Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 05-22-2006, 10:37
DearCody's Avatar
DearCody DearCody is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Magyarország
Posts: 190
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba
Aki jatszott oriassal tudja azt is hogy a kocsmák hianya elonyt jelent mert + epuleteket tud feképiteni, viszont a moral teren meg hatalmas hatrany.Ha nem akarja hogy allandoan essen kell neki is minimalis tornoy tartani.Mert gnommal siman 90% feletti moralt lehet tartani az oriassal meg kicsit nehezkes...
Aki sok pénzt akar óriással az tart annyi könyvtárat, h maradjon eladásra is teki. SZVSZ egy óriás orinak abból lehet a legjobban pénzelni. Aztán mehet a tőzsde és dől a lé. A morál növeléséhez meg nem kell annyi pénz, h ne jusson arra is. Ja szerintem még tök fölösleges óriásnak bánya.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 05-22-2006, 12:02
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by DearCody
Aki sok pénzt akar óriással az tart annyi könyvtárat, h maradjon eladásra is teki. SZVSZ egy óriás orinak abból lehet a legjobban pénzelni. Aztán mehet a tőzsde és dől a lé. A morál növeléséhez meg nem kell annyi pénz, h ne jusson arra is. :D Ja szerintem még tök fölösleges óriásnak bánya.
szerintem katonai morálról van szó, nem?
Reply With Quote
  #143  
Old 05-22-2006, 12:45
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miről másról lenne szó? Imádom a hasznos hozzászólásokat ...
Reply With Quote
  #144  
Old 05-22-2006, 12:52
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igen termeszetesen a katonairol irtam, de elnezest hogy nem irtam ki, de azt hiszem eleg egyertelmu hogy nem a sima moralrol beszelek...
Reply With Quote
  #145  
Old 05-22-2006, 22:14
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Penya
Miről másról lenne szó? Imádom a hasznos hozzászólásokat ...
az remek, de az előttem szólónak ez nem tűnt fel, ezért tettem fel e költői kérdést. szerencsére ketten is helyreigazítottak ezért. óh!:)
Reply With Quote
  #146  
Old 05-22-2006, 22:52
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

hmmm... Penya, akárhogy veszem ha ló+íjjal nyomul egy gnóm akkor keresztbe leverem orkkal. ha meg a jól kiépített gnóm nem ló+íjjas akkor mégiscsak nem jó felállás az, nem? bár ez ilyen inter-thread/topic gondolat volt, de nem baj azt hiszem...
Reply With Quote
  #147  
Old 05-23-2006, 15:07
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
az remek, de az előttem szólónak ez nem tűnt fel, ezért tettem fel e költői kérdést. szerencsére ketten is helyreigazítottak ezért. óh!
A gúny nem a te hszednek szólt, hanem a Kedvesnek.
Reply With Quote
  #148  
Old 05-23-2006, 15:16
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
hmmm... Penya, akárhogy veszem ha ló+íjjal nyomul egy gnóm akkor keresztbe leverem orkkal. ha meg a jól kiépített gnóm nem ló+íjjas akkor mégiscsak nem jó felállás az, nem? bár ez ilyen inter-thread/topic gondolat volt, de nem baj azt hiszem...
Én a ló elit íjat pártolom, de ha a gnóm elit íj azt nem ütöd át 1v1 ben 2 sereggel az fix. Nézzük, az orknak a 30%os lakitekivel kell kettéosztani a seregét, plusz nem árt ha marad az orijában is sereg mert ha nem akk hazakisérés. A gnóm 50% lakitekivel és 55% haditekivel (ha tudós) simán megfog két ork sereget. Nem számolgattam pontosan mert felesleg. Ha akarod megteheted. Az orknak 30% támadási bónusza van, de a gnómnak is van ennyi toronybónusza.
Reply With Quote
  #149  
Old 05-23-2006, 16:05
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Penya
Én a ló elit íjat pártolom, de ha a gnóm elit íj azt nem ütöd át 1v1 ben 2 sereggel az fix. Nézzük, az orknak a 30%os lakitekivel kell kettéosztani a seregét, plusz nem árt ha marad az orijában is sereg mert ha nem akk hazakisérés. A gnóm 50% lakitekivel és 55% haditekivel (ha tudós) simán megfog két ork sereget. Nem számolgattam pontosan mert felesleg. Ha akarod megteheted. Az orknak 30% támadási bónusza van, de a gnómnak is van ennyi toronybónusza.
ha 2szer megütöm az már nem jön sehova, amúgy elit+íjas az tényleg csak egy sereges. kétszeres túlerő egy sereggel még kijön, de az már tábornokbónusszal van szóval ha osztom ketté a sereget akkor kevesebb erő jön ki már amúgy meg meddő vita mert ez úgy is helyzettől függ. de a nyers erő az ork pártján áll. (meg a jól kiépített ork nem sokkal erősebb a jó gnómnál. de jól be van tolivari ellen védve. (csak a fél-varisok/tolisok árthatnak neki, vagy a tiszta toli/vari ...) mindenesetre csak a tekizés durvasága miatt nem vállalom az orkot, különben azzal mennék mindig hadisba.)
Reply With Quote
  #150  
Old 05-26-2006, 20:14
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
ha 2szer megütöm az már nem jön sehova, amúgy elit+íjas az tényleg csak egy sereges. kétszeres túlerő egy sereggel még kijön, de az már tábornokbónusszal van szóval ha osztom ketté a sereget akkor kevesebb erő jön ki már amúgy meg meddő vita mert ez úgy is helyzettől függ. de a nyers erő az ork pártján áll. (meg a jól kiépített ork nem sokkal erősebb a jó gnómnál. de jól be van tolivari ellen védve. (csak a fél-varisok/tolisok árthatnak neki, vagy a tiszta toli/vari ...) mindenesetre csak a tekizés durvasága miatt nem vállalom az orkot, különben azzal mennék mindig hadisba.)
nem jöhet ki kétszeres túlerő ij+elit ellen sehogy, sztem ij+ló ellen se, ha a fejed tetejére állsz akkor se, sehogy, még másfélszeres erő se jöhet ki...

lécci másold be a két orit amivel számolsz, mert sztem valamit nagyon elnézel. a gnómnak 15% al több férőhelye van, a tornyai majndem biztos hogy adnak 30% védőerőt, és hadi tekibe is erősebb. Ezzel szemben áll az ork 1,3as bónusza, és az 1,2 tábornok. Az orik gazdáján múlik minden, de a támadó ork nem erősebb sztem a védekező gnómnál alapesetben, ij+elitet egy sereggel se ver be.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu