Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1831  
Old 03-10-2011, 06:44
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 4%
Longevity: 99%
Default

Édesanyám 5 perce olvasta el az írásod, amit arra reagáltál, amikor róla írtam. Értelmes asszony lévén annyit üzen Neked, hogy örül a jó életednek és sok szerencsét kíván a továbbiakban is....

Én meg értelem híján kb. annyit, hogy egy bunkó paraszt vagy, teljes szívemből kívánom, tapasztald meg azoknak a sorsát, akiket ennyire leszólsz/lenézel...
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1832  
Old 03-10-2011, 07:25
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Hát kalapácska nem tudom hol nőttél fel, én borsod megyében, menj el oda és talán reálisabban fogod látni a helyzetet. hidd el nekem nem mindenki tud dolgozni aki szeretne. nekem nem kell messzire mennem példáért, tesóm 2 diplomával egy okj-s képzéssel nem tudott elhelyezkedni kb 1.5 évig, az önkormányzatnak dolgozott havi 55k forintért.

de itt jön az amiben kalapácskának van némi igazsága. nem adta fel, tisztességgel bejárt, és közben munkát keresett, most már könyvelőirodában dolgozik.

én otthagytam borsodot, itt nyugatmagyarországon könnyebb boldogulni, és könnyebb a szüleimet támogatni.. (és mondhatni megtaláltam a boldogságom) én megtehettem, még nem volt családom, de mit javasolnál azoknak, akik 3 gyereket hagynának otthon??
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #1833  
Old 03-10-2011, 08:49
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 18%
Longevity: 94%
Default

Szerintem Totyának ugyanúgy igaza van, mint a többieknek. A különbség a két oldal között annyi, hogy Totya a nagyvárosi létből indul ki.

Budapesten tényleg csak az nem talál munkát, aki nem akar. Multinacionális cégek tucatjai kutatnak folyamatosan új munkaerő után, tele vannak az állásbörzés a hirdetéseikkel. McDonald's, Burger King Tesco, Auchan, Cora.. ezeken kívül szász és száz szintén multicég keres telefonos értékesítőnek hölgyeket, üzletkötőnek pedig urakat. Lehet jelentkezni ellenőrnek, buszvezetőnek, kukásnak és még aminek.

Persze aki válogat az ne csodálkozzon, hogy nehezen talál munkát. Ha valaki nem akar multinak dolgozni vagy olyan állást szeretne, ami végzettségének megfelelő, az megszenved a dologgal.

Ezzel szemben mi a helyzet vidéken?

A gyárak, melyek köré korábban városok épültek bezártak, az ott dolgozó ezreket elbocsájtották és jövőkép nélkül hagyták őket a legaljába süllyedni. A találékonyabbak vagy a kevésbé tanácstalanok más után néztek, ám a többség részben önhibáján kívül segélyre váltott. Ami munka kínálkozik a környéken, azért élethalál harc megy, ám ezek is csak alkalmi- vagy idénymunkák. A helyzet borzasztó. A vége az, hogy az elkeseredett családapák inkább megölik szeretteiket és magukkal is végeznek, minthogy együtt szenvedjenek a kilátástalanság béklyóiban.

A megoldás nem abban rejlik, hogy az embereknek azt mondjuk, hogy bizony aki munkaképes, annak dolgoznia kell, mert ezt Ők is nagyon jól tudják. A megoldás abban rejlik, hogy a hazai ipart és mezőgazdaságot felélesztik, amivel munkát adnak a tanácstalan ezreknek (millióknak?), hisz a fővárosba sem jöhet mindenki..

A fentiek persze nem vonatkoznak a segélyezett kisebbségi gigafamiliákra, akik találékonyan élősködő üzemmódra váltottak, amint megtehették.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #1834  
Old 03-10-2011, 09:32
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szerintem Totyának ugyanúgy igaza van, mint a többieknek. A különbség a két oldal között annyi, hogy Totya a nagyvárosi létből indul ki.

Budapesten tényleg csak az nem talál munkát, aki nem akar. Multinacionális cégek tucatjai kutatnak folyamatosan új munkaerő után, tele vannak az állásbörzés a hirdetéseikkel. McDonald's, Burger King Tesco, Auchan, Cora.. ezeken kívül szász és száz szintén multicég keres telefonos értékesítőnek hölgyeket, üzletkötőnek pedig urakat. Lehet jelentkezni ellenőrnek, buszvezetőnek, kukásnak és még aminek.

Persze aki válogat az ne csodálkozzon, hogy nehezen talál munkát. Ha valaki nem akar multinak dolgozni vagy olyan állást szeretne, ami végzettségének megfelelő, az megszenved a dologgal.

Ezzel szemben mi a helyzet vidéken?

A gyárak, melyek köré korábban városok épültek bezártak, az ott dolgozó ezreket elbocsájtották és jövőkép nélkül hagyták őket a legaljába süllyedni. A találékonyabbak vagy a kevésbé tanácstalanok más után néztek, ám a többség részben önhibáján kívül segélyre váltott. Ami munka kínálkozik a környéken, azért élethalál harc megy, ám ezek is csak alkalmi- vagy idénymunkák. A helyzet borzasztó. A vége az, hogy az elkeseredett családapák inkább megölik szeretteiket és magukkal is végeznek, minthogy együtt szenvedjenek a kilátástalanság béklyóiban.

A megoldás nem abban rejlik, hogy az embereknek azt mondjuk, hogy bizony aki munkaképes, annak dolgoznia kell, mert ezt Ők is nagyon jól tudják. A megoldás abban rejlik, hogy a hazai ipart és mezőgazdaságot felélesztik, amivel munkát adnak a tanácstalan ezreknek (millióknak?), hisz a fővárosba sem jöhet mindenki..

A fentiek persze nem vonatkoznak a segélyezett kisebbségi gigafamiliákra, akik találékonyan élősködő üzemmódra váltottak, amint megtehették.
Teljes mértékben egyetértek.
Anno amikor megszünt a munkahelyem és szeptemberig nem dolgoztam és nem is suliztam 8hónapig, anyagilag nem voltam a toppon,de nem találtam munkát,nem azért mert nem volt, csak nekem nem felelt meg, vagy fordítva.
Én megtehettem hogy válogatok, mert az alapvető egzisztenciám meg volt, volt hol laknom,volt mit ennem. Emellett ami nekem megfelelt volna,oda azért nem mehettem végül, mert elmondtam,hogy szeptembertől megyek fősuliba nappalira. Volt 1-2 haverom aki ajánlott 1-2munkát és probált segíteni (köszi Ts)

Mindezt úgy,hogy van egy érettségim, ami munkakeresésnél tökéletesen megfelel egy tekercs WC papirnak.


Vidéken meg megint más a helyzet,mert ott tényleg sok falu/város épült egy iparosodott területre, amit szétvertek. a bányák bezártak, a gyárak megszüntek, leépültek.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 03-10-2011 at 09:36..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #1835  
Old 03-10-2011, 15:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 4%
Longevity: 99%
Default

Így oldja meg a rutinos spori, ha bent hagyta a sárga lapot az öltözőben. A bűvész Peter Walton, aki a szerdai Everton-Birmingham (1-1) meccsen folyamodott ehhez a trükkhöz - nyilván nem csak egyszer hajtotta végre, hiszen az operatőr már készült.

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1836  
Old 03-10-2011, 16:42
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Hát kalapácska nem tudom hol nőttél fel, én borsod megyében, menj el oda és talán reálisabban fogod látni a helyzetet. hidd el nekem nem mindenki tud dolgozni aki szeretne. nekem nem kell messzire mennem példáért, tesóm 2 diplomával egy okj-s képzéssel nem tudott elhelyezkedni kb 1.5 évig, az önkormányzatnak dolgozott havi 55k forintért.

de itt jön az amiben kalapácskának van némi igazsága. nem adta fel, tisztességgel bejárt, és közben munkát keresett, most már könyvelőirodában dolgozik.

én otthagytam borsodot, itt nyugatmagyarországon könnyebb boldogulni, és könnyebb a szüleimet támogatni.. (és mondhatni megtaláltam a boldogságom) én megtehettem, még nem volt családom, de mit javasolnál azoknak, akik 3 gyereket hagynának otthon??
Diploma : na ez egy érdekes dolog ... több is még érdekesebb ...
Milyen diploma ? Bölcsész esetleg vagy valami hasonló kaliber ? Megértem ha nem veszik fel sehova Persze attól még az diploma
Csak pont nem jó semmire ...
Szerintem ha gépész diplomája lenne vagy hasonló tuti lenne melóhelye és ha még ért is hozzá nem csak diplomája van akkor meg kapkodnának utána kb )

Ja, hogy évente kb 100000 ember diplomázik le mindenféle diplomából ..amiből kb 5000- nek lehet tanári diplomája ami szerintem kb elég 100 sulira vagy 50 végül is ezek csak hasraütésszerű számok ... hány új iskola is nyílik ??

Az oktatási rendszer sajnos egy guriga taknyot se ér ugyanis kereslet kínálat elvéhez semmi köze nincs .....
Perzse ezt az embereknek is látni kéne , hogy nem megyek olyan szakra tanulni amivel nem tudok elhelyezkedni .....De ha tudsz szerszámkészítőket vagy cnc marósokat , tömbszikrásokat és az ezelhez a területekhez tartozó szakembert azoknak pl elég gyorsan tudok segíteni pest és kecskemét vagy vác környékén

A másik nagy igazság amit Kutya írt : nem akart ott dolgozni mert ezé azé tökmindegy .... nem azt akarta csinálni és nem volt melója, de szart rá enni adtak neki melegben volt sok baj nem érhette
Merengő is átment az ország másik végébe mert úgy gondolota ott jobb lesz ...
Bejött neki , grat

Poll : tök érdekes , hogy többen is leírták már itt, hogy igen odébb költöztem ide oda stb és azóta müxik ....
Édesanyádnak köszönöm a jó kívánságait
Szereintem meg te vagy egy bunkó paraszt és azt is megmondom miért .
Ha valakinek eltérő a véleménye tőled azt te bunkó parasztnak tartod....Főleg ha még meg is mondja neked a véleményét .
Továbbá ha véletlenül hibázol akkor sosem fogod beismerni még ha rá is jössz, hogy hibáztál... akor sem .
Szóval maradj meg ahol vagy nyugodtan mindenkit szólj le aki nem osztja a véleményed és édasanyádnak ezt is mutasd meg légyszives, hogy osztja-e esetleg a véleményemet rólad , mert hát azért ő csak jobban ismer mint én

Lehetne ebből a témából sokmindent írni, de hagyni kell puskaport későbbre is
Reply With Quote
  #1837  
Old 03-10-2011, 17:59
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Ja, hogy évente kb 100000 ember diplomázik le mindenféle diplomából ..amiből kb 5000- nek lehet tanári diplomája ami szerintem kb elég 100 sulira vagy 50 végül is ezek csak hasraütésszerű számok ... hány új iskola is nyílik ??
Ez a rész megfogott. Az évi 100k fő a felvételre vonatkozhat, legalábbis ott látok hasonló számot. Köszönhető annak, hogy a kilencvenes évektől ész nélkül emelték a kvótákat, senki nem vállalta a szabályozás felelősségét, a szerencsétlen 18 éves érettek meg mit hallanak mindenkitől: "Tanulj fiam mert aaazt senki nem veheti el tőled!" (csak nem mindegy hogy el akarnák-e egyáltalán)

A bolognai rendszer valamit egyébként segít a helyzeten, de vannak mostohagyermekei is. Úgymint az általad kiemelt tanárképzés. Pontos számot ebben az esetben még nehezebb mondani, de hogy érzékeltessem mekkora lehet a tévedés, Pool-féle palántákból jelenleg az eltén, aminek tanárképzése hagyományosan erős, képeznek 3 darabot...
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #1838  
Old 03-10-2011, 20:01
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ez a rész megfogott. Az évi 100k fő a felvételre vonatkozhat, legalábbis ott látok hasonló számot. Köszönhető annak, hogy a kilencvenes évektől ész nélkül emelték a kvótákat, senki nem vállalta a szabályozás felelősségét, a szerencsétlen 18 éves érettek meg mit hallanak mindenkitől: "Tanulj fiam mert aaazt senki nem veheti el tőled!" (csak nem mindegy hogy el akarnák-e egyáltalán)

A bolognai rendszer valamit egyébként segít a helyzeten, de vannak mostohagyermekei is. Úgymint az általad kiemelt tanárképzés. Pontos számot ebben az esetben még nehezebb mondani, de hogy érzékeltessem mekkora lehet a tévedés, Pool-féle palántákból jelenleg az eltén, aminek tanárképzése hagyományosan erős, képeznek 3 darabot...
Mindegy , hogy mit írunk milyen szakot egyszerűen túlképzés van sok olyan szakból amire nincs szükség ....
Reply With Quote
  #1839  
Old 03-10-2011, 20:27
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 4%
Longevity: 99%
Default 310 vesztes meccs után.

A Caltech kosárlabda-csapata 26 év után tudott újra bajnoki mérkőzést nyerni. Igaz, ők nem is atletikus képességeikről ismertek, hiszen az iskola, a California Institute of Technology eddig 31 Nobel díjast adott a világnak, és könnyen lehet, hogy a pályán lévők közül is elnyeri majd valaki a legrangosabb tudományos elismerést. Az Occidental College elleni meggyőző 46-45-ös diadal még a híradókba is bekerült, ami érthető, elvégre sporttörténelmi győzelemről van szó. Érdekes, hogy a csapat szinte lekopírozta a nagy elődök utolsó sikerét: 26 évvel ezelőtt a Caltech 48-47-re győzte le a Le Verne együttesét.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1840  
Old 03-10-2011, 20:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 4%
Longevity: 99%
Default Előzőhöz.




Mekkora öröm
Nagyon nagy...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 06:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu