Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 02-07-2008, 17:47
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

értem. ezesetben tudnál egy képletet mondani amivel te egyetértessz és úgy gondolod a mostani és a feltörekvő klánoknak is hosszútávon jó maradhatna?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 02-07-2008, 18:02
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem már elég sokszor leírtam..

500k pontig bárki fel tud menni, ha játszik kicsit, tehát semmi szükség ez alatt a fedezés könnyítésére.
Utána vannak szakadékok amiket a jelenlegi szabályokkal nehéz áthidalni.
tehát 10k heki fölött adnék némi kedvezményt (mondjuk 1000 katona/heki) a felfedezésre, de csak limitált mennyiségben (pl max 5000 hekit fedezhet összesenn ennyiért), és mivel nem lenne cél a topp eltávolodása, ezért ezt az 5000 hekit a mostani toppig (30k) el kellene használnia, a fölött már ennyiért nem fedezhetne.

megjegyzem a probléma összetett, nem csak fedezve lehet haladni hanem harcolva is, az előrejutást nem lehet elvonatkoztatni a harcrendszertől
tehát azt is ki kell könnyíteni.
jó példa erre a másik topic , hogy ne kelljen brutális mennyiségű földet leadni gyakorlatilag 1-2 ütésért.
vagy amit valahogy mindenki elvet, hogy klánban az örtornyok +védőértékére nincs semmi "ellenszer"

és igenis 1/A-ban topp 1 helyre ne fedezve jussanak az emberek hanem harccal.
Reply With Quote
  #133  
Old 02-07-2008, 18:22
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Szomorúan látom, hogy ez a topic a megfontolás alatti javaslatok közt van..




A 225 katona/heki tette tönkre!
Pontosabban az akkor feljutó országok, a mostani változásnál semmi más nem kellett volna, mint a már fentlévő orikat 500k pontra visszatenni, és máris mindenki elért volna mindenkit, és mára a jobbak feljebb lennének a gyengébbek lejebb.



igen emlékszem.. amikor még 225katona/heki volt akkor annyit ütöttél Te is meg Arwyl is, hogy felsorolni is hosszú volna..
sőt! bátran vállaltál minden csatát "felszabadultan" és nem a klánkipakolásával "ilyeszetegtted" a téged metámadni igyekvőket.
a játék attól lehetne "felszabadultabb" ha nem kéne irreáils mennyiségű földeket leadni egy klánátlépéshez (tudom fut a másik topic), megha a betonelfeket is át lehetne vinni legalább a betonorkoknak klánban.

De ez nem egyezik, azzal, hogyha van félrerakva 20M katonád, akkor képes legyél félfedezni magad 30k hekire 2 hónap alatt.


Arwyl: hatalmas problémaként állítod be, hogy mennyi idő be tellne utolérni a biget vagy a pannont.. Ezelőtt meg 1 éven át az volt a probléma, hogy a big "nem tudja" utolérni a pannont, most ott vannak ha akarnak háborúznak, ha meg nem akarnak akkor lehet akármennyi a felfedezés úgysem fognak.
Egyetértek abban hogy a "225 kati" juttatta fel a Pannont és a 3 Biges orit (+az enyémet amit lefordítottam) elérhetetlenségig. A baj az volt hogy ekkor lett bevezetve a mostani szabály, ami teljesen lehetetlenné tette a jelenlegi top 1-2 klán beérését.

500k-ra visszatenni? Nem tudom mit szóltál volna hozzá ha a kecskés orikat visszavágták volna oda, mert ugye az SZK-s orikra is gondoltad...

Nem sokat ütöttünk (bár volt egy 12k-s igaz 6k-s veszteséggel és ami még látható mai napig 13ks ütése a Szkarának ), de nem is tehettük, hisz mi 10k-n voltunk ti meg 20k-n, klánban meg akkor tudtunk ütni amikor ti ránk álltatok, mert nem tudtunk titeket kitenni értékben. De erről kár is vitázni.

Annyiból jó volt a 225 kati ekkor hogy pár hónap alatt beértünk titeket, bár ekkor véletlenül SZK-ra men(ekül)tetek.

Igen, nagy probléma az idő, mert se kedve se türelmem, se pénzem nincs arra, hogy 4-5 évig vipeljem az orikat, hogy akár csak megközelítsem az ellent!!
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #134  
Old 02-07-2008, 18:30
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
500k-ra visszatenni? Nem tudom mit szóltál volna hozzá ha a kecskés orikat visszavágták volna oda, mert ugye az SZK-s orikra is gondoltad...
természetesen a sajátjainkra is értendő, és ha jól rémlik én már ezt nagyon rég írtam.
de mondok valamit a milyeinket tegyék bátran 400-ra, ha mindenki más is egyet ért azzal, hogy a sajátja mehessen 500 ra (kiváncsian várom az egyetértéseket...)

OFF:
Quote:
Nem sokat ütöttünk (bár volt egy 12k-s igaz 6k-s veszteséggel és ami még látható mai napig 13ks ütése a Szkarának )
igen látható, de az monro érdeme, neked ahhoz (sem) volt sok közöd, és utána sem tudtál csinálni semmit. felfedezésen kívül.

Quote:
Annyiból jó volt a 225 kati ekkor hogy pár hónap alatt beértünk titeket, bár ekkor véletlenül SZK-ra men(ekül)tetek.
erre ha válaszolnék valószínű gyorsan kitiltanának..
kicsit emlékezz vissza, pontosan ez , hogy is történt (esetleg keresd elő a kódjainkat...)

ON:
Arwyl a javaslatomra miért nem szólsz semmit? ezzel utol lehet érni, max kell hozzá egy kicsit harcolgatni is, és valóban végig nem mehetc fedezéssel, de szerintem ennyivel fel lehet érni...

Last edited by wand; 02-07-2008 at 18:33..
Reply With Quote
  #135  
Old 02-07-2008, 18:39
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Csak ne kezdjetek el személyeskedni..
:-)
Az sose vitt sehová...
Reply With Quote
  #136  
Old 02-07-2008, 18:41
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
természetesen a sajátjainkra is értendő, és ha jól rémlik én már ezt nagyon rég írtam.
de mondok valamit a milyeinket tegyék bátran 400-ra, ha mindenki más is egyet ért azzal, hogy a sajátja mehessen 500 ra (kiváncsian várom az egyetértéseket...)

OFF:

igen látható, de az monro érdeme, neked ahhoz (sem) volt sok közöd, és utána sem tudtál csinálni semmit. felfedezésen kívül.


erre ha válaszolnék valószínű gyorsan kitiltanának..
kicsit emlékezz vissza, pontosan ez , hogy is történt (esetleg keresd elő a kódjainkat...)
hidd el nem állok olyan szinten számítástechnikából, hogy bármit is feltörjek a neten, és hidd el ha képes is lennék se tenném meg, mert egyáltalán nem nyújt semmi játékélményt az ilyen "győzelem". Hallottam mi történt, de hogy igaz vagy sem, ki tudja...

ON:
Arwyl a javaslatomra miért nem szólsz semmit? ezzel utol lehet érni, max kell hozzá egy kicsit harcolgatni is, és valóban végig nem mehetc fedezéssel, de szerintem ennyivel fel lehet érni...
Ugye nem az a javaslatod hogy tegyük vissza az orikat 500k-ra?
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #137  
Old 02-07-2008, 18:48
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Ugye nem az a javaslatod hogy tegyük vissza az orikat 500k-ra?
az sem lenne rossz megoldás, sőt...
de ismerve az embereket rajtunk kívül nem sok érintett támogatná..

a javaslat ez volt:
Quote:
500k pontig bárki fel tud menni, ha játszik kicsit, tehát semmi szükség ez alatt a fedezés könnyítésére.
Utána vannak szakadékok amiket a jelenlegi szabályokkal nehéz áthidalni.
tehát 10k heki fölött adnék némi kedvezményt (mondjuk 1000 katona/heki) a felfedezésre, de csak limitált mennyiségben (pl max 5000 hekit fedezhet összesenn ennyiért), és mivel nem lenne cél a topp eltávolodása, ezért ezt az 5000 hekit a mostani toppig (30k) el kellene használnia, a fölött már ennyiért nem fedezhetne.
Reply With Quote
  #138  
Old 02-07-2008, 19:04
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
az sem lenne rossz megoldás, sőt...
de ismerve az embereket rajtunk kívül nem sok érintett támogatná..

a javaslat ez volt:
csak annyit reagálnék, hogy nekem nem tetszik, és kérdezném, hogy amit én írtam heki/10 az szerinted kevés?

27k hekin 2700 kati lenne az igény. Írtad, hogy ha kap egy pofont 1 klán akkor röhögve visszafedezik. Számoljunk csak:

ha beverik a Pannont 14%-ra azaz ~30k hekire, az mennyi is? 81M kati...

ne mond már hogy ez annyira kevés!


(és a fedezési arányt bele se számoltam)
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #139  
Old 02-07-2008, 19:04
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem már elég sokszor leírtam..

500k pontig bárki fel tud menni, ha játszik kicsit, tehát semmi szükség ez alatt a fedezés könnyítésére.
Utána vannak szakadékok amiket a jelenlegi szabályokkal nehéz áthidalni.
tehát 10k heki fölött adnék némi kedvezményt (mondjuk 1000 katona/heki) a felfedezésre, de csak limitált mennyiségben (pl max 5000 hekit fedezhet összesenn ennyiért), és mivel nem lenne cél a topp eltávolodása, ezért ezt az 5000 hekit a mostani toppig (30k) el kellene használnia, a fölött már ennyiért nem fedezhetne.

megjegyzem a probléma összetett, nem csak fedezve lehet haladni hanem harcolva is, az előrejutást nem lehet elvonatkoztatni a harcrendszertől
tehát azt is ki kell könnyíteni.
jó példa erre a másik topic , hogy ne kelljen brutális mennyiségű földet leadni gyakorlatilag 1-2 ütésért.
vagy amit valahogy mindenki elvet, hogy klánban az örtornyok +védőértékére nincs semmi "ellenszer"

és igenis 1/A-ban topp 1 helyre ne fedezve jussanak az emberek hanem harccal.
sokszor leírtad, és szokszor beszéltél olyan jövőbeli jksz fedezési határ kitolásról, ami még mindíg nem történt meg, mióta is?

Ha fedezési határt szeretnénk kitolni, rég megtehettük volna. Majdnem egy éve ezen lovagolsz itt a fórumon. És mégsem jön a csoda.

- Fedezési határt lehett volna növelni akkor, amikor Serg lefordult, még sem történt semmi. vajon miért?

- Van annyi tartalékunk, hogy a mostani fedezési mennyiség mellett is vissza tudnák fedezni, egy esetleges big gunos pofon után. akkor meg miért nem növekedik a fedezési határ nem tudom mióta?

Ha körül nézel a fórumokon kétféle vélemény ütközne, ha neki állnánk háborúzni.
Van aki ezt követeli tőlünk, hogy kezdjük el egymást püfölni, mert ez fog jót tenni a játéknak, minden féle probléma ide vezethető vissza, hogy az első 3 klán mnt-s. ( ami már nem igaz )
Sokan azt mondanák veled együtt, hogy ezek megbeszélt ütések lennének, a fedezési határ kitolására.

úgy olvastam 2 féle javaslatod van, mindkettő arra vonatkozik, hogy a topp klánok valahogy elérhetőek legyenek.

a 500k pontra visszarakás nevetséges
nem azért mert nagyon megijednék, de akkor én is szeretnék anarchba 200000 hekire pár országot, mert mennyi időbe kerülne oda felvinni bármit is.
vagy vegyük le akkor azokat is. ez vicc ugyan az mint az A csopi újraindítása, erre lenne esély?

a másik javaslatod a 30 000 hekiig való fedezési könnyítés.
egyrészt ez úgytűnik, mintha elég specifikus, és részre hajló lenne

de azért javíts ki, ha nincs köze a mostani topp orik magasságához...

EBBEN az esetben ha véletlen bontanánk az mnt-t a big gunnal, és 1 hónap múlva 35 000 heki lenne a fedezési maximum akkor :

új javaslattal állnál elő, hogy hopp tévedtem, mégis csak 35000ig legyen a könnyítés?

mert rá jöszz hogy az utolsó 5000 heki fedezése is évek lehet?

csak picit vicces...

Last edited by Hóhér; 02-07-2008 at 19:20..
Reply With Quote
  #140  
Old 02-07-2008, 19:22
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
sokszor leírtad, és szokszor beszéltél olyan jövőbeli jksz fedezési határ kitolásról, ami még mindíg nem történt meg, mióta is?

Ha fedezési határt szeretnénk kitolni, rég megtehettük volna. Majdnem egy éve ezen lovagolsz itt a fórumon. És mégsem jön a csoda.
valóban nem történt meg egy éve? benne van a kérdésedben a válasz.. vagyis az újabb kérdés: És előtte hányszor történt meg?

Quote:
Sokan azt mondanák veled együtt, hogy ezek megbeszélt ütések lennének, a fedezési határ kitolására.
a jelenlegi fedezési értékekkel szerintem senki nem mondaná ezt, én a legkevésbé.

Quote:
úgy olvastam 2 féle javaslatod van, mindkettő arra vonatkozik, hogy a topp klánok valahogy elérhetőek legyenek.
nekem? szerintem mindenkinek erre van javaslata..

Quote:
BBEN az esetben ha véletlen bontanánk az mnt-t a big gunnal, és 1 hónap múlva 35 000 heki lenne a fedezési maximum.
új javaslattal állnál elő, hogy hopp mégis csak 35000ig legyen a könnyítés?
szerintem olvasd el még 1x..
5000 heki kedvezményes fedezést adnék, a többit ugyanúgy harccal kéne begyűjteni.


Quote:
egyrészt ez úgytűnik, mintha elég specifikus, és részre hajló lenne
rám sokmindent el lehet mondani, de a részlehajlóságot nem.
mesélj kinek részrehajló ez?
kik tudjnák kihasználni?
1x pannon mielőtt rátok áll
ha bever tiiteket akkor ti is tudjátok használni visszamentek30k-ra onnan meg fokozással ott vagytok ha vissza akrjátiok őket ütni
másodszor jól jönne minden felfelé törekvő országnak, aki elakad, de ettől még nem tud fedezéssel végig menni.

Quote:
csak picit vicces...
valóban, csak szerintem máshogy...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 08:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu