Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Kreatív sarok :)
Register Stats Members List Today's Posts

Kreatív sarok :) A különböző kreatív témák helye. :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 12-19-2006, 18:24
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amikor a Nagyiéknak előadtuk Anikó tervét,éktelenűl felháborodtak.Még hogy a gyerek díszítse a fát, hát azt nem lehet!
-A karácsonyban az igazi öröm a meglepetés, és azt akarjátok elvenni attól az ártatlan csöppségtől!
Próbáltuk megmagyarázni, hogy az "ártatlan csöppség" találta ki az egészet.Végül is hiába volt minden szó,Nagyiék ragaszkodtak a meglepetéshez.Most meg Anikóhoz vándoroltunk megmagyarázni, hogy nem lesz így jó a karácsony.Azonban ő is hajthatatlan volt.Végül, hogy mindenkinek igaza legyen kieszelte a legjobb megoldást:
-Menjetek ti a Nagyiékkal sétálni, ha annyira fontos nekik a meglepetés.
Karácsony este aggódva búcsúztunk az ajtóban.
-Menjetek csak nyugodtan-mondta Anikó-,olyan meglepetés lesz, hogy csuda!
Hát nem éppen nyugodtan, elindultunk.Csak keringtünk a ház körül,Nagypapa leste az óráját meg az ablakot, és dörmögött.Az utca tele volt sétáló nagymamákkal,nagypapákkal meg unokákkal.Végül észrevettük, hogy kialudt a fény az ablakban, hazamehetünk.Az ajtóban éktelen bűz meg Anikó fogadott minket.Ancsának ragyogott a szeme:
-A süteményt a sütőben felejtettétek, de semmi baj, mert amikor füstőlni kezdett leöntöttem vizzel!
Kinyitottuk az ablakot, felmostuk a konyhát, és megállapítottuk, hogy ilyen meglepetés még tényleg soha nem ért minket karácsonykor.A Nagyi persze mondta:
-Ne vegyétek el a gyerek kedvét!Ugye kis csillagom, lesz még más meglepetés is!
-Lesz!-mondta Anikó.-Csukjátok be a szemeteket!
Becsuktuk.Ott álltunk a szobaajtó előtt becsukott szemmel és hallgatóztunk.Nyikordult a kilincs.Vártunk, Anikó megszólal:tessék,szabad!De nem szólalt meg, hanem megint nyikordult a ilincs.Aztán motoszkálás, nyögdécselés.Résnyire nyitottam a szemem.Legelőször megláttam Nagyiékat, akik résnyire nyitott szemmel figyelték Anikót.Aztán megláttam Anyát, aki résnyire nyitott szemmel figyelte őket, engem,meg Anikót.Aztán megláttam Anikót, aki háttal nekünk elkeseredetten viaskodott a zárral.Rosszat sejtettem.Még soha nem zártuk be a szobaajtót kulcsra,így nem tudhattuk, hogy rossz a zár.Tapintatosan várakoztunk.Végül elkeseredetten megszólalt:
-Nyissátok ki!
-Már kinyitottuk!-mondtuk kórusban.
-Nem a szemeteket, hanem az ajtót!-pirult mérgében Anikó.
Próbálta a Nagyi, de nem ment.Aztán próbálta Anya, de neki sem ment.Azután megpróbáltuk mi, férfiak.
-Szép kis meglepetés-dohogtam, de rámszóltak, hogy ne bántsam a gyereket, ő jót akart.Sorra odajárultunk újra és újra a kilincshez.Rázogattuk,feszegettük a makacs kulcsot,eredménytelenűl.
Végűl nem volt mit tenni, bekopogtunk a szomszédba.A szomszédék a gyertyafényben úszó karácsonyfa körül álltak, és éppen ott tartottak, hogy "kisült-e már a kalácsom".Segítettük végigénekelni.Csak a "hadd egyem meg melegében"-nél csuklott el a hangunk, eszünkbe jutott a saját, megégett kalácsunk.A dal befejeztével a szomszéd bácsi elővette a szerszámos ládáját, és átvonult hozzánk.Csavargatott, feszegetett, kalapált, és néha azt mondta:
-Na most!
Olyankor nekizúdultunk a bezárt ajtónak.Aztán újra csavargatott, feszegetett, kalapált, és megint mondta:
-Na most!
Az ötödik "na most" után egyszerre nekifutottunk, az ajtó hatalmas robajjal beszakadt, mi pedig mindahányan rázuhantunk a sötétben árválkodó karácsonyfára.A fa fölborult, minden nagy recsegés-ropogással szanaszét szállt.
Amikor a szomszéd bácsi fölgyujtotta a villanyt,ott hevertünk egymás hegyén-hátán.A fekvő fa közepén Anya ült, mint egy hatalmas karácsonyfadísz.Hajában levelek,gyeryatartók,ezüstszallagok.Végignézett rajtunk,elnevette magát,aztán elkezdett énekelni: Kiskarácsony,nagykarácsony,kisült-e már a kalácsom.... Szedegettük a hajunkból a szaloncukrokat meg a törött díszeket, és vele énekeltünk.Anikóra néztem.Ő teljes erővel fújta, és egyáltalán nem sírt.
Mint egy nagylány.
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 12-19-2006, 19:19
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Köszi Moncsi
Nos, én szívből kívánom, hogy senkinek se legyen ilyen Karácsonya
Reply With Quote
  #133  
Old 12-23-2006, 16:31
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez nem vers, hanem kis mese

szóval kb. 2 éve Denivel-Bloodyval-Astaroth-al voltam szövibe, akkor született ez a mese Bloody tollából:

… a sereg morajló felkészülés zaja szűrődik be a mohával benőtt kőablakon, a félhomályos teremben furcsa fáklyasercegés zenéje válaszol a harcdobok hangjára, feszült ritmusa, és fénye a repedezett kőoszlopokat megbűvölve vad, törzsi, táncra kényszeríti.
A mohával benőtt ablakpárkányon egy hideg, fehér, ráncos kéz pihen, a kézfejére különös nem evilági mágikus erővel bíró jelek vannak tetoválva, és a kéz legkisebb ujján egy sárkányszem gyűrű, egy régi, antik ékszer, ami sok különös képességgel bírt, a mágus még időt is tudott vele mérni.
Az ékszer még azokból az időkből, amikor a hatalmas király Thot uralkodott a földkerekség e tájékán.

-Bizony annak már hosszú ideje mágusuram, hogy a hordákat kordában tartottuk.
Szólalt meg egy reszelős hang, a félhomályos teremből.
Az ablaknál álló ősz alak megfordul ráncos kezével, elsimítja hosszú haját a homlokáról és szembenéz a teremben ülővel,
Jól ismerte a hatalmas kősziklából kivájt székben ülő embert, mindenki tart tőle az ismert vidéken innen, és jóllehet azon túl is eljutott a híre, talán még a pokolban is rettegik a nevét.
Éjszakánként ordasok sírják bele a teleholdas éjszakába, a fák megremegnek, és hamuszürkére vált bennszülöttek remegve bújnak egymáshoz, félelmükben, anyák jajgatva szorítják magukhoz gyermeküket, és a legbátrabb harcosok is imát suttognak a háború istenéhez, hogy óvja meg őket ettől a sokat félt ellenféltől.
A farkasok meg csak sírják a nevét Aaastaroooth….

Vaskesztyűs keze idegesen a kőszék peremére csap, ami félelmében szikrázva sóhajt fel.

-Mondom én, ezt csaknem hagyhatjuk, hogy itt parádézzanak előttünk a szomszéd klán vezérei, mintha övék lenne ez az egész mocskos világ.
Menjünk kényszerítsük igába őket, hagy tudják meg mi az a háború, a katonáim amúgy is naphosszat a kocsmákban vedelnek, és kedvüket töltik a parasztok feleségeivel, én mondom lázadás lesz itt ha nem lépünk mihamarabb.
A katona elpuhul, ha nem rágják mocskos testét, a holtakra felvert sátrak élősködői, és nem ihat vért bor helyett.

-Nem vagyunk még felkészülve seregek ura.
Szólt a mágus és hozzátette.
-Még meg kell várnunk a futárt, északról, a sötét óriásföldről, hogy az óriások vezére csatlakozzon hozzánk a közös hadjáratunkban, ha sikerül őt meggyőznünk ügyünknek, akkor nagyon gyorsan ideérnek, óriáslábaikkal, hatalmas távolságot tudnak megtenni órák alatt.

Mintha csak válasz lett volna az előbbi beszélgetésre, túldübörögve a harcdobok hangját, ütemes rengések kíséretében, megérkezett az óriások serege.

Astaroth rettegett kardjára támaszkodva felállt a kőszékből, odament az ablakhoz, és nagyot rikkantott elképedésében.

-Ejha ez aztán a sereg mágusuram!
A mágus kipillantott a mohával borított ablakon, és amit ott látott az ő várakozásait is felülmúlta. Ott látta az eddigi világ legnagyobb seregét.
Ha nem építik olyan magasra a mágus várát, akkor eltakarták volna a kilátást, a gigantikus testek, amik a látóhatár széléig csatarendben várakoztak, mamutfenyőből készült dárdáikkal kezükben.

A csapat megállt, és az egyik óriás a vártorony felé lépdelt, nyitott tenyérrel előre.
Mikor a vártoronyhoz ért akkor felemelte azt a kezét, amiben mind végig olyan nagy becsben tartott ékszerét tartotta, és az ablakhoz emelte.
Egy nő volt benne az óriások úrnője, talpig fekete hercegnői ruhában, fekete hajkoronával.

-Den hát itt vagy!
Kiáltott fel a mágus örömében, és nyújtotta kezét, hogy lesegítse az időközben az ablakra lépő úrnőt, ő hátrafordul valamit kiáltott óriásnyelven, az óriás kelletlenül eloldalgott, nem szívesen hagyta magára parancsolóját.
Den lelépett az ablakból, a terembe viszonozta Astarott biccentését, semmi ujjongás semmi túláradó érzelem, hiába a sereg urainál már így megy ez.

De még valaki hiányzott a teremből, a mágus tudta, hogy jön, de nem tudta mennyit kell rá várnia perceket, órákat, vagy napokat.

A Tolvajok királya volt ő akire várt, sok uralkodónak meggyűlt a baja vele, nélküle nem győzhettek ezt jól tudta.
Olyan ügyes tolvaj volt, hogy a maharadzsa alól kilopta az elefántot, miközben az, tigrisre vadászott.
Mindenkiről tudott mindent, tudta ki melyik országgal kötött szövetséget, az összes tudományban jártas volt, tekercsei számát gnómok irigyelték, és annyi aranya volt mint lába alatt a por, ő volt az egyetlen akit nem érdekelt a gazdagság, ásított ha aranyat látott.
A mágus tudta jól hogy csak egyképpen sikerülhet az oldalukra állítani a háborúban, ha védelmet biztosítanak neki, mert amilyen ügyes tolvaj volt olyan törékeny is.
És azt is tudta jól, hogy két ilyen soha nem látott, vérszomjas sereg a Tolvajkirálynak a kedvére lesz.
De hol késhet?
Kérdezte mintegy önmagától a mágus.

A gyűrűjére pillantott, hogy megállapítsa mennyi idő telt el azóta, hogy a futár elment

Igen ám de a gyűrű sehol.
Nem volt az ujján, pedig már nem vette le 234 éve.

Először végigfutott a hátán a hideg, a rémülettől, de aztán elmosolyodott, és megszólalt.
- Megjöttél hát Tolvajok királya Grabanc
- Ez nem olyan jó vicc gyere elő, ad vissza gyűrűmet

Az oszlopok árnyéka mögül előlépett Grabi, olyan csendesen, mintha csak egy szellő lebbent
volna át a szobán,.
Hogy hogyan került oda, vagy mikor jött, azt ne kérdezzétek, soha senki nem tudta volna utána csinálni, ő volt a legnagyobb tolvaj akit a föld ismert.

Last edited by Cassandra; 12-23-2006 at 16:37.. Reason: Bocsi ennek itt a helye.:)
Reply With Quote
  #134  
Old 12-23-2006, 16:39
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hüpi, ez olyan,olyan.......
Gratula és köszi
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #135  
Old 12-23-2006, 16:41
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ne nekem, bloodynak, de továbbítom
Reply With Quote
  #136  
Old 12-23-2006, 17:07
Szemes224 Szemes224 is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 96
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem találok szavakat...nagyon jó!
Gratula bloody, köszi grabi
Reply With Quote
  #137  
Old 12-23-2006, 17:45
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
ne nekem, bloodynak, de továbbítom
Légyszives
És neked is köszönöm
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #138  
Old 12-23-2006, 17:52
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az eszem megáll
Kösziiiiiiiii
Reply With Quote
  #139  
Old 12-25-2006, 13:02
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ha azt veszem a lapul, hogy a fantasy és a mese egy tőből fakad, akkor fogadjátok szerettel a én kis regény sorozaton 1. kötetének bevezető szakaszát:

Im hutlata, del mit cotto! A sebek begyógyulnak, de a fájdalom örök. Még mindig emlékszem a háborúra. A sérültek kiáltására, a halottak semmit nem mondó és összetéveszthetetlen arckifejezésére. Láttam élni és meghalni számos szövetségest és barátot. Azóta sokszor láttam már fényleni a holdat, de még mindig nem tudtam megérteni miért kellett ez.
Hirtelen kezdődött, bár eljövetelére már régóta vártak, hirtelen ért véget, de tudták, hogy így lesz. A félelem volt a legnagyobb hajtóerő, de ilyen túlerővel szemben nem volt esélyük győzni.
Megváltozott a világ, nem lett se jobb se rosszabb, de megváltozott.


Ha valaki azt mondja neked, hogy sorsod nincs megírva akkor ne higgy neki. Azt hittem az életemben sorra következő dolgok általam vannak alakítva, pedig csak a nagyhatalmak egyik eszköze voltam. Ezek a nagyhatalmak voltak az istenek. Minden népnek megvoltak a maga istenei. Ők is halandónak születettek, de valamilyen okból felmagasztalódtak és befogadást nyertek a világ igazi irányítói közé. Ritkán születnek olyan hatalommal bíró lények, mit az istenek. Drakon, volt az egyik lény. Embernek született, de amikor felismerték benne a mágiát, akkor faját vesztve, beállt egy mágusképzőbe és megtanulta kezelni az élet nyers energiáit. Hamar hatalomra tett szert és cél választott magának, ami különbözött a mesterei akaratától. Győzelmet kívánt ülni egy fiatal sárkánybébin. Nem azért mert, sárkányt nehéz legyőzni, hanem, mert a bébi sokkal nemesebb céllal született, minthogy faját gazdagítsa. Ő magában hordozza a rég elvesztett szabadságot. Isteni ígéret volt, hogy meg fog születni és lerázza a népről a rabságot.


Ha esetleg valakit érdekel bármiféle folytatás akkor: sajtoslekvár(349129)

Last edited by Pepa; 12-25-2006 at 13:03.. Reason: így jobb
Reply With Quote
  #140  
Old 12-28-2006, 17:55
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

A füvesember

Egyszer régen egy országban élt egy füvesember. Volt néhány gyereke, akiknek etetése, itatása, ruháztatása nagyon sokba került. Az apa a hegyekben fuféleségeket gyujtött, ezt árulta a piacon. A kapott pénzbol tartotta fenn családját.
Egy napon egy állami hivatalnok ellenorzokörutat tartott a városban. Látva a füvesember szenvedésselteli munkáját, megsajnálta ot, kerek ötven ezüstpénzt ajándékozott neki, és elment. A füvesember vett két ökröt, hogy legyen mire málháznia a sok begyujtött füvet. Továbbra is úgy élt, mint eddig. Néhány év múlva az államhivatalnok újra ellátogatott a városba ellenorzokörútjára. A füvesember helyzetét most is hasonlónak látta, száz ezüstpénzt ajándékozott neki és elment. A füvesember most négy ökröt vett, s továbbra is szegényen élt. Újabb évek teltek el, az államhivatalnok a megszokott körútját járta, megállapította, hogy a helyzet mit sem változott.
"Bár én segítettem, mégsem állt be változás" - gondolta. Egyetlen fillért adott csupán és elment. A füvesember a pénzt egy ládába dobta, és ott is hagyta.
Történt egy napon, hogy egy halász horgot akart venni a piacon, hiányzott azonban egy fillér a horog árához, így nem tudta megvenni. Lám milyen értékes is egyetlen fillér! Elindult, hátha sikerül valahol megszerezni a hiányzó pénzt. Így jutott el a füvesember házához.
"Nekem van egy fillérem"- gondolta a füvesember.
- Járj szerencsével - mondta a halásznak, és odaadta a fillért.
- Mivel leköteleztél, adok neked egy halat - köszönte meg a halász és elment.
Amikor a füvesember kiszedte a hal beleit, egy jókora drágakore bukkant a hal gyomrában. Egy napon és egy éjszakán át immádkozott, hálát adva az isteneknek szerencséjéért. Nagyon gazdag ember lett.
Amikor a hivatalnok újra a városba látogatott, a füvesember meghívta magához és gazdagon megvendégelte. A hivatalnok erosen elcsodálkozott a gazdagság láttán, s annak okát tudakolta. A füvesember elmesélte neki történetét, amit oszinte örömmel hallgatott.
Ok ketten barátok lettek.

/tibeti mese/
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu