Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 05-18-2010, 20:59
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
sziasztok!

nekem az tetszene a legjobban, ha a kék számok megszerzése egyre nehezedne. Első fordulásnál 2400 hekit kéne szerezni (tök mindegy mennyivel lép fel), és utána mindig 1200-zal több lenne, de legfeljebb az aktuális top 30%-a vagy 10000 heki közül az alacsonyabb lenne a felső határ.
az aktuálisan megszerzendő földnek minden esetben legalább az 50%-át ütésből kelljen szerezni. a minimum 1000 kör az maradna.
Nekem ez tetszik a legjobban, viszont visszaélésekre adhat lehetőséget. Ha valaki B-ből lép mondjuk 200 hekire (vagy akár 1 hekire), akkor csak 2600 (vagy 2401) hekire kéne csak felmenni a forduláshoz, ez pedig abszurd.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 05-18-2010, 21:08
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

talán azis megoldás lenne hogy a forduláshoz annyi kéne hogy A ba legyen orija minimum 1k kör ota és ha teljesítete B be a top30 at fordulhason 2k kör mulva de ezért nemkap szemet csak annyit hogy pl a pontlistába vastagan van szedve az ország neve ésha mégegyet fordul B ből akkor kap szemet az 10k kör egy szemér szerintem megérdemli hogy kitarto volt ésha esetleg A ba is eljut odáig leforoghat ha teljesítete a jelenlegi feltételeket.

ez szerintem azért lenne jo mert A ba is megmaradnának az országok de akinek nincs sok ideje jácani azis tudna jo sok idő mulva szemeket szerezni és így az alsó szinteken se halna be a játék mivel A ba nemtud ugymond beragadni és így nemkell szabizni alsó szinteken ezáltal felpezsdülne az élet.
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #133  
Old 05-18-2010, 21:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Azért vhol elgondolkodtató, hogy a szavazók 68.42%-a szerente vmilyen írányú változást (még ha kevesen szavaztak is)...
Mi ebben az elgondolkodtató?

Mutass nekem bárkit, akinek BÁRMI jó és szép 3 napon túl is.

No kb ezt jelenti ez az arány.

Márpedig nem fogjuk a játékot 3 naponta megváltoztatni csak azért, mert ez az emberi természet.

Eddig EGY értékelhető hozzászólás született a témában azzal kapcsolatban, hogy mi és miért lenne jó (Takanohana-tól). Ezen kívül volt pár hasznos javaslat, de azok sem válaszoltak arra a kérdésre, hogy miért kellene ténylegesen változtatni, leginkább csak a "miért ne? jó buli" gondolatot fejtették ki.

Úgyhogy arra kérek mindenkit, hogy mielőtt hatalmas ötlelés kezdődik arról, hogy mi változzon, arra a két alap kérdésre válaszoljatok, hogy mi szükség van a változattásra, és miért lesz jobb, ha bármi változik. Csak azért nincs értelme semmin változtatni, mert az jó buli, és az újonnan jövőknek nehezebb legyen egy +30 oldalas szabályzattal, mint az eddigi országoknak volt.

Pool összefoglalt egy olyan javaslatot, ami ugyan semmit nem old meg, de legalább van benne két lehetőség is, amik senkinek nem jók.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #134  
Old 05-18-2010, 21:18
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi ebben az elgondolkodtató?

Mutass nekem bárkit, akinek BÁRMI jó és szép 3 napon túl is.

No kb ezt jelenti ez az arány.

Márpedig nem fogjuk a játékot 3 naponta megváltoztatni csak azért, mert ez az emberi természet.

Eddig EGY értékelhető hozzászólás született a témában azzal kapcsolatban, hogy mi és miért lenne jó (Takanohana-tól). Ezen kívül volt pár hasznos javaslat, de azok sem válaszoltak arra a kérdésre, hogy miért kellene ténylegesen változtatni, leginkább csak a "miért ne? jó buli" gondolatot fejtették ki.

Úgyhogy arra kérek mindenkit, hogy mielőtt hatalmas ötlelés kezdődik arról, hogy mi változzon, arra a két alap kérdésre válaszoljatok, hogy mi szükség van a változattásra, és miért lesz jobb, ha bármi változik. Csak azért nincs értelme semmin változtatni, mert az jó buli, és az újonnan jövőknek nehezebb legyen egy +30 oldalas szabályzattal, mint az eddigi országoknak volt.

Pool összefoglalt egy olyan javaslatot, ami ugyan semmit nem old meg, de legalább van benne két lehetőség is, amik senkinek nem jók.
Miért lenne jo változtatni?

szerintem azért mert beragadnak az orik A ba és megöli a lenti csoportokat a sok szabis ország. Ez szerintem kielégitő válasz

és hogy mi változzon?

szerintem jo lenne ha az A s oritól fuggetlenül lehessen jácani a lentebbi szinteken
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Stoky(Gárdi) NEXUS For This Useful Post:
  #135  
Old 05-18-2010, 21:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
szerintem azért mert beragadnak az orik A ba és megöli a lenti csoportokat a sok szabis ország. Ez szerintem kielégitő válasz
Most nem állok neki országokat nézni, de ezt most hallom először problémaként. Eddig csak a "nehéz az A" volt az ok, teljesen függetlenül minden más országtól, hiszen közben a többivel játszol kedvedre, max nem forogsz.

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
szerintem jo lenne ha az A s oritól fuggetlenül lehessen jácani a lentebbi szinteken
Lehet, csak nem szerzel plusz személyiséget. Volt olyan időszak, amikor az 1/A teljes kihagyásával lehetett plusz személyiséget szerezni. Én mind a mai napig amondó vagyok, hogy azoknak az országoknak a jelentős része nem érdemelte meg azt a plusz személyiséget, amit akkor szerzett. Ezt az időszakot ne hozzuk vissza.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #136  
Old 05-18-2010, 21:30
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Szerintem azért lenne szükség a változtatásokra mert el vannak csúszva az arányok.
Gondolok itt arra, hogy ötös szinten 200 hekin kezdödik a játék második szinten pedig olyan 1700 heki körül (pontosan nem tudom) ketyegnek a top körök. A-ban a másik négy szinten szerzet föld többszörösét kell teljesiteni ahoz, hogy fordulni lehesen.

A jelenlegi rendszerben nem könnyű felérni a top30%-ba ezáltál nehéz fordulni annak aki akar
Reply With Quote
  #137  
Old 05-18-2010, 21:34
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most nem állok neki országokat nézni, de ezt most hallom először problémaként. Eddig csak a "nehéz az A" volt az ok, teljesen függetlenül minden más országtól, hiszen közben a többivel játszol kedvedre, max nem forogsz.



Lehet, csak nem szerzel plusz személyiséget. Volt olyan időszak, amikor az 1/A teljes kihagyásával lehetett plusz személyiséget szerezni. Én mind a mai napig amondó vagyok, hogy azoknak az országoknak a jelentős része nem érdemelte meg azt a plusz személyiséget, amit akkor szerzett. Ezt az időszakot ne hozzuk vissza.
1. szerintem ezért van olyan sok szabis... A bol nemtud leforogni és B be elszabizok mert nemlátja a lehetőséget h lépni tud...
a B ből valo forgást ugyis megkönyithetnénk hogy A ba top50% kell +1k kör és 2k kör kell B ből ne legyen olyan egyszerü... De régebben sokkal több aktív ori volt a lentebbi szinteken és szerintem ennek az oka az A

2. igy van azt ne is hozzuk vissza az nemlenne jo de ha duplán kell fordulni B ből és A ba 1k kör +top50% azmár picit jobb

nem azt mondom hogy pont így legyen de változtatni kell mert A ba a topp csak emelkedni fog és mégroszabb lesz a helyzet
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Stoky(Gárdi) NEXUS For This Useful Post:
  #138  
Old 05-18-2010, 21:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
A jelenlegi rendszerben nem könnyű felérni a top30%-ba ezáltál nehéz fordulni annak aki akar
Miért legyen könnyű mindenkinek plusz személyiségeket szerezni? A legkönnyebb a "szeretnék mégegy személyiséget! ide vele most!" gomb bevezetése lenne.

Miért kell, hogy egy igen nagy plusz előny (mégegy személyiség) megszerzése könnyű legyen? Miért kell, hogy gyakorlatilag értéktelenné váljon, és mindenki könnyedén megszerezhesse?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #139  
Old 05-18-2010, 21:38
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért legyen könnyű mindenkinek plusz személyiségeket szerezni? A legkönnyebb a "szeretnék mégegy személyiséget! ide vele most!" gomb bevezetése lenne.

Miért kell, hogy egy igen nagy plusz előny (mégegy személyiség) megszerzése könnyű legyen? Miért kell, hogy gyakorlatilag értéktelenné váljon, és mindenki könnyedén megszerezhesse?
Én nem ezt mondtam.
Csak azt, hogy ha A-ból nem tudok fordulni vagy nem felelek meg a fordulás feltételeinek akkor az alsobb szinteken levő orikkal elöbb utobb beragadok, szabizok, nem tudok jáccani, nem jáccok, nem veszek több vip kört...
Reply With Quote
  #140  
Old 05-18-2010, 21:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Én nem ezt mondtam.
Csak azt, hogy ha A-ból nem tudok fordulni vagy nem felelek meg a fordulás feltételeinek akkor az alsobb szinteken levő orikkal elöbb utobb beragadok, szabizok, nem tudok jáccani, nem jáccok, nem veszek több vip kört...
Inkább szabizol, de nem kezded elölről a játékot, és nem is folytatod azon a szinten, ahol épp vagy.

Ha lefordulhatnál, de nem kapnál érte ilyenkor semmit, akkor mi változna? Miért választanád AKKOR ezt a lehetőséget, és MOST miért nem választod pont ugyanezt, hiszen erre ma is van lehetőség.

(Bár tény, hogy én nem ezt javasoltam.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 04:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu