem kapnának akkora előnyt, hogy azt bárki is sérelmezné. Az áldozati országnak meg úgy is mindegy.
Nem kellene egyik fajhoz sem hozzá nyúlni.
földleadásrulz...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #186  
Old 12-25-2009, 21:55
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
ezt a "gyere üssük, mert ingyelföld"-et nem tartanám korrektnek én se pl a 60-80% barrakkal kitámadó orkok ellen

de mivel én se írok konkrétumokat, ezért idézném Fegya hsz-ét, ami eddig számomra a legelfogadhatóbbnak tűnik


1. Aki egyszer elérte az 1A-ban a fordulás feltételeit, az mehet SZK-ra és B-ből akkor is fordulhatna, ha az A-s orija SZK-n van, de egyszer teljesítette a fordulás feltételeit.
Előny, hogy nem kényszerítünk senkit sem arra, hogy a top alján csücsüljön a forduláshoz.
Hátrány, hogy túlságosan megkönnyíti a fordulást.


persze, ettől még nem menne mindenki szk-ra, de lennének játékosok, akik inkább ezt választanák és máris kevesebben vagyunk feljebb

még talán annyival kiegészíteném, hogy akinek az adott orija megjárta már 1/A-t és onnan leforgott, annak legközelebb elég lenne 2/B-ből fordulnia

akkor a másik orijával, kénytelen lenne 1-be lépni, ha a másikkal már korábban lefordult, vagy szk-n lenne A-ban és azért rögtön fordulna B-ből
9 szer forudltam A-bol sose volt fent masik orszagom, ha jol emlekszem... ha en megtudom csinalni Ti is megtudjatok..:P folosleges konnyiteni.. igy is tul konnyu...
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #187  
Old 12-25-2009, 22:01
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jah, és nem akarok szabályt változtatni, hanem valamivel azt elérni, hogy azok, akik nem szeretnek A-ban játszani, inkább válasszák a fordulást, mint a betonként A-ban ücsörgést.
Pár napja egy sráccal beszélgettem msnen.. (nem tudom honnan kerültünk össze..) mondta, hogy most lép, majd A-ba először, és szeretne a top30ban megakasztani egy orit, hogy bből foroghasson, mert nem szeretne A-ban játszani..
Azért furcsa, hogy ezt úgy mondta, hogy sose volt még Aban..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #188  
Old 12-25-2009, 22:08
Wu:) Wu:) is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Anglia
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Monro én nem így ismerlek
Amúgy meg most mentem fel gnómmal pár nap alatt 420k pontra ne mondjátok már hogy nem lehet megoldani...
OFF

...

ON

Több barátom is van, aki nem ér rá aktívan játszani,
ezért elf 1A ban, lenti csoportokban lassan nincs jelentősége a fajnak,
ha az ember kerüli a csoportok legtetejét, mivel a jó játékosok,
a fanatikusok, a kékek mindenhol ott csoportosulnak, alul(még szintén
top része ettől még) a rengeteg szabis és láma közt gond nélkül
el lehet lenni. Az elf úgy jó, ahogy van. Imádtam régen, anno 11.000 kört voltam vele az első szinten(90%át topban- azaz ütöttem vele), és alsóbb csopikban is
szépen lehetett vele stratégiázni, haditolinak, vagy varistolinak is
nagyon jó volt. Ma már csak a védelme van, ha ezt is elvesszük tőle,
akkor még több ember hagyja abba a hódot. Fogynak a csopik, rengeteg a
mélyszabis ori, nem kell elüldözni senkit!
15.000 hekin vagyok 1A ban, nem elfként, nem orkként kerültem fel. Ezt
csak azért írom, lássátok, hogy nincs részrehajlás. Ha nem fér be az ember
egy oriba, ki kell gyújtani az egységeket a tornyokból. Nincs üthetelen faj
egyéniben, max a támadó nem tesz meg mindent a siker érdekében.
Bár engem most orkok szívatnak, mégse jövök nyavajogni, hogy jaj, gyengítsük az orkot. A problémákat meg kell oldani, megoldás mindig van.
Köszönöm, hogy hozzászólhattam. Lehet lefele ujjakat nyomni...
Wu

Last edited by Wu:); 12-25-2009 at 22:47.. Reason: félreértettem serget :)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Wu:) For This Useful Post:
  #189  
Old 12-25-2009, 22:12
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Wu:) View Post
OFF

Ezzel csak három gond van:

1. az orid nem igazán mozgott az elmúlt hónapokban.
2. nem 420k ponton vagy, ha nem jóval fentebb.
3. ha több orit tartasz az 1A ban, akkor az szabálytalan,
ha csak "másét viszed" az is.
(ha félreértettem vmit, akkor bocsánat, nem akarok mocskolódni)

ON
Wu, nem akarsz mocskolódni, mégis megteszed és mindez a tudatlanságodból fakad. Előbb tájékozódj, aztán kezdj el hármas pontokat írni....
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #190  
Old 12-25-2009, 22:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

vityu, eddig meghallgattuk, hogy miért nem jó, ha az ember betonelffel van A-ban stbstb. (főleg azoknak, akik be akarják ütni)
most már esetleg valami javaslatod is lenne?

csak halkan kérdezem meg: Ti nem tartottok egyetlen elfet sem a klánban, aki betonban ül?
mert akkor érthető volt a nagy földvesztésetek
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu