Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 06-29-2006, 20:24
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
éppen ezért akár részletezhetted volna is...
87 barakk +15 torony

4000 paci +872 íjász +840 a toronyban.
De én igazából 3000 elitet és 1000 pacit raknék az íjászok mellé, úgy túlélőképesebb...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 06-29-2006, 20:45
blin
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

megértem én, hogy frankón lehet dobálózni a számokkal - az más kérdés, hogy a gyakorlatban ez tök másképp néz ki, mint ahogy leírtátok...

gondoltam egyet és szépen elkezdtem szétnézni a hullám háza táján azok alapján, amiket fentebb megbeszéltünk és számolgattam kicsit... szóval: vhol meg kellett húzni a határt, úgyhogy ez 3 kör lett (mivel arról volt szó, hogy azonos szinten álljanak, de fene egye meg a jó szívemet, nekem még a 3 kör is azonos ). aztán elkezdtem szépen fentről lefelé részletesen megnézegetni az országokat, hogy vajh melyik tudná betámadni az én kis hullámat (ami még csak kimaxolva sincs ), kapaszkodjatok meg: az arány 20:1! Jó, nem? Szóval egy normálisan felhúzott ork tábornoknak jó esélye van. Persze csak földre, mivel mást nem igen talál. És persze a fentebb emlegetett "többször is befér" téma is erősen túlzó...

Az meg már megint más kérdés, hogy a legerősebb ork tábornokot a környéken szarrá tolizhatja boldog-boldogtalan, ha nem elég óvatos és bármit is otthon tart. Ja, meg hogy csupán 200 helyezéssel lejjebb kellene jönnie egy majd' 100 hekivel kissebb hulla országba. Ezek már inkább egosértő részletkérdések.

Szóval nyugodtan dobálózzatok csak tovább a számításokkal meg elméletekkel, attól függetlenül még nem úgy van.
Nekem spec. az irl tapasztalat többet számít ezeknél az elméleteknél.

---

Colony: légyszi' húzz be egy strigulát az íjász hullával fordulókhoz
Reply With Quote
  #133  
Old 06-29-2006, 20:48
blin
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
87 barakk +15 torony

4000 paci +872 íjász +840 a toronyban.
De én igazából 3000 elitet és 1000 pacit raknék az íjászok mellé, úgy túlélőképesebb...
köszi.
igazából a többi épületre is kíváncsi lennék.
Reply With Quote
  #134  
Old 06-29-2006, 21:55
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
megértem én, hogy frankón lehet dobálózni a számokkal - az más kérdés, hogy a gyakorlatban ez tök másképp néz ki, mint ahogy leírtátok...

gondoltam egyet és szépen elkezdtem szétnézni a hullám háza táján azok alapján, amiket fentebb megbeszéltünk és számolgattam kicsit... szóval: vhol meg kellett húzni a határt, úgyhogy ez 3 kör lett (mivel arról volt szó, hogy azonos szinten álljanak, de fene egye meg a jó szívemet, nekem még a 3 kör is azonos ). aztán elkezdtem szépen fentről lefelé részletesen megnézegetni az országokat, hogy vajh melyik tudná betámadni az én kis hullámat (ami még csak kimaxolva sincs ), kapaszkodjatok meg: az arány 20:1! Jó, nem? Szóval egy normálisan felhúzott ork tábornoknak jó esélye van. Persze csak földre, mivel mást nem igen talál. És persze a fentebb emlegetett "többször is befér" téma is erősen túlzó...

Az meg már megint más kérdés, hogy a legerősebb ork tábornokot a környéken szarrá tolizhatja boldog-boldogtalan, ha nem elég óvatos és bármit is otthon tart. Ja, meg hogy csupán 200 helyezéssel lejjebb kellene jönnie egy majd' 100 hekivel kissebb hulla országba. Ezek már inkább egosértő részletkérdések.

Szóval nyugodtan dobálózzatok csak tovább a számításokkal meg elméletekkel, attól függetlenül még nem úgy van.
Nekem spec. az irl tapasztalat többet számít ezeknél az elméleteknél.

---

Colony: légyszi' húzz be egy strigulát az íjász hullával fordulókhoz
Rossz csopiban vagy, esetleg még nem vagy túl magasan (nem írtad, hogy mekkora hekin vagy).

Tessék egy 200 hekis óriás...

ház: 36 (2520)
barakk: 87 (4872)
torony: 15 (840)
kocsma: 2 (112)
templom: 25 (3500)
raktár: 2
bank: 5
tanya: 28 (2268 a termelés és 2201 a fogyasztás)

Ezt pld esélyed sincs semmilyen téren megfogni zombiként... ha meg eleve "védekező" zombi vagy, akkor meg végképp...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #135  
Old 06-29-2006, 21:57
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
kapaszkodjatok meg: az arány 20:1! Jó, nem?
nézted a fentebbi szinteket is? ott is igaz ez az arány. csak azokra az orikra, akik NEM tudják beütni a hullát.

Quote:
köszi.
igazából a többi épületre is kíváncsi lennék.
37 ház
100 barakk
20 torony
25 templom
3 kocsma
15 raktár
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #136  
Old 06-30-2006, 08:44
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
Ha már a számolásnál tartunk: az az mf hadis óriás is eléggé el volt naggyázva... lehetne részletezni, hogy hogyan is lesz egyszerre frankó támadó, frankó védő, elég varissal és tolissal (és persze tanya, kórház :P stb.) hogy azért a lista többi tagjával szemben is megállja a helyét? Mert ugye nem csak hullák vannak a mezőnyben...
Bocs, hogy csak most írok, de eddig balaton volt (hogy jót is mondjak hullával kapcsolatban, a tegnapi dupla vihar HULLA JÓ volt )

Szóval az "elnagyzott" óriás:
37 ház
20 torony
110 barakk (1120 íjász + 5040 lovas)
12 templom
1 kocsma
15 raktár
5 kórház (nem mint ha nagyon fontos lenne, de hátha örömet okoz Neked)


A hullád (most nem leszünk jók hozzá):

50 ház
75 torony
75 barakk (3000 íj)

De igazad van, tényleg a hulla a jobb. Sokkal (nem kell neki kórház).
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #137  
Old 06-30-2006, 09:32
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez a vita nevetséges, blin majd 3/Gben megnézzük h megy a játék, de ha peched van és összeakadsz egy nem kezdőkből álló szövibe (vagy mfbe )akik nem kegyelmeznek mert hulla vagy ( én ált nem bántom a hullákat, részvétből ) akk gyorsan csúnya véget fog érni az orid. Amikor mindenki gyújtani fog heccből gyorsan elmegy a kedved az íjas védekező hullától.
Reply With Quote
  #138  
Old 06-30-2006, 09:39
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya
Ez a vita nevetséges, blin majd 3/Gben megnézzük h megy a játék, de ha peched van és összeakadsz egy nem kezdőkből álló szövibe (vagy mfbe )akik nem kegyelmeznek mert hulla vagy ( én ált nem bántom a hullákat, részvétből ) akk gyorsan csúnya véget fog érni az orid. Amikor mindenki gyújtani fog heccből gyorsan elmegy a kedved az íjas védekező hullától.
Menni fog neki, azt állítja már körbe is fordult igy
Reply With Quote
  #139  
Old 06-30-2006, 09:50
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Bocs, hogy csak most írok, de eddig balaton volt (hogy jót is mondjak hullával kapcsolatban, a tegnapi dupla vihar HULLA JÓ volt )

Szóval az "elnagyzott" óriás:
37 ház
20 torony
110 barakk (1120 íjász + 5040 lovas)
12 templom
1 kocsma
15 raktár
5 kórház (nem mint ha nagyon fontos lenne, de hátha örömet okoz Neked)


A hullád (most nem leszünk jók hozzá):

50 ház
75 torony
75 barakk (3000 íj)

De igazad van, tényleg a hulla a jobb. Sokkal (nem kell neki kórház).
Csokibácsi, nem rossz az óriásod, de az íjászok így nem túl hatékonyak... Ha fele ennyi íjászod van, de az toronyban, a torony védő miatt hatásosabb lesz az egész ori...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #140  
Old 06-30-2006, 09:53
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Csokibácsi, nem rossz az óriásod, de az íjászok így nem túl hatékonyak... Ha fele ennyi íjászod van, de az toronyban, a torony védő miatt hatásosabb lesz az egész ori...
Ezek is toronyba vannak, valamit elnézhettél
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Tényleg halálra van ítélve az elf? -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 94 05-19-2007 21:22


All times are GMT +1. The time now is 05:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu