Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 12-01-2009, 11:47
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Én nem látom olyan borúsan a jelenlegi helyzetet, nem változtatnék semmit. Az, hogy olyan emberek, akik nem tudtak tartalékot gyűjteni, és még játszani sem akarnak, 1000 kör alatt foduljanak, kicsit nonszensznek tartom. Ha fedezgetés van, akkor lehet, hogy több ezer kör lesz a fordulás, és ennyi.
Ha rövidebb idő alatt akar fordulni,szánjon rá időt, energiát, tanulást, pénzt stb. Lépjen olyan klánba, ahol tanulni lehet. És az is lehet, hogy megszereti az A-t is.
Én nem orkkal mentem fel, a topba, sok elfes klánt/orit is bevertem, igaz akkor kellett elég sokat figyelni, de 1000 kör alatt fordulhattam volna.
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 12-01-2009, 12:06
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Hogyan lehetséges a fordulást könnyíteni?
Nem a módja hanem úgy látom a létjogosultsága kérdéses, ha valaki rossz és még rosszabb utakat sorol. Amíg ez így van sőt olyan hsz-ek jönnek hogy a feles sem tudná ütni a 26/26-os elfet, meg hogy tízezer kör alatt ne akarjon senki fordulni, meg mit akar az aki se nem üt se nem fedez (az ilyenek sztm köv azonosításkor törlődnek így kár a szóért), addig valóban csak újszerű megoldásokat érdemes nézni, lehetőleg olyanokat amik nehezen összevethetők a mostani helyzettel. Na ilyet tényleg csak egyet láttam én is. :P

Emlékezzetek vissza arra a korábbi perpatvarra, ami a fedezés könnyítése körül folyt korábban. Mi volt az indoka a változtatásnak? Hogy a topban lévő orik túl messze vannak egymástól; a top1-et utolérni lehetetlenség, rémlik valaki ki is számolta hogy neki speciel 2 évbe telne mire ütéstávolba kerülne bárkihez is, és hogy így semmi értelme, nincs cél ami hajtsa őt, csak úgy 'van' az orija.
Most ugyanaz a helyzet, csak más alanyokkal, és ezúttal a fedezés módosítása nem hozna érdemi változást, csak a versengés csökkentése, vagy több részre osztása.
__________________


Last edited by Princ; 12-01-2009 at 13:01..
Reply With Quote
  #183  
Old 12-01-2009, 12:09
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Legalább a "nem akarok ütni" kérdéssel nem kell tovább foglalkozni, elég a "nem akarok felfedezni"-vel.

Ez most lehet, hogy gonosz megjegyzés volt.

Mindenesetre ezt egyszer már "végigjátszottuk" anarch 2/D-ben.

Amint megtámadott valaki valakit, ment a vérigsértődés, és az egymásnak esés, hogy hogy képzeli, és miért teszi ezt, és micsoda szemét dög. Majd miután ki lett utálva mindenki, aki támadni mert, jött a probléma, hogy milyen magasra kell felfedezni az amúgy teljesen életképtelen országokkal.
Nem ismerem az anarchos sztorit pontosan, meg a következményeit sem, azon kívül amit leírtál. De az is azt sugallja, hogy nem lenne jó A-ban sem negyed ennyi országgal és hatalmas üres lyukakkal játszani.

Mindenesetre most ezen megy a siránkozás, később pedig azon fog menni, hogy az elfek nem tudnak már hova fedezni és feltorlódnak, meg, hogy egy ütésre 400 ezer katonányi fedezést buknak majd be, és a torlódás miatt ezért kiesnek a topból, úristen, csináljunk valamit.

Nem "elfmocsár" meg "szabadítsuk meg az 1/A-t a bunkerelfektől" című témák fognak nyílni, hanem "könnyítsük meg a fedezést" meg "szüntessük meg az elfek 10%os fedezési határát" esetleg "erősítsük meg az elfek támadóerejét, mert így nem lehet haladni"
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 12-01-2009 at 12:12..
Reply With Quote
  #184  
Old 12-01-2009, 12:30
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Mindenesetre most ezen megy a siránkozás, később pedig azon fog menni, hogy az elfek nem tudnak már hova fedezni és feltorlódnak, meg, hogy egy ütésre 400 ezer katonányi fedezést buknak majd be, és a torlódás miatt ezért kiesnek a topból, úristen, csináljunk valamit.
A különbség, hogy most a játszani akaró játékosok dolgát keseríti a helyzet, mert hiába élezi ki magát valaki, sok tartalékkal, nagy aktivitással, mégis lepattan az elfről, miközben az elf, ha nincs kiélezve, akkor is megfogja, és utána a támadó csak imádkozhat, hogy ne hiénázzák be 3-an, 4-en.

Később pedig azoknak lesz rossz, akik csak bunkerországban képzelik el az 1/A-s játékot, és előre meg lett nekik mondva, hogy ha így folytatódik a helyzet, végül ők járnak pórul.

Bár eddig az volt a véleményem, hogy minden úgy jó ahogy van, azt számolgattam, hogy irreálisan nagy az elf védőereje. Klánban beverhetetlen, és egyéniben is szinte csak az orknak van rá esélye.
Ez nem biztos, hogy tökéletes.
Reply With Quote
  #185  
Old 12-01-2009, 12:42
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Bár ha a 2/C-nek az lenne a hatása, hogy az elfek meg egy rakat másik ori is eltűnnének az A-s pontlistából, és a helyükön eszméletlen lyukak tátonganának, azzal sem lennénk előrébb...


Nem feltétlen, hisz csak annyit javasoltam, hogy a 2/B-böl legyen egy másik út, egy hoszabb folyamat lenne, mig az a csoport is feltöltödni az A-bol pedig szép lassan kikopnának azok az elfek akik a problémát okozzák. Mivel lassu folyamat lenne úgy gondolom a helyüket szép lassan átvennék a feltörekvök és köztük azok az elfek is akik ténylegesen játszani szeretnének a klánrendszerben.

Igy a 2/B-ben sem kellene 2000kört unatkozni. 5 szint végijátszásával úgy gondolom mindenki meg tudná mutatni h megérdemli a kék számot, főleg hogy az igy létrejövő utolsó csoportben nem lenne az a kedvezmény hogy a forduláshoz csak a top30-at kell csinálni.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #186  
Old 12-01-2009, 12:52
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Igy a 2/B-ben sem kellene 2000kört unatkozni. 5 szint végijátszásával úgy gondolom mindenki meg tudná mutatni h megérdemli a kék számot, főleg hogy az igy létrejövő utolsó csoportben nem lenne az a kedvezmény hogy a forduláshoz csak a top30-at kell csinálni.
Mi lenne a különbség aközött, hogy megszűnik a kötelező 1/A-s ország, és így lehet 2/B-ből fordulni, és aközött, hogy van egy 2/C csoport, ahol ugyanúgy eltöltenek 1000 kört, és lefordulnak?
Mert szerintem gyakorlatilag semmi.
Mindkettő esetén kikopnak a fedezgetős bunker-elfek A-ból, mert nem kötelező A-ban lenni, és mindkét esetben úgy kapnak kék számot, hogy nem bizonyítanak 1/A-ban, csak az alsóbb csoportokban.
Reply With Quote
  #187  
Old 12-01-2009, 14:27
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ez hülyeség. Indokom: CSAK.
Nem hiszem, hogy hülyeség. Az elf alsóbb szinteken semmire nem jó. Szövibe nem nagyon veszik be, mert semmivel nem tud hozzájárulni a közöshöz, mf-ként meg egy valamire való szövi szétkapja. Fő hátránya, hogy semmivel nem tud visszavágni, ha vegzálják. Csak A-ban hasznos az elf.

Egyébként folyton azt hallom, hogy az A összes gondja a betonelfek miatt van. Szerintem egy stratégiai játékban fontos az egyensúly. És a böszme nagy orkokkal szemben a bunkerelf tart egyensúlyt. Na meg a kaját nyomja a rendszerbe.

Gondolatkísérletként képzeljük el, hogy elf el van törölve, helyette egy az orknál is hadisabb hadis faj van bevezetve. Jót tenne az A-nak?
Reply With Quote
  #188  
Old 12-01-2009, 14:44
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Szerintem egy stratégiai játékban fontos az egyensúly. És a böszme nagy orkokkal szemben a bunkerelf tart egyensúlyt.
Ez megint olyan, hogy általánosságban nincs bajom az álláspontoddal, de ilyet ne állítsunk már.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy gyors statisztika a jelenleg klánban lévő, aktív országokról az 1/A-ban:

elf: 57,6%
gnóm: 15,5%
ork: 12,3%
törpe: 10,6%
óriás: 3,4%
ember: 0,5%
élőhalott: 0,1%
félelf: 0%
Azért kötve hiszem, hogy 57,6% elf kell 12,3% ork ellen az egyensúlyban tartáshoz. Nem beszélve arról, hogy egy normális gnómmal sokkal tisztességesebben ki lehet állni egy ork ellen sokszor, míg 30/30as elffel leginkább csak nézelődni lehet, nem pedig egyensúlyban tartani akármit is.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #189  
Old 12-01-2009, 15:05
Nagyoszvald Nagyoszvald is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Kárpátalja
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 85%
Unhappy

Végül is ha úgy gondolod xeper hogy nem lehet az 1/A ország a kék számcsoka rovására, akkor viszont támogatom a 2/c csoport létrehozását.De akkor az elején mindenkép legyen egy olyan lehetőség hogy aki A ban van az átléphessen a C be, hogy onnan forduljon.Mert ha nemsokára elérem a top30 at bunkerelfként.(nem azért mert lusta vagyok játszani, egyszerűen csak erre van időm) akkor lehet hogy inkább átlépek c-be és onnan fordulok 1000 kör múlva.Amennyiben viszont így marad a helyzet ahogy van, abban az esetben én sem fogok lefordulni 1/A ból azért hogy a következő országommal lehetetlenség lehessen feljutni újra a top30ba.Hanem a ből fogok forogni és versenyt fogok fedezni.Ami azt illeti ez még így jobb is nekem.Nem is értem miért próbálok itt lobbizni hogy legyen valami.Nemsokára én is az elfmocsár részét fogom képezni és vígan fordulgatok a B-ből.Csak az újonnan fellépett friss 1/A országokat sajnálom mert nekik legalább 20 000 kör lesz mire elérik a topot, ha egyáltalán lesz kedvük rá, amikor meglátják mekkora földterület kell hozzá.Félre kellene tenni az önös érdekeket,na mind1!
Reply With Quote
  #190  
Old 12-01-2009, 15:42
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A 2/C jó ötlet, de csak úgy, ha SEMIKÉPP nem lehetne onnan A-ba lépni, csak 5-re...
Sokan tudják, mi van most B-ben, ne legyen még egy csoport ilyen....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu