Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 10-28-2006, 11:52
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nézd ezt is lehet 2 oldalról nézni. Az egyik ahonnan te vizsgáloda másik pedig, hogy a klántámadás az orik egymáshoz viszonyított értékétől függően csökkentett eredménnyel járnak. Ha ez így van akkor alapból be van építve a klántámadási rendszerbe, hogy a nagyobb orik előnyből rajtolnak. Ha ezt az előnyt számszerűsíteni lehetne és visszavenni belőle pld termeléscsökkentéssel vagy költségnöveléssel az előnyöket élvezők oldalán akkor a az előnyök-hátrányok szaldót ki lehet hozni nullára. Egyszerűen csak jó határokat kell megállapítani.
nézd, klántámadásba az van beéptve, hogy ha a legnagyobb orik mérete haramada a két klán között akkor nulla a foglalás.
ha ezt az elvet akarnád átvinni a termelésre is, akkor az csak úgy lenne elképzelhető, hogy a piacon ne lássák ugyanezek a klánok egymás áruját (vagy %osan kevesebbet lássanak), ez viszont kivitelezhetetlen.


de egyébként mondj "jó határokat" és majd átszámoljuk, hogy tényleg jók-e
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 10-28-2006, 11:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default A nagyorik előnye helyett - kisorik támogatása

És mi van ha megfordítjuk a dolgot és azt mondjuk, hogy mindenki termel annyit amennyit akar, de bevezetjük a területfüggő termelésbónuszt mondjuk.

Top 1-20% - termelése alap 100%
Top 21-30% - termelése 105%
Top 31-40% - termelése 110%
Top 41-50% - termelése 115%
Top 51-100% - termelése 120%

Hozzá lehetmondjuk venni, hogy ha bármiből 25% fölött van az épületszám annak a termelése 1%-ként romlik 20%-ot. Tehát 30% kovácsműhely esetén mondjuk csak 25% termel mivel a többi 5% romlása kiüti a termeléstöbbletet.

Itt sem kőbe vésett a leírt % érték...

Last edited by monro; 10-28-2006 at 11:56..
Reply With Quote
  #153  
Old 10-28-2006, 11:55
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
nézd, klántámadásba az van beéptve, hogy ha a legnagyobb orik mérete haramada a két klán között akkor nulla a foglalás.
ha ezt az elvet akarnád átvinni a termelésre is, akkor az csak úgy lenne elképzelhető, hogy a piacon ne lássák ugyanezek a klánok egymás áruját (vagy %osan kevesebbet lássanak), ez viszont kivitelezhetetlen.


de egyébként mondj "jó határokat" és majd átszámoljuk, hogy tényleg jók-e
A fene akarja átvinni... Én elveken vitatkozom. Nem igazán vagyok híve a csökkentgetésnek eztmár mondtam korábban is, de ha nincs jobb ötlet akkor vitassuk meg azt ami van
Reply With Quote
  #154  
Old 10-28-2006, 12:08
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
És mi van ha megfordítjuk a dolgot és azt mondjuk, hogy mindenki termel annyit amennyit akar, de bevezetjük a területfüggő termelésbónuszt mondjuk.

Top 1-20% - termelése alap 100%
Top 21-30% - termelése 105%
Top 31-40% - termelése 110%
Top 41-50% - termelése 115%
Top 51-100% - termelése 120%

Hozzá lehetmondjuk venni, hogy ha bármiből 25% fölött van az épületszám annak a termelése 1%-ként romlik 20%-ot. Tehát 30% kovácsműhely esetén mondjuk csak 25% termel mivel a többi 5% romlása kiüti a termeléstöbbletet.

Itt sem kőbe vésett a leírt % érték...

hát ez min is változtatat Fegya javsalatához képest?
itt max nem a nagyoriknak kell + termelőket építeni ugyanakkor klánméretnél, hanem a kicsiknek kell kevesebb. a végeredménye ugyanaz.
Reply With Quote
  #155  
Old 10-28-2006, 12:09
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A fene akarja átvinni... Én elveken vitatkozom. Nem igazán vagyok híve a csökkentgetésnek eztmár mondtam korábban is, de ha nincs jobb ötlet akkor vitassuk meg azt ami van
nincs? ott az enyém, nem biztos, hogy tökéletes, de az eddigieknél igazságosabb.
Reply With Quote
  #156  
Old 10-28-2006, 12:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
hát ez min is változtatat Fegya javsalatához képest?
itt max nem a nagyoriknak kell + termelőket építeni ugyanakkor klánméretnél, hanem a kicsiknek kell kevesebb. a végeredménye ugyanaz.
Nem egészen...
Fegya javaslata a nagyorik előnyének megnyírbálása ez pedig a kisebbek hátrányának a csökkentése. A nagyok nem vesznek észre belőle semmit mégis ugyanazt a célt érjük el. A kicsik meg örülnek.

1. NAgyobb "tömegeket" kell felvásárolnia a nagyorinak ha uralni akarja a piacokat
2. Az 1.pontból kifolyólag több pénz jut a kisebbeknek a nagyok profitjának a rovására
3. A kisebbek kevesebbet vásárolnak a nagyok "drágán visszarakott" áruiból
4. Nagyobb seregeket lehet otthon etetni a feltörekvő klánoknál is

És mindez a kicsikre közvetlenül hat, nem áttételesen mint Fegyáénál.
Reply With Quote
  #157  
Old 10-28-2006, 12:18
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post

Hozzá lehetmondjuk venni, hogy ha bármiből 25% fölött van az épületszám annak a termelése 1%-ként romlik 20%-ot. Tehát 30% kovácsműhely esetén mondjuk csak 25% termel mivel a többi 5% romlása kiüti a termeléstöbbletet.

Itt sem kőbe vésett a leírt % érték...
Akkor annál már jobb ez a megoldás a fix leszabályozásnál.
Reply With Quote
  #158  
Old 10-28-2006, 12:20
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyébként elkezdhetnénk összeszedni, hogy eddig miben értünk egyet.

ha jól rémlik:

1. a bankok kamatának maximalizálásban. Én 300 millát írtam/nap, te 180-at ha jól rémlik, a kettő között kiegyezhetünk mondjuk 250-ben?

2. a katonaképzés költségeinek a növelésében, a mostani max 150 aranyról felkéne vinni 3000-ig (szerintem)

3. a szükséges max építőanyag mennyiségnek a megduplázása.

kb ennyi ha jól rémlik.

lévén az nagyorikat akarjuk "szivatni", szerintem a 3. pontot 10.000 hekinél kéne bevezetni, a katona képzést meg, úgy hogy 1 milla pontnél érje el a 3000 aranyat.

ha ezekkel mindenki egyet értene, akkor mehetnénk tovább a bányákra, tanyákra könyvtárakra, katona termelésre
Reply With Quote
  #159  
Old 10-28-2006, 12:25
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post

1. NAgyobb "tömegeket" kell felvásárolnia a nagyorinak ha uralni akarja a piacokat
2. Az 1.pontból kifolyólag több pénz jut a kisebbeknek a nagyok profitjának a rovására
3. A kisebbek kevesebbet vásárolnak a nagyok "drágán visszarakott" áruiból
4. Nagyobb seregeket lehet otthon etetni a feltörekvő klánoknál is
mondtam már, a lényeget tekintve uyganaz a bajom mint fegyáéval
ha két 5M pontos klán áll egymás mellett lés az egyik 10x500k a másik 5x1M
akkor ha önellátóak, vagy csak ugyanzt a termelést akarják kihozni, a nagyoknak több termelő épületre van szükségük mint a kicsiknek, tehát uyganakkora klánban kevesebb barakkot tarthatnak, tehát katonai előnyt jelent a kisebbeknek klnánban.
Reply With Quote
  #160  
Old 10-28-2006, 12:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
mondtam már, a lényeget tekintve uyganaz a bajom mint fegyáéval
ha két 5M pontos klán áll egymás mellett lés az egyik 10x500k a másik 5x1M
akkor ha önellátóak, vagy csak ugyanzt a termelést akarják kihozni, a nagyoknak több termelő épületre van szükségük mint a kicsiknek, tehát uyganakkora klánban kevesebb barakkot tarthatnak, tehát katonai előnyt jelent a kisebbeknek klnánban.
Viszont feleannyi sereget etetnek otthon, úgy hogy közben túltermelésük van (jövedelmük keletkezik) pedig kisebb területen van tanyájuk(a területükhöz képest), mint a kisebb oris klánnak.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
Démon orik Démon Országlisták 0 07-01-2006 20:17


All times are GMT +1. The time now is 07:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu