Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 05-02-2006, 19:37
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Atesz
A gnómot nem lehet tekizni, neki jóval több tekit kell tartania a nagyob százalék miatt, több teki ugye jobban is kopik.
A törpe alapból (teki nélkül) is duplán termeli a nyersit és körönként. A gnóm nem duplán írja a tekit és nem is körönként. A raktár védelemel dúrva lenne a törp, az árakra is befolyással lenne, ami nem biztos hogy jó a mostani törpöknek.
Alacsony szinten azért nem jó a törp mert a kis heki miatt még kevés nyersi kell, azt a szükségletet nagyjából ki is termelgetik maguknak akik nem akarnak a piacról vásárolni.

ha a törpének végiglopják a rakiját, nem fér el tőle kevesebb akármi az épületkben, nem termel kevesebbet, nem lesz gyengébb semmilyen téren sem, pusztán anyagi kár éri. egy nomrális törpéhez most is csak a tolisok férnek be nyersit lopni, azokból meg nicns túl sok feljeb, szóval mégis hogy lenne ez igaz az árakra. inkább feljebb igaz hogy tartanak bányát az orik.
Sponsored Links
  #142  
Old 05-06-2006, 09:31
Lara Baba's Avatar
Lara Baba Lara Baba is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
He? Adott egy faj, aki marha rossz mágiában, és legyen mágikus védelme? Mire fel? Ez teljesen fajellenes.
Sziasztok!

Nekem nagyon jó indokaim vannak

lássuk csak..
tűzgolyó - mivel a törpik termetüknél fogva alacsonyak nagy az esély arra, hogy a tűzgolyók elsüvítsenek a fejük felett.
vihar-szárasság: a törpik föld alatt élnek, ott pedig a vihar nem zavarja őket, és a hűs föld alatt a szárasság sem lehet probléma.
tolvajok mérgezése: Föld alatti élet minden törpit nagyon megezdett, szívós szervezetük miatt, nem hatnak rájuk semmilyen mérgek sem
földrengés: A törp tárnák törp kezek munkája, bombabiztosak simán ki kell nekik bírnuk egy-két földrengést.

Nem rég játszom csak törpicsekkel, nagyon tetszik nekem ez a faj, de nagyon ki van szolgáltatva (főleg ha egyedül van) sok szadista ori kénye kedvére.
Eltudnék képzelni egy hasonló faji varázslatot, mint az óriásé, annyi különbséggel, hogy a tekikre nem vonatkozik a varázslat
  #143  
Old 05-06-2006, 09:57
DearCody's Avatar
DearCody DearCody is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Magyarország
Posts: 190
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Lara Baba
Eltudnék képzelni egy hasonló faji varázslatot, mint az óriásé, annyi különbséggel, hogy a tekikre nem vonatkozik a varázslat
Pont ez lenne a lényeg pedig Ha majd feljebb jutsz törpével és agyontekiznek akkor rájössz, h kéne az a tekivédelem.
  #144  
Old 05-06-2006, 10:00
Lara Baba's Avatar
Lara Baba Lara Baba is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by DearCody
Pont ez lenne a lényeg pedig Ha majd feljebb jutsz törpével és agyontekiznek akkor rájössz, h kéne az a tekivédelem.
Hidd el, elég magasan vagyok törpével
nem értem mi a baj a tekikkel ?

egyszerű nem kell semmilyen teki. Csak lakás mezőgazdi egy kevés, (de ezt is ki lehet tenni ha nagyon lopnak, meg bányász teki ( nem sok ori tart így nem visznek belőle)

így csak mezőgazdi és laki tekiért nem fognak kitekizni, nem ér annyit a tolis ori készülike
  #145  
Old 05-06-2006, 10:42
Tyborrex
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs down

Nem azért, de a törpinél a hadi teki az kell!!
Azt nem csinálhatod h nem tartasz/+40%/...
  #146  
Old 05-06-2006, 10:54
Lara Baba's Avatar
Lara Baba Lara Baba is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Tyborrex
Nem azért, de a törpinél a hadi teki az kell!!
Azt nem csinálhatod h nem tartasz/+40%/...
Törpe a legtöbb időt igénylő faj..(talán több idő kell hozzá mint az orkhoz) ha te nem vagy bent vagy a szövid, nincs óránként távol akkor természetesen kell be tenni hadi tekit.
De ha tudtok figyelni, akkor felesleges.

Last edited by Lara Baba; 05-06-2006 at 10:56..
  #147  
Old 05-06-2006, 12:31
DearCody's Avatar
DearCody DearCody is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Magyarország
Posts: 190
Activity: 0%
Longevity: 98%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Lara Baba
Törpe a legtöbb időt igénylő faj..(talán több idő kell hozzá mint az orkhoz) ha te nem vagy bent vagy a szövid, nincs óránként távol akkor természetesen kell be tenni hadi tekit.
De ha tudtok figyelni, akkor felesleges.
Akár figyelsz folyamatosan akár nem, kell a +40%! Nagyon fontos és azt pl. nekem 1 nap alatt lenyomtág 15%-ra. Ja és pótolni piacról még néha a törpének is sok. Tekivédelem nélkül a tolisok vígan visznek tekit tőle. Szóval jó lenne az a tekivédelem.
  #148  
Old 05-06-2006, 13:42
Lara Baba's Avatar
Lara Baba Lara Baba is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by DearCody
Akár figyelsz folyamatosan akár nem, kell a +40%! Nagyon fontos és azt pl. nekem 1 nap alatt lenyomtág 15%-ra. Ja és pótolni piacról még néha a törpének is sok. Tekivédelem nélkül a tolisok vígan visznek tekit tőle. Szóval jó lenne az a tekivédelem.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett
Ha te tolvajok gyártással felakarod venni a versenyet, az ember és félelf-kel, hogy így gátold meg a lopásokat, akkor azt hiszem nem neked találtál ki a törpit.
Mé 1-szer elmondom, hadi tekit csak akkor kell betenni, akkor nem tudtok óránként távolt nézni, különben nyugodtan ki lehet tenni a piacra.
Nem tudom milyen törpével játszasz, de ha NEKEM esetleg lopják a laki tekimet, igazán nem okoz nekem gondod vissza venni. A többi teki nem fontos hangsúlyzom
De persze mindenki másképpen játszik
  #149  
Old 05-06-2006, 14:14
DearCody's Avatar
DearCody DearCody is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Magyarország
Posts: 190
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Lara Baba
Ha te tolvajok gyártással felakarod venni a versenyet....
De persze mindenki másképpen játszik
Nem akarom felvenni a versenyt a tolikkal, mert nem lehet törpével. Én a törpének a gazdasági, tolvajlási és az ipari tekiket tartom fölöslegesnek. Amúgy igazából csak a tekilopás zavar, mint Láma is elmondta a törpének nem fáj ha lelopják a ratárakat, engem meg főleg, mert szinte mindig üres, mert az áru a piacon van. Nyitottam egy topicot a raktárkulcsról és aztán beláttam, h tényleg nem az kéne, hanem vmi tekit is védő vari.
  #150  
Old 05-06-2006, 17:38
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

én törpével vok, és a következőt csinálom

minden tekiből 1000db a bányászból meg max, és tökéletesen megvagyok vele

időnként lelopnak, de azt a nyersieladásból simán tudom fedezni
persze vannak csopik ahol drágább a teki, és van ahol olcsóbb

ahol én ezt csinálom, ott 3200-3600 között mozognak a tekiárak
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu