Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 02-13-2007, 13:48
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csávpo igen rosszul latod a törpés kérdést mar nem azert...
Nem védik meg a törpét?Hm elég érdekes.Elárulnád hogy hogyan?Vissazutsz arra aki a törpédet üti? És az neki hol jó ugyis elveszti a hekit.

Masreszt a fedezés könnyítése visszaélésre adhat okot. Va negy cimbi szövi.A törpéje felfedez én meg beverem minimalis kockázattal.Kvázi leadja nekem a földjét amit ő ugyis olcsóbban szerez meg.Kérdem én ez lenne a megoldás?Foleg hogy ezt még ellenőrizni sem lehet.

Az hogy a törpe jatszható legyen nem gond.Marha jo faj és életkées az A ban.Anno régen talán magas hekin kijött a 3. legjobb hadisnak.Ott jön elő a hátránya hha azt jatszák vele amire való eredetileg.Termelni. És ugye ekkore gyengül a védelme a többi fajjal szemben.

Szerintem a törpével feljutni nem nehezebb sokkal mint mas fajjal.Ütni is lehet vele, sőt klánban is jó támadósegédlet. Csak védtelen lesz ha bányákat húz fel.
Sponsored Links
  #152  
Old 02-13-2007, 14:01
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nos kedves alba. a torpe megvedese alatt nem mas orszagra gondoltam, hanem magara a torpere. vissza lehet utni annak a hadinak kisebb hektaron szembemenessel. nagyobb hekin vannak mas megoldasok a megvedesere, amit most nem fogok itt reszletezni. es ha az en otletem szerint valtoztatnak meg a torpe fedezeset, megpedig ugy, hogy 30%al olcsobban fedez (ugyanugy mint az elf), vagy ahogy valaki mas mondta (nem emlekszem kicsoda, sajnalom), az osszteruletbol elfoglalt banyak szazalekanak a ketszeresevel olcsobban. Tehat ha a torpenek van 10% banyaja, akkor 20%al ocsobban fedezhessen. sot, ezt be lehetne vezetni minden fajnal, s igy nem lenne az a bizonyos "diszkriminacio" a fajok kozott.
nos ez a ~30% olcsobb felfedezes igazan nem annyira olcso, hogy most az a torpe csak ugy leadogassa a cimbinek.
  #153  
Old 02-13-2007, 14:10
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

En mar leirtam.
40% barakk 15% os torony törpémet halál lazán beverték.Ami szerintem nem kicsi védelem
Mellette ugye kell meg leglaabb 16-17% ház.és márs 81-82 % on vagy.

Tegyük fel hogy tanyára nem költesz semmit. (bár ne mminden klán engedheti meg ezt) Mondjuk csak 5-5 % templom kocsmad van. Ez se sok mert egy elf tönkrevág ilyen mellett de mondjuk sporolunk.
Vagy tehat 91-92 % on.
A maradékon termelhetsz bankozhatsz es raktarazhatsz.Jo kilatas.
DE
ez sem eleg mert ezt halál lazán atutik...Olcsóbban fedezhetek???Szerinted nem vernek le?Dehogynem.
  #154  
Old 02-13-2007, 14:10
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

elirtam 10% ot de mind1
  #155  
Old 02-13-2007, 14:26
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Csávpo igen rosszul latod a törpés kérdést mar nem azert...
Nem védik meg a törpét?Hm elég érdekes.Elárulnád hogy hogyan?Vissazutsz arra aki a törpédet üti? És az neki hol jó ugyis elveszti a hekit.

Masreszt a fedezés könnyítése visszaélésre adhat okot. Va negy cimbi szövi.A törpéje felfedez én meg beverem minimalis kockázattal.Kvázi leadja nekem a földjét amit ő ugyis olcsóbban szerez meg.Kérdem én ez lenne a megoldás?Foleg hogy ezt még ellenőrizni sem lehet.

Az hogy a törpe jatszható legyen nem gond.Marha jo faj és életkées az A ban.Anno régen talán magas hekin kijött a 3. legjobb hadisnak.Ott jön elő a hátránya hha azt jatszák vele amire való eredetileg.Termelni. És ugye ekkore gyengül a védelme a többi fajjal szemben.

Szerintem a törpével feljutni nem nehezebb sokkal mint mas fajjal.Ütni is lehet vele, sőt klánban is jó támadósegédlet. Csak védtelen lesz ha bányákat húz fel.

Bocs Alba de te teljesen el vagy tájolva úgy tűnik
Ez a topic nem arról szól, hogy a törpéket könnyű e vagy nehéz e bántani!

Arról szól, hogy úgy legyen szabályozva a felfedezés, hogy annak akinek KELL felfedeznie a bányái miatt annak ne legyen ennyire drága! Azoknak legyen drága akik tudnának ütni is, de kényelmesebb felfedezniük!

Ennek a célnak pedig nagyon is megfelel Kisbér javaslata. Vagy Csavójé vagy akár az enyém.
  #156  
Old 02-13-2007, 14:54
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én lehet hogy fafejű vagyok de nem értem akkorsem.

Miért jobb az hogy olcsóbban fedez hisz ugyanúgy nem jó megoldás mert leverik róla.Megértem nem ez a lényeg.
De. Úgy indult hogy a törpe nem tud haladni mert drága neki a fedezés.De ez mindekinek drága nincs eltérés.Most hogy fedezget es lassabban fog neki nőni a fedezés ktsg e miért változtat a dolgon?Hiszen ugyanugy beverik majd de olcsóbban jön fel de ez hosszútávon ugyis oda vezet hogy a ktsg ei nőnek.

És pont egy olyan fajnak akarunk könnyiteni a fedezésén aki marha sok lovét tud összekaparni. én a bányán alapuló védelmi bónuszt látom megoldásnak.

És azeért szajkózom mert kapcoslódik a témához. Hiszen ez a fedezés alternativája.
  #157  
Old 02-13-2007, 14:54
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs Alba de te teljesen el vagy tájolva úgy tűnik
Ez a topic nem arról szól, hogy a törpéket könnyű e vagy nehéz e bántani!

Arról szól, hogy úgy legyen szabályozva a felfedezés, hogy annak akinek KELL felfedeznie a bányái miatt annak ne legyen ennyire drága! Azoknak legyen drága akik tudnának ütni is, de kényelmesebb felfedezniük!

Ennek a célnak pedig nagyon is megfelel Kisbér javaslata. Vagy Csavójé vagy akár az enyém.

Monro, ez egy jó szempont, de újabban kialakult az a trend, hogy 10k heki környékéről rendesen leszedték a törpiket. Fentebb nem, de ott már nem sok van... Önmagában keveslem azt ha a törpe olcsóbban fedez, mert nem tarthatja meg a bányáit, lévén akkor leverik. Ha meg nem a bányákért fedez, akkor menjen ütni, 62.4 ló/barakkal nem gyenge hadis azért...
  #158  
Old 02-13-2007, 14:56
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A másik hogy a törpe tud ütni klánban sőt egyéniben is. Nem gyenge faj csak ha bányákat tart legyengül a hadiereje.DE.
Miért kell 2400 hekin sok bánya. Elég ha majd később elnyom egy-két célzottat.
  #159  
Old 02-13-2007, 14:58
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Én lehet hogy fafejű vagyok de nem értem akkorsem.

Miért jobb az hogy olcsóbban fedez hisz ugyanúgy nem jó megoldás mert leverik róla.Megértem nem ez a lényeg.
Jó akkor egyszerűsítsük le...

Mi lenne a jobb a törpének ha olcsóbb lenne a felfedezése vagy ha így marad?
(a többi gondja eddig is volt - a felfedezés módosítása elött is! -)

Ez a topic erről az egy dologról szól.
Hogyan találjak bányát ha nem tudom kifizetni a felfedezési költséget?
  #160  
Old 02-13-2007, 15:00
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ertsetek meg, hogy a vedelni bonusz nem segiti a torpeket a banyak felfedezeseben. eddig is voltak torpek a csoport (1/a) minden reszeben, es ezentul is lesznek. a vita temaja a torpek banyahoz jutasa, nem a torpek banyainak a megvedese.

aki nincs megelegedve a torpek vedelmevel, az tessek, nyisson 1 ujtopicot, de ez nem arrol szol..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 16:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu