Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 05-12-2007, 10:53
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ezt nagy bonyolításnak érzem, Atinak így is az a kifogása a javaslat ellen hogy túl bonyolult, nem kéne mégjobban megkavarni. A két figyelembe vett értéknek bőven elég, ha barakk és toronyszámot nézünk, az általad említett hadis elfeket nem hiszem hogy nagyon érintené az alvilági malusz, hisz ha eredményes sereget akarnak be kell áldozni a kocsmák nagy részét!


Pontosabban nem a képletet bonyolítaná meg, hanem az ellenfél nem tudná kiszámolni, hogy az elf mekkora malusszal bír, hisz míg az első esetben szükség van a gömbről a hektárszámra, meg az ép.listáról a barakk és toronyszámra, addig a te esetedben max azt tudja kiszámolni, hogy a toronyban mennyi íja van, azt nem hogy összesen mennyi.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind

Last edited by Stev; 05-12-2007 at 10:59..
Sponsored Links
  #132  
Old 05-12-2007, 10:57
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a 9. verzióban Kutyuleee javaslata jogos megoldás lehet:
Ahogy Gyula is írta, az elf ha tolis, akkor alig tarthat védelmet, tehát nem a bunkeréből ártózgat, hanem saját túléléséért van szüksége ártásra, amit meg is tud torolni az ellen viszonylag könnyen.
Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy vannak sereges elfek is, akiknél a torony+barakk arány elég magas lehet, a védelmük mégsem hasonlítható össze a bunkeresekével, tehát nekik fölösleges hátrány az újítás. Összességében szerintem a 'betont' létrehozó toronybónuszra játszó elfek azok, akik megérdemlik a gyengítést, ezért javaslom, hogy az ártó akciókra kapott gyengítés a torony arány függvénye legyen: annak háromszorosa, megfelelő korlátokkal (min. 20%, maximum 80-90%)

Így egy 7% tornyos elf már meghaladná a küszöböt, a 90% eléréséhez pedig 30+30% os beton védelem kell -emögül valóban ne gyújtson senki poénból
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #133  
Old 05-12-2007, 11:01
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
Ezt nagy bonyolításnak érzem, Atinak így is az a kifogása a javaslat ellen hogy túl bonyolult, nem kéne mégjobban megkavarni. A két figyelembe vett értéknek bőven elég, ha barakk és toronyszámot nézünk, az általad említett hadis elfeket nem hiszem hogy nagyon érintené az alvilági malusz, hisz ha eredményes sereget akarnak be kell áldozni a kocsmák nagy részét!
azt azért kétlem, hogy akkora bonyolitás lenne. Jelenleg, ha papiron számolsz egy katonai támadást, és elit meg lo is van benne, akkor a képleted alig egy hajszállal bonyolultabb, mint ha csak az egyiket vinnéd.
A különbség kb ennyi
(a+b)*malus/föld ill.:
(a*0.8+b)*malus/föld

mindkét esetben értelemszerüen "a" a barakk és "b" a torony
  #134  
Old 05-12-2007, 11:06
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Szerintem a 9. verzióban Kutyuleee javaslata jogos megoldás lehet:
Ahogy Gyula is írta, az elf ha tolis, akkor alig tarthat védelmet, tehát nem a bunkeréből ártózgat, hanem saját túléléséért van szüksége ártásra, amit meg is tud torolni az ellen viszonylag könnyen.
Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy vannak sereges elfek is, akiknél a torony+barakk arány elég magas lehet, a védelmük mégsem hasonlítható össze a bunkeresekével, tehát nekik fölösleges hátrány az újítás. Összességében szerintem a 'betont' létrehozó toronybónuszra játszó elfek azok, akik megérdemlik a gyengítést, ezért javaslom, hogy az ártó akciókra kapott gyengítés a torony arány függvénye legyen: annak háromszorosa, megfelelő korlátokkal (min. 20%, maximum 80-90%)

Így egy 7% tornyos elf már meghaladná a küszöböt, a 90% eléréséhez pedig 30+30% os beton védelem kell -emögül valóban ne gyújtson senki poénból
ez a javaslat tényleg egyszerüsit ráadásul ott van mögötte a logika, hogy nincs az az elf, aki több tornyot tartana mint barakkot, ráadásul a hadis elfek is pozitivan jönnek ki belöle. Támogatom.

(persze a tizes javaslattal kombinálva)

egy dologgal modositom, legyen felsö korlát(80%), mert, ha valakire 90% jár, akkor tulajdonképpen már mindegy mit csinál, azzal az erövel akár lehetne 100 is

Last edited by TDK; 05-12-2007 at 11:09..
  #135  
Old 05-12-2007, 11:08
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy vannak sereges elfek is, akiknél a torony+barakk arány elég magas lehet, a védelmük mégsem hasonlítható össze a bunkeresekével, tehát nekik fölösleges hátrány az újítás.
Xepi itt jó megfogalmazás a fölösleges sztem is aki sereges elfet játszik, az nem igazán törödik sztem a maluszokkal, mert nem azzal fogja megvédeni magát.

visszatérve azért is vagyok ez a javaslat mellett inkább, mert amelyik bunker Elf unatkozik, az úgyanúgy fog ártozni,ha tud csak most rákell készülnie 10-kört ezt meg könnyebben megcsinálja...
viszont ha egyszerre számit a barakk-torony, egy betonnak túlsokat kell bontania ahoz hogy egyáltalán csökkenjen vmit a malusz.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #136  
Old 05-12-2007, 11:10
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 10. kicsit más, azért nem írtam róla, de szerintem is teljesen jogosan kerülne ki mindegyik az 'ártó' kategóriából itt.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #137  
Old 05-12-2007, 11:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
ez a javaslat tényleg egyszerüsit ráadásul ott van mögötte a logika, hogy nincs az az elf, aki több tornyot tartana mint barakkot, ráadásul a hadis elfek is pozitivan jönnek ki belöle. Támogatom.

(persze a tizes javaslattal kombinálva)

egy dologgal modositom, legyen felsö korlát(80%), mert, ha valakire 90% jár, akkor tulajdonképpen már mindegy mit csinál, azzal az erövel akár lehetne 100 is
én még mai napig nem értem, hogy miért kell egy hadis elfnek ártózás???
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #138  
Old 05-12-2007, 11:14
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
én még mai napig nem értem, hogy miért kell egy hadis elfnek ártózás???
pédául azért, mert az elf a leggyengébb hadis( a hadis fajok között) lévén csak védelmi bónuszai, mig az összes többinek ott a támadóbónusz. Igy, ahogy pl egy gnóm(mondhatnám az orkot is, de arra csak jönnének a megjegyzések) megteheti, hogy érkezés elött besegit magának katiöléssel, ugyanez járjon egy elf hadisnak
  #139  
Old 05-12-2007, 11:14
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
azt azért kétlem, hogy akkora bonyolitás lenne. Jelenleg, ha papiron számolsz egy katonai támadást, és elit meg lo is van benne, akkor a képleted alig egy hajszállal bonyolultabb, mint ha csak az egyiket vinnéd.
A különbség kb ennyi
(a+b)*malus/föld ill.:
(a*0.8+b)*malus/föld

mindkét esetben értelemszerüen "a" a barakk és "b" a torony
Olvasd el a pontosítást is! Az ellenfél nem tudja kiszámolni a maluszomat. Ha egy katonai támadást számolsz, ott látod hogy mi jön feléd, azt egyszerű kiszámolni. De ha egy elf maluszára vagy kiváncsi??? Nem olvashatod le simán az ép.listáról az adatokat, amellett még meg is kell tűzgolyózni, és abból kiszámolni hogy milyen arányban van feltöltve a barakk. Ez a bonyolítás!!!
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #140  
Old 05-12-2007, 11:17
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
visszatérve azért is vagyok ez a javaslat mellett inkább, mert amelyik bunker Elf unatkozik, az úgyanúgy fog ártozni,ha tud csak most rákell készülnie 10-kört ezt meg könnyebben megcsinálja...
viszont ha egyszerre számit a barakk-torony, egy betonnak túlsokat kell bontania ahoz hogy egyáltalán csökkenjen vmit a malusz.
1000 hekin 10% arány már 100 torony... ami 75000 kő -nem olyan könyű naponta újraépíteni őket. Illetve valahonnan le kell szedni az építés alatti 10% területet is, tehát magával szúr ki az illető 9 körig. Minél több tornya van, annál jobban gyengíti magát ha a maluszt ki akarja kerülni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 20:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 13:11
1/A követelmények finomítása Ati Fontos bejelentések 0 12-06-2006 16:32


All times are GMT +1. The time now is 10:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu