Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 01-13-2010, 12:04
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Leginkább az aktuális fronttól függően. Ez sajnos nem poén, gyönyörűen lehet a reklamációk jellegét az időjárási viszonyokhoz kötni, és bár mindig vannak emberek, akik képesek meglepni, már sajnos nagyjából előre tudom, hogy mi az a téma, amire a szokásosnál nagyobb mennyiségű panasz érkezne, függetlenül attól, hogy 8-szor le van írva a súgó különböző részein. Ez ilyen.
ok, de szerintem Te arról beszélsz, hogy a 100% foglalkoztatottságig bla...bla

de ha arról beszélünk, ami az alap felvetés volt, tehát csak az megy el, ami nem fér el, akkor az tutira nem okozna reklamációkat:
- azok az egységek vagy szándékosan kerülnek oda, akkor feltételezhető hogy nem unalomból fokozgat valaki,
- ha az elmenő seregek fokozódnak le a szabi alatt, akkor meg nyugodtan elmehetnek....

vagy módosítsuk a súgót:
FONTOS! Ha nem építesz elengendő házat, a lakosok megfelelő lakóhely hiányában elhagyják országodat!
KIVÉTEL! szabadság alatt lakosaid egymás nyakában ülve arra várnak hogy a szabadságról visszatérve az első körváltásnál elindulhassanak lakóhelyet keresni maguknak.

Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 01-13-2010, 12:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
ok, de szerintem Te arról beszélsz, hogy a 100% foglalkoztatottságig bla...bla
Nekem ezzel vannak a problémáim, igen.

A másik két lehetőséggel (1, maradjon, ahogy most van; 2, az el nem férők szabi alatt is elmenjenek) nincs semmi logikai bajom. Sőt, ahogy már régebben írtam, annyira nincs, hogy ez a modul már elkészült, csak még nem vagyok meggyőzve 100%-ig arról, hogy ez tényleg jót tenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #163  
Old 01-13-2010, 12:09
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
vagy módosítsuk a súgót:
FONTOS! Ha nem építesz elengendő házat, a lakosok megfelelő lakóhely hiányában elhagyják országodat!
KIVÉTEL! szabadság alatt lakosaid egymás nyakában ülve arra várnak hogy a szabadságról visszatérve az első körváltásnál elindulhassanak lakóhelyet keresni maguknak.
Ilyen erővel lehet ez is a szöveg:
FONTOS! Ha nem építesz elengendő házat, a lakosok megfelelő lakóhely hiányában elhagyják országodat!
KIVÉTEL! szabadság alatt lakosaid közül csak a munkanélküliek mennek el!


Hozzáteszem, én nem azért irom ezeket, mert csak azt támogatnám, hogy 100%os foglalkoztatottságig menjenek el. Nekem annál jobb minél messzebbre esnek az ilyen emberek a pontlistában. Csak próbálom tolerálni egyes emberek anarchos országait.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #164  
Old 01-13-2010, 12:11
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem ezzel vannak a problémáim, igen.

A másik két lehetőséggel (1, maradjon, ahogy most van; 2, az el nem férők szabi alatt is elmenjenek) nincs semmi logikai bajom. Sőt, ahogy már régebben írtam, annyira nincs, hogy ez a modul már elkészült, csak még nem vagyok meggyőzve 100%-ig arról, hogy ez tényleg jót tenne.
jó rendben, akkor elbeszéltünk egymás mellett részben.
én a 2, változatot támogatom, és asszem bőven eleget beszéltem ebben a témában.
Kössz

kíváncsian várom a végét
Reply With Quote
  #165  
Old 01-13-2010, 12:15
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ilyen erővel lehet ez is a szöveg:
FONTOS! Ha nem építesz elengendő házat, a lakosok megfelelő lakóhely hiányában elhagyják országodat!
KIVÉTEL! szabadság alatt lakosaid közül csak a munkanélküliek mennek el!


Hozzáteszem, én nem azért irom ezeket, mert csak azt támogatnám, hogy 100%os foglalkoztatottságig menjenek el. Nekem annál jobb minél messzebbre esnek az ilyen emberek a pontlistában. Csak próbálom tolerálni egyes emberek anarchos országait.
teljesen azonos állásponton vagyok... Szerintem a szöveg is érthető, sokat számolgatni sem kell... Meg merem kockáztatni, hogy a játékosok nagy része észre sem venné, hogy elmennének az emberek (100%-ig)... inkább a sereg miatt reklamálnának. Illetve még több reklamáló levelet küldenének akkor, ha minden el nem férő lakos elmenne, mintha csak a 100%os foglalkoztatottságig...


(csak nem bírtam ki, hogy ne nézzek fel... )
Reply With Quote
  #166  
Old 01-13-2010, 12:24
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Arrol beszeltek par hozzaszolason keresztul, hogy ugyis megoldhato, par heten belul meg lehet oldani, vazolok egy igen egyszeru peldat.

Tegyuk fel, hogy top szovetseg vagy (mfel nehez top1nek lenni, de nem megoldhatatlan sok diplomaciaval). (ez mar eleve nem a legegyszerubb dolog...) Mondjuk G-ben vagy 80kn, utni mar nincs kit, feletted a befokozas miatt 90kn van egy orszag. Lefele 5 korre van a legkozelebbi szovi. Utni nem tudsz, hiszen a szovi bevedni magat az alatt az 5 kor alatt, mire odaersz, fedezni nem tudsz. Cirka 800 hazat kene epitened, hogy pontban beelozd az orszagot ami az orszagod +47%a, ergo 65% haznak kene lenni Benned, hogy elso legyel, de akkor az alattad levo szovetseg szetszed.

Kerdem en, (szabalyosan!) hogy oldanad meg a helyzetet? Utod lefele az mfekent 20+ korokre? Ez esetben az alattad levo szovetseg a teljesbol ezt eszreveve siman szetszed.

(Ezt most csak azert irtam ide, mert szerintetek olyan konnyu megoldani ezt a helyzetet...)

Mint irtam az elejen, ez csomo jkszt is gerjeszthet...
nem is olyan régen első voltál gben, te hogyan oldottad meg?
ha te meg tudtad csinálni miért gondolod, hogy akinek 9 személyisége van ne tudná?
de pl mondok neked egy hirtelen ötletet..
gben mindig van 1700on néhány ori.. 1600rol elindítasz 100 hekit fedezni ráfokozol 1700as orira bevered, egy másik alá bontasz bevered, bejön a 100 hekid, és kb első is vagy.. ha nem, építesz +1-2-3% házat.. ha szöviben is vagy, szövid leveszi a földből a %ot(mivel 1 db 9 szemes lehet csak egyszerre első) akár ők 1700ra fedeznek/ütnek előzőleg, és csak neked kell fokoznod, így még drágának se nevezhető igazán..
de ne vedd állásfoglalásnak, csak nem értem a kérdést egy olyan embertől, akinek nem is olyan régen bőven első volt az orija gben..(nem infókiadás, mert már elléptél)
de egy kérdés.. az a cél, hogy kilenc szemes orinak csak fedeznie kelljen ahhoz, hogy első legyen?(meg persze 1-2 mnt)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #167  
Old 01-13-2010, 12:32
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nem is olyan régen első voltál gben, te hogyan oldottad meg?
ha te meg tudtad csinálni miért gondolod, hogy akinek 9 személyisége van ne tudná?
de pl mondok neked egy hirtelen ötletet..
gben mindig van 1700on néhány ori.. 1600rol elindítasz 100 hekit fedezni ráfokozol 1700as orira bevered, egy másik alá bontasz bevered, bejön a 100 hekid, és kb első is vagy.. ha nem, építesz +1-2-3% házat.. ha szöviben is vagy, szövid leveszi a földből a %ot(mivel 1 db 9 szemes lehet csak egyszerre első) akár ők 1700ra fedeznek/ütnek előzőleg, és csak neked kell fokoznod, így még drágának se nevezhető igazán..
de ne vedd állásfoglalásnak, csak nem értem a kérdést egy olyan embertől, akinek nem is olyan régen bőven első volt az orija gben..(nem infókiadás, mert már elléptél)
de egy kérdés.. az a cél, hogy kilenc szemes orinak csak fedeznie kelljen ahhoz, hogy első legyen?(meg persze 1-2 mnt)
En ugy voltam elso, hogy egy bepunnyadt, nem figyelo termelot bevertem 8 sereggel. Ez nem mindig adatik meg mindenkinek, sot, ami azt illeti, igen ritka esemeny. De nem is rolam szol ez, egyaltalan... (Szal ezt kar volt idekeverni) (Raadasul akkor tobben is voltak efolott a szabis orszag folott, igy sima utesekkel es fedezessel is elso lehetett volna barki)

Ami kihagysz, hogy egy szovetsegben tobb 9+ szemelyisegu is lehet, plane majd a jovoben. Nem mindig a jelenben kell gondolkodni, ez esetben a taktikad maris nem mukodik.

(mondjuk ez eleg zavaro lesz a jovoben, hogy a szovik elete szet lesz szabdalva emiatt, hogy egyszerre nem telhet a topkore egy szoviben a tagoknak... siman lehetne olyan, hogy ha vki a szovidbol van elotted 9+ szemmel es Neked is annyi van, mindannyiotoknak teljenek a topkorok)

A cel az, hogy a nem odavalo szabis orszagok eltunjenek. Ha vhogy neheziteni akarod a tobb szemelyusegu orszagok eletet, nyiss nekik uj topicot, es talalj ki vmit ra...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-13-2010 at 12:44..
Reply With Quote
  #168  
Old 01-13-2010, 12:36
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
gben mindig van 1700on néhány ori.. 1600rol elindítasz 100 hekit fedezni ráfokozol 1700as orira bevered, egy másik alá bontasz bevered, bejön a 100 hekid, és kb első is vagy.. ha nem, építesz +1-2-3% házat..
Ezzel csak az a baj, hogy ez az esetek egy részében pont jkszként történik. Mert nem tudom elképzelni hogy egy 1700on lévő szövi egy ilyen támadás után ne üsön vissza, ergo senki nem lesz tartósan 1700 felett. Házakat épiteni meg nem lesz kedved amig vége nincs a harcnak. Remy is csak úgy tudott olyan magasan lenni G-ben, hogy előtte valaki 'érdekes' módszerekkel felment 2000+ hekire.
Ha van kit ütni max heki fölött, akkor nyilván fellehet menni az elfokozottak fölé, de ha nincs...

Last edited by siQ; 01-13-2010 at 12:39.. Reason: módositottam hogy hány hekire ment, hogy ne lehessen belekötni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #169  
Old 01-13-2010, 12:38
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En ugy voltam elso, hogy egy bepunnyadt, nem figyelo termelot bevertem 8 sereggel. Ez nem mindig adatik meg mindenkinek, sot, ami azt illeti, igen ritka esemeny. De nem is rolam szol ez, egyaltalan... (Szal ezt kar volt idekeverni) (Raadasul akkor tobben is voltak efolott a szabis orszag folott, igy sima utesekkel es fedezessel is elso lehetett volna barki)

Ami kihagysz, hogy egy szovetsegben tobb 9+ szemelyisegu is lehet, plane majd a jovoben. Nem mindig a jelenben kell gondolkodni, ez esetben a taktikad maris nem mukodik.

A cel az, hogy a nem odavalo szabis orszagok eltunjenek. Ha vhogy neheziteni akarod a tobb szemelyusegu orszagok eleted, nyiss nekik uj topicot, es talalj ki vmit ra...
hihetetlen de egyre többször értek egyet RemYvel

és az alap felvetés nem a könnyítés/nehezítés, hanem hogy értelmesebb lenne a játék, ha úgy mennének el az emberek is mint minden más, és ott lenne az ország ahova való a pontlistában
Reply With Quote
  #170  
Old 01-13-2010, 13:28
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
(mondjuk ez eleg zavaro lesz a jovoben, hogy a szovik elete szet lesz szabdalva emiatt, hogy egyszerre nem telhet a topkore egy szoviben a tagoknak... siman lehetne olyan, hogy ha vki a szovidbol van elotted 9+ szemmel es Neked is annyi van, mindannyiotoknak teljenek a topkorok)
szerintem ennek nyithatnál egy újat topicot... én támogatnám... ha már 1 szövi, akkor mehessenek együtt...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 11:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 14:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 19:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 22:34


All times are GMT +1. The time now is 02:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu