Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 02-09-2007, 00:14
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
dehát ha egyszer leírta, hogy ez az alapvető célja a játéknak, akkor miről beszélünk?
Nem az alapvető célja a játéknak!!!
a pénz csak egy eszköz!!!
a pénzért nem kapsz pontot, és nem tudsz belöle pontot "vásárolni", max csak időlegesen... tehát mi a cél??? hogy minél több pontod legyen, ha maximalista vagy... Ez nem vmi világgazdaság hogy urald és minél több pénzed legyen, hanem játék és a szórakozást szolgálja, ami tul.képpen a stratégiára épül... nem mindenki azt élvezi ha ő az első ... hanem azt is sokan csinálják hogy jól szórakoznak és pl hetente folytatnak 1-2 szövihábórút a top 30 szélén ehez is kell pénz...
és a topicnak nem a célja hogy megszüntesse a tartalékokat, az természetesen kell, aki nem tart az butus!!! hanem csak hogy lecsökkentse az irreálisan nagy tartalékokat... és én nem azért támogatom ezt mert irigy vagyok, vagy bármi... hanem azért hogy egy idő után ne érje meg 20körrel mindenki felett lepzselni és csak pénz csinálni... mert sztem az nem játék... és én pl azért támogattam a piacon kopást hogy egy idő után már ha ott tárolja se gyarapodjon sokat... ezt le is vezettem a 0,3%os ötlettel... csak 100könyvtárral nem vennéd észre 2milla tekercsig szinte mert annyival többet termelnél a kopáshoz képest... ez inkább azokra vonatkozna akiknek már több 10mrdjuk van tekiben és még mindig a csopi tetején ülnek és termelnek, azt Leadják JKSZ-el és visszamásznak restart után...én abba is kiegyeznék hogy csak a minimum föld felett 0,5% kopjon a piacon, alatta pedig csak 0,1%... vagy hasonló számokkal, de, hogy azok ne érezzék meg akik játékra használják a pénzt és nem a megalómeniájuk élik ki bene,hogy ővék legyen a legtöbb illetve, hogyha már termelt és elkezdte elérni a lehetőségei határát akkor jöjjön lejjebb és játszon!(persze ha emelett lesz egy-két JKSZeket mégjobban háttérbe szoritó szabály)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
  #162  
Old 02-09-2007, 00:16
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

vegyünk egy B-s orit, mondjuk 1500 hekin...
tegyük fel hogy még ott is a hullát erölteti a szentem.
egy jóhumorú szövi nekiáll rengetni, mondjuk végigrengeti a készijét az egyész szövi kétszer, a toli végiggyújzja, esetleg ha az egyik hadis gnóm vagy ork akkor ők is...
simán borul nála 150-200 heki
mennyiből húzol fel 1 hekit B-ben?
5-6 milla?
és akkor azt még nem is számoltam hogy tele is kell rakni újra ha nem sikerült az egységeket kimenteni a romokból.
simán 700 milla de inkább egy mrd.
amit megold tarcsiból, ha van neki, és ha az a tarcsi túléli ezt a topikot...
na ott van vége a srác játékának ha nincs tartalékban elég pénze.
márpedig ha emptyn múlik nem lesz...
asszem jelentem ezt a topikot mint más játékának szándékos tönkretétele...
ugyan még nem az, de már ráutaló magatartás...
  #163  
Old 02-09-2007, 00:22
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Kutyuleee, nem akarlak beidézni mert baromi hosszú, de szerinted hol érdekel egy toppos orit ha elveszed a tarcsiját?
ez a javaslat nem velük cseszne ki.
alsóbb szinteken 4-5k hekin 1 mrd-t termel egy ori, A-ban a toppklán szintén összehozza a vajas zsemlére valót...
azt nem veri földhöz aki ennyit termel, de azt aki 2-3-4 mrd tartalékkal mászik az igencsak meghasal ha elveszed tőle.
  #164  
Old 02-09-2007, 00:23
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nem az alapvető célja a játéknak!!!
a pénz csak egy eszköz!!!
a pénzért nem kapsz pontot, és nem tudsz belöle pontot "vásárolni", max csak időlegesen... tehát mi a cél??? hogy minél több pontod legyen, ha maximalista vagy... Ez nem vmi világgazdaság hogy urald és minél több pénzed legyen, hanem játék és a szórakozást szolgálja, ami tul.képpen a stratégiára épül... nem mindenki azt élvezi ha ő az első ... hanem azt is sokan csinálják hogy jól szórakoznak és pl hetente folytatnak 1-2 szövihábórút a top 30 szélén ehez is kell pénz...
és a topicnak nem a célja hogy megszüntesse a tartalékokat, az természetesen kell, aki nem tart az butus!!! hanem csak hogy lecsökkentse az irreálisan nagy tartalékokat... és én nem azért támogatom ezt mert irigy vagyok, vagy bármi... hanem azért hogy egy idő után ne érje meg 20körrel mindenki felett lepzselni és csak pénz csinálni... mert sztem az nem játék... és én pl azért támogattam a piacon kopást hogy egy idő után már ha ott tárolja se gyarapodjon sokat... ezt le is vezettem a 0,3%os ötlettel... csak 100könyvtárral nem vennéd észre 2milla tekercsig szinte mert annyival többet termelnél a kopáshoz képest... ez inkább azokra vonatkozna akiknek már több 10mrdjuk van tekiben és még mindig a csopi tetején ülnek és termelnek, azt Leadják JKSZ-el és visszamásznak restart után...én abba is kiegyeznék hogy csak a minimum föld felett 0,5% kopjon a piacon, alatta pedig csak 0,1%... vagy hasonló számokkal, de, hogy azok ne érezzék meg akik játékra használják a pénzt és nem a megalómeniájuk élik ki bene,hogy ővék legyen a legtöbb illetve, hogyha már termelt és elkezdte elérni a lehetőségei határát akkor jöjjön lejjebb és játszon!(persze ha emelett lesz egy-két JKSZeket mégjobban háttérbe szoritó szabály)
te magad mondod h mindenki mást élvez a játékban,akkor aki a sok pénzt szereti az mért ne termelhessen
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
  #165  
Old 02-09-2007, 00:45
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by skiti View Post
Kutyuleee, nem akarlak beidézni mert baromi hosszú, de szerinted hol érdekel egy toppos orit ha elveszed a tarcsiját?
ez a javaslat nem velük cseszne ki.
alsóbb szinteken 4-5k hekin 1 mrd-t termel egy ori, A-ban a toppklán szintén összehozza a vajas zsemlére valót...
azt nem veri földhöz aki ennyit termel, de azt aki 2-3-4 mrd tartalékkal mászik az igencsak meghasal ha elveszed tőle.
Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Továbbra sem fér a fejembe h ez miért lenne jó valakinek is? Ezzel az ötlettel eddig csak ártanátok a játékosok óriási többségének, de pont azoknak nem akiknek akartok. Sztetek aki fent termeleget 5k hekin és multizik azt mennyivel károsítja a javaslat? Semmivel, röhög a markába h 100 millával kevesebb van neki - vagy annyivel sem - és ugyanúgy halmoz,
Quote:
Originally Posted by skiti View Post
ha elveszed az oriktól a tarcsit miből háborúznak?
Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Továbbra sem értem miért jó az h két háborúnál többet nem bírsz ki, mert tartalék nélkül nem tudod pótolni a veszteségeket csak hosszú hetek után.
Olyan ismerősek voltak, mostmár tudom h miért : )

Nem unalmas ugyanazokat a köröket megfutni újra és újra?
  #166  
Old 02-09-2007, 02:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by skiti View Post
Kutyuleee, nem akarlak beidézni mert baromi hosszú, de szerinted hol érdekel egy toppos orit ha elveszed a tarcsiját?
ez a javaslat nem velük cseszne ki.
alsóbb szinteken 4-5k hekin 1 mrd-t termel egy ori, A-ban a toppklán szintén összehozza a vajas zsemlére valót...


egyszerü matematika... a kopás és az irás hiperbolikusan változik eleinte minimális a kopás a termeléshez képest... amit irtam számitást abban úgy kb 8-10mrdot simán tucc tartani, csak mondjuk a toppos ori nem fog tudni 30mrdnál többre emelni a tartalékot...
Quote:
Originally Posted by skiti View Post
azt nem veri földhöz aki ennyit termel, de azt aki 2-3-4 mrd tartalékkal mászik az igencsak meghasal ha elveszed tőle.
én is tartok tartalékot... és leginkább logika miatt támogatnám a tekikopást (jópárral ezelött a súgóval igazoltam)
a tartalékot nem csak tekiben lehet tartani... emelett amit én se veszek figyelmbe de a "piac nem raktár"
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #167  
Old 02-09-2007, 07:36
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért arra is figyeljetek, a nagy hurrogás közben, hogy Kutyulee télleg az extrém méretű termelés, illetve tekitartalék ellen tett javaslatot.
Távolról sem ez az első topic ami az extrém méretű termelést célozza megnehezíteni, ha gondoljátok, felelevenítem Wandét, amiben még arról van szó, hogy 30% termelő épület, a többi hiába van, nem ad semmit...
  #168  
Old 02-09-2007, 09:25
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Jó reggelt!

Skiti.
Légy oly kedves és ne becsmérelj, én sem teszem.

Nem tudom hányszor kell leírnom, hogy nem az a cél hogy megszűnjenek a tartalékok és elvesszenek a milliárdok. Ezzel a javaslattal pusztán a megtartásuk nehezedik, szó nincs pénzkorlátról, vagy a termelés megakadályozásáról. Annyit termelsz, annyi tekit írsz, etc. amennyit jól esik.
ezt a javaslatom semmiben nem befolyásolja, továbbra is mindenki azt csinál az orijával amit akar.

A kopás pusztán egy ösztönző tényező akar lenni, hogy add el már azt a tekit amit a piacra kiraktál. Ha nem akarod eladni akkor még mindig tarthatod otthon:-)
Az hogy ez jópár országot kellemetlenül érint az világos, de naggyon sok olyan uralkodó lesz aki örülni fog mikor meglátja az olyan orikban a pénzt akik frissen eladták a tekercseiket:-)
Az hogy szeretitek a pénzt az eddig is teljesen nyilvánvaló volt, ha így változna a piac ugyanannyi, ha nem több lehetőségetek lenne gyarapítani a vagyonkátokat.
Elvenni másoktól viszont könnyebb lenne, hiszen nem biztos hogy mindig el tudja költeni a pénzét.
  #169  
Old 02-09-2007, 09:45
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
Jó reggelt!

Skiti.
Légy oly kedves és ne becsmérelj, én sem teszem.

Nem tudom hányszor kell leírnom, hogy nem az a cél hogy megszűnjenek a tartalékok és elvesszenek a milliárdok. Ezzel a javaslattal pusztán a megtartásuk nehezedik, szó nincs pénzkorlátról, vagy a termelés megakadályozásáról. Annyit termelsz, annyi tekit írsz, etc. amennyit jól esik.
ezt a javaslatom semmiben nem befolyásolja, továbbra is mindenki azt csinál az orijával amit akar.

A kopás pusztán egy ösztönző tényező akar lenni, hogy add el már azt a tekit amit a piacra kiraktál. Ha nem akarod eladni akkor még mindig tarthatod otthon:-)
Az hogy ez jópár országot kellemetlenül érint az világos, de naggyon sok olyan uralkodó lesz aki örülni fog mikor meglátja az olyan orikban a pénzt akik frissen eladták a tekercseiket:-)
Az hogy szeretitek a pénzt az eddig is teljesen nyilvánvaló volt, ha így változna a piac ugyanannyi, ha nem több lehetőségetek lenne gyarapítani a vagyonkátokat.
Elvenni másoktól viszont könnyebb lenne, hiszen nem biztos hogy mindig el tudja költeni a pénzét.

Szerintem ne erőltesd ezt az eladott teki vonalat, mert ez télleg nonszensz. Nekem is van orim, amibe nem férne el kp-ban a tartalék, és sok helyen nem is boldogulsz nélküle.
  #170  
Old 02-09-2007, 11:25
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

empty...
belegondoltál mi lenne ha teljesülne a nagy álmod és mindenki eladásra tenné ki a tekijét katincsát például?
mondjuk csopinként 100 ori 2-5 milla tekit koponyánként...
vagy pár 100k katincsot fejenként
persze, szerinted folyamatosan forogna a zsé, de ez hülyeség.
olyan infláció-gerjesztő hatása lenne hogy befulladnának az orik
100 aranyas teki pár ezer aranyas egységek.
mert hiába teszem ki ott ahlol mondjuk 2500 arany a teki 2450-ért, az x milla tekimet
ven rajtam kívül 100 mókus akinek szeintén sok van és ha el akarják adni akkor alámpakolnak.
a piaci árak azért normálisak mert beállt egy egyensúly, hogy kb melyik csopiban mekkora kereslet van adott cikkre, és ehhez képest mennyit szánnak eladásra, te megszüntetnéd a keresletet és emelnéd a kínálatot, gondold már végig!

kutyuleee...
az oriban elférű pénz már limitálva van.
limitálni akarod azt is hogy kinek mennyi tarcsija lehet max?
akkor már csináljunk olyat hogy mindenkinek egyenlő legyen a vagyona nem?
azt a rendszert hogy is hívják...?
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
1A Klánraktár működés és VIP ötletek Survivor Elvetett javaslatok 17 09-06-2006 15:45


All times are GMT +1. The time now is 02:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu