Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 12-05-2009, 20:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Remek ötlet!
Kiegészíteném azzal, hogy 500 kör helyett 1000 körrel induljon.
Valamint azzal, hogy mihamarabb jó lenne bevezetni, mert az Újramatyi tekercsnepperek már most is mérhetetlen károkat okoznak a G és a B csoportban azoknak a játékosoknak, akik normálisan gyüjtögetve játszanak.
Semmi nem indokolja azt, hogy ez el legyen sietve. Ha valaki a piacon nem eladásra tart sok millió tekercset, akkor az a minimum, hogy az elvesztés kockázata ott lebegjen a szemük előtt, és ez időnként a nem rendeltetésszerű használat miatt be is következzen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 12-05-2009, 21:00
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Elsore jo otletnek tunik, de sajnos konnyen(?) megkerulheto.

Egyszeruen nem egy orszag fog ujrazni sokszor, hanem sok orszag fog ujrazni egyszer. Erre meg nehez korlatozast hozni.


Kicsit temaba vag:

Ati, mennyi esely van arra, hogy szintlepeskor ne lehessen magunkkal vinni a kepzodo egysegeket? Ez ennek a problemanak egy reszet meg is oldana, az egysegujrazast, es az mar nagy elorehaladas lenne.
Igen ez a legnagyobb gond, mert a tekercs az kopik, lopható, és ha beöntenek hatalmas mennyiséget egy piacra akkor nehezen eladható lesz.(talán) Főleg ha a játékosok zöme rájön arra, hogy ekkor a tekercsárak folyamatosan csúszni fognak lefelé, rgó nem szabad vagyontárolásra használni.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #153  
Old 12-05-2009, 23:32
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Mondju szerintem az egész problémát megoldaná, ha nem 500 hanem 2000 körönként lehetne újraindulni.
Aki 1 évig ír tekit, és valami miatt elveszíti, annak már nem kaland várni még 1500 kört, hogy visszakapja. Viszont újrázással vagyont gyártani már eléggé időigényes 2000 körönként.

vagy ha ugyanazon a szinten akarsz többször újrázni, akkor az elsőt megeteheted 500 a másodikat 1000, a harmadikat 2000, a negyediket 4000 kör után. (hm?)

Hogy ez hogy nem jutott eszünkbe hamarabb?

Bár én már az első határát is megemelném. Ha már egy csoport 1000 kör alatt teljesíthető minimum, akkor legyen az újrázás is 1000 kör után. Esetleg azt is belerakhatnánk, hogy a fellépéstől számítva 2 hét múlva lehet csak újrázni, mint segélyt felvenni. Így nem fog a fellépő egyből újrázni a tekjeivel.
Reply With Quote
  #154  
Old 12-05-2009, 23:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
hogy a fellépéstől számítva 2 hét múlva lehet csak újrázni, mint segélyt felvenni. Így nem fog a fellépő egyből újrázni a tekjeivel.
2 hét csak 336kör. annyi alatt úgyse tud
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #155  
Old 12-05-2009, 23:39
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Esetleg azt is belerakhatnánk, hogy a fellépéstől számítva 2 hét múlva lehet csak újrázni, mint segélyt felvenni. Így nem fog a fellépő egyből újrázni a tekjeivel.
Hogymi? Most 500 kör fellépés után, az több, mint 2 hét, így nem tud egyből újrázni Viszont az nem rossz, hogy az első újrát 1000 kör után lehessen elnyomni, de szerintem jobb a négyzetes növekedés.
Első újra: 500 kör. Annyi idő alatt rájön az ember, hogy mit rontott el.
Második újra: még 1000 kör, az alatt aztán pláne megtapasztalhatta, hogy mit kellene másképp csinálni.
Mondjuk nem is tudom, hogy szükségszerűségből hogy lehet szintenként 1-2nél több újrát elnyomni, de ha valakinek mégis kell, akkor jogos, hogy várjon rá, és az alatt gondolja át, hogy mit is kellene sokkal jobban csinálni
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #156  
Old 12-06-2009, 01:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Elsore jo otletnek tunik, de sajnos konnyen(?) megkerulheto.

Egyszeruen nem egy orszag fog ujrazni sokszor, hanem sok orszag fog ujrazni egyszer. Erre meg nehez korlatozast hozni.


Kicsit temaba vag:

Ati, mennyi esely van arra, hogy szintlepeskor ne lehessen magunkkal vinni a kepzodo egysegeket? Ez ennek a problemanak egy reszet meg is oldana, az egysegujrazast, es az mar nagy elorehaladas lenne.
Remy vagy én vagyok teljesen hülye a játékhoz, vagy te nem gondoltad végig teljesen ha felhozod a tekit hiába adod át, a másik már ugyanazt nem fogja tudni beújrázni. Ha jól gondolom Wand ugyanarra a szintre gondolta az újra idejének duplázását, így fölösleges lenne szintenként átjátszani.

Sztem meg a szintenként 1 újra még bőven belefér. így max 16x-ozni tudják a pénzt. tegyük fel hogy 200hekin 130könyvtárral ír egy szövi, 2k körig az durván 7milla tekercs, ebből ha nem élnek fel semmit és beújrázzák szintenként az lesz 112milla teki. ez tart nekik összesen 7k körig. ezt A-ban ugyanennyi idő alatt 3050könyvtárral is megirod, ami egy 10fős klánban alig 300könyvtár fejenként. De ha ehez hozzá vesszük a tekercs értékét A-ban akkor jóval kisebb hely feláldozzással megtermelnél ennyit.
pl kereskedővel ezt 365 bankkal (!)(160-as tekiárral, amennyiért ugyse tudsz ekkora mennyiséget eladni) ami egy frissen lépett klánnál is nevetségesen kevés helyet igényel.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #157  
Old 12-06-2009, 01:27
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Remy vagy én vagyok teljesen hülye a játékhoz, vagy te nem gondoltad végig teljesen ha felhozod a tekit hiába adod át, a másik már ugyanazt nem fogja tudni beújrázni. Ha jól gondolom Wand ugyanarra a szintre gondolta az újra idejének duplázását, így fölösleges lenne szintenként átjátszani.

Sztem meg a szintenként 1 újra még bőven belefér. így max 16x-ozni tudják a pénzt. tegyük fel hogy 200hekin 130könyvtárral ír egy szövi, 2k körig az durván 7milla tekercs, ebből ha nem élnek fel semmit és beújrázzák szintenként az lesz 112milla teki. ez tart nekik összesen 7k körig. ezt A-ban ugyanennyi idő alatt 3050könyvtárral is megirod, ami egy 10fős klánban alig 300könyvtár fejenként. De ha ehez hozzá vesszük a tekercs értékét A-ban akkor jóval kisebb hely feláldozzással megtermelnél ennyit.
pl kereskedővel ezt 365 bankkal (!)(160-as tekiárral, amennyiért ugyse tudsz ekkora mennyiséget eladni) ami egy frissen lépett klánnál is nevetségesen kevés helyet igényel.
De atgondoltam, de a tekercs nem erdekel, az egyseg zavart inkabb...


Amugy ezt az iros parhuzamot felejtsd el, amikor _mar_ milliardos nagysagrendu tekercs ujrazodik folyamatosan...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 12-06-2009 at 01:30..
Reply With Quote
  #158  
Old 12-06-2009, 01:31
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De atgondoltam, de a tekercs nem erdekel, az egyseg zavart inkabb...
Jogos, én abból az alap szituból indultam ki, hogy azt mindenképpen be kell szüntetni
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #159  
Old 12-06-2009, 01:36
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De atgondoltam, de a tekercs nem erdekel, az egyseg zavart inkabb...


Amugy ezt az iros parhuzamot felejtsd el, amikor _mar_ milliardos nagysagrendu tekercs ujrazodik folyamatosan...
viszont erre a miliárdos nagyságrendü tekercsre, meg már csak annyit tudok mondani,hogy ez van régen fedezni is lehetett fillérekért, de már nem lehet. akik késöbb kezdték A-ban a játékot már hátrányba voltak ezzel. a tekercsel ugyanez lesz (ha lesz módositás). Egyszer úgyis elfogy nekik. Ha nem tudnak jól játszani, akkor úgysem jutnak messzire ennyi pénzzel sem, ha meg tudnak játszani, akkor meg nem hiszem,hogy csak ezen fog múlni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #160  
Old 12-06-2009, 07:22
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Korábban sem támogattam túl nagy lelkesedéssel ezt a javaslatot, de az újabb ötletek egyre jobban megrémítenek.

Az a baj, hogy ti csak a nagycsoportokban folyó játékot veszítek alapul, és az már senkit sem érdekel, hogy a többire milyen következményei lesznek.

Persze szüntessük meg az egység felvitelt, növeljük meg a szükséges köröket. Remélhetőleg újra kiürülnek a kiscsoportok katona piacai, és milyen jó lesz ha valamit elront az ember, akkor kb. öt hónapot kell, majd várnia, hogy újrázhasson. Ne feledjétek nem mindenkinek, ugyan úgy telik az idő.

A továbbiakban is, úgy látom titeket elsősorban az zavar, hogy egyszerre nagy mennyiségű árú kerül a piacra amivel, könnyen tönkre lehet tenni egy piac korábbi arculatát.
De mivel már sokszor olvashattuk Ati véleményét a piaccal kapcsolatosan, így megértem, hogy közvetve, de meg akarjátok akadályozni a nagy tartalékokkal való manipulálást.

Még is azt kérem mindenkitől, hogy amikor javaslatot tesz, akkor a játék egészét vegye figyelembe.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BigPi2 For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 03:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu